Σελίδα 1 από 23 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 333

Θέμα: ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ Down Under

  1. #1

    ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ Down Under

    Ώρα Μελβούρνης 18:30
    Κάθομαι μπροστά από την οθόνη του pc και χαζεύω στο internet. Κάτι για να περάσει η ώρα. Λίγο στο ψάξιμο για καμια πιο σταθερή δουλειά, λίγο για να δούμε πως πάνε εδώ οι τιμές με τις moto και τα αυτοκίνητα.

    Και εκεί που κάθομαι και χαζεύω, για άλλη μια φορα μέσα στις τόσες, μου έρχεται στο νου η Ελλάδα. Οι γονείς, ο αδερφός, οι φίλοι, ο φράπες, το γυμναστήριο, το καλοκαίρι, οι μοτοσικλέτες. Όλα μου έλειψαν! Το περίμενα βεβαια ότι θα γίνει. Αργά η γρήγορα. Αλλα όσο και να το ξέρεις ότι θα σου λείψουν κάποια πράγματα και καταστάσεις, ποτε δεν είσαι αρκετά προετοιμασμένος. Όχι τόσο, ώστε να μην συγκινηθείς! Θυμήθηκα το αντίο με τους φίλους. Θυμήθηκα το αντίο με την οικογένεια. Θυμήθηκα το Jack που έφυγε. Και αναρωτήθηκα "ποτε στο διάολο πέρασε τόσο γρήγορα ο καιρός?" Και τώρα είμαι εδώ. Μελβούρνη. Δεν είναι εύκολο τελικά να είσαι μακριά. Καμια φορα αισθάνομαι ότι Έδωσα τρομερή στεναχώρια στους δικούς μου. Και ότι έχουν ένα μεγάλο βάρος στην καρδια τους εξαιτίας μου. Μιλάμε κάθε βδομάδα στο τηλέφωνο και τους ακούω καλά. Αλλα ξέρω ότι μπορούν να κρύψουν εξίσου καλά τη στεναχώρια τους. "Σταματα να σκέφτεσαι έτσι. Ηλίθιε! Σκέψου θετικά."

    Συνέρχομαι λίγο. Είμαι σε μια χωρα που μπορεί να μου δώσει σχεδόν τα πάντα. Είναι αρχή ακόμα. Θα τη βρω την άκρη. Και αυτό πρέπει να κάνω. Να συνεχίσω να ψάχνω την άκρη. Να μη σταματήσω μέχρι να πετύχω αυτά που θέλω. Να τελειώσω πρώτα με τη σχολη και μετά οι πιθανότητες για μεγαλύτερο εισόδημα είναι πιο πολλές. Το personal training εδώ είναι σχεδόν μόδα. Μετά, ένα άλλο σπίτι. Να έχει γκαράζ, να μπορώ να βάλω καμια moto για ανακατασκευή. Πούλημα και μετά άλλη. Ο Dom μου είπε ότι το καλύτερο θα είναι να δημιουργώ cafe-racers. Πουλάνε πολύ αυτές. Δε χρειάζεται βιασύνες, μονος μου θα είμαι. Extra λεφτά να βγαίνουν! Και ποτε δεν ξέρεις ποιον θα συναντήσεις σε όλη αυτή την πορεία. Πελάτες από το personal training η από τις πωλήσεις moto! Και μετά... ένα παιδί γαμώτο! Ένα πιτσιρίκι επιτέλους! Ένα μωρό να ολοκληρώσει τη ζωή μας. Κλείνω τα 40. Βαρέθηκα πια! Άσε που θα είναι η τέλεια χαρά για τους δικούς μου πίσω στην πατρίδα! Αλλα 20 χρονια ζωής θα πάρουν. Και μην ξεχνάς ότι έχεις κοντά σου έναν άνθρωπο που σε στηρίζει 100%. Είσαι τυχερός και στεναχωριέσαι. Παπάρα, ε παπάρα!

    Κάπου σε μια σελίδα, το μάτι πιάνει ένα μικροσκοπικό χάρτη της Ελλάδας. Το μυαλό γυρνάει πάλι εκεί. Αναμνήσεις έρχονται πάλι. Θυμάμαι τι είπα στη μητέρα μου όταν την αγκάλιασα για να τη χαιρετήσω: "συγγνώμη για όλα τα λάθη που έκανα. Στο υπόσχομαι ότι θα τα διορθώσω όλα". Και εκεί επάνω, αυτή η υπόσχεση που έδωσα με ξύπνησε. Σα να μου έριξε κάποιος σφαλιάρα στο πρόσωπο. "Και πως θα τα διορθώσεις βρε βλάκα αν σε παίρνει από κάτω? Έτσι διορθώνονται? Με το να στεναχωριέσαι?" Από την άλλη πλευρά, πάω να απολογηθώ στον εαυτό μου: "όχι βεβαια. Αλλα... κάποιες φορες φοβάμαι. Για την υγεία τους. Ανησυχώ μην πάθουν τίποτα." Και συνειδητοποιώ ότι αυτό είναι που με καίει. Αυτό με νοιάζει όλους αυτούς τους μήνες. Για μένα ξέρω ότι είμαι καλά. Για αυτούς όμως δεν το ξέρω. Αυτό είναι λοιπόν που καίει όλους τους ξενιτεμένους. Το τι γίνονται οι δικοί τους. Τώρα ξέρω, καταλαβαίνω. Νόμιζα πως ήξερα, αλλα τελικά αν δεν το ζήσεις.....

    Καθαρίζω το μυαλό λίγο. "Σκέψου θετικά, θεωρώντας ότι είναι καλά και προχωρα. Κοίτα να κανεις τη ζωή σου καλύτερη εδώ και έτσι να τους κανεις και αυτούς χαρούμενους. Αν είσαι εσύ εντάξει και το ξέρουν, τότε όλα θα είναι τέλεια. Η απόσταση θα είναι απλώς ένα τηλεφώνημα. Τίποτα άλλο."

    Να με συγχωρείτε που μοιράστηκα μια στενάχωρη προσωπική στιγμή. Άνθρωπος είμαι και καμια φορα δεν αντέχω. Σας ευχαριστώ που αφιερώσατε λίγο από το χρόνο σας να διαβάσετε τις στενάχωρες αυτές σκέψεις μου. Να είστε όλοι καλά.

    Ώρα Μελβούρνης 19:23. Η ζωή κυλά ομαλά........
    http://www.youtube.com/watch?v=EJtQd_SXXfw

    Το κόστος του κράνους σου, εξαρτάται από το πόσο ακριβό πιστεύεις ότι είναι το κεφάλι σου.

  2. #2
    Μια ζυγαριά είναι φίλε. Παίρνεις και δίνεις.
    Και να μην ξεχνάς (θα το καταλάβεις όταν γίνεις με το καλό γονιός) οτι οι γονείς σου θέλουν να είσαι καλά χαρούμενος και ευτυχισμένος. Ολα τα άλλα είναι μικρά.

    Αν με τη γυναίκα σου είστε καλά μεταξύ σας προχωρήστε και κάντε το παιδί. Μην περιμένεις να βγάζεις περισσότερα λεφτά. Ολα θα γίνουν.

    Καλή δύναμη
    Run, rabbit run


  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της @ngelos
    Εγγραφή
    20/03/2009
    Μηνύματα
    448

    Re: ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ Down Under

    Αρχικά δημιουργήθηκε από csofos
    Η ζωή κυλά ομαλά........


    Δυστυχώς όταν είσαι Ελλάδα νομίζεις ότι είναι εύκολο να ζήσεις μακρυά της...Δεν είναι,όμως,έτσι...Είναι μόνο δυο μήνες τώρα που είμαι εξωτερικό κ αν και προσωρινό που και που ταξιδεύει και μένα το μυαλό μου εκεί που βρίσκεται τώρα το δικό σου.Σκέφτομαι πως θα ήταν να ζεις μακρυά από αυτά που αγαπάς.Έλα που,όμως,δεν τα προγραμματίζεις αυτά...Και υπάρχουν και πράγματα που δυστυχώς στην Ελλάδα δεν μπορείς να τα κάνεις,κυρίως για επαγγελματικά μιλάω.Όσο και αν ανησυχείς για αυτούς που άφησες πίσω,πρέπει να μη σταματάς ποτέ να προσπαθείς για να έχει νόημα το ότι αποφάσισες να ξεκινήσεις κάτι καινούργιο μακρυά από την πατρίδα σου.
    Γι'αυτό λοιπόν συνέχισε και μη κοιτάς πίσω και όσο εσύ προοδεύεις και είσαι ευτυχισμένος...τόσο ευτυχισμένους θα κάνεις και τους δικούς σου!





    ΥΓ: Όλα καλά θα πάνε,αλλά για καλό και κακό κάν'τους και κανά εγγονάκι...:rotflmao:

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Χριστοδουλε, οταν στο παρελθον πολλες φορες μου δωθηκε η ευκαιρια, η αφορμη και στρωμενες δουλειες-σπιτια, να την κανω για Αμερικη, ηταν ο ενας απο τους δυο λογους μου αυτος που περιγραφεις και γι αυτο δεν εφυγα!

    Ηξερα οτι μπορει να κανω μαλακια, ήξερα οτι μπορει να το μετανοιωσω, ηξερα και οτι μπορει να μετανοιωνα αν πηγαινα γιατι με ξερω καλα.
    Αν επαιρνα την αποφαση ομως θα εβαζα το κεφαλι κατω να παλεψω για το στοχο μου. Αυτο που κανω κι εδω βεβαια.
    Εδω ομως υπαρχει η διαφορα της μαλακιας που εκει δεν υπαρχει!

    Κοιτα μπροστα και τα εχουμε πει, δεν εχεις αναγκη εσυ! Μια στιγμη "ξεσπασματος" ηταν, δε χαθηκε και ο κοσμος και στην τελικη δεν θα ησουν αυτος που εισαι αν δεν ειχες και αυτες σου τις στιγμες!

    Ολα καλα ρε, ολα καλα!


  5. #5
    Το ρεμάλι της Φ.Νέγρη Το avatar του/της LsKostas
    Εγγραφή
    18/02/2007
    Μηνύματα
    446
    Χριστοδουλε εισαι παλικαρι και οι δικοι σου , πιστεψε με το ξερουν οτι εισαι καλα και τους το μεταδιδεις.


    Αυτο μετραει περισσοτερο απ ολα , πιστεψε με
    Τα λογια πρεπει να ακολουθουνται απο πραξεις.Αλλιως...τουφες :-)

    "ΘΕΛΩ ΝΑ ΝΙΚΗΣΩ,ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΝΙΚΗΘΩ"

  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ktmakis
    Μια ζυγαριά είναι φίλε. Παίρνεις και δίνεις.
    Και να μην ξεχνάς (θα το καταλάβεις όταν γίνεις με το καλό γονιός) οτι οι γονείς σου θέλουν να είσαι καλά χαρούμενος και ευτυχισμένος. Ολα τα άλλα είναι μικρά.

    Αν με τη γυναίκα σου είστε καλά μεταξύ σας προχωρήστε και κάντε το παιδί. Μην περιμένεις να βγάζεις περισσότερα λεφτά. Ολα θα γίνουν.

    Καλή δύναμη
    +πολλά

  7. #7
    Φίλε Χριστόδουλε , δεν σου έχω ξαναγράψει, παρακολουθώ όμως τη διαδρομή σου απ όταν έφτασες Αυστραλία καθώς και τις πολύ ενδιαφέρουσες φωτογραφίες που στέλνεις.
    Σαν μεγαλύτερός σου (γράφεις ότι είσαι 40) και προσπαθώντας να «μπω στα παπούτσια σου» , θα ήθελα, επειδή αισθάνομαι φίλος σου, να σου γράψω την γνώμη μου χωρίς απαραίτητα να είναι και σωστή.
    Διαβάζοντας τον από καρδιάς προβληματισμό σου , που, (τιμή μας), μοιράστηκες με όλους εμάς , πιστεύω ότι τη στιγμή που έγραφες βρισκόσουν σε μια κατάσταση συναισθηματικής φόρτισης.
    Αυτό είναι φυσικό να συμβαίνει ιδιαίτερα σε ευαίσθητα (άρα έξυπνα) άτομα και ειδικά σε αποφασιστικά σημεία καμπής της ζωής τους.
    Πήρες μια μεγάλη απόφαση και την πραγματοποίησες , με προϋπόθεση λοιπόν την αγάπη και αλληλοκατανόηση της συντρόφου σου δεν κοιτάς πίσω αλλά δημιουργείς τη Δική σου οικογένεια με καλύτερες προοπτικές απ ότι στην πατρίδα μας (ειδικά τώρα).
    Οι γονείς , αδέλφια , φίλοι , θα σου λείπουν αλλά μη ξεχνάς πως οι αποστάσεις πλέον έχουν μηδενιστεί και μόλις τακτοποιηθείς άνετα θα μπορείς μια δυο φορές το χρόνο να τους επισκέπτεσαι , (εδώ 10 χιλιόμετρα απέχουν οι δικοί μου γονείς και έχω 20 μέρες να τους δω).
    Υποχρέωση έχεις και προς τον εαυτό σου αλλά και τη σύντροφό σου (που μη ξεχνάς κι αυτή πήρε ένα ρίσκο).
    Δραστηριοποιήσου λοιπόν όσο καλύτερα μπορείς και είμαι σίγουρος πως όπως όλοι οι έλληνες που βρίσκονται σε περιβάλλον εύνομο και τακτικό θα μεγαλουργήσεις.
    Με όλη μου τη συμπάθεια.

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της @ngelos
    Εγγραφή
    20/03/2009
    Μηνύματα
    448
    Αρχικά δημιουργήθηκε από takis-kk
    Οι γονείς , αδέλφια , φίλοι , θα σου λείπουν αλλά μη ξεχνάς πως οι αποστάσεις πλέον έχουν μηδενιστεί και μόλις τακτοποιηθείς άνετα θα μπορείς μια δυο φορές το χρόνο να τους επισκέπτεσαι , (εδώ 10 χιλιόμετρα απέχουν οι δικοί μου γονείς και έχω 20 μέρες να τους δω).
    Υποχρέωση έχεις και προς τον εαυτό σου αλλά και τη σύντροφό σου (που μη ξεχνάς κι αυτή πήρε ένα ρίσκο).
    Δραστηριοποιήσου λοιπόν όσο καλύτερα μπορείς και είμαι σίγουρος πως όπως όλοι οι έλληνες που βρίσκονται σε περιβάλλον εύνομο και τακτικό θα μεγαλουργήσεις.
    Με όλη μου τη συμπάθεια.
    +όσα θές

  9. #9
    ktmakis
    Όταν γίνω γονιός θα αλλάξουν πολλά. Έχεις δίκιο, να είσαι καλά

    mead5000
    Δεν πρόκειται φυσικά να τα παρατήσω. Αλλα καμια φορα με πιάνει η λησμονιά. Την παλεύω όμως. Και παρόλο που είμαι έτσι, ξέρω ότι θα τα καταφέρω.

    Dim Chios
    Μπορεί όμως και τα πράγματα να εξελισσόταν άσχημα αν πήγαινες εκεί. Ποτε δεν ξέρεις γαμώτο (αν και λίγο δύσκολο)! Αυτό είναι το καλο σε αυτή τη χωρα εδώ: χαζομάρες, λαμόγια, μέσον, άνιση αντιμετώπιση δεν υπάρχουν (αν και τελευταία κάτι άκουγα στην tv και δε μου άρεσε). Να είσαι καλά Μήτσο

    Ls Kostas
    Σε πιστεύω

    takis kk
    Με τιμά το γεγονός ότι (όπως και τα υπόλοιπα παιδιά εδώ) με αισθάνεστε σα φίλο. Όσο για τη γνώμη σου, από τη στιγμή που είναι καλοπροαίρετη, μη στεναχωριέσαι. Το λιγότερο, είναι δεκτη. Στην προκειμενη περίπτωση τη βρίσκω πολύ σωστή και σε ευχαριστώ πολύ
    http://www.youtube.com/watch?v=EJtQd_SXXfw

    Το κόστος του κράνους σου, εξαρτάται από το πόσο ακριβό πιστεύεις ότι είναι το κεφάλι σου.

  10. #10
    Το χιούμορ κάνει καλό γι'αυτό και μόνο..


    ...να ρε Χριστόδουλε γιατί πρέπει να πετάς από χαρά που βρίσκεσαι εκεί. ΝΑ!!


    Όλα καλά θα πάνε.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	1.jpg 
Προβολές:	2340 
Μέγεθος:	17,4 KB 
ID:	227156

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της airamhag
    Εγγραφή
    26/01/2006
    Μηνύματα
    696


    ολα καλα θα πανε..!
    Ολοι μας,ανεξαρτητα αν ειμαστε εδω ή αν εχουμε φυγει, εχουμε το "σημειο αναφορας" μας.
    ενα μερος,μια περιοδος , ενα ονειρο, λιγες στιγμες ,κατι που μεσα απο την αναποληση,μας κανει πιο δυνατους,μας ωθει για νεους στοχους και ετσι παμε μπροστα !

    σαφως ειναι πρωτογνωρα συναισθηματα αυτα για σενα,αφου ειναι ο "πρωτος" καιρος ακομα..
    ομως σκεψου οτι αυτες οι μνημες ειναι που θα σε κανουν πιο δυνατο,πιο σοφο,πιο ευτυχισμενο.

    Με συγκινησε πολυ αυτο που ειπες στην μητερα σου..ασχετα αν εφυγες ,αυτος που εισαι ειναι η καλυτερη "αποπληρωμη",δικαιωση για τους γονεις..
    Mη μου γαματε τη καρδια ειμαι παιδι ακομα..

  12. #12
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619

    Re: ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ Down Under

    [QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από csofos

    Θυμάμαι τι είπα στη μητέρα μου όταν την αγκάλιασα για να τη χαιρετήσω: "συγγνώμη για όλα τα λάθη που έκανα. Στο υπόσχομαι ότι θα τα διορθώσω όλα".


    Ειναι μεγαλη μαγκια να αναγνωριζεις τα λαθη σου,να ζητας συγγνωμη και να προσπαθεις να τα διορθωσεις.Στο λεω εγω που απο λαθη αλλο τιποτα στη ζωη μου.

    Καλη δυναμη Χριστοδουλε,καλη δυναμη σε ολους μας.
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της trelf
    Εγγραφή
    17/04/2009
    Μηνύματα
    269

    Re: ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ Down Under

    Αρχικά δημιουργήθηκε από csofos
    Ώρα Μελβούρνης 18:30
    Κάθομαι μπροστά από την οθόνη του pc και χαζεύω στο internet. Κάτι για να περάσει η ώρα. Λίγο στο ψάξιμο για καμια πιο σταθερή δουλειά, λίγο για να δούμε πως πάνε εδώ οι τιμές με τις moto και τα αυτοκίνητα.

    Και εκεί που κάθομαι και χαζεύω, για άλλη μια φορα μέσα στις τόσες, μου έρχεται στο νου η Ελλάδα. Οι γονείς, ο αδερφός, οι φίλοι, ο φράπες, το γυμναστήριο, το καλοκαίρι, οι μοτοσικλέτες. Όλα μου έλειψαν! Το περίμενα βεβαια ότι θα γίνει. Αργά η γρήγορα. Αλλα όσο και να το ξέρεις ότι θα σου λείψουν κάποια πράγματα και καταστάσεις, ποτε δεν είσαι αρκετά προετοιμασμένος. Όχι τόσο, ώστε να μην συγκινηθείς! Θυμήθηκα το αντίο με τους φίλους. Θυμήθηκα το αντίο με την οικογένεια. Θυμήθηκα το Jack που έφυγε. Και αναρωτήθηκα "ποτε στο διάολο πέρασε τόσο γρήγορα ο καιρός?" Και τώρα είμαι εδώ. Μελβούρνη. Δεν είναι εύκολο τελικά να είσαι μακριά. Καμια φορα αισθάνομαι ότι Έδωσα τρομερή στεναχώρια στους δικούς μου. Και ότι έχουν ένα μεγάλο βάρος στην καρδια τους εξαιτίας μου. Μιλάμε κάθε βδομάδα στο τηλέφωνο και τους ακούω καλά. Αλλα ξέρω ότι μπορούν να κρύψουν εξίσου καλά τη στεναχώρια τους. "Σταματα να σκέφτεσαι έτσι. Ηλίθιε! Σκέψου θετικά."

    Συνέρχομαι λίγο. Είμαι σε μια χωρα που μπορεί να μου δώσει σχεδόν τα πάντα. Είναι αρχή ακόμα. Θα τη βρω την άκρη. Και αυτό πρέπει να κάνω. Να συνεχίσω να ψάχνω την άκρη. Να μη σταματήσω μέχρι να πετύχω αυτά που θέλω. Να τελειώσω πρώτα με τη σχολη και μετά οι πιθανότητες για μεγαλύτερο εισόδημα είναι πιο πολλές. Το personal training εδώ είναι σχεδόν μόδα. Μετά, ένα άλλο σπίτι. Να έχει γκαράζ, να μπορώ να βάλω καμια moto για ανακατασκευή. Πούλημα και μετά άλλη. Ο Dom μου είπε ότι το καλύτερο θα είναι να δημιουργώ cafe-racers. Πουλάνε πολύ αυτές. Δε χρειάζεται βιασύνες, μονος μου θα είμαι. Extra λεφτά να βγαίνουν! Και ποτε δεν ξέρεις ποιον θα συναντήσεις σε όλη αυτή την πορεία. Πελάτες από το personal training η από τις πωλήσεις moto! Και μετά... ένα παιδί γαμώτο! Ένα πιτσιρίκι επιτέλους! Ένα μωρό να ολοκληρώσει τη ζωή μας. Κλείνω τα 40. Βαρέθηκα πια! Άσε που θα είναι η τέλεια χαρά για τους δικούς μου πίσω στην πατρίδα! Αλλα 20 χρονια ζωής θα πάρουν. Και μην ξεχνάς ότι έχεις κοντά σου έναν άνθρωπο που σε στηρίζει 100%. Είσαι τυχερός και στεναχωριέσαι. Παπάρα, ε παπάρα!

    Κάπου σε μια σελίδα, το μάτι πιάνει ένα μικροσκοπικό χάρτη της Ελλάδας. Το μυαλό γυρνάει πάλι εκεί. Αναμνήσεις έρχονται πάλι. Θυμάμαι τι είπα στη μητέρα μου όταν την αγκάλιασα για να τη χαιρετήσω: "συγγνώμη για όλα τα λάθη που έκανα. Στο υπόσχομαι ότι θα τα διορθώσω όλα". Και εκεί επάνω, αυτή η υπόσχεση που έδωσα με ξύπνησε. Σα να μου έριξε κάποιος σφαλιάρα στο πρόσωπο. "Και πως θα τα διορθώσεις βρε βλάκα αν σε παίρνει από κάτω? Έτσι διορθώνονται? Με το να στεναχωριέσαι?" Από την άλλη πλευρά, πάω να απολογηθώ στον εαυτό μου: "όχι βεβαια. Αλλα... κάποιες φορες φοβάμαι. Για την υγεία τους. Ανησυχώ μην πάθουν τίποτα." Και συνειδητοποιώ ότι αυτό είναι που με καίει. Αυτό με νοιάζει όλους αυτούς τους μήνες. Για μένα ξέρω ότι είμαι καλά. Για αυτούς όμως δεν το ξέρω. Αυτό είναι λοιπόν που καίει όλους τους ξενιτεμένους. Το τι γίνονται οι δικοί τους. Τώρα ξέρω, καταλαβαίνω. Νόμιζα πως ήξερα, αλλα τελικά αν δεν το ζήσεις.....

    Καθαρίζω το μυαλό λίγο. "Σκέψου θετικά, θεωρώντας ότι είναι καλά και προχωρα. Κοίτα να κανεις τη ζωή σου καλύτερη εδώ και έτσι να τους κανεις και αυτούς χαρούμενους. Αν είσαι εσύ εντάξει και το ξέρουν, τότε όλα θα είναι τέλεια. Η απόσταση θα είναι απλώς ένα τηλεφώνημα. Τίποτα άλλο."

    Να με συγχωρείτε που μοιράστηκα μια στενάχωρη προσωπική στιγμή. Άνθρωπος είμαι και καμια φορα δεν αντέχω. Σας ευχαριστώ που αφιερώσατε λίγο από το χρόνο σας να διαβάσετε τις στενάχωρες αυτές σκέψεις μου. Να είστε όλοι καλά.

    Ώρα Μελβούρνης 19:23. Η ζωή κυλά ομαλά........
    φιλε χριστοδουλε....

    τωρα που εισαι εκει....μην ξεχνας τους λογους που σε εκαναν να φυγεις!
    ελπιζω να υπαρχει χωρος εξω και για εμας τους υπολοιπους γιατι πιστεψε με αραιωνουμε με πολυ γρηγορους ρυθμους....

    να εισαι καλα και θετικες σκεψεις!!!

    ABS στην μηχανη σου.....ισον DUREX στο π***ι σου ! ! !

    http://img5.imageshack.us/img5/9361/urlx.gif

  14. #14
    the who
    Μια από τα ίδια φιλε. Όλα θα αλλάξουν όμως. Να είσαι καλά!

    airmhag
    Να είσαι καλά Μαρία. Έτσι φαίνεται ότι είναι

    trelf
    Υπάρχει χώρος. Από ότι έμαθα πριν μόλις λίγες μέρες, το Ελληνικό κέντρο ορθοδοξίας που βρίσκεται στο κέντρο της πόλης, χρηματοδοτήθηκε από την κυβέρνηση της Victoria, για να χτιστεί εκ νέου! Επίσης ανάφεραν ότι άνοιξαν θέσεις εργασίας για να έρθουν Έλληνες. Το "κακό" είναι ότι ζητάνε να έχεις πτυχίο (για την οποια δουλειά) και μάλλον ζητάνε να είσαι ειδικευμένος σε δουλειές που απαιτούν γνώσεις πανεπιστημιου. Δεν είμαι σίγουρος, έτσι υποθέτω. Θα προσπαθήσω να μάθω όμως
    http://www.youtube.com/watch?v=EJtQd_SXXfw

    Το κόστος του κράνους σου, εξαρτάται από το πόσο ακριβό πιστεύεις ότι είναι το κεφάλι σου.

  15. #15
    Επειδή το προηγούμενο post είχε μεγάλο φόρτο φωτογραφιών, το moto.gr αναγκάστηκε να το κλειδώσει. Τα παιδιά με συμβούλεψαν να ανοίξω αυτό το post, ώστε να μη φορτώνουμε την πλατφόρμα πολύ. Θα βαζω λοιπον λίγες φωτό για να μη δημιουργηθεί πρόβλημα. Όλα αυτά, μέχρι να αλλαχτεί η πλατφόρμα του moto.gr

    Αυτός ο τύπος, μόλις παρκάρεις το αμάξι σου σε χώρο ελεγχομενης (αλλα χωρίς παρκόμετρο) στάθμευσης, έρχεται και μαρκάρει το λάστιχο του αυτοκινητου σου και καταγραφει την ώρα που το πάρκαρες και τις πινακίδες. Αν δεν το πάρεις στον προβλεπόμενο χρόνο... τρώς κλήση. Ο ετησιος τζίρος ΜΟΝΟ από τα παράνομα παρκαρίσματα στη Μελβούρνη, είναι $4.000.000


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	cimg0516.jpg 
Προβολές:	2252 
Μέγεθος:	99,4 KB 
ID:	227245
    http://www.youtube.com/watch?v=EJtQd_SXXfw

    Το κόστος του κράνους σου, εξαρτάται από το πόσο ακριβό πιστεύεις ότι είναι το κεφάλι σου.

Σελίδα 1 από 23 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Life Down under
    από csofos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1034
    Τελευταίο μήνυμα: 16/05/2011, 14:11
  2. Το ημερολόγιο ενός Ινδιάνου
    από petridist στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2008, 19:34
  3. Rider down!
    από morpheus στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 29/03/2005, 15:17
  4. ημερολογιο....
    από devil's animal στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 11/03/2005, 15:43
  5. Το Ημερολογιο Του Δελλα
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 27/07/2004, 12:52

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF