Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 11 από 11

Θέμα: Ερώτηση περι ανταλλαγής

  1. #1

    Ερώτηση περι ανταλλαγής

    Μήπως γνωρίζει κάποιος κάποιο μαγαζί οπου μπορώ να κάνω ανταλλαγή το μηχανάκι μου με αυτοκίνητο είτε καινούργιο είτε μεταχειρισμένο;
    Τα ντααχχ!

  2. #2
    SUZUKI GSR 600 Το avatar του/της oulas
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    899
    Αποχωρεις απο τα δυκικλα γενικως;

  3. #3
    Αρχικά δημιουργήθηκε από oulas
    Αποχωρεις απο τα δυκικλα γενικως;
    Κατα πάσα πιθανότητα ναι.
    Αν καταφέρω να ξαναπάρω μηχανάκι θα είναι σε πολλάάάάά χρονια.

    Το γαμημένο όσο το σκέφτομαι τόσο πιο πολύ τσιμπάει!
    Τα ντααχχ!

  4. #4
    SUZUKI GSR 600 Το avatar του/της oulas
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    899
    Διαβασα σε αλλο σου ποστ οτι παντρευεσε.

    Με το καλο λοιπον και να εισαι ευτιχισμενος.

    Σκεψου ομως αμα το πουλησεις, μηπως καθε φορα που θα βλεπεις μηχανη στο δρομο με το κουτι σου, πως θα νιωθεις; Εγω βεβαια ειμαι 24, και τουλαχιστον οπως σκεφτομαι τωρα, δεν θα αντεχα ποτε να αποχωρειστω τα διτροχα!!!

  5. #5
    SV 1000S K3 Το avatar του/της div400
    Εγγραφή
    29/04/2003
    Μηνύματα
    1.716
    καταρχην οχι δεν ξερω μαγαζι να κανει τετοιες ανταλλαγες σορρυ

    αλλα, δεν εχω καταλαβει ακομα γιατι ενας γαμος προυποθετει να αποχωριστουμε την μηχανη μας (οκ περα απο το οικονομικο ισως αλλα και παλι...) το ιδιο βεβαια και την στρατευση???
    οικογενειακες πεισεις, γυναικα που δεν γουσταρει μηχανες ? δεν ξερω.

  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από oulas
    Διαβασα σε αλλο σου ποστ οτι παντρευεσε.

    Με το καλο λοιπον και να εισαι ευτιχισμενος.

    Σκεψου ομως αμα το πουλησεις, μηπως καθε φορα που θα βλεπεις μηχανη στο δρομο με το κουτι σου, πως θα νιωθεις; Εγω βεβαια ειμαι 24, και τουλαχιστον οπως σκεφτομαι τωρα, δεν θα αντεχα ποτε να αποχωρειστω τα διτροχα!!!


    Χα δεν κατάλαβες!!!! Παντρευτηκα!!! Πριν ένα μήνα και κάτι.

    Όσο για το αν μπορώ να αποχωρηστώ τα δίτροχα ελπίζω να καταφέρω να το ξεπεράσω γρήγορα. Αυτό το τριήμερο ανέβηκα στην Β. Ευβοια με αμάξι σε μια διαδρομή κόλαση! Είδα κάποιους με μηχανάκι και σε κάθε επαφή με αυτούς η αντίδραση είναι πάντα η ίδια. Ταχυπαλμία και αναστεναγμός!

    Αλλά οι λόγοι που το δίνω είναι τέτοιοι που δεν μπορώ να κάνω αλλιώς παρα να το αποχωριστώ.

    Απο την άλλη μεριά δεν είμαι εχθρός του αυτοκινήτου! Έχω συνειδητοποιήσει οτι άλλο πράγμα το ένα άλλο το άλλο. Τα ευχαριστιέμαι και τα δύο αλλά με διαφορετικό τρόπο. Άν μπορούσα βέβαια να διαλέξω θα προτιμούσα το μηχανάκι αλλά όταν η δική μου ευχαρίστηση είναι ο ψυχολογικός θάνατος του ανθρώπου που διάλεξα για την υπόλοιπη ζωή μου τα περιθώρια που είχα στένεψαν.
    Ελπίζω οτι κάποια στιγμή θα καταφέρω να επιστρέψω.
    Μέχρι τότε υπομονή!
    Τα ντααχχ!

  7. #7
    SV 1000S K3 Το avatar του/της div400
    Εγγραφή
    29/04/2003
    Μηνύματα
    1.716
    αααα ναι

    με το καλο και καθε ευτυχια στο ζευγαρι παντα χαρες και ολες οι ευχες μου μαζι σας.


  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
    καταρχην οχι δεν ξερω μαγαζι να κανει τετοιες ανταλλαγες σορρυ

    αλλα, δεν εχω καταλαβει ακομα γιατι ενας γαμος προυποθετει να αποχωριστουμε την μηχανη μας (οκ περα απο το οικονομικο ισως αλλα και παλι...) το ιδιο βεβαια και την στρατευση???
    οικογενειακες πεισεις, γυναικα που δεν γουσταρει μηχανες ? δεν ξερω.

    Σε καμια περίπτωση ο γάμος δεν προϋποθέτει πώληση της μηχανής. Οι λόγοι που τουλάχιστον εγώ το δίνω όπως θα δεις και παρακάτω δεν μου αφήνουν περιθώρια να το κρατήσω. Μου είναι αδύνατον να ευχαριστηθώ μια διαδρομή όταν ξέρω οτι κάποιος πραγματικά αρρωσταίνει από τον φόβο του. Ή όταν η συνεπιβάτης σφίγγεται ή όταν πονάνε οι τένοντες από την τενοντίτιδα που τη βασανίζει λόγω δουλειάς όταν για να πάμε μια διαδρομή 100 120 χλμ πρέπει οπωσδήποτε να κάνω μια στάση για ξεκούραση.
    Τα ντααχχ!

  9. #9
    .
    Εγγραφή
    10/09/2003
    Μηνύματα
    916
    Θα βρεις καταστηματα που εχουν ως κυριο αντικειμενο να εμπορευονται κουτακια αλλα και μηχανακια - εχω δει πολλα αλλα δεν θυμαμαι να σου πω που βρισκονται ακριβως.

    Στη θεση σου θα επαιρνα ενα Αuto-Tριτη και θα κοιταζα στις καταχωρησεις οπου στο παρελθον ειχα δει καποιες - ή μπες στο site μηπως βρεις κατι.

  10. #10
    SV 1000S K3 Το avatar του/της div400
    Εγγραφή
    29/04/2003
    Μηνύματα
    1.716
    Αρχικά δημιουργήθηκε από S. Goofy
    Σε καμια περίπτωση ο γάμος δεν προϋποθέτει πώληση της μηχανής. Οι λόγοι που τουλάχιστον εγώ το δίνω όπως θα δεις και παρακάτω δεν μου αφήνουν περιθώρια να το κρατήσω. Μου είναι αδύνατον να ευχαριστηθώ μια διαδρομή όταν ξέρω οτι κάποιος πραγματικά αρρωσταίνει από τον φόβο του. Ή όταν η συνεπιβάτης σφίγγεται ή όταν πονάνε οι τένοντες από την τενοντίτιδα που τη βασανίζει λόγω δουλειάς όταν για να πάμε μια διαδρομή 100 120 χλμ πρέπει οπωσδήποτε να κάνω μια στάση για ξεκούραση.

    φιλε μου κατανοω απολυτος αυτο που λες.... αλλα δεν συμφωνω!
    οχι γιατι εχεις αδικο (δεν εχεις) και το γεγονος οτι ''εγκαταλειπεις'' κατι που αγαπας ''για χαρη'' της γυναικας σου δειχνει τα αισθηματα σου για εκεινει και σε τιμα σαν ανθρωπο. μαλλον εγω το βλεπω διαφορετικα, οτι ακομα και αν με αρρωσταινε μια δραστιριοτητα της συντροφου μου ( ή φιλου ή συγγενη κτλ) δεν θα ηθελα να την εγκατληψει για μενα ωστε να αισθανομαι εγω σωστα και εκεινη ενα κενο απο την ελλειψη οπως και δεν θα ηθελα να μου το κανει και εκεινη (το εχω ξεκαθαρησει σε ολους οτι δεν προκειτε να αφησω ''τα μηχανακια'' για χαρη κανενος!)

    προς θεου δεν θα ηθελα να παρεξηγησεις τα λεγομενα μου. δεν σε κρινω (ποσο μαλλον να σε κατακρινω) για την σταση σου. ο καθενας κανει αυτο που θεωρει σωστο. φιλικα δημητρης.

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
    φιλε μου κατανοω απολυτος αυτο που λες.... αλλα δεν συμφωνω!
    οχι γιατι εχεις αδικο (δεν εχεις) και το γεγονος οτι ''εγκαταλειπεις'' κατι που αγαπας ''για χαρη'' της γυναικας σου δειχνει τα αισθηματα σου για εκεινει και σε τιμα σαν ανθρωπο. μαλλον εγω το βλεπω διαφορετικα, οτι ακομα και αν με αρρωσταινε μια δραστιριοτητα της συντροφου μου ( ή φιλου ή συγγενη κτλ) δεν θα ηθελα να την εγκατληψει για μενα ωστε να αισθανομαι εγω σωστα και εκεινη ενα κενο απο την ελλειψη οπως και δεν θα ηθελα να μου το κανει και εκεινη (το εχω ξεκαθαρησει σε ολους οτι δεν προκειτε να αφησω ''τα μηχανακια'' για χαρη κανενος!)

    προς θεου δεν θα ηθελα να παρεξηγησεις τα λεγομενα μου. δεν σε κρινω (ποσο μαλλον να σε κατακρινω) για την σταση σου. ο καθενας κανει αυτο που θεωρει σωστο. φιλικα δημητρης.

    Αλοίμονο φίλε μου αν παρεξηγούσα τα λεγόμενά σου.

    Ο κάθε άνθρωπος έχει διαφορετικούς τρόπους σκέψης και αντίδρασης από κάποιον άλλο. Δεν είναι ανάγκη να συμφωνούμε σε όλα!
    Τα ντααχχ!

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2006, 10:39
  2. Ερωτηση Περι Κλησεωσ
    από kalgeorge στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 16/12/2005, 11:22
  3. Ερώτηση περί AutoRoute
    από da_z_bro στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 24/11/2005, 02:52
  4. Ερωτηση περι αναρτησεων σε σκουτερακι
    από Rezeguet στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 09/09/2005, 13:21
  5. Ερωτηση περι τρακαρισματος
    από BlueRider στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 18/10/2004, 09:34

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF