Σελίδα 5 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 79

Θέμα: track day by trackbike - θα πάει κανείς;

  1. #61
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Μάλλον..

    οκ,αλλα επειδη βαριεμαι να γραφω απ'την ξαπλωστρα με το κινητο (παρ'οτι το wi fi στο Pastazi,στα Ν.Φλογητα ειναι εξαιρετικο),θα παραθεσω τις εντυπωσεις μου μολις παω σπιτι. . .


  2. #62
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.711
    Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
    οκ,αλλα επειδη βαριεμαι να γραφω απ'την ξαπλωστρα
    :a36: :a36: :a36:

  3. #63
    Καμμένο μέλος Το avatar του/της ERRIKA
    Εγγραφή
    05/10/2008
    Μηνύματα
    806
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    υ.γ. οποιος μου ευχηθει παντα τετοια να του καει ο ανορθωτης!!!

    ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ ΑΡΧΟΝΤΑ!!!

    (Σ.Σ. άλλαξα ΗΔΗ τον ανορθωτή)


    :smilea: :rotflmao:
    Dura lex, sed lex.

  4. #64
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    ανοιξη του 2009 μπηκα για πρωτη φορα Σερρες με το (τοτε) kawasaki 636 μου. ελευθερη η πιστα για track day, χωρις διοργανωτη. ο καιρος ομως ειχε "ασχημα" σχεδια απο το μεσημερι και μετα...με αποτελεσμα το ψιλοβροχο και την μηδαμινη εμπιστοσυνη..(παρ'οτι τωρα ξερω οτι κραταει με τετοιο καιρο). Αποτελεσμα μιση μερα "αρρωστιας"...

    εμαθα οτι γινοταν και οργανωμενο track day απο το trackbike και απλα αφησα το μηχανακι επανω και σε ενα μηνα ημουν ξανα μεσα. Οι χρονοι αδιαφοροι αλλα η "αρρωστια" παρεμενε. δυστυχως στο τελευταιο session απο χαζο εντελως λαθος βγαινω στα χωματα της 10 και χανω το μηχανακι, με αποτελεσμα την τουμπα και το πληγωμενο εγωϊσμο.

    Οκτωβρη του 2009 πουλαω το 636 και εκτοτε δεν εχω επαφη με πιστες και ss.

    εκανα ολη αυτη την εισαγωγη για να σας δειξω πως ηταν η ψυχολογια μου και ποια ηταν η αποχη μου απο το αθλημα.

    Μαρτιος του 2011 θελοντας να παρω ss, παρουσιαζεται μια ευκαιρια για καθαρο μηχανακι αλλα με αρκετα παραπανω χρηματα απ'οτι μπορουσα να διαθεσω. το σκεφτομαι απο εδω, το σκεφτομαι απο εκει και τελικα εκανα το βημα και πηρα το Κ9 του Χρηστου (Stabak).
    η πρωτη μερα απογοητευτικη. απο το γκαραζ του, στο γκαραζ μου απλα να μην μπορω να διανοηθω πως ενα μηχανακι ειναι τοσο αβολο και γενικα μη οδηγησιμο.(η αποχη που λεγαμε)...
    βεβαια να πουμε οτι το συγκεκριμενο μηχανακι ηταν στημενο καθαρα για πιστα (με οτι αυτο συνεπαγεται...λαστιχα slicks, αναποδο σασμαν, κουτσουρα αναρτησεις, κοντο ενα δοντι μπροστα ,)...αν συνυπολογισουμε οτι δεν ειχα οδηγησει ποτε μου χιλιαρι ss, μιλαμε για ΤΟΝ τρομο τον ιδιο....

    δειλα δειλα το πηρα για καμια βολτα αλλα δεν ειχα και φραγκα για να του βαλω λαστιχα (οτι αλλο γινοταν, με την βοηθεια του Αντωνη (reinmeister) το εκανα..αναρτησεις, σασμαν..)..

    το προσωπικο μου πιστακι (ολοι εχουμε ενα) ειναι ο Αγιος και εκει εκανε την πρωτη του καλη βολτα. ολα εδειχναν να βαινουν καλως αφου βγηκαμε και οι 2 αλωβητοι...

    ειχε ερθει η ωρα για πιστα.

    και ερχομαστε στο σ/κ που μας περασε.
    εξ αρχης ειχα δηλωσει (στον εαυτο μου πιο πολυ) οτι παω για να βολευτω επανω και να κανω και κανα ασφαλες ανοιγμα του γκαζιου γιατι το κτηνος δεν αστειευοταν γενικοτερα σε χαλια οδοστρωμα...οποτε ποια καλυτεη ευκαιρια απο την πιστα των Σερρων με την τελεια ασφαλτο...
    ειχα παραγγειλει και λαστιχα στον Περιστερα και ημουν πανετοιμος.
    το Σαββατο εφτασα αργοπορημενος απο Θεσ/νικη οποτε επρεπε να παρακολουθησω την ενημερωση, να τρεξω να παρω τα χαρτια και να προετοιμαστω με την φορμα γιατι το πρασινο γκρουπ εμπαινε πρωτο.

    με τα παλια Pirelli slicks του Χρηστου, εκανα το πρωτο μου session μουδιασμενα, απλα και μονο για να δω και να θυμηθω τις στροφες και να ζεστανω σωμα και μεταλλα..
    ολα καλα...
    δευτερο session, ακομα καλυτερα απο το 1ο, αλλα ακομα συγκλονισμενος απο την ταχυτητα που το "πραγμα" ανοιγε...λαστιχα δεν αλλαξα γιατι στους ρυθμους μου μπρουσα να γυρισω και με λινα..
    πριν ξεκινησει το τριτο πηγα να αλλαξω λαστιχακια αλλα ειχε τοση δουλεια ο Νικος που απλα δεν γινοταν. και τριτο session με τα σλικακια και βρηκα και ρυθμο. να πω εδω οτι δεν ειχα κουβερτες και φοβομουν για γλιστριματακια αλλα φροντιζα να ζεσταινω 2 με 3 γυρους...και δεν εγινε τιποτα...

    μολις εβαλα (αμεσως μετα το 3ο session) τα καινουργια παπα, ειδα τον Χριστουλη φανταρο. αποτομη κορωνα και νομιζες οτι ορθιο το μηχανακι ειχε πατημα 1 (ενος) ποντου.
    τρομος μεχρι να ζεστανω αλλα μετα το θεμα ηταν διαδικαστικο να πιασω ρυθμο και να γυρισω λιγο καλυτερα απο απογοητευτικα.

    το θεμα ειναι οτι βολευτηκα πανω στο μηχανακι (που αυτο αποζητουσα) και δεν ειχα καμια περιεργη εκπληξη (γλιστριμα, χασιμο φρενων, target fixation, αποπροσανατολισμο γενικοτερα)

    μετα ολα κυλησαν ομαλα και η πρωτη μερα τελειωσε με τις καλυτερες εντυπωσεις και για μενα και για το μηχανακι. αυτο που ηθελα το ειχα καταφερει.

    η κυριακη ηταν μια πολυ ωραια μερα για πιστα. συννεφια και καλη θερμοκρασια.
    ξεκινησα οραξατα για να ζεσταθω και εγω και αυτο και μετα συνεχισα ετσι. το χρονομετρο με επιβεβαιωνε αλλα δεν με ενοιαζε και τοσο. ειχα παει για να βολευτω πανω σε ενα μηχανακι που του ειχα κανει ΜΟΝΟ 500χλμ στον δρομο πριν το παω πιστα. και ειναι (οσον αφορα εμενα) ενα φονικο οπλο απο αποψη ισχυος.

    μονο 3 session καταφερα να κανω την Κυριακη γιατι ηρθε η ωρα του φαγητου και παραλληλα και της βροχης. καπου εκει αποφασισα να επιστρεψω, αφου ημουν απολυτα ευχαριστημενος απο τους στοχους μου. πλεον δεν το φοβαμαι και εχω βολευτει επανω του τελεια. καλυτερα και απο το kawasaki που το ειχα 4 χρονια και του ειχα κανει 22,000χλμ. το θεωρω πιο ζυγισμενο και πιο ελαφρυ..

    για μενα το 1,5ημερο στεφθηκε με απολυτη επιτυχια οσον αφορα τους στοχους που ειχα θεσει και γενικοτερα ολα πηγαν απροσδοκητα καλα.
    χαρηκα που ειδα Γιαννη, Θοδωρη, Γιωργο.
    χαρηκα που γνωρισα Γιαννο, Χρηστο, Χρηστο, Νικο, Ποπαϋ, Αλογιστο.


    Γιωργο στο ειπα και τοτε, στο λεω και τωρα. Ξ Ε Κ Ο Λ Α με το μυαλο σου. ολα θελουν υπομονη και επιμονη. τιποτα δεν ειναι ευκολο και το ξερεις. επισης μην εχεις τιποτα για δεδομενο και προσπαθησε την καθε στιγμη να κανεις το καλυτερο δυνατο.

    Γιαννακο περαστικα ευχομαι και να εισαι σιγουρος οτι οι "μερες πιστας" δεν τελειωνουν...

    Θοδωρα εισαι κουλατζα. τελος.

    Γιαννο, παρα τα αγχη σου τα πηγες περιφημα και ευχομαι να τα ξαναπουμε πανω και σε καμια καφεδομπυροκατασταση.

    αντε καλες γυροβολιες για ολους...

  5. #65
    ειπαμε..fournas Το avatar του/της fournas
    Εγγραφή
    17/06/2009
    Μηνύματα
    801
    Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
    .........

    αντε καλες γυροβολιες για ολους...

    αυτα ειναι !





  6. #66
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.879
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    μπααα περισσοτερο για να χωνεψω εγω καποια πραγματα το εγραψα παρα για να πεταξει ο καθενας την παρολα του
    Μαλιστα.

    Αν θες να χωνεψεις καποια πραγματα ,περνεις ενα χαρτι και ενα μολυβι τα γραφεις για τον εαυτο σου και χωνευεις οτι ειναι να χωνεψεις.
    Οποτε αφου ποσταρεις σε ενα φορουμ που διαβαζουν καμια χιλιαδα ατομα θ'ακουσεις και αποψεις παρολες κτλ.

    Τον τελευταιο καιρο που παω σερρες (σπανια) , ειμαι στην παραπανω κατασταση που αναφερεις πιο πριν ,χωρις απλα να εχω τοσα ατομα να ασχολουνται μαζι μου και να προσπαθουν για το ακατορθωτο,οταν δεν εισαι ''εκει'' κανενας δεν μπορει να σε βαλει ''εκει''.

    Πολυ υπερηφανια και πολυ παγκοσμιοποιηση διακρινω και μ'ενοχλει,βεβαια μπορεις να μου πεις μην γραψεις ρε παπαρα αν σε ενοχλει,αλλα η καποια παρεα, και η συζητησεις που χουμε κανει μαζι ,δεν μπορουν να μ'αφησουν αμετοχο απο την σταση σου.

    Φιλικα τα λεω,θετεις υψηλα στανταρτ με μεγαλη αποχη απο πιστα και πακετωνεσαι ανωφελα.



  7. #67
    Να υποθεσω οτι κανενας σας δε χαρηκε που ειδε κι εμενα??????????????
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    ΚΕΡΝΑΩ ΤΣΑΓΑΚΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΥΜΗΤΤΟΥ .....
    ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΣΤΕΛΝΕΙ ΠΜ!


  8. #68
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
    Μαλιστα.

    Αν θες να χωνεψεις καποια πραγματα ,περνεις ενα χαρτι και ενα μολυβι τα γραφεις για τον εαυτο σου και χωνευεις οτι ειναι να χωνεψεις.
    Οποτε αφου ποσταρεις σε ενα φορουμ που διαβαζουν καμια χιλιαδα ατομα θ'ακουσεις και αποψεις παρολες κτλ.

    Τον τελευταιο καιρο που παω σερρες (σπανια) , ειμαι στην παραπανω κατασταση που αναφερεις πιο πριν ,χωρις απλα να εχω τοσα ατομα να ασχολουνται μαζι μου και να προσπαθουν για το ακατορθωτο,οταν δεν εισαι ''εκει'' κανενας δεν μπορει να σε βαλει ''εκει''.
    Πουλακι μου κανεις μυστικες προπονησεις στις Σερρες και δε λες τιποτα??????
    Καλα........
    ΚΕΡΝΑΩ ΤΣΑΓΑΚΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΥΜΗΤΤΟΥ .....
    ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΣΤΕΛΝΕΙ ΠΜ!


  9. #69
    back to base και για μας.

    ήταν καταπληκτικά όλα, ο καιρός, η παρέα, οι Σερραίες!

    Χάρηκα πολύ που γνώρισα τους road spirit, bikerted, devil's και φυσικά τον θρύλο trooper.

    να ευχηθώ καλή ανάρρωση στον menelao46




    εσένα val δεν χάρηκα που σε γνώρισα!
    Σου στέλνω όμως πολλά πολλά φιλιά

  10. #70
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
    Μαλιστα.

    Αν θες να χωνεψεις καποια πραγματα ,περνεις ενα χαρτι και ενα μολυβι τα γραφεις για τον εαυτο σου και χωνευεις οτι ειναι να χωνεψεις.
    Οποτε αφου ποσταρεις σε ενα φορουμ που διαβαζουν καμια χιλιαδα ατομα θ'ακουσεις και αποψεις παρολες κτλ.

    Τον τελευταιο καιρο που παω σερρες (σπανια) , ειμαι στην παραπανω κατασταση που αναφερεις πιο πριν ,χωρις απλα να εχω τοσα ατομα να ασχολουνται μαζι μου και να προσπαθουν για το ακατορθωτο,οταν δεν εισαι ''εκει'' κανενας δεν μπορει να σε βαλει ''εκει''.

    Πολυ υπερηφανια και πολυ παγκοσμιοποιηση διακρινω και μ'ενοχλει,βεβαια μπορεις να μου πεις μην γραψεις ρε παπαρα αν σε ενοχλει,αλλα η καποια παρεα, και η συζητησεις που χουμε κανει μαζι ,δεν μπορουν να μ'αφησουν αμετοχο απο την σταση σου.

    Φιλικα τα λεω,θετεις υψηλα στανταρτ με μεγαλη αποχη απο πιστα και πακετωνεσαι ανωφελα.


    τωρα εγω πρεπει να σου αποδειξω οτι δεν ειναι ετσι?

    δε γ@μεις ρε πανο...πιστευε οτι θελεις.

    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  11. #71
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
    ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ ΑΡΧΟΝΤΑ!!!

    (Σ.Σ. άλλαξα ΗΔΗ τον ανορθωτή)


    :smilea: :rotflmao:
    τοιμασου για δευτερο.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  12. #72
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    ..

    Next time..
    αυτο

    Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
    Γιώργη cool is the rule, μην βιάζεσαι.
    και αυτο

    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  13. #73
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    το mylaps.com μας μ@μ@ει την ψυχολογία τελικά;

    Ξεκολλάτε και γυρίστε όσο μπορείτε και θέλετε ο καθένας.. τα μετάλλια τελειώσανε εδώ και καιρό.




    υ.γ. Κουλάτζες
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  14. #74
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ποπαϋ
    back to base και για μας.

    ήταν καταπληκτικά όλα, ο καιρός, η παρέα, οι Σερραίες!

    Χάρηκα πολύ που γνώρισα τους road spirit, bikerted, devil's και φυσικά τον θρύλο trooper.

    να ευχηθώ καλή ανάρρωση στον menelao46


    εσένα val δεν χάρηκα που σε γνώρισα!
    Σου στέλνω όμως πολλά πολλά φιλιά
    κοπέλι, σε ξέχασα σόρρυ

    ο αλόγιστος ποιός ήταν? το παιδί με το xj6 ?

  15. #75

Σελίδα 5 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Track Day by moto.gr ? Why not ???
    από byron στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 57
    Τελευταίο μήνυμα: 09/05/2007, 23:12
  2. Dweezil & Ahmet θα πάει κανείς?
    από Uriah Heep στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 06/06/2006, 12:31
  3. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 25/07/2005, 00:01
  4. ρε στον αγωνα θα παει κανεις αυριο?
    από gixxerpap στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 29/05/2005, 10:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF