Σελίδα 16 από 44 ΠρώτοΠρώτο ... 6111213141516171819202126 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 226 έως 240 από 648

Θέμα: Ετήσια Βόλτα moto.gr. 2011 - Τα μεθεόρτια

  1. #226
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της antsoar
    Εγγραφή
    15/01/2009
    Μηνύματα
    1.672
    Καφές με θέα


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	img_5165.jpg 
Προβολές:	565 
Μέγεθος:	167,0 KB 
ID:	228196
    Travel, Grow, Share

  2. #227
    Λεπόν...

    Η Διαδρομή πολύ μΕ άρεσε και θα τηνΕ ξανακάνω. Τα πέριξ της Οίτης απλώς μαγικά, αν και με στεναχωρεί που όλες οι παλιές καλές ειδικές του Ακρόπολις έγιναν μπετόν και άσφαλτος. Το καταφύγιο σούπερ! Το ότι χαθήκαμε απλά αστείο και αν δεν είχα περιορισμό χρόνου όσο και να γυρνούσαμε "χαμένοι" δεν θα με πείραζε, ήταν όμορφα και το μεγαλύτερο μέρος του γκρουπ μας είχε ροή και γέλιο, δεν στράβωσε κανείς (νομίζω) και το διακωμωδήσαμε και το χαβαλεδιάσαμε. Οι έξτρα στροφές δεν χάλασαν ποτέ κανέναν. Στεναχωρέθηκα λίγο γιατί έφυγα νωρίς, αλλά δεν πειράζει, καλά να είμαστε θα πάμε και άλλες. Και πρέπει να μάθουμε περισσότερα για την ταβέρνα που λέει η Γιαγιά Αρκούδα αν δεν κάνω λάθος, τον κερατά πείνασα μόνο που τα διάβασα. Και του χρόνου!

    Δεν έπεσε ούτε μία στάλα βροχής, περίεργο. Καθόλου συμπτωματικά όμως, από τον κάμπο που είμασταν (χαμένοι όντες) βλέπαμε ότι ΜΟΝΟ στο βουνό που ήταν ήδη το πακτενικό γκρουπ είχε μαζεμένα σύννεφα. Χμ. Ναι.

    Επειδή συζητήθηκε προφορικά αλλά δεν το ανέφερε κανείς 15 σελίδες τώρα, αλλά έπεσε γκρίνια για την "αναρχία", να πώ εγώ που είναι γνωστό ότι είμαι κακός άνθρωπος ότι το να χωρίζουμε τα γκρουπ με κυβικά είναι ανόητο; Το να λιώνει ο Νικόλας και να βράζουν τα μοτέρ γιατί στο γκρουπ μας είναι οδηγοί που έπρεπε να είναι με τα λουλούδια ή τα 600άρια... Θα μου πεις δική σου δουλειά είναι; Να το αποφασίσουν οι leaders/σκούπες. Όχι δεν είναι δική μου δουλειά, αλλά επειδή είναι ευγενικά παιδιά, μην τους μαμάμε κιόλας. Δεν μπορεί να κατεβαίνεις από Παύλιανη σβηστός όπως έκανε ο Παπ αναγκαστικά... Δεν είναι πολεμική βόλτα, είναι ετήσια. Αλλά δεν σημαίνει αυτό ότι δεν πρέπει να κρατιέται ένας "λογικός" ρυθμός. Για αυτό υπάρχουν τα γκρουπ, έτσι ώστε όλοι να έχουν την ευκαιρία να πάνε την βόλτα όπως την θέλουν και να την ευχαριστηθούν. Όπως κατέβαινε ας πούμε ο Tai με τον Sniper από καταφύγιο (και άλλα δύο παιδιά ανάμεσα- ο ένας ήταν ο Μπαμπίνος ίσως; ), ήταν ο ρυθμός που περίμενα ότι θα είχε το δικό μας γκρουπάκι. Θες να πας βόλτα χαζεύοντας μόνο το τοπίο; Δίκαιο και τίμιο. Αλλά εδώ τίθεται το άλλο θέμα, της αυτογνωσίας και του σεβασμού προς τους άλλους στο γκρουπ σου. Portis respect, όπως δεν θα ξεχάσω και το παλικάρι με την κοπέλα του και το Versys το 2009 στην διήμερη, "παιδιά σας καθυστερώ και πιέζομαι, πάω με πιο αργό γκρουπ". Και μακάρι να ήταν και άλλοι έτσι...


    Επίσης εντύπωση μου έκανε ο Γιώργος με το CBR1000RR. Δεν τον είχα προσέξει στην αρχή χωρίς κράνος και νόμιζα ότι ήταν κανένα 20χρονο... Και εννοείται πολλά πολλά ευχαριστώ για την υπομονή σου να γυρνάμε με 110-120 γιατί μόλις ανέβαιναν οι στροφές άναβε η στάθμη του λαδιού... Έβαλα 150ml και βραδινή βόλτα μιά χαρά. Πρέπει να βρω ένα μικρό μπουκαλάκι να έχω λίγο μαζί μου κάτω από τη σέλα. Πραγματικά τιμή μου που σε γνώρισα και ελπίζω να σε ξαναδούμε.

  3. #228
    Αρχικά δημιουργήθηκε από amyroukai
    Δεν τον είχα προσέξει στην αρχή χωρίς κράνος και νόμιζα ότι ήταν κανένα 20χρονο...
    έχεις κάτι με τα 20χρονα?

    "I feel like dining with hitchock every time that we fuck"

  4. #229
    Γατάκιαααααα....... Το avatar του/της arxaios
    Εγγραφή
    18/11/2004
    Μηνύματα
    1.553
    Να γράψω και εγώ 2 λογάκια .....
    Απλά .... όσο πιό απλά γίνεται ..... σαν εισαγωγή .... θα πω ότι το γεγονός και μόνο ότι για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά .... ο Σαολίνος και εγώ κυνηγάμε πλοία για να έλθουμε και φέρνουμε και άλλους γνωστούς και φίλους μαζί μας, σημαίνει από μόνο του πολλά !!!
    Χαιρόμαστε έστω και αυτή τη μία μέρα να σας βλέπουμε και σιγά - σιγά να σας γνωρίζουμε καλύτερα .
    Η βόλτα αυτή είναι, πιστεύω, ακριβώς αυτό που πρέπει να είναι ο μοτοσυκλετισμός ...
    Το μόνο που θα ήθελα είναι να είχα περισσότερο χρόνο για να πω 2 κουβέντες με περισσότερους ...... έφτασα και τελευταίος ..... ίσως αν τα χιλιόμετρα ήταν λίγο λιγότερα να είχαμε περισσότερη λάσκα .......
    Δεν γκρινιάζω ....... με την καμμία ..... όπως και νά'ναι αν μπορούσα να το ξανακάνω αύριο κιόλας θα το ξαναέκανα το ταξίδι μαζί σας !!!
    Ευχαριστώ το Σαολίνο που αν δεν ήταν αυτός δεν θα είχα έλθει ... πιθανότατα
    Τον Παπ το Νικόλα (σκούπα) και το γκρούπ μου που με περίμεναν σχεδόν συνέχεια ...... ευχαριστώ για την υπομονή !!!
    Και φυσικά τον Πάκτεν για τη διοργάνωση και την ...... επιδιόρθωση της αφηρημάδας μου !!! (Έλατα και βουνά έβλεπα ....... Ελβετία το πέρασα ....... )
    Και του χρόνου παιδιά !!!
    Πάντα καλά να είμαστε και καλά χιλιόμετρα σε όλους .......


  5. #230
    Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
    [...]
    Εσεις μαγκες αξιζετε πολλα μπράβο γιατι η δικια μας ημερήσια ειναι για σας τριήμερη, συν το εξτρα κοστος

    Χαιρόμαστε να σας βλέπουμε (και να σας δινουμε τα κλειδια )

    Του χρόνου να φέρετε τον Στέλιο
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  6. #231
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Εσεις μαγκες αξιζετε πολλα μπράβο γιατι η δικια μας ημερήσια ειναι για σας τριήμερη, συν το εξτρα κοστος

    Χαιρόμαστε να σας βλέπουμε (και να σας δινουμε τα κλειδια )

    Του χρόνου να φέρετε τον Στέλιο

    kai ton maki!!!

  7. #232
    Tricolore member Το avatar του/της alexxxcbr
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    1.203
    Mια χαρα ηταν.Η διαδρομη,το καταφυγιο,το φαγητο και φυσικα τα παιδια απο το δικο μου το γκρουπ.
    Αν δεν ειχε ανοιξει και η τρυπα στο παρκιν του Zαχου και να πεσει το Κτμ του Νικου και να γδαρθει η Ακραπο θα ηταν καλυτερα.


    Πολλα μπραβο στα παιδια με τα SV Παπ και Νικολα και για την Υπομονη τους γιατι εμαθα οτι επηξαν.




    Αντε και του χρονου


    Και στους ΚΡΗΤΙΚΟΥΣ φυσικα τα καλυτερα.

  8. #233
    Καμμένο μέλος Το avatar του/της ERRIKA
    Εγγραφή
    05/10/2008
    Μηνύματα
    806
    Αρχικά δημιουργήθηκε από acwaterdc
    -------------------------------------------------------------------------------
    Οχι.Το καλύτερο γκρουπ ήταν των λουλουδιωνε.Είχαμε: γυναίκες-άντρες-γρήγορους-αργούς-ξεκάρφωτους-ss-on off, όλοι μαζί τέλεια συντονισμένοι σαν σκόρπια διαδήλωση και είχαμε και την τελευταία λεξη της μοτοτεχνολογίας στα τηλεσκοπικά πιρούνια!!!
    Θα συμφωνήσω και θα προσθέσω και τις εξής ιδιαιτερότητες του γκρουπ μας:
    1) Τα πρώτα με τα τελευταία μέλη του γκρουπ είχαμε ενίοτε έως και πέντε λεπτά (!!) διαφορά.
    2) ΚΑΝΕΙΣ δεν έθιξε το γεγονός ότι α) Δεν περάσαμε ΠΟΤΕ από τον Πολύδροσο β) Δεν είδαμε ούτε Φτερόλακκα ούτε Κελλάρια γ) Το Χάνι της Γραβιάς και η Γραβιά πού πέφτουν, αλήθεια ;;;
    δ) Το Λιοντάρι της Χαιρώνειας ήταν στη διαδρομή μας;;; ε) Το ανηφορικό καλντερίμι εντός οικισμού (ποιου άραγε ; ) μάθαμε τελικώς ότι ήταν ΕΚΤΟΣ διαδρομής...

    Μια χαρά δηλαδή!!!
    Dura lex, sed lex.

  9. #234
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.205
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Εσεις μαγκες αξιζετε πολλα μπράβο γιατι η δικια μας ημερήσια ειναι για σας τριήμερη, συν το εξτρα κοστος

    Χαιρόμαστε να σας βλέπουμε (και να σας δινουμε τα κλειδια )

    Του χρόνου να φέρετε τον Στέλιο
    +1

    respect

    .... σε εσάς αλλά και όλους τους συμμετέχοντες απο τη Περιφέρεια

  10. #235
    ΜΑΝΟΣ para siempre Το avatar του/της vangelis 64
    Εγγραφή
    06/11/2005
    Μηνύματα
    1.431
    Μπράβο ρε παιδιά!
    moto perpetuo



    Todo eso de la creacion es mentira, el sufrimiento de la creación es mentira, lo que pasa que los artistas somos unos charlaores (habladores)
    y lo que queremos es engañar a la gente. Los artistas de verdad como vivimos es así, to el día echao, no sufrimos ni na, lo pasamos muy bien,
    hasta luego.
    -------------------------------------------------------------------
    [FONT=courier new]Paco de Lucia[/FONT]

  11. #236
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Αρχικά δημιουργήθηκε από amyroukai
    [B Όπως κατέβαινε ας πούμε ο Tai με τον Sniper από καταφύγιο (και άλλα δύο παιδιά ανάμεσα- ο ένας ήταν ο Μπαμπίνος ίσως; [/B]
    ο Μπαμπίνος και ο chris_86 ήταν αλλά ο Μπαμπίνος πήγαινε σα κότα γτ σχεδόν όλη την εκδρομή την έβγαλε με τα λινά (ο ανεύθυνος μαλάκας...)

  12. #237
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
    ο Μπαμπίνος και ο chris_86 ήταν αλλά ο Μπαμπίνος πήγαινε σα κότα γτ σχεδόν όλη την εκδρομή την έβγαλε με τα λινά (ο ανεύθυνος μαλάκας...)
    Ρε μαν, δεν είμαι Ρόσι, είμαι ένας μετριότατος και άπειρος οδηγός. Αλλά είπα, ΑΥΤΟΣ ο ρυθμός, ήταν αυτός που θα περίμενα να έχει το γκρουπ μου. Δεν πηγαίνατε τάπα, δεν είσασταν όμως και φραπέ-τσιγάρο-α να μια κάμπια τι ωραία η εξοχή...

  13. #238
    Ο "καυγάς" για τα γκρουπ, μεταφέρθηκε

    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  14. #239
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
    ο Μπαμπίνος και ο chris_86 ήταν αλλά ο Μπαμπίνος πήγαινε σα κότα γτ σχεδόν όλη την εκδρομή την έβγαλε με τα λινά (ο ανεύθυνος μαλάκας...)
    Χαρίζεται Diablo Corsa 180 με κορδόνι ποιότητας.
    Βγάζει κανα δυο χιλιάδες χλμ. Σοβαρά το λέω, έχω ενα αλλο καβάτζα οπότε μια που θα το βγάλω αντι να το μπαλώσω θα βαλω το άλλο. Αν το θες πες.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  15. #240
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της antsoar
    Εγγραφή
    15/01/2009
    Μηνύματα
    1.672
    Η διαδρομή ήταν πολύ καλή, επιτέλους μετά από καιρό και μια βόλτα πάνω απ΄τα αυλάκι.
    Μπράβο στα παιδιά που ασχολήθηκαν ώστε τόσος κόσμος να συντονιστεί, να διασκεδάσει να πιει και να φάει.

    Γνώρισα μερικούς ακόμα, και χάρηκα που είδα φίλους από παλιά.
    Βέβαια τώρα έχω μπλέξει λίγο ονόματα φάτσες και νικ :hypnotize

    Επιτέλους η πρώτη βόλτα μετά το στρώσιμο, μάλλον βρήκα αυτό που έψαχνα από ένα μηχανάκι σε κάθε τομέα ,

    (αν δεν το έριχνα και από τα 1750μ ύψος θα ήταν καλύτερα),



    μου έπεσε από το διπλό σταντ στο πάρκινκ του χιονοδρομικού, χωρίς ζημίες ευτυχώς .
    Όπως είπε και ένας , πρέπει να φεύγει η καινουργίλα, εξάλου είμαι και ανώτερος άνθρωπας δεν τρέχει τίποτα


































    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	img_5167.jpg 
Προβολές:	442 
Μέγεθος:	184,5 KB 
ID:	228199
    Travel, Grow, Share

Παρόμοια θέματα

  1. Ετήσια Βόλτα moto.gr. 2011 - ΣΧΟΛΙΑ
    από Cpt. Haddock στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 609
    Τελευταίο μήνυμα: 05/06/2011, 06:21
  2. Ετήσια βολτα moto.gr - ΤΑ ΓΚΡΟΥΠ - 2011
    από Cpt. Haddock στο forum Εκδηλώσεις παλαιοτέρων ετών
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 02/06/2011, 19:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF