Σελίδα 9 από 21 ΠρώτοΠρώτο ... 456789101112131419 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 121 έως 135 από 309

Θέμα: εσεις τι κάνατε σήμερα με το ΚΤΜ σας?

  1. #121
    H τρόμπα νερού μας χαιρέτησε μετα απο 86000χμ λειτουργίας. Με την πρώτη να τα έχει φτύσει στα 20000χμ αυτή νομίζω καλά μας έβγαλε..
    Why do you go away? So that you can come back. So that you can see the place you came from with new eyes and extra colors. And the people there see you differently, too. Coming back to where you started is not the same as never leaving. T. Pratchett

  2. #122
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Επιτελους αξιωθηκα να πεταξω το φιλτροκουτι στα σκουπιδια και να βαλω το ITG με σωθικα καρμπυρατερ απο το κιτ της factory pro.
    Οι ρυθμισεις εχουν ως εξης προς το παρον:

    LJ 42
    MJF 178
    MJR 180
    Float height 4mm - 4.5mm
    Factory pro needles #3
    Ολα τα αλλα μαμα.

    Πηγα μια μικρη βολτα οποτε τα συμπερασματα ειναι ελλιπη. Παρατηρησα παντως γραμμικη αποκριση παντου, ροπη παντου και ευστροφια...παντου. Το μηχανημα δουλευει κυριολεκτικα σα ψεκαστο. Ανοιγεις το γκαζι, κλεινεις το γκαζι, καμια τρυπα πουθενα, καμια καθυστερηση στην αποκριση. Δικιο ειχαν οσοι εκθειαζαν τις εν λογω βελονες και φιλτρο.
    Στοχος ειναι να πετυχω αυτο το ρυθμισμα που να μου επιτρεπει να εχω ταπες το χειμωνα και να ειμαι ξεταπωτος το καλοκαιρι. Μαλλον τα ζιγκλερ ειναι τα καταλληλα καθ'οτι νομιζω οτι ως εχει ειναι ελαφρως φτωχο για ξεταπωτο.
    Παραπλευρο οφελος ο αριθμος, ογκος και βαρος των πραγματων που εφυγαν απο την μηχανη.
    Τελευταία τροποποίηση από DrBig; 28/11/2013 στις 12:43.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  3. #123
    Μέλος
    Εγγραφή
    05/08/2013
    Μηνύματα
    66
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Επιτελους αξιωθηκα να πεταξω το φιλτροκουτι στα σκουπιδια και να βαλω το ITG με σωθικα καρμπυρατερ απο το κιτ της factory pro.
    Οι ρυθμισεις εχουν ως εξης προς το παρον:

    LJ 42
    MJF 178
    MJR 180
    Float height 4mm - 4.5mm
    Factory pro needles #3
    Ολα τα αλλα μαμα.

    Πηγα μια μικρη βολτα οποτε τα συμπερασματα ειναι ελλιπη. Παρατηρησα παντως γραμμικη αποκριση παντου, ροπη παντου και ευστροφια...παντου. Το μηχανημα δουλευει κυριολεκτικα σα ψεκαστο. Ανοιγεις το γκαζι, κλεινεις το γκαζι, καμια τρυπα πουθενα, καμια καθυστερηση στην αποκριση. Δικιο ειχαν οσοι εκθειαζαν τις εν λογω βελονες και φιλτρο.
    Στοχος ειναι να πετυχω αυτο το ρυθμισμα που να μου επιτρεπει να εχω ταπες το χειμωνα και να ειμαι ξεταπωτος το καλοκαιρι. Μαλλον τα ζιγκλερ ειναι τα καταλληλα καθ'οτι νομιζω οτι ως εχει ειναι ελαφρως φτωχο για ξεταπωτο.
    Παραπλευρο οφελος ο αριθμος, ογκος και βαρος των πραγματων που εφυγαν απο την μηχανη.

    θα είχε μεγάλο ενδιαφέρον να μαθαίναμε κόστος,κατανάλωση, άλογα και ότι άλλο θεωρείς σημαντικό Dcbig

  4. #124
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από modoxx Προβολή μηνύματος
    θα είχε μεγάλο ενδιαφέρον να μαθαίναμε κόστος,κατανάλωση, άλογα και ότι άλλο θεωρείς σημαντικό Dcbig
    Κοστος 100ε το κιτ με τις βελονες και τα ζιγκλερ και περιπου 150-200$ το φιλτρο με την βαση. Η βαση ειναι ευκολο να φτιαχτει, το φιλτρο απο Αγγλια κανει περιπου 80-100ε. Υπαρχει και αντιπροσωπος των φιλτρων στην Ελλαδα αν δεν κανω λαθος.
    Καταναλωση δεν γνωριζω ακομα, αλλα για ιδιες ταχυτητες/επιταχυνσεις πρεπει να ειναι αρκετα χαμηλοτερη απο την μαμισια λογω καλλιτερης πληρωσης. Αλογα υπολογισε καπου 5-10 πανω σε σχεση με ενα μαμα 950 αν εχεις ακραπες.

    Προσωπικα θεωρω σημαντικα δυο πραγματα, το ποσο απλοποιειται το θεμα σερβις, ρυθμισεις κλπ και το ποσο ωραια δουλευει το μοτερ ασχετως απολυτης ισχυος. Αν παντως δεν σε καιει το πρωτο, υπαρχει καλη λυση και με το μαμα φιλτροκουτι με DNA φιλτρο χωρις snorkel και χωρις τα πλευρικα τριγωνα.
    Τελευταία τροποποίηση από DrBig; 28/11/2013 στις 18:23.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  5. #125
    Μέλος
    Εγγραφή
    05/08/2013
    Μηνύματα
    66
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Κοστος 100ε το κιτ με τις βελονες και τα ζιγκλερ και περιπου 150-200$ το φιλτρο με την βαση. Η βαση ειναι ευκολο να φτιαχτει, το φιλτρο απο Αγγλια κανει περιπου 80-100ε. Υπαρχει και αντιπροσωπος των φιλτρων στην Ελλαδα αν δεν κανω λαθος.
    Καταναλωση δεν γνωριζω ακομα, αλλα για ιδιες ταχυτητες/επιταχυνσεις πρεπει να ειναι αρκετα χαμηλοτερη απο την μαμισια λογω καλλιτερης πληρωσης. Αλογα υπολογισε καπου 5-10 πανω σε σχεση με ενα μαμα 950 αν εχεις ακραπες.

    Προσωπικα θεωρω σημαντικα δυο πραγματα, το ποσο απλοποιειται το θεμα σερβις, ρυθμισεις κλπ και το ποσο ωραια δουλευει το μοτερ ασχετως απολυτης ισχυος. Αν παντως δεν σε καιει το πρωτο, υπαρχει καλη λυση και με το μαμα φιλτροκουτι με DNA φιλτρο χωρις snorkel και χωρις τα πλευρικα τριγωνα.
    μας έβαλες στην μπρίζα DrBig
    μετά τα ρουλεμάν στο τιμόνι θα είναι η επόμενη αγορά

  6. #126
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από modoxx Προβολή μηνύματος
    μας έβαλες στην μπρίζα DrBig
    μετά τα ρουλεμάν στο τιμόνι θα είναι η επόμενη αγορά
    μοδοξξ, αυτο που συστηνω χωρις καμια απολυτως επιφυλαξη ειναι το κιτ της factory pro. Αν προκειται να ανοιξεις το φιλτροκουτι με οποιοδηποτε τροπο, τοτε οι βελονες FP ειναι η μοναδικη λυση για σωστη μεταβαση στα κυρια ζιγκλερ. Αλλιως, την αποδοση και την λειτουργια του ITG πιστευω την επιτυγχανεις και με το μαμα φιλτροκουτι με ενα DNA. Αν βρισκεσαι Αθηνα και θελεις να πειραματιστεις, εχω να σου δανεισω ενα DNA.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  7. #127
    Μέλος
    Εγγραφή
    05/08/2013
    Μηνύματα
    66
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    μοδοξξ, αυτο που συστηνω χωρις καμια απολυτως επιφυλαξη ειναι το κιτ της factory pro. Αν προκειται να ανοιξεις το φιλτροκουτι με οποιοδηποτε τροπο, τοτε οι βελονες FP ειναι η μοναδικη λυση για σωστη μεταβαση στα κυρια ζιγκλερ. Αλλιως, την αποδοση και την λειτουργια του ITG πιστευω την επιτυγχανεις και με το μαμα φιλτροκουτι με ενα DNA. Αν βρισκεσαι Αθηνα και θελεις να πειραματιστεις, εχω να σου δανεισω ενα DNA.
    DrBig ευχαριστώ πολύ για την πρόταση του dna να είσαι καλά αλλα δεν έχει αρθεί ακόμα εκείνη η ώρα να κάνω μια τέτοια μετατροπή.προσωπικά θα το έκανα μονο αν έχει θετικά αποτελέσματα σε όλα τα επίπεδα.αυτό που ήθελα να ξέρω είναι η κατανάλωση,γιατί προσωπικά μονο τότε πιστεύω αξίζει γίνει μια τέτοια μετατροπή.
    πάντως είμαι σίγουρος μετά την μετατροπή ότι δουλεύει καλύτερα και είναι πιο ζωηρό το μοτέρ του από ένα μαμά.
    στειλε μας και το linκ για τις βελόνες fp ευχαριστώ

  8. #128
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.712
    το βγαλα μια κοντινή

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSCN2814cl (Medium).jpg 
Προβολές:	658 
Μέγεθος:	105,6 KB 
ID:	305740

  9. #129
    Μια βολτιτσα στα χιονισμενα βουνα τις κρητης!!!Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	image.jpg 
Προβολές:	590 
Μέγεθος:	103,2 KB 
ID:	305750

  10. #130
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.164

    εσεις τι κάνατε σήμερα με το ΚΤΜ σας?

    To πρώτο του ταξίδι.............
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  11. #131
    Μεσόγειος διασώστης Το avatar του/της Shiatman
    Εγγραφή
    24/09/2004
    Μηνύματα
    702
    παρέα με μια γιαπονέζα στα βουνά...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2013-12-21 12.49.32.jpg 
Προβολές:	510 
Μέγεθος:	108,8 KB 
ID:	306214
    WHO RUNS THE SHOW

  12. #132
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Χτες μπηκε ενα οργανο wideband της ΑΕΜ και απο σημερα μπαινουμε στα βαθια με τις ρυθμισεις των καρμπυρατερ του 950...

    Στοχος ειναι οικονομια στο ταξιδι και την πολη και πανικος οπουδηποτε αλλου, πραγμα που σημαινει οτι για μεγαλα ανοιγματα στο γκαζι θελουμε AFR 13:1 σε μικρα θελουμε γυρω στο 14.7 και σε μεσαια κατι ενδιαμεσο.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  13. #133
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.712
    Για τα καλορίζικα κλπ για το μηχανάκι του bulmont εδω...

  14. #134
    Μου το μεταβίβασα
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων 20131230_161853 (1).jpg‎  
    Why do you go away? So that you can come back. So that you can see the place you came from with new eyes and extra colors. And the people there see you differently, too. Coming back to where you started is not the same as never leaving. T. Pratchett

  15. #135
    Μέλος
    Εγγραφή
    04/11/2013
    Μηνύματα
    54
    Το επλυνα σημερα γιατι με τις βροχες τωρα τελευταια ειχε τα χαλια της η καλη μου...

Σελίδα 9 από 21 ΠρώτοΠρώτο ... 456789101112131419 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Eσεις τι κανατε σημερα με το TM σας??????
    από 7gibernau στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 20/11/2012, 23:11
  2. Απαντήσεις: 57
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2012, 13:06
  3. Απαντήσεις: 68
    Τελευταίο μήνυμα: 22/12/2005, 12:46
  4. Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 02/12/2005, 11:32
  5. Help-ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΚΤΜ
    από XTMPAM στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2005, 15:40

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF