Σελίδα 20 από 23 ΠρώτοΠρώτο ... 10151617181920212223 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 286 έως 300 από 333

Θέμα: ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ Down Under

  1. #286
    καλή χρονιά
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  2. #287
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Το χω παρατηρήσει, αυτό το παιδί βγάζει τις καλύτερες φωτό...

  3. #288
    στα ίχνη του καλάντουρα.. Το avatar του/της foogr01
    Εγγραφή
    05/05/2010
    Μηνύματα
    1.678
    Καλή χρονιά !

    Σε ποια παραλία υποδεχτήκατε το Santa ;
    Φύγαμε...

  4. #289
    Ελαιόψυκτο Μέλος Το avatar του/της free rider
    Εγγραφή
    26/08/2004
    Μηνύματα
    2.328
    κάτι τέτοια βλέπω και λέω που ζούμε ρε...

    καλή χρονιά
    και η ζωή συνεχίζεται...

  5. #290
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από free rider Προβολή μηνύματος
    κάτι τέτοια βλέπω και λέω που ζούμε ρε...

    καλή χρονιά
    Εκεί που χιονίζει τα Χριστούγεννα και το νερό της μπανιέρας χύνεται αριστερόστροφα...

  6. #291
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από foogr01 Προβολή μηνύματος
    Καλή χρονιά !

    Σε ποια παραλία υποδεχτήκατε το Santa ;
    Μπα... δούλευα φίλε! Με βρήκε σε σταθμό τραίνων με άλλους 3 συναδέλφους. Είπαμε τα χρόνια μας πολλά και είδαμε τα πυροτεχνήματα που ρίξαν στο κέντρο της Μελβούρνης, αλλά ήταν ορατά και σε μας που ήμασταν αρκετά χιλιόμετρα μακριά.
    http://www.youtube.com/watch?v=EJtQd_SXXfw

    Το κόστος του κράνους σου, εξαρτάται από το πόσο ακριβό πιστεύεις ότι είναι το κεφάλι σου.

  7. #292
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από free rider Προβολή μηνύματος
    κάτι τέτοια βλέπω και λέω που ζούμε ρε...
    Δεν είναι ούτε και εδώ όλα ρόδινα (αν και οικονομικά σίγουρα είναι πάρα πολύ καλά φυσικά). Για να δείξω μέσα από τα δικά μου μάτια τον τρόπο ζωής στην Αυστραλία, αλλά και για να βοηθήσω αν μπορώ τους νεοφερμένους μετανάστες στη νέα τους ζωή εδώ, άνοιξα ένα blog πριν λίγες μέρες. Έχω διάφορα θέματα που πιστεύω ότι είναι βασικά. Όπως για την οδήγηση, για τη διαδικασία αγοράς αυτοκινήτου/μοτοσικλέτας, για τη μετατροπή διπλώματος κλπ. Δεν ασχολούμαι με το ΠΩΣ θα μεταναστεύσει κανείς, μιας και είναι παράνομο να το κάνω, αλλά ούτε και ξέρω και θα λέω βλακείες στον κόσμο. Ρίξτε του μια ματιά, διαβάστε κάτι που μπορεί να σας ενδιαφέρει, σχολιάστε, μοιραστείτε με φίλους.

    http://chris-sofos.blogspot.com.au/
    http://www.youtube.com/watch?v=EJtQd_SXXfw

    Το κόστος του κράνους σου, εξαρτάται από το πόσο ακριβό πιστεύεις ότι είναι το κεφάλι σου.

  8. #293
    Ελαιόψυκτο Μέλος Το avatar του/της free rider
    Εγγραφή
    26/08/2004
    Μηνύματα
    2.328
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από csofos Προβολή μηνύματος
    Δεν είναι ούτε και εδώ όλα ρόδινα (αν και οικονομικά σίγουρα είναι πάρα πολύ καλά φυσικά). Για να δείξω μέσα από τα δικά μου μάτια τον τρόπο ζωής στην Αυστραλία, αλλά και για να βοηθήσω αν μπορώ τους νεοφερμένους μετανάστες στη νέα τους ζωή εδώ, άνοιξα ένα blog πριν λίγες μέρες. Έχω διάφορα θέματα που πιστεύω ότι είναι βασικά. Όπως για την οδήγηση, για τη διαδικασία αγοράς αυτοκινήτου/μοτοσικλέτας, για τη μετατροπή διπλώματος κλπ. Δεν ασχολούμαι με το ΠΩΣ θα μεταναστεύσει κανείς, μιας και είναι παράνομο να το κάνω, αλλά ούτε και ξέρω και θα λέω βλακείες στον κόσμο. Ρίξτε του μια ματιά, διαβάστε κάτι που μπορεί να σας ενδιαφέρει, σχολιάστε, μοιραστείτε με φίλους.

    http://chris-sofos.blogspot.com.au/
    η προσπάθειά σου είναι αξιέπαινη
    μπράβο
    και η ζωή συνεχίζεται...

  9. #294
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από csofos Προβολή μηνύματος
    Δεν είναι ούτε και εδώ όλα ρόδινα (αν και οικονομικά σίγουρα είναι πάρα πολύ καλά φυσικά). Για να δείξω μέσα από τα δικά μου μάτια τον τρόπο ζωής στην Αυστραλία, αλλά και για να βοηθήσω αν μπορώ τους νεοφερμένους μετανάστες στη νέα τους ζωή εδώ, άνοιξα ένα blog πριν λίγες μέρες. Έχω διάφορα θέματα που πιστεύω ότι είναι βασικά. Όπως για την οδήγηση, για τη διαδικασία αγοράς αυτοκινήτου/μοτοσικλέτας, για τη μετατροπή διπλώματος κλπ. Δεν ασχολούμαι με το ΠΩΣ θα μεταναστεύσει κανείς, μιας και είναι παράνομο να το κάνω, αλλά ούτε και ξέρω και θα λέω βλακείες στον κόσμο. Ρίξτε του μια ματιά, διαβάστε κάτι που μπορεί να σας ενδιαφέρει, σχολιάστε, μοιραστείτε με φίλους.

    http://chris-sofos.blogspot.com.au/
    Ωραίος Χριστόδουλε.

    Είδα και το hook turn και κουφάθηκα. Λέω, με τεχνικές CSS οδηγάνε εκεί?
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  10. #295
    Μπράβο Χριστόδουλε
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  11. #296
    Και μια και ξαναγύρισα και βρίσκομαι και από σήμερα σε δύο βδομάδες άδεια, άντε να κάνουμε και ένα update κι εδώ.
    Περίπου 3 χρόνια πριν, από τη δουλειά, μου έστειλαν ένα email και μου πρότειναν αν θέλω, να πάω στο πανεπιστήμιο και να σπουδάσω ως διερμηνέας. Εννοείται πως δέχτηκα. Το καλό ήταν, πως εκείνη τη χρονιά, η κυβέρνηση της Βικτώρια, είχε πριμοδοτήσει τις σπουδές του διερμηνέα με 50%. Το ακόμα καλύτερο, ήταν ότι έδειναν και υποτροφίες (αναλόγως των αποτελεσμάτων των εισαγωγικών εξετάσεων). Αν και δεν αισθανόμουν και πολύ αισιόδοξος, αυτό δε με εμπόδισε να προσπαθήσω. Πάλι καλά δηλαδή, γιατί τελικά κατάφερα να πάρω και υποτροφία, παράλληλα με τις πριμοδοτήσεις.
    Ένα χρόνο λοιπόν μετά μάγκες, πήρα δίλπωμα επαγγελματία διερμηνέα και μπορώ να δουλέψω σε όποιο μέρος της Αυστραλίας επιθυμώ. Το κανονίζω με την σταθερή μου δουλειά και αναλαμβάνω δουλειές διερμηνίας που με βολεύουν με το ωράριο εργασίας. Μπορώ να πω, ότι μου αρέσει πάρα πολύ και με ευχαριστεί αυτή η δουλειά!
    Που να το φανταζόμουν ότι θα με βοηθούσαν να προχωρήσω και σε άλλουν τομείς και ότι θα με βοηθούσαν να σπουδάσω κάτι, που στην Ελλάδα ούτε καν από το μυαλό μου περνούσε!!!
    Μόνο που τώρα, όπως και ο υπόλοιπος κόσμος που υποφέρει από τις επιπτώσεις εξάπλωσης του κορονοϊού, έτσι κι εμείς βλέπουμε τις δουλειές να πέφτουν και η ζωή μας να γίνεται χειρότερη. Θα έπρεπε να είχα πετάξει πριν δυο μέρες για Ελλάδα και να είμαι ήδη εκεί τώρα για 8 βδομάδες διακοπές, να δω τους δικούς μου. Αντί αυτού, θα περιμένω μέχρι του χρόνου και μόνο ΑΝ αλλάξουν τα πράγματα (που μεταξύ μας, το βλέπω χλωμό).
    Τέλος πάντων, ας έχουμε υγεία και θα δούμε πως και τι θα κάνουμε.

    Άντε και μερικές πρόχειρες φωτογραφίες
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20200209_155209.jpg 
Προβολές:	401 
Μέγεθος:	98,5 KB 
ID:	419760
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20200321_144546.jpg 
Προβολές:	401 
Μέγεθος:	102,7 KB 
ID:	419761
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20200625_163256.jpg 
Προβολές:	401 
Μέγεθος:	78,3 KB 
ID:	419762
    http://www.youtube.com/watch?v=EJtQd_SXXfw

    Το κόστος του κράνους σου, εξαρτάται από το πόσο ακριβό πιστεύεις ότι είναι το κεφάλι σου.

  12. #297
    Συγχαρητήρια, λοιπόν!
    Πάντα τέτοια

    Χειμώνας, κρύο, καιρός για 2 οι φωτό
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  13. #298
    Πέρυσι στο Phillip Island για το Moto GP, με τα κορίτσια....

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20191027_112853.jpg 
Προβολές:	313 
Μέγεθος:	102,8 KB 
ID:	421619
    http://www.youtube.com/watch?v=EJtQd_SXXfw

    Το κόστος του κράνους σου, εξαρτάται από το πόσο ακριβό πιστεύεις ότι είναι το κεφάλι σου.

  14. #299
    Έχει και τα τυχερά του να είσαι στην Αυστραλία!!!
    Το κοντινότερο που έφτασα σε μοτοσικλέτα Moto GP
    Εδώ με τη Honda του Marc Marquez

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20191024_174656.jpg 
Προβολές:	224 
Μέγεθος:	103,0 KB 
ID:	422013
    http://www.youtube.com/watch?v=EJtQd_SXXfw

    Το κόστος του κράνους σου, εξαρτάται από το πόσο ακριβό πιστεύεις ότι είναι το κεφάλι σου.

  15. #300
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Πρέπει να εισαι ντιπ καραφλος για να σου κρατησουν ομπρελες τα κοριτσια..??
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

Παρόμοια θέματα

  1. Life Down under
    από csofos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1034
    Τελευταίο μήνυμα: 16/05/2011, 13:11
  2. Το ημερολόγιο ενός Ινδιάνου
    από petridist στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2008, 18:34
  3. Rider down!
    από morpheus στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 29/03/2005, 14:17
  4. ημερολογιο....
    από devil's animal στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 11/03/2005, 14:43
  5. Το Ημερολογιο Του Δελλα
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 27/07/2004, 11:52

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF