Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 23 από 23

Θέμα: paidia mia mikri boitheia an ginetai???

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της vassilis88
    Εγγραφή
    07/11/2004
    Μηνύματα
    1.703

    Re: Re: paidia mia mikri boitheia an ginetai???

    Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
    geia soy file



    kala milame poly neo aima blepw kai goustarw!!!




    paidia (gia esas tous pitsirikades lew)




    milame eisaste poly tyxeroi pou se ayth thn hlikia pou eisaste kai prin akomh piasete motosykleta sta xeria sas


    sas dinetai h eykairia ths toshs plhroforhshs sxetika me to antikeimeno...



    phgainte diabaste tis texnikes odhghshs, ta tips kai tricks, ta mikra kai shmantika mystika gia apofygh atyxhmatwn



    kathe deyterh mera janadiabazete ta... kai japlwste se mia aiwra, se ena pagkaki, se ena krebati kai afetheitai sthn fantasia kai odhghste to agaphgmeno sas montelo sto nohto dromo, kai efarmoste osa exete diabasei!


    an kanete to parapanw gia poly kairo, kai ta janadiabazetai, pleon akomh kai enas agwnas motogp kai enas agwnas enduro tha sas fanei diaforetikos,


    tha mathete na psaxnete tis texnikes kathe anabah, th thesh tou swmatos, tis grammes kai de tha xazeyetai apla to theama.


    tha kanete oles tis gnwseis panw sthn odhghsh kthma sas kai de tha eete kabalhsei akoma...


    eseis tha anebasete ton motosykletismo ena skalopati pio panw sth xwra mas.


    otan tha sas ginei kthma h swsth odhgikh symperifora kai wrimothta sto timoni.


    ayto htan to KALWSORISMA...



    as erthoyme sto kathe aytoy thema mas


    to loipon filaraki, theleis να μαθεις να οδηγείς έτσι;



    αν το θές τόσο κανονίζουμε να βρεθούμε στη λούτσα στη πίστα εσύ με τον αδερφό σου και εγώ με τον δικό μου αδερφό που είναι στα 15 ...



    θα σας ντύσω έναν έναν και θα σας βάλω να γυρίσετε τη πίστούλα με την σουζούκι μου, 200 κιλά γουρουνίτσα.


    όταν θα μάθεις να την ζυγίζεις και μάθεις να στερεώνεις το σώμα σου με τη μέση σου και όχι στα χέρια όπως στο ποδήλατο, θα έρθει η σειρά να μάθεις να ελέγχεις την απόκριση του γκαζιού στο δεξί σου χέρι


    θα μάθεις να κοιτάς μακριά και όχι μπροστά σου.


    θα μάθεις να μη κλείνεις ποτέ το γκάζι στη στροφή μέσα.


    θα μάθεις να ανθυποβάλεσαι , να βλέπεις πως το μηχανάκι ανοίγει γραμμή και με τη σκέψη σου μόνο και κατεπέκταση την ψυχολογία σου να κοιτάς σε τυφλά σημεία απο εμπόσια και στάχια και αγριόχορτα και ως εκ θάυματος το μηχανάκι να μαζεύεται!!




    θα μάθειςκαι άλλα πλλά χρήσιμα!


    να κοιτάς ,μόνο εκεί που θές να φτάσεις , να μην εστιάζεις την ματιά σου μονο σε ένα σημείο, να κοιτάς πιο αφηρημένα για να μπορείς να εκμεταλευθείς και την τόσο σημαντική περιφερειακή όραση...



    προπονήσου απο τώρα ... πώς ;, κόιτα ένα έργο στην τηλεόραση και έχε το βλέμμα σου καρφωμένο στη δεξιά πάνω γωνία , και προσπάθησε να καταλαβαίνεις τί γίνεται στο έργο δυναμώνοντας την αίσθηση της περιφερε\ιακής σου όρασης...




    και στο τέλος θα είσαι έτοιμος ...




    ναι αλλά έτοιμος για τί;


    για να πάς στους αγώνες;



    για να κάνεις βόλτες;



    αφού ρε γαμώτο δε μπορείς να έχεις μηχανάκι απο τον νόμο...



    θέλεις να σηκωθείς καυλωμένος ένα βράδυ στις τρείς και να βουτήξεις τα κλειδιά του μπρός κρυφά για να κάνειος μια βολτούλα;


    μια τόσο δά αθώα βολτούλα;



    και να γλυστρήσεις πουθενά αφού θα έχεις μάθει σε αποστειρωμένες συνθήκες πίστας



    και να σε χτυπήσει κανένας μαλάκας;



    και να τρέχουν τον πατέρα σου αυτόφωρο καθώς και τον αδερφό σου, ενώ η μητέρα σου θα τρέχει να δεί σε πιό νοσοκομείο σε έχουν πάει ορκιζώμενη να κάψει ακόμα και την μοτο του αδερφού σου;



    το έκανα μακάβριο και λυπάμαι αν σε τρομάζω , μα δεν είναι παιχνίδι η ΄'ολη ιστορία και ας μας βλέπεις να παιδιαρίζουμε...









    εγώ τουλάχιστον τέτοια ευθήνη


    δε μπορώ να πάρω...


    στον αδερφο μου ναί μπορώ να μάθω 2 πράγματα , να τον βάλω να παιδευτεί ώρες,



    αλλά έχω 11 χρόνια διαφορά μαζί του , σχεδόν τον έχω μεγαλώσει εγώ , τον γνωρίζω. και ξέρω πως δεν είναι ζωηρός απερίσκεπτα για να τον φοβηθώ...



    εσένα όμως ρε φιλαράκο μου δε σε ξέρω, και για να σε φοβάται ο αδερφός σου κάτι θα ξέρει.δε νομίζω να είσαι σοβαρός εγκρατής με λογική και σύνεση και να φοβάτε μη του πάρεις τη μηχανή!







    σε έναν χρόνο θα μπορεις να βγάλεις δίπλωμα , σε ένα χρόνο κάνε όλα τα παραπάνω με τις απαραίτητες προστασιες και προφυλάξεις και μπές στον κόσμο της πράξης.


    αν κατάλαβες όσα λέω , έχεις στη διάθεση σου εναν ολόκληρο χρόνο να διαβάσεις βιβλία και βιβλία για την δυναμική της μοτό, την συμπεριφορά της και τις τεχνικές οδήγησης



    και όταν έρθει η στιγμή να τα εφαρμώσεις αφού θα τα έχεις ζυμώσει θα γίνεις πολύ καλύτερος και ασφαλέστερος απο πολλούς απο μας, και θα ζήσεις πολλά χρόνια...





    αν πάλι είσαι τόσο ανυπόμονος που μπορέι να δανείζεσαι μηχανάκια απο φίλους σου ξεκράνωτος και να τους τα χώνειςμε ετονη την αίσθηση της έκρηξης και του μίσους, αν είσαι τόσο ζωηρός κάνε μια καλή , συζήτα το με τους δικουσ σ ου πάρε εξοπλισμό κατάλληλο και με ένα χωμάτινο μηχανάκι 125 χωρίς πινακίδες χωρίς τίποτα μπές στο χώμα να καταπιαστείς με αυτό. που ειναι πιο ασφαλές.



    θα χρειαστεί να το φορτώνεις όμως σε τρείλερ εκτος και αν μένεις σε βουνοπλαγιά




    ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ ΟΤΙ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΟ ΜΕ ΤΗΝ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ΣΟΥ.



    περίμενες τόσο καιρό ... κάνε υπομονή έναν χρ΄νο ακόμη ... θα περάσει.

    και ασχολήσου θεωρητικά . πραγματικά θα σε μεταμορφώσει χωρίς καν να το καταλάβεις. θα νοίωθες πως πρέπει να γειρεις προς τα μέσα απο ένστικτο . θα νο΄λιωθεις ώριμα. θα με θυμηθείς.



    γεια χαρά



    KaTaNaS afto prospatho ego na kano kai apo perysi pou odigao exo mathei arketa pragmata apo diafora forum kai periodika klp.
    ki ego 17 eimai xoris diploma alla den mporo na perimeno na bgalo.edo to 125 mou fainetai ligo kai tha psakso molis bgalo to diploma gia superfour mallon.kai pali dld de tha me kalyptei.
    etsi opos einai o nomos anagazei 18xronous ksero go na pairnoun amaksi gia na nai nomimoi.giati mexri 30 ippous den bgainei kai tpt.kai tora pou exo dosei 3000 gia to cbr den mporo na doso 5-6 gia dixrono 125, fmx i cbf kai meta pali 8 px sta 20 gia kapoio street 600(tetoio thelo).
    emena o aderfos mou mou dose mia fora to z750 kai apo tote mou fainontai polu psofia ola ta 125 kai to diko mou.fobithika kapos ki eniosa etsi thavmasmo gia tin epitaxynsi tou kai katalabaino pos enas 18xronos den einai etoimos den exei tin orimotita gia tetoia mixani alla ta 10 aloga einai polu liga oute se anifora den trabaei i m@l@kia.

  2. #17

    PROSOXH!!!!!

    ΕΓΩ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΤΡΕΛΑ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΑΠΟ 12 ΧΡΟΝΩΝ!ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΠΕΡΝΩ ΤΟ ΜΟΤΟΠΟΔΗΛΑΤΟ ΤΗΣ ΜΑΝΑΣ ΜΟΥ!ΗΤΑΝ ΜΕΝ ΚΑΡΟΥΛΙ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΞΕΚΙΝΗΣΑ!ΕΠΕΙΤΑ ΣΤΑ 15 ΕΠΕΡΝΑ ΤΗΝ ΒΕΣΠΑ ΤΗΝ 200ΑΡΑ ΤΟΥ ΠΑΤΡΙΟΥ ΜΟΥ ΑΦΟΥ ΜΕ ΕΒΛΕΠΑΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΕΠΕΡΝΑ ΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΜΟΥ ΠΗΡΑΝ ΕΝΑ FX125 ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ!ΕΒΛΕΠΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΟΥ ΝΑ ΕΧΟΥΝ DT 125, TDR 125, KAI ΖΗΛΕΥΑ!ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΕΙΔΑ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ TDR ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΡΦΩΘΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΕ ΚΟΚΚΙΝΟ ΚΑΙ ΝΑ'ΝΑΙ ΛΙΩΜΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΔΕΝ ΞΑΝΑΖΗΛΕΨΑ!!!ΔΟΥΛΕΨΑ ΚΟΥΡΙΕΡ ΕΦΑΓΑ ΤΙΣ ΤΟΥΜΠΕΣ ΜΟΥ, ΕΜΑΘΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ 22 ΜΟΥ ΕΧΩ ΕΝΑ FAZER 600 ΓΙΑ ΤΙΣ ΒΟΛΤΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΕΣΠΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ!
    ΣΩΣΤΟΟΟΣ;;;;ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΒΙΑΣΤΙΚΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ!ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΟΛΑ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥΣ!ΘΑ ΠΙΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΔΟΥΛΙΤΣΑ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΕΣΥ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΟΝΕΣΕΙΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  3. #18
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    paidia mia mikri boitheia an ginetai???

    exo dio rodes apo mpompo
    pou 8es na stis stilo?
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  4. #19
    Μέλος
    Εγγραφή
    10/08/2005
    Μηνύματα
    40
    laei na otan pao 18 na paro to aprilia rs 125?

  5. #20
    Μέλος
    Εγγραφή
    10/08/2005
    Μηνύματα
    40
    mia erotisi pos apanto se kati pou exei pei kapios allos?

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της vassilis88
    Εγγραφή
    07/11/2004
    Μηνύματα
    1.703
    na to pareis
    gia na kaneis quote pata to koumpaki parathesi kato deksia sto minima tou allou

  7. #22
    ο trackαδόρος!!! Το avatar του/της Alx 84
    Εγγραφή
    09/03/2005
    Μηνύματα
    1.185
    Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
    paidia mia mikri boitheia an ginetai???

    exo dio rodes apo mpompo
    pou 8es na stis stilo?
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  8. #23
    Μέλος
    Εγγραφή
    10/08/2005
    Μηνύματα
    40
    na kano mia erotisi metaksi tou aprilia rs 125 kai tou derbi gpr 125 pio mou protinetai?

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. mia mikri boitheia an ginete
    από EddY στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2008, 15:20
  2. mia boitheia an thelete
    από EddY στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 02/07/2006, 21:12
  3. neos.....Mia mikri boitheia
    από Aris3 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 08/01/2006, 17:31
  4. paidia mia boithia gia to moto forum
    από aaa``` στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 22/11/2005, 13:41
  5. mia mikri istorias agapis kai erota teleiose......
    από crying_freeman στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2003, 08:21

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF