Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 48

Θέμα: προβλήματα που έχει βγάλει η καλή σας???

  1. #1
    είδα φως και μπήκα
    Εγγραφή
    16/09/2003
    Μηνύματα
    183

    προβλήματα που έχει βγάλει η καλή σας???

    Δεν ξέρω αν έχει γίνει πάλι ανάλογο ποστ στο παρελθόν...αν ναι ας διαγραφεί απο τους mod, αν όχι για περάστε να μας πείτε τα προβλήματα (μικρά και μεγάλα) που παρουσίασε η καλή σας στην μέχρι σήμερα συμβίωσή σας... Για να μαθαίνουν και οι νεότεροι και να ξέρουν τι πρέπει να προσέχουν.

  2. #2
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    ΕΧΩ ΕΝΑ CBR1000RR 04, ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 22000 ΣΕ 10 ΜΗΝΕΣ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΤΡΕΛΟΣ ΕΡΩΤΑΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ:a07:

    ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΞΕΦΟΡΤΩΘΗΚΑ ΕΝΑ YAMAHA CRYPTON ΜΕ 22000 ΤΟ ΕΙΧΑ 3 ΧΡΟΝΙΑ.
    ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΗΤΑΝ,
    1.ΧΑΛΑΣΜΕΝΟ ΓΡΑΝΑΖΙ ΚΟΝΤΕΡ
    2.ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΤΙΜΟΝΙΟΥ(ΕΤΡΕΜΕ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΕΥΗ)
    3.ΡΟΥΛΕΜΑΝ ΣΤΡΟΦΑΛΟΥ(ΤΟ ΞΑΝΑΕΚΑΝΕ ΕΝΑ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΘΟΡΥΒΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΣΤΕΙΛΑ ΧΥΤΥΡΙΟ)

  3. #3
    είδα φως και μπήκα
    Εγγραφή
    16/09/2003
    Μηνύματα
    183
    το tdm φτου φτου μέχρι σήμερα δεν έχει κάνει τσικ....πριν το τδμ είχα ένα BMW F-650 του '97 (αγορασμένο του κουτιού).

    Στα 10.000 παρέδωσε το πνέυμα ο διακόπτης ασφαλείας του πλαινού σταντ που δεν αφήνει την μίζα να γυρίσει όταν είναι κατεβασμένο. Δεν αλλάχτηκε ποτέ λόγω απαράδεκτου υψηλού κόστους (βραχυκύκλωσα τα καλοδιάκια και τέλος)

    Συνεχώς κόλαγε το πίσω στοπ. Αλλάχτηκε τρεις φορές η βαλβίδα της μανέτας αλλά τίποτα...Επικίνδυνο πολύ αφού μπορόυσε άνετα να καρφωθεί κάποιος πίσω σου μιας και δεν καταλάβαινε πότε φρενάρεις.

    Μετά από κάθε πλύσιμο και μέχρι να στεγνώσει το ρολόι γύρναγε τρελά και ήθελε ρύθμισμα οταν στέγνωνε, Επίσης μετά από κάθε πλύσιμο η κόρνα βράχνιαζε.

    Το χειρότερο ήταν όμως άλλο. Σε επιστροφή από Αθήνα-Πάτρα πατημένος, έφυγε η ασφάλεια από το γρανάζι εκκίνησης (όλα τα σέρβις στην αντιπροσωπεία και οι αλλαγές λαδιών κλπ κλπ). Το κατάλαβα σε στάση για ανεφοδιασμό όταν είδα το πίσω λάστιχο φαγωμένο από την αλυσίδα στα πλαινά. Στο συνεργείο είπαν "εργοστασικό λάθος..εμείς δεν έχουμε βάλει ποτέ χέρι εκεί" (πριν ένα μήνα είχε κάνει γενικό τσεκ απ η μηχανή). Τεσπά αφού δεν έφυγε το γρανάζι και δεν σκοτώθηκα όλα καλά.. Να μην πω για την αντιμετώπιση της αντιπροσωπείας.. Είναι εκτός εγγύησης κλπ παπ@ριές...Τελικά όταν τους είπα οτι θα τους κάνω ρόμπα παντού (περιοδικά,επιστολές σε ευρώπη κλπ) μου άλλαξαν γρανάζια & αλυσίδα αλλά το λάστιχο το πλήρωσα εγώ...

    Αν θυμηθώ κάτι άλλο θα επανέλθω

  4. #4
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    Αν αναφερθώ στο ΚΤΜ δεν μου φτάνει όλο το φόρουμ! (και το γούσταρα τρελά ρε π@@στη μου).

    οσο για το Ζ, μετά από σχεδόν 7000 χλμ και 6 μήνες στη κατοχή μου μπορώ να πω πως συνεχίζει να κινήται απροβληματιστο.

    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  5. #5
    είδα φως και μπήκα
    Εγγραφή
    16/09/2003
    Μηνύματα
    183
    adam_tsouk Αν αναφερθώ στο ΚΤΜ δεν μου φτάνει όλο το φόρουμ! (και το γούσταρα τρελά ρε π@@στη μου).
    Τελικά είναι τόσο ζημιάρικα όσο λένε????

  6. #6
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ironbum2
    Τελικά είναι τόσο ζημιάρικα όσο λένε????
    ΠΕΡΝΑ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ Λ.ΚΥΜΗΣ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΙΣ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ

  7. #7
    είδα φως και μπήκα
    Εγγραφή
    16/09/2003
    Μηνύματα
    183
    μάλιστα....ρε scbr γαιτί λες ψέματα οτι δεν έχεις προβλήματα???? αφού σε άλλο ποστ διάβασα περι φλας που στραβώνουν, περι φώτων που μπάζουν υγρασία κλπ..Αυτά τι είναι..δεν είναι προβληματάκια????

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/03/2005
    Μηνύματα
    113
    27000χλμ σέ ενα cbr 600 fs προβλήματα:
    Τί είναι αυτά ? Τίποτα ρέ φούστη μου μιζιά καί δρόμο απαιχτη αυτή η Honda!!!
    Οι ηλίθιοι είναι αήτητοι!!!!

  9. #9
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ironbum2
    μάλιστα....ρε scbr γαιτί λες ψέματα οτι δεν έχεις προβλήματα???? αφού σε άλλο ποστ διάβασα περι φλας που στραβώνουν, περι φώτων που μπάζουν υγρασία κλπ..Αυτά τι είναι..δεν είναι προβληματάκια????
    ΤΑ ΦΑΝΑΡΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΒΑΖΕΙΣ ΕΛΑΧΙΣΤΗ ΣΙΛΟΚΟΝΗ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ, ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΦΛΑΣΑΚΙΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΛΛΑ ΘΕΩΡΗΣΕ ΤΟ ΣΑΝ ΠΡΟΛΗΨΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΡΑΙΣΟΥΝ ΤΑ ΠΛΑΙΝΑ ΦΕΡΙΓΚ ΑΠΟ ΠΙΘΑΝΟ ΑΚΟΥΜΠΙΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΡΑΒΩΜΑ ΤΩΝ ΦΛΑΣ ΠΑΛΙ ΛΥΝΕΤΕ ΠΑΝΕΥΚΟΛΑ ΜΕ ΛΙΓΗ ΜΟΝΩΤΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ.
    ΕΔΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ ΓΡΑΨΟΥΜΕ ΓΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΠΡΟΚΟΠΗΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΨΙΛΟΕΠΕΜΒΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΒΕΛΤΙΩΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΜΑΣ.

  10. #10
    [Καθίκι mode=ON]

    Έχω ένα DUCATI και μου έχει σπάσει το κάρτερ 3 φορές μέσα σε ένα μήνα.... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    [Καθίκι mode=OFF]

    Έχω ένα SF και πέρα απο την φυσιολογική φθορά (αλυσιδογράναζα, μπαταρία κτλ) ΣΚΥΛΟΣ ΜΑΥΡΟΣ!!!!!

    HONDA rulezzzz!!!!
    Η διαφορά του άντρα απο το παιδί είναι στην τιμή των παιχνιδιών τους....

  11. #11
    ΠΙΑΣΕ ΜΕ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ... Το avatar του/της BAD BOY
    Εγγραφή
    21/01/2005
    Μηνύματα
    877
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ironbum2
    Τελικά είναι τόσο ζημιάρικα όσο λένε????
    ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΤΑ ΚΤΜ.ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΧΙ ΠΙΑ.ΕΔΩ ΣΤΑ 950 ΔΕΙΝΟΥΝ ΕΓΓΥΗΣΗ 3 ΧΡΟΝΙΑ.ΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΤΩΡΑ ΤΟ ΖΗΤΑ ΜΟΥ ΜΕΣΑ ΣΕ 18ΜΗΝΕΣ ΤΙΠΟΤΑ
    Καλυτερα Τρεις Μερες λυκος παρα...μια ζωη προβατο.
    -ΚΤΜ ON HEAD-

    kawasaki street warriors


  12. #12
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    ego exo ena africa pou sta 1000 xronia pou to exo mou exi kapsi mia asfalia ton 10 amper

    ala mporo na sou po gia ales mixanes
    se suzuki gs 750 pou mou efige i alisida
    se dt pou anti gia souza mou efige to mprostino (a!! re pavlo den 8a se petixo pou8ena....)
    genika apo vlaves mexri skeleti se xl mou exoun kopi

    ke oti mporis na fantastis
    ala varieme na ta grapso vlepis me ton kero apoktisa ke ego vlavi.....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    pantos i pio poles ke sovares se ducati ke kirios ilektrikes

    a! ke ena kolima se honda elshinor 250 (den 8imame ke pos grafete) ama den sfigkis kala tapes ladion afta pa8enis:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  13. #13
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ironbum2
    Τελικά είναι τόσο ζημιάρικα όσο λένε????

    Πιστεύω πως εκτός του ότι "ετυχε" το σηγκεκριμένο να βγάλει πολλά (τοπ είχα πα΄ρει και μεταχειρισμένο) ο μηχανικός που είχα ήταν τρελός μαλακάουααααα...
    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  14. #14
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
    ΕΔΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ ΓΡΑΨΟΥΜΕ ΓΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΠΡΟΚΟΠΗΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΨΙΛΟΕΠΕΜΒΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΒΕΛΤΙΩΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΜΑΣ.

    Ναι καλα.... δηλαδή εννοείς ότι γράφουμε τα προβλήματα ΑΛΛΩΝ εταιριών! Παλιοhondaκια!!!
    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  15. #15
    .
    Εγγραφή
    10/09/2003
    Μηνύματα
    916
    Οσα μηχανακια αγορασα και ηταν του κουτιου δεν ειχαν προβληματα εκτος απο τα τρια CBR που ολα (!) τους ειχαν προβλημα με τον τεντωτηρα της αλυσιδας του εκεντροφορου.....

    Σε κατι μεταχειρισμενα που ειχα στο παρελθον αντιμετωπισα διαφορα προβληματακια αλλα μαλλον αναμενομενα.....

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 179
    Τελευταίο μήνυμα: 05/02/2010, 20:20
  2. Ποσο σας έχει στοιχίσει η αγαπη σας εώς τώρα (χοντρικά)
    από MikeZ στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 25/07/2005, 11:48
  3. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 03/07/2005, 10:40
  4. Μήπως έχει πάρει το μάτι σας
    από stefanos στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 27/02/2004, 15:06

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF