Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 10 από 10

Θέμα: Διακόπτης ρεζέρβας σε ΒΑΝdit

  1. #1

    Διακόπτης ρεζέρβας σε ΒΑΝdit

    Γνωριζει κανείς τι ρόλο παίζει ο διακόπτης κάτω από το ρεζερβουαρ στα Βandit 400v?

    Exei 2 θεσεις η κατακόρυφη θέση είναι η Ο ενώ η οριζόντια η Reser. Μηπώς η οριζόντια ανοίγει την παροχή της ρεζέρβας;

    Eυχαριστώ!!

  2. #2
    Ακριβως!

    Δεν εχει διακοπτη ΟΦΦ,μιας και η βαλβιδα ανοιγει με υποπιεση

  3. #3
    δηλαδή στην κατακόρυφη τραβάει από το ρεζερβουάρ και αν θέλουμε να πάρει από την ρεζέρβα το γυρνάμε οριζόντια;

    Σήμερα ενώ είχα κάνει περίπου 210 km και τελειώνε η βενζίνη μου μου έκανε κάτι διακοπές, δεν τραβούσε και μου σβήνε στο ρελαντί.. υποθέτω είναι είτε από κατάλοιπα στο ρεζερβουάρ ή από σκουριές μάλλον. Τελικά δεν άναβε καθόλου. Το γύρισα στην ρεζέρβα (νομίζω οριζόντια) και άναψε τελικά ...πήγα και φουλάρισα και λήθηκαν όλα.

    Όταν φουλάρω αν θέλω να γεμίσει και η ρεζέρβα πρέπει να έχω την βαλβίδα στην ρεζέρβα ή η ρεζέρβα πάντα φουλάρει μαζί με το ρεζερβουάρ;


    άλλη ερώτηση, η μηχανή κρύα σχετικά δύσκολα πέρνει μπροστά, αυτό είναι χαρακτηριστικό της μηχανής; Ξέρω ότι είναι και θέμα μπουζί..ή κάνω λάθος;

    Τι βενζίνη να βάζω; μέχρι στιγμή έβαζα σούπερ ή αμόλυβδη 100 οκτάνίων (αν και δεν είναι καταλυτικό , οπότε νομίζω πιο σωστά είναι η σούπερ).

  4. #4
    SUZUKI GSR 600 Το avatar του/της oulas
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    899
    Όταν φουλάρω αν θέλω να γεμίσει και η ρεζέρβα πρέπει να έχω την βαλβίδα στην ρεζέρβα ή η ρεζέρβα πάντα φουλάρει μαζί με το ρεζερβουάρ;
    Αυτη την απορια την εχω και εγω. Εγω το εχω μονημα γυρισμενο στην ρεζερβα. ειναι κακο αυτο;

  5. #5
    SV 1000S K3 Το avatar του/της div400
    Εγγραφή
    29/04/2003
    Μηνύματα
    1.715
    Αρχικά δημιουργήθηκε από oulas
    Αυτη την απορια την εχω και εγω. Εγω το εχω μονημα γυρισμενο στην ρεζερβα. ειναι κακο αυτο;

    υποθετω απο την στιγμη που δεν εχει ανεξρτητο ρεζερβουαρ για την ρεζερβα (και ποια μηχανη εχει???! ) με το φουλαρισμα γεμιζει ολο το ντεποζιτο (κυριο ρεζερβουαρ και ρεζερβα). sonic ετσι απλα δεν θα ξερεις ποτε σου ''χτυπαει'' ρεζερβα, αλλα αμα ξερεις την καταναλωση της μηχανης σου και την ποσοτητα που εχεις στο ντεποζιτο δεν θα εχεις προβλημα εκτος και αν μπερδευτεις οποτε..... σμπροχνεις

  6. #6
    SUZUKI GSR 600 Το avatar του/της oulas
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    899
    sonic ετσι απλα δεν θα ξερεις ποτε σου
    τι sonic, στον υπνο σου τον βλεπεις;

    Oula με λενε

  7. #7
    SV 1000S K3 Το avatar του/της div400
    Εγγραφή
    29/04/2003
    Μηνύματα
    1.715
    εεεε ναι οκ

    μαλλον το σωμα επεστρεψε απο την αδεια αλλα ο νους ειναι ακομα στο λιμανι ! :rotflmao: :rotflmao:

    παντος λυθηκε η απορια σου ετσι?

  8. #8
    SUZUKI GSR 600 Το avatar του/της oulas
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    899
    ναι αμε. Thanx

  9. #9

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της banditgr
    Εγγραφή
    30/05/2002
    Μηνύματα
    963
    to ntepozito se oles tis moto kai sto bandit gemizei olokliro sto ON (gemizei kai i rezerva).Genika den protinetai na to exetai stin rezerva monima giati tha minetai xoris proidopiisi kai giati travaei ta katyakathia tis venzinis pou pane kato kato sto ntepozito
    Το κρεβάτι είναι το πιο επικίνδυνο μέρος του κόσμου.
    Ενενήντα τοις εκατό των ανθρώπων πεθαίνουν εκεί.

Παρόμοια θέματα

  1. λαμπακι ρεζερβας σε cbr600f
    από pilotos_xtreme στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 08/07/2010, 16:00
  2. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 25/07/2007, 16:53
  3. Λαμπακι ρεζέρβας σε Super Duke
    από Black Mamba στο forum KTM
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 15/09/2006, 10:55
  4. Καλημερα Σε Ολο Το Μοτο...............
    από sozos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2003, 13:32
  5. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2003, 18:50

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF