Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 48

Θέμα: αγορα μηχανης χωρις διπλωμα

  1. #31
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikoszetakias
    δλδ για να καν τη μεταβιβαση θα πρεπει να παω στα κεπ και να κανω ολα τα υπολοιπα?
    ναι φιλε nikoszetakias,στο κεπ η στο υπουργειο,αν υπαρχει κοντα σου ενα..
    ειχα ενα 50αρι μοτο οταν ημουν 12 χρονων στο ονομα μου,,και στα 13 ενα 200αρι,χωρις διπλωμα ενοειται
    η καλυτερη ηλικια να μαθει καποιος να οδηγει μοτο ειναι στην εφηβεια.....
    καλη αγορα σου ευχομαι!!

  2. #32
    Αρχικά δημιουργήθηκε από skordastm

    η καλυτερη ηλικια να μαθει καποιος να οδηγει μοτο ειναι στην εφηβεια.....

    symfwnw, αλλα πρέπει η εφηβεια να συνοδεύεται με ωριμο μυαλό (όσο το δυνατον) και με εναν καλό γάτο δάσκαλο που να μπορει να διδαξει χωρίς να προκαλέσει αντιδρασικές ενέργειες...

    και τέλος το καλυτερο σχολείο για έναν νέο είναι το χώμα!

  3. #33
    skid in broadside Το avatar του/της chr1s_86
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    3.162
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gs 500 f
    ...αλλα να ξερεις οτι σε μια δυσκολη κανεις ακομα και συναδελφος του δεν θα βαλει το κεφαλι του στον ντορβα για να σε βγαλει οκ σε ενα ατυχημα χωρις διπλωμα!!!!...
    Σε μικρές κοινωνίες, όπως αυτή που περιγράφει, είναι συνηθισμένο όταν γίνει η στραβή να βάζουν στα χαρτιά ότι οδηγούσε κάποιος άλλος (πχ πατέρας/θείος) για να μην έχουν πρόβλημα... Οι γονείς οι ίδιοι το κάνουν...
    Give me fuel, Give me fire

  4. #34
    -Πάω με το λεωφορείο- Το avatar του/της Road67
    Εγγραφή
    20/06/2008
    Μηνύματα
    1.398
    Αρχικά δημιουργήθηκε από skordastm

    ειχα ενα 50αρι μοτο οταν ημουν 12 χρονων στο ονομα μου,,και στα 13 ενα 200αρι,χωρις διπλωμα ενοειται
    η καλυτερη ηλικια να μαθει καποιος να οδηγει μοτο ειναι στην εφηβεια.....
    καλη αγορα σου ευχομαι!!
    ...
    Η μηχανη ειναι τροπος ζωης. Το αποδεικνυει ο αερας που αναπνεω, η ανεξαρτησια μου, η αισθηση πως μ' ''ακουει''...

    Honda Tact 50 1988, Honda C72 6V 1988, Honda MTX50R 1989, Suzuki GZ Marauder 125 2000, Kymco Hipster 125 2001, Yamaha XV250S Virago 1998, Honda CB400SF NC36, Yamaha FZ6 FI Fazer 2006, Yamaha Xmax250/YPR 2006, Honda VFR 800 Vtec, και τώρα...............................
    ----------------------> τίποτα!!
    σαν το λαλάκα πάω με το λεωφορείο

  5. #35
    Ταξιδιάρα ψυχή Το avatar του/της ArgyP
    Εγγραφή
    21/06/2009
    Μηνύματα
    32
    Το βαλατε κατω το παλικαρι... και του δωσατε και καταλαβε.
    'Till the money runs out...

  6. #36
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/07/2009
    Μηνύματα
    325
    Αρχικά δημιουργήθηκε από chr1s_86
    Σε μικρές κοινωνίες, όπως αυτή που περιγράφει, είναι συνηθισμένο όταν γίνει η στραβή να βάζουν στα χαρτιά ότι οδηγούσε κάποιος άλλος (πχ πατέρας/θείος) για να μην έχουν πρόβλημα... Οι γονείς οι ίδιοι το κάνουν...
    Δεν μιλω για υλικες αλλα για σοβαρο τραυματισμο η και θανατο!!!!οσα φερνει η ωρα δεν τα φερνει ο χρονος!!!!
    και αν γινει η στραβη παιδια κανεις μα κανεις δεν αναλανβανει τις ευθυνες του αλλου!!!!

    ασε που αν υπαρξει θανατος ,ο παθων δεν θα μπορει να σου πει ,ναι να κανουμαι την πουστια οτι οδηγουσε αλλος.....
    καλαματιανος

  7. #37
    skid in broadside Το avatar του/της chr1s_86
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    3.162
    Ναι, χωρίς τραυματισμό εννοούσα, ξέχασα να το γράψω
    Give me fuel, Give me fire

  8. #38
    Νέο μέλος Το avatar του/της vortex
    Εγγραφή
    16/10/2005
    Μηνύματα
    11
    nikozetakia να πω και γω τη γνωμη μου γιατι εχω περασει απ τη φαση σου...
    και γω πηρα το πρωτο μηχανακι στα κρυφα στα 15 και το παρκαρα ενα στενο πιο πανω, ενα YSR-50.. στα 16-17 πηρα DT-200 και μετα παει λεγοντας.
    Εσυ τωρα θες να παρεις Ζ125 .. γιατι φανταζομαι αυτο ειναι το μουρατο μηχανακι στις παρεες και αυτο φτιαχνεται και καγκουρευεται κλπ κλπ.
    Οτι και να σου πουμε εμεις ειμαι σιγουρος οτι θα κανεις του κεφαλιου σου.
    Τουλαχιστον κοιτα να τα βρεις με τους γονεις σου, να ξερουν τι γινεται, να παρεις ενα καλο κρανος να φορας (ασχετα αν δε φαινεται η μουρη σου και δε μπορεις να μοστραρεσαι) και να μαθεις να το τρεχεις μονο εκει που πρεπει ...γιατι τοσα χρονια πανω σε μηχανη αυτο εχω καταλαβει, τα περισσοτερα πεσιματα και τρακαρισματα γινονται απο ταχυτητα σε λαθος δρομους.
    Οσο για τα διπλωματα και τις ασφαλειες ... καλη τυχη ευχομαι απλα...γιατι θα τραβηχτεις και θα τραβηχτουν και οι γονεις σου αν γινει τιποτα κακο.

    Ελπιζω παντως να το σκεφτεις καλυτερα και να ακουσεις και τις γνωμες που ακουστηκαν εδω γιατι κατι παραπανω ξερουν... Εμενα παντως τωρα μου θυμισες ενα φιλο μου στο σχολειο που πηγε και πηρε πρωτο μηχανακι ενα Dt-125 και τσακιστικε στα σκαλια τις ΣΕΛΕΤΕ και του βγαζαν σπληνες και νεφρα στην εντατικη...

    παρε ενα 50αρι να'σαι νομιμος, αλλα περισσοτερο για να μαθεις.

  9. #39
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ArgyP
    Το βαλατε κατω το παλικαρι... και του δωσατε και καταλαβε.
    εσύ βούλωσ'το, έχεις VSTROM, δεν μετράει η γνώμη σου! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  10. #40
    μαγκες δν ξερω εκατσα και το σκεφτηκα λιγο και δν θελω να αφησω τα κοκαλα μ στην ασφαλτο καλυτερα να παρς ενα γλχ 90αρακι και σε οποιον αρεσει τ λετε?
    f

  11. #41
    σορι αλλα



















































    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  12. #42
    Wanted Dead Or Alive Το avatar του/της Egle
    Εγγραφή
    12/11/2008
    Μηνύματα
    45
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikoszetakias
    μαγκες δν ξερω εκατσα και το σκεφτηκα λιγο και δν θελω να αφησω τα κοκαλα μ στην ασφαλτο καλυτερα να παρς ενα γλχ 90αρακι και σε οποιον αρεσει τ λετε?
    Και καλα θα κανεις..Αν και παλι παρανομος θα εισαι και θα ξεκινας καθε πρωι απο το σπιτι σου ευχομενος να μην σου πεταχτει κανενας μαλακας απο πουθενα και πληρωνεις μετα ολη σου την ζωη ΑΝ δεν εχεις παει φυλακη εσυ ή ο πατερας σου..(αναλογα με το ατυχημα)Εκτος αν στα χαρτια ειναι 50αρι οποτε...Θα κανεις την καλυτερη δουλεια..

    Αλλα παρ'ολα αυτα καλα θα κανεις με το glx..Ειχα και εγω ενα Z το 2003 που ηταν της μοδας και ακομα χτυπαω το κεφαλι μου γιατι με τα λεφτα που μου ειχε φαει στο συνεργειο επαιρνα αεροπλανο...

    ΠΟΛΥ ΖΗΜΙΑ....ΑΣΤΟ....GLX ΚΑΙ ΠΑΛΙ GLX..


    Και το νου σου....Κρανος...





    Let it roll baby R O L L . . . ! ! !

  13. #43
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/10/2017
    Μηνύματα
    1
    λοιπον ξερω οτι γινετε να οδηγησω σκουτερ των 1200w χωρις διπλωμα και ετσι σκεφτηκα μηπως υπαρχει καποια μηχανη 1.5 αλογα που να μπορω να οδηγησω χωρις διπλωμα διοτι 1200w = 1.3 αλογα οποτε γινετε να οδηγησω καποια μηχανη χωρις διπλωμα?

  14. #44
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	horse-gift-ideas.jpg 
Προβολές:	87 
Μέγεθος:	85,1 KB 
ID:	388943

    Το μόνο που βρήκα σε 1,5 αλογο είναι αυτο

    βεβαια ότι δεν πληρώσεις για δίπλωμα θα τα δώσεις σε σανό αλλά αυτό ειναι ένα άλλο θέμα.
    The R is for Respect.

  15. #45
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.185
    Δεν υπάρχει μηχανάκι με τόσο μικρή ιπποδύναμη αφενός και αφετέρου τα μικρά μηχανάκια μετρωνται με βάση τα κυβικά τους οποτε χρειάζεσαι απαραιτήτως δίπλωμα.

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Σχετικά με αγορά μηχανής για το μικρό δίπλωμα
    από ugarkugar στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 18/08/2011, 21:09
  2. Αγορά μηχανής πριν ή μετά το δίπλωμα;
    από karneadis στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2009, 18:22
  3. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 03/02/2005, 08:34
  4. Αγορα μηχανης (αντιπροσωπειας 'η παραεισαγωγης ?)
    από anco στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 01/02/2005, 17:54
  5. Αγορα μηχανής απο Αγγλία
    από niko13g στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2004, 21:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF