Σελίδα 2 από 23 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 333

Θέμα: ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ Down Under

  1. #16
    -Πάω με το λεωφορείο- Το avatar του/της Road67
    Εγγραφή
    20/06/2008
    Μηνύματα
    1.398
    Μόλις διάβασα αυτά που έγραψες φίλε. Δεν είμαι σίγουρος τι θα σου έλεγα αν ήσουν εδώ και μου τα έλεγες face to face. Αλλά από μια απόσταση και τον απαραίτητο χρόνο που δίνει η γραφή, να σκεφτώ και ύστερα να γράψω, απ' τη μια αισθάνομαι άσκημα για 'σενα γιατί σε καταλαβαίνω εν μέρει. Εσύ έφυγες μακριά παίρνοντας μαζί τις αναμνήσεις τις καλές μα και τα λάθη σου. Εγώ είμαι εδώ που ήμουν και πριν αλλά κάποιοι που σήμαιναν πολλά για 'μενα δεν είναι πια. Και ξέρεις όταν κάτι είναι μη αναστρέψιμο όσο και να στενοχωριόμαστε δεν μπορεί ν' αλλάξει κάτι.
    Ίσως μπορούμε κι οι δυο να κάνουμε κάτι για ν' απαλύνουμε αυτά που νιώθουμε γι' αυτά που δεν αναστρέφονται, ή για όσα αναστρέφονται να ευχόμαστε για χρόνο στη ζωή μας και να φροντίζουμε να τον κάνουμε ποιοτικό. Τι θα πει ποιοτικός χρόνος για 'σενα το ξέρεις μόνο εσύ, όπως κι εγώ ξέρω για τον εαυτό μου. Αλλά στην ουσία, εσύ, εγώ, όλοι εδώ μέσα κι όλοι οι άλλοι εκεί έξω βράζουμε σε μια μεγάλη χύτρα, με μπόλικες αγωνίες, απογοήτευση, λάθος επιλογές, προσεγγίσεις που δε στεριώνουν, προβλέψεις που ποτέ δεν επαληθεύονται. Και πρέπει να ζούμε με αυτά. Κάθε βράδυ να λέμε ''σε μια καλύτερη μέρα'' πριν κοιμηθούμε.
    Δεν ξέρω γιατί έφυγες. Μπορώ όμως να φανταστώ πολλούς λόγους. Η αλήθεια όμως ξέρεις ποιά είναι; Πολύ φοβάμαι πως ακόμη κι εκείνοι που σφυρίζουν αδιάφορα σύντομα θ' ακολουθήσουν το παράδειγμα σου. Θα λησμονούμε όλοι την Ελλαδίτσα και θα μας πληγώνει όλους η Ελλαδάρα όπως και κάποιο ποιητή αν δεν κάνω λάθος και θα μας λείπει ένας τόπος έρημος γιατί όλοι θα έχουμε φύγει. Κι όσοι δε φύγουμε πρέπει να δώσουμε μάχες. Μάχες απέναντι στην απληστία, την αχαριστία, τη λήθη που πότισε μερικούς και ξέχασαν την τουρκοκρατία και την κατοχή και πάνε να μας επιβάλλουν νέες χούντες με τα μνημόνια, τις τρόικες και τις περεστρόικες.
    Εσένα σου λείπει αυτό που δε βλέπεις. Εμένα μου λείπει αυτό που έβλεπα και που πλέον ζω στα συντρίμμια του γιατί κάπου κάπως κάποτε δεν είχα, δεν είχες, δεν είχαμε τη δύναμη, ή την απαιτούμενη έγνοια για να πολεμήσουμε γι' αυτό.
    Για τώρα είσαι καλά εκεί. Πολύ φοβάμαι για πολύ καιρό ακόμα. Εμείς εδώ ζούμε κάθε μέρα και δυσκολότερα. Και είναι κρίμα γιατί τα πράγματα θα δυσκολέψουν περισσότερο.
    Έχεις όμως μια ευκαιρία να κάνεις πολλά για τον εαυτό σου και το δικαίωμα να ελπίζεις στηριζόμενος σε κάποιες βάσεις που πολύ φοβάμαι πως εδώ δεν έχουμε. Κι όταν θα έρθει και το παιδάκι πιστεύω πως πολλά κενά θα συμπληρωθούν. Όχι για την υστεροφημία σου, αλλά για την αγάπη μέσα σου που ψάχνει μια διέξοδο. Κι αν κάποιοι λένε σε τι κόσμο να φέρεις ένα παιδί, να τους λες σε ένα κόσμο για τον οποίο θα παλέψω για χάρη του όπως κάποιοι κάπου κάποτε το έκαναν για 'μενα.
    Να είσαι καλά και να θυμάσαι, μη στενοχωριέσαι για όσα μπορούν να αναστραφούν γιατί αν θες να κάνεις τη διαφορά, θα την κάνεις, αρκεί να το πιστεύεις και να το νιώθεις πραγματικά, χωρίς ο χρόνος να έχει καμιά σημασία.
    Η μηχανη ειναι τροπος ζωης. Το αποδεικνυει ο αερας που αναπνεω, η ανεξαρτησια μου, η αισθηση πως μ' ''ακουει''...

    Honda Tact 50 1988, Honda C72 6V 1988, Honda MTX50R 1989, Suzuki GZ Marauder 125 2000, Kymco Hipster 125 2001, Yamaha XV250S Virago 1998, Honda CB400SF NC36, Yamaha FZ6 FI Fazer 2006, Yamaha Xmax250/YPR 2006, Honda VFR 800 Vtec, και τώρα...............................
    ----------------------> τίποτα!!
    σαν το λαλάκα πάω με το λεωφορείο

  2. #17
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
    Εσύ έφυγες μακριά παίρνοντας μαζί τις αναμνήσεις τις καλές μα και τα λάθη σου. Εγώ είμαι εδώ που ήμουν και πριν αλλά κάποιοι που σήμαιναν πολλά για 'μενα δεν είναι πια. Και ξέρεις όταν κάτι είναι μη αναστρέψιμο όσο και να στενοχωριόμαστε δεν μπορεί ν' αλλάξει κάτι.
    Κάθε βράδυ να λέμε ''σε μια καλύτερη μέρα'' πριν κοιμηθούμε.

    Εσένα σου λείπει αυτό που δε βλέπεις. Εμένα μου λείπει αυτό που έβλεπα και που πλέον ζω στα συντρίμμια του

    Κι αν κάποιοι λένε σε τι κόσμο να φέρεις ένα παιδί, να τους λες σε ένα κόσμο για τον οποίο θα παλέψω για χάρη του όπως κάποιοι κάπου κάποτε το έκαναν για 'μενα.

    Να είσαι καλά και να θυμάσαι, μη στενοχωριέσαι για όσα μπορούν να αναστραφούν γιατί αν θες να κάνεις τη διαφορά, θα την κάνεις, αρκεί να το πιστεύεις και να το νιώθεις πραγματικά, χωρίς ο χρόνος να έχει καμιά σημασία.
    Έχεις απόλυτο δίκιο σε όλα. Σε ευχαριστώ πολύ για το μήνυμα σου. Εύχομαι καλή δύναμη σε σένα αλλα και σε όλους. Του χρόνου που θα έρθω Ελλάδα, θα προσπαθήσω να κανονίσω να βρεθούμε όσοι περισσότεροι μπορούμε και να τα πούμε από κοντά.
    http://www.youtube.com/watch?v=EJtQd_SXXfw

    Το κόστος του κράνους σου, εξαρτάται από το πόσο ακριβό πιστεύεις ότι είναι το κεφάλι σου.

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της @ngelos
    Εγγραφή
    20/03/2009
    Μηνύματα
    448
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67 Να είσαι καλά και να θυμάσαι, μη στενοχωριέσαι για όσα μπορούν να αναστραφούν γιατί αν θες να κάνεις τη διαφορά, θα την κάνεις, αρκεί να το πιστεύεις και να το νιώθεις πραγματικά, χωρίς ο χρόνος να έχει καμιά σημασία.
    A re fousti Ari...Me sugkinises...






    ..................................................

  4. #19
    -Πάω με το λεωφορείο- Το avatar του/της Road67
    Εγγραφή
    20/06/2008
    Μηνύματα
    1.398
    Αρχικά δημιουργήθηκε από csofos
    Του χρόνου που θα έρθω Ελλάδα, θα προσπαθήσω να κανονίσω να βρεθούμε όσοι περισσότεροι μπορούμε και να τα πούμε από κοντά.
    κρατάω αυτό... σε καλύτερες ημέρες ηλιόλουστες από κάθε άποψη φραπές σε κάποια παραλία ή καμιά άντεκς αν την ξαναφέρουν Ελλάδα

    Αρχικά δημιουργήθηκε από mead5600
    A re fousti Ari...Me sugkinises...
    ε όχι και φούστης










































    Η μηχανη ειναι τροπος ζωης. Το αποδεικνυει ο αερας που αναπνεω, η ανεξαρτησια μου, η αισθηση πως μ' ''ακουει''...

    Honda Tact 50 1988, Honda C72 6V 1988, Honda MTX50R 1989, Suzuki GZ Marauder 125 2000, Kymco Hipster 125 2001, Yamaha XV250S Virago 1998, Honda CB400SF NC36, Yamaha FZ6 FI Fazer 2006, Yamaha Xmax250/YPR 2006, Honda VFR 800 Vtec, και τώρα...............................
    ----------------------> τίποτα!!
    σαν το λαλάκα πάω με το λεωφορείο

  5. #20
    Στην Αυστραλία, όταν ένα κτίριο, όπως αυτό της εικόνας, χαρακτηριστεί εθνική κληρονομιά, κανεις και τίποτα δεν επιτρέπεται να το γκρεμίσει. Έτσι, εδώ, όλα τα κτίρια τριγύρω του γκρεμίστηκαν για να χτιστεί ένας ουρανοξύστης, ενώ το μικρό αυτό κτίριο θα παραμείνει όπως ήταν!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	cimg0621.jpg 
Προβολές:	693 
Μέγεθος:	80,8 KB 
ID:	227285
    http://www.youtube.com/watch?v=EJtQd_SXXfw

    Το κόστος του κράνους σου, εξαρτάται από το πόσο ακριβό πιστεύεις ότι είναι το κεφάλι σου.

  6. #21
    Χτες πήγα λοιπόν στο φίλο Γιώργο που δουλεύει στο Ελληνικό προξενείο για να ρωτήσω κάποια πράγματα για μένα. Ανάμεσα σε αυτά λοιπόν, τον ρώτησα για το αν αληθεύει το γεγονός ότι η Αυστραλία άνοιξε την πόρτα για δουλειές σε Έλληνες υπηκοους από την Ελλάδα. Μου είπε λοιπόν, ότι είναι αλήθεια. Τα πράγματα έχουν ως εξής: "όσοι είναι κάτω των 35 με πτυχίο πανεπιστημιακών γνώσεων, μπορούν να βγάλουν visa εργασίας για να δουλέψουν πάνω στο αντικείμενο τους ο καθένας. Όσοι είναι άνω των 35-40 ετών, μπορούν να βγάλουν visa παραμονής και εργασίας μέσω του συστήματος sponsoring. Κάποιος εργοδότης δηλαδή από την Αυστραλία (συνήθως κάποια εταιρεία) σου δίνει δουλειά, sponsorarotnas σε με αυτό τον τρόπο και σου δίνεται έτσι η visa από την Αυστραλιανή κυβέρνηση." Πληροφορίες στην πρεσβεία (όχι στο προξενείο), αλλα και σε ατζέντηδες που υπάρχουν στην Αθηνα και στη Θεσσαλονίκη για αυτό το σκοπό.
    http://www.youtube.com/watch?v=EJtQd_SXXfw

    Το κόστος του κράνους σου, εξαρτάται από το πόσο ακριβό πιστεύεις ότι είναι το κεφάλι σου.

  7. #22
    Χτες πήγα να βοηθήσω τον κουμπάρο μου να παραδώσει κάτι πλακάκια στο Phillip Island. Όχι στην πιστα, αλλα στην πόλη. Σταματήσαμε για να βγάλουμε μερικές φωτογραφίες από τη γέφυρα που ενώνει το νησί με την υπόλοιπη χωρα. Παλιόκαιρος όμως


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	cimg0660.jpg 
Προβολές:	634 
Μέγεθος:	69,9 KB 
ID:	227368
    http://www.youtube.com/watch?v=EJtQd_SXXfw

    Το κόστος του κράνους σου, εξαρτάται από το πόσο ακριβό πιστεύεις ότι είναι το κεφάλι σου.

  8. #23
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.035
    Αρχικά δημιουργήθηκε από csofos
    Χτες πήγα λοιπόν στο φίλο Γιώργο που δουλεύει στο Ελληνικό προξενείο για να ρωτήσω κάποια πράγματα για μένα. Ανάμεσα σε αυτά λοιπόν, τον ρώτησα για το αν αληθεύει το γεγονός ότι η Αυστραλία άνοιξε την πόρτα για δουλειές σε Έλληνες υπηκοους από την Ελλάδα. Μου είπε λοιπόν, ότι είναι αλήθεια. Τα πράγματα έχουν ως εξής: "όσοι είναι κάτω των 35 με πτυχίο πανεπιστημιακών γνώσεων, μπορούν να βγάλουν visa εργασίας για να δουλέψουν πάνω στο αντικείμενο τους ο καθένας. Όσοι είναι άνω των 35-40 ετών, μπορούν να βγάλουν visa παραμονής και εργασίας μέσω του συστήματος sponsoring. Κριός εργοδότης δηλαδή από την Αυστραλία (συνήθως κάποια εταιρεία) σου δίνει δουλειά, sponsorarotnas σε με αυτό τον τρόπο και σου δίνεται έτσι η visa από την Αυστραλιανή κυβέρνηση." Πληροφορίες στην πρεσβεία (όχι στο προξενείο), αλλα και σε ατζέντηδες που υπάρχουν στην Αθηνα και στη Θεσσαλονίκη για αυτό το σκοπό.

    Τετοια λεγε και δε βλεπω να μενεις πολυ καιρο μονάχος

  9. #24
    Κράτα γερά Χριστόδουλε ,εδω στην πατρίδα σου,για διάφορους λόγους εκανες reset στην ζωή σου και restart στην μακρυνή Αυστραλία.Φυσικό είναι το μυαλό κάποιες στιγμές να σε τριγυρίζει στην πατρίδα και στα αγαπημένα σου άτομα.Διώξε οσο μπορείς τις αρνητικές σκέψεις σφίξε γερά το χέρι της γυναίκα σου (γιατί μόνο αυτό το χέρι εχεις να πιαστείς για το υπόλοιπο της ζωής )σήκωσε το κεφάλι ψηλά και προχώρα ΕΜΠΡΟΣ,ευχαριστούμε που μοιράζεσαι κάποιες στιγμές μαζί μας,να ξέρεις οτι εδω πίσω εχεις μερικά φιλαράκια και ας μην το εχεις γνωρίσει μέχρι τώρα.

  10. #25
    Ζωντανό άγαλμα! Ο κύριος Gargoyle!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	cimg0605.jpg 
Προβολές:	609 
Μέγεθος:	90,8 KB 
ID:	227533
    http://www.youtube.com/watch?v=EJtQd_SXXfw

    Το κόστος του κράνους σου, εξαρτάται από το πόσο ακριβό πιστεύεις ότι είναι το κεφάλι σου.

  11. #26
    Κοιτάω στο περιοδικό Motorcycle Trader, ένα άρθρο με τίτλο "Weapons of mass production". Αναφέρει τιμές από αρκετές supersport μοτοσικλέτες. Ποίες ήταν οι τιμές τότε και ποίες είναι σήμερα. Το όλο άρθρο είναι σύμβουλος αγοράς για να μη σε κάψουν. Παρακάτω αναφέρω τιμές (πάντα σε δολάριο Αυστραλίας AUD)

    BMW S1000RR 2010
    Τότε 24000$
    Σήμερα 21000$

    DUCATI 749 2003
    Τότε 19995$
    Σήμερα 11000-13000$

    HONDA CBR600RR 2003
    Τότε 15190$
    Σήμερα 8000$

    KAWASAKI ZX-9R 2000-2004
    Τότε 16290$ (2000)
    Σήμερα 6000-8000$

    HONDA CBR1000RR 2004
    Τότε 18790$
    Σήμερα 9000-10500$

    SUZUKI GSX-R750 2004
    Τότε 16990$
    Σήμερα 9000$

    YAMAHA YZF-R6 2008
    Τότε 15499$
    Σήμερα 11000$

    KAWASAKI ZX-10R 2006
    Τότε 18990$
    Σήμερα 11000$

    SUZUKI GSX-R600 2008
    Τότε 18490$
    Σήμερα 13500$

    TRIUMPH DAYTONA 955 2005
    Τότε 16990$
    Σήμερα 11000$

    APRILIA RS250 1998-2006
    Τότε 12750$ (1998)
    Σήμερα 4500$-9000$

    DUCATI 916 1994
    Τότε 24995$
    Σήμερα 14000$

    HONDA RC30 1988-1989
    Τότε 14500$ ('88), 18500$ ('89)
    Σήμερα 30000-40000$

    HONDA CBR900RR FIREBLADE 1992
    Τότε 12669$
    Σήμερα 5000$

    HONDA VTR1000SP-1 (RC51)
    Τότε 19995$
    Σήμερα 10000$

    AGUSTA MV F4S 750
    Τότε 29900$
    Σήμερα 14000#

    SUZUKI GSX-R750 1985
    Τότε 5699$
    Σήμερα 8000$

    SUZUKI RG500 1985-86
    Τότε 5799$
    Σήμερα 15000$

    YAMAHA RZ500 1984-86
    Τότε 5199$
    Σήμερα 12000$

    YAMAHA YZF-R1 1998
    Τότε 16990$
    Σήμερα 6500$

    DUCATI 750SS 1974
    Τότε 2695$
    Σήμερα 100000$

    HONDA CB1100R 1980
    Τότε 5799$
    Σήμερα 15000$

    KAWASAKI H2 1972
    Τότε 1200$
    Σήμερα 12000-25000$

    AGUSTA MV 750S 1972
    Τότε 3889$
    Σήμερα 100000$

    NORTON PRODUCTION RACER 1970
    Τότε 2500$
    Σήμερα 25000$

    Ok... μόλις τακτοποιηθώ, αρχίζω εισαγωγές μεταχειρισμένων μοτοσικλετών από Ελλάδα
    http://www.youtube.com/watch?v=EJtQd_SXXfw

    Το κόστος του κράνους σου, εξαρτάται από το πόσο ακριβό πιστεύεις ότι είναι το κεφάλι σου.

  12. #27
    Η τελευταία Παρασκευή του Μαΐου, είναι Παρασκευή χωρίς θανατηφόρα τροχαία. Για αυτό το λόγο, είχαν ετοιμάσει στην πλατεία Flinders ένα ιδιαίτερο τρόπο για να την ανακοινώσουν. Η πινακίδα αριστερά της φωτογραφίας γραφει:

    "Αυτά τα 1500 ζευγάρια παπουτσιών, αναπαριστούν το μέσο ορο των ατόμων που σκοτώνονται στους Αυστραλιανούς δρόμους κάθε χρόνο. Δεσμευτείτε τώρα και βοηθήστε μας να κάνουμε μια ιδιαίτερη Παρασκευή χωρίς θανατηφόρα τροχαία. Μηδέν θάνατοι στους δρόμους μας για τουλάχιστον μια ημερα."


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	cimg0665.jpg 
Προβολές:	573 
Μέγεθος:	97,9 KB 
ID:	227616
    http://www.youtube.com/watch?v=EJtQd_SXXfw

    Το κόστος του κράνους σου, εξαρτάται από το πόσο ακριβό πιστεύεις ότι είναι το κεφάλι σου.

  13. #28
    Ένα μέλος... Το avatar του/της Aggelos_SV
    Εγγραφή
    07/08/2006
    Μηνύματα
    1.533
    Αρχικά δημιουργήθηκε από csofos
    " Πληροφορίες στην πρεσβεία (όχι στο προξενείο), αλλα και σε ατζέντηδες που υπάρχουν στην Αθηνα και στη Θεσσαλονίκη για αυτό το σκοπό.

    Η πρεσβεία στην Αθήνα δεν παρέχει πληροφορίες σχετικές με έκδοση visa αλλά σε παραπέμπει είτε στις πρεσβείες της Αυστραλίας στο Λονδίνο και στο Μόναχο (ή Βερολίνο...?δε θυμάμαι γμτ..) είτε στο site του Departement of immigration and citizenship όπου υπάρχει ένα βουνό πληροφοριών.

    Όλα αυτά ισχύουν εκτός και αν άλλαξε κάτι από τον Μάρτη.
    Μην απορείτε γιατί κάποιοι καβαλάν χωρίς κράνος...το κάνουν για να μη χαλάσει το τυρί που έχουν μεσ'το κεφάλι τους

  14. #29
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
    Η πρεσβεία στην Αθήνα δεν παρέχει πληροφορίες σχετικές με έκδοση visa αλλά σε παραπέμπει είτε στις πρεσβείες της Αυστραλίας στο Λονδίνο και στο Μόναχο (ή Βερολίνο...?δε θυμάμαι γμτ..) είτε στο site του Departement of immigration and citizenship όπου υπάρχει ένα βουνό πληροφοριών.

    Όλα αυτά ισχύουν εκτός και αν άλλαξε κάτι από τον Μάρτη.
    Τι μου θύμισες τώρα!!!! Ότι μου είπανε και μένα όταν πήρα τηλέφωνο εκεί. Εν τω μεταξύ, για να κανεις τα χαρτιά σου για visa, θα τα στειλεις στο Βερολίνο, στη Γερμανία. Εδώ και 2 χρονια (αν θυμάμαι καλά) είναι υπεύθυνη αυτή για τις vises Ελλάδας, Αλβανίας και Βοσνίας. Και μένα στο site με έστειλαν να ψάχνω. Και είχα χαθεί μέσα σε όλο αυτό το βουνό πληροφοριών. Εσύ πας για working visa. Για πιάσε και αυτό το site
    http://www.nationalvisas.com.au/
    Και κανε κλικ στο "Australian work visas". Είναι το site από το οποιο είχα βγάλει την πρώτη μου ταξιδιωτική visa. Έχει απλές διαδικασίες και γλυτώνεις πολύ πονοκέφαλο. Προσπάθησε, δε χάνεις τίποτα
    http://www.youtube.com/watch?v=EJtQd_SXXfw

    Το κόστος του κράνους σου, εξαρτάται από το πόσο ακριβό πιστεύεις ότι είναι το κεφάλι σου.

  15. #30
    Ένα μέλος... Το avatar του/της Aggelos_SV
    Εγγραφή
    07/08/2006
    Μηνύματα
    1.533
    Έχεις p.m.
    Μην απορείτε γιατί κάποιοι καβαλάν χωρίς κράνος...το κάνουν για να μη χαλάσει το τυρί που έχουν μεσ'το κεφάλι τους

Σελίδα 2 από 23 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Life Down under
    από csofos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1034
    Τελευταίο μήνυμα: 16/05/2011, 13:11
  2. Το ημερολόγιο ενός Ινδιάνου
    από petridist στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2008, 18:34
  3. Rider down!
    από morpheus στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 29/03/2005, 14:17
  4. ημερολογιο....
    από devil's animal στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 11/03/2005, 14:43
  5. Το Ημερολογιο Του Δελλα
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 27/07/2004, 11:52

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF