Σελίδα 14 από 133 ΠρώτοΠρώτο ... 49101112131415161718192464114 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 196 έως 210 από 1994

Θέμα: Με είδα

  1. #196
    Χαλάρωσε φίλε, πάει τώρα τελείωσε. Αφού είσαι καλά και δεν έπαθε κανείς τίποτα μην ανησυχείς. Μην σε παίρνει από κάτω, δεν το έκανες εσύ, αυτό τρελάθηκε. Ίσια ίσια που απ ότι κατάλαβα προσπάθησες να μην προκαλέσεις και άλλες ζημιές. Εύγε.

    Αν είχε πάει το χέρι με τη μία στο κλειδί και έσβυνες κινητήρα θα σταμάταγε...αλλά τέτοια ώρα τέτοια λόγια...Εκείνη τη στιγμή σε αιφνιδιάζει και δε προλαβαίνεις να σκεφτείς όλες τις λύσεις.

    Καλά και αυτό πως τρελάθηκε και τερμάτησε το γκάζι?

    ΠΑΝΤΑ αυτοκίνητο με συμπλέκτη :P:P

    Καλή ανάρωση μεγάλε και σύντομα στο δρόμο με το δίκυκλό σου σου εύχομαι (cbr 125 αν θυμάμαι καλά? από αλλα posts?)
    Yamaha FZS 600

  2. #197
    Αρχικά δημιουργήθηκε από panagath
    ΠΑΝΤΑ αυτοκίνητο με συμπλέκτη :P:P

    Μην είσαι απόλυτος, θα μπορούσε να έχει κολλήσει η ντίζα από το γκάζι, να έχει σπάσει
    η ντίζα του συμπλέκτη (το έχω πάθει), χίλια δυο. Και στο αυτόματο χτυπάς μια και το βγάζεις σε νεκρά (θεωρητικά πάντα),
    πολύ πιο απλά από ότι σε μηχανικό.
    Όλα αυτά όμως είναι μ' άλλα λόγια να αγαπιόμαστε, πάλι καλά που μέσα στο πανικό δεν το έχασε τελείως
    και πάλι καλά που φόραγε τη ζωνούλα του.
    Άμα κολλήσει το μυαλό και γίνει το εντελώς απίθανο, τα πράγματα μπορούν να γίνουν
    τραγικά σε δευτερόλεπτα.

  3. #198
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Ρε φιλε περαστικα αλλα... ο διακόπτης καπου εκει ηταν, ειμαι σιγουρος!




    Ξερω, κανω πλακιτσα να χαλαρωσεις!



    Τελος καλο, ολα καλα!

  4. #199
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
    Ρε φιλε περαστικα αλλα... ο διακόπτης καπου εκει ηταν, ειμαι σιγουρος!




    Ξερω, κανω πλακιτσα να χαλαρωσεις!



    Τελος καλο, ολα καλα!
    Δεν έχουνε και kill switch τα ρημάδια!!!!!

    Τώρα, τι τέλος καλό, το μη χείρον βέλτιστο είναι, πάει το κουτί, πάλι καλά που δεν
    πήρε κανένα άσχετο μαζί του...

  5. #200
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    Σας ευχαριστω πολυ παιδια,ειλικρινα με βοηθατε γιατι ακομα ειμαι ανω κατω.

    Ναι,προσπαθησα να μην το χασω τελειως να εχω ελεγχο απο τα αντανακλαστικα μου και εκανα οτι μπορουσα,αλλα δεν κρατιοταν , ειναι και 2 τονους , μου το ειπαν για το κλειδι αλλα που να το σκεφτω ετσι οπως εγιναν ολα...

    εγω καλα αναρωνω σιγα σιγα... το αυτοκιν. οπως ειπα ενα λιγο βαθουλωμα στο καπο και προφυλακτηρα , τιποτα αλλο.

    Αλλα ετσι και αλλιως ηταν για αποσυρση το κρατουσαμε ισα ισα να εξηπηρετω τους γονεις μου παροτι ηταν επικυνδηνο σαν αυτοκιν. το σασμαν ηταν το προβλημα.

    Ευτηχως δεχονται και αποσυρση τρακαρισμενα..

    Οσο για το αλλο , ναι CBR 125 εχω, αλλα και αυτο φοβαμαι ακομα να ανεβω τωρα...

    γιατι οσο μου λενε οτι πρεπει να αναψω λαμπαδα με ολα αυτα που εγιναν οτι δεν σκοτωθηκα, και ειμαι τυχερος... εχω ενα θεμα

  6. #201
    Αρχικά δημιουργήθηκε από LordVeyron


    Οσο για το αλλο , ναι CBR 125 εχω, αλλα και αυτο φοβαμαι ακομα να ανεβω τωρα...

    γιατι οσο μου λενε οτι πρεπει να αναψω λαμπαδα με ολα αυτα που εγιναν οτι δεν σκοτωθηκα, και ειμαι τυχερος... εχω ενα θεμα
    Αντιθέτως τώρα είναι που θα ανέβεις και θα είσαι οκ. Γιατί μετά από το ΣΟΚ από το τρακάρισμα θα είσαι 10 φορές πιο προσεκτικός και πιο ψηλιασμένος στο δρόμο από ότι πριν. Θα δεις, θα προσέχεις τα πάντα μετά από αυτό. Αυτό τουλάχιστον μου έχει δείξει η δικιά μου εμπειρία.
    Yamaha FZS 600

  7. #202
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/07/2009
    Μηνύματα
    325
    γιατι δεν το εσβησες και γιατι δεν πατησες τα φρενα? ξερω ειμαι εξω απο το χορο......!!!εχω και εγω αυτοματα αουτι 80 2000τρο του 93 και εχω σκεφθει οτι αν μου συμβει κατι ξαφνικα τι θα πρεπει να κανω.....ελπιζω να μην τα χασω!!!!
    καλαματιανος

  8. #203
    Περαστικα για το ατυχημα LordVeyron!
    Το χειρόφρενο θα ήταν ακόμα καλύτερη λύση απο το να βγάλεις το κλειδί...Εγω να σημειώσω ότι σε σύγκρουση με εμπόδιο όπως δέντρο ή κολώνα,ο κατασκευαστής προειδοποιεί οτι ο αερόσακος δεν έχει σχεδιαστεί να ανοίξει.Οπότε δικαιολογημένο μάλλον το οτι δεν ανοιξε

  9. #204
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    είχε μαζέψει αρκετά χλμ , σίγουρα για να έκανα τέτοια ζημιά .

    Φρένα πάτησα τέρμα,σε σημείο να μου κάνει κάταγμα στο πόδι απο την ακτινογραφία,αλλά σκέψου το γκάζι ήταν τέρμα πατημένο , και εγώ ταυτόχρονα πατούσα τέρμα το φρένο και με κλωτσούσε πίσω,αφου είδα και λιωμένα λάστιχα κάτω απο την δύναμη που πατούσα για να έφτασε σε σημείο το λάστιχο και να μου γίνει κάταγμα στο πόδι ήταν αρκετή η δύναμη .

    Ναι,ειλικρινα δεν ξερω προσωπικα κανεναν απο εδω μεσα,απο κοντα,αλλα σας νιωθω ειδικα τωρα που μου μιλατε,ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕπαιδια,ποτε δεν ξερεις ποτε θα τρελαθουν τα αυτοκιν. ειδικα τα παλια ,ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ παντα !Ουτε στον χειρροτερο μου εχθρο να μην τυχει ... παλι καλα τα αντανακλαστικα μου οσο μπορουσαν λειτουργησαν.

    να'στε καλα

  10. #205
    Παγκόσμιος Έλλην.. Το avatar του/της universalgr1
    Εγγραφή
    19/05/2008
    Μηνύματα
    1.476
    Περαστικα αδερφε!!!

    Καλη αναρρωση..



    Τα υπολοιπα δεν εχουν σημασια
    Πατέρας πια..

  11. #206
    Με εχω δει μερικες φορες με το ποδι πατημενο λιγο παραπανω στο αμαξι...
    Βλεπω οτι μου λειπει η μηχανη..
    Με βλεπω ομως να τρωω κανα φτερο ετσι οπως παω..
    Αν δείτε τον Τσάκ, πείτε του οτι τον ψάχνω.

  12. #207
    Ψαρούλης Το avatar του/της Sele
    Εγγραφή
    29/08/2011
    Μηνύματα
    101
    Περαστικά κι από μένα άρχοντα! Αφού τη σκαπούλαρες σχετικά αναίμακτα όλα καλά. Τα σίδερα φτιάχνονται (ή στη δική σου περίπτωση απλά αποσύρονται)!

  13. #208
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    σας ευχαριστω παιδια,σημερα το νιωθω καπως καλυτερα το ποδι μου ,ανεβηκακαι στην μηχανη για πολυ πολυ λιγο μετρα... ακομα νιωθω...

  14. #209
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/07/2009
    Μηνύματα
    325
    τελικα ποιο ηταν ακριβως το προβλημα και γιατι?τι ειπε ο μηχανικος?
    καλαματιανος

  15. #210
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    καταρχην περαστικα στο φιλαρακι...
    με ειδα σημερα να φοραω μπουφανακι(ανευ επενδυσης),χειμωνιατικα γαντακια μετα απο 5 (?) περιπου μηνες,κρανακι με καινουργια εσωτερικα μαγουλα κλπ και να ευχαριστιεμαι μετα απο πολυ καιρο μια βολτα με την καλη μου.καλο χειμωνα κ καλες βολτες να εχουμε....
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

Παρόμοια θέματα

  1. Με είδα....να διαβάζω πάλι ταξιδιωτικά blogs..
    από Gallos στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 30/11/2012, 11:52
  2. Ειδα το χαρο με τα ματια μου....
    από ela ela στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2006, 14:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF