Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 23

Θέμα: paidia mia mikri boitheia an ginetai???

  1. #1
    Μέλος
    Εγγραφή
    10/08/2005
    Μηνύματα
    40

    paidia mia mikri boitheia an ginetai???

    Eimai enas 17xronos pou exei trela me tis mixanes apo ta 14.zitisa apo ton aderfo mou na mou mathei na odigo me mia bros stin arxi simfonisame alla meta arxise na fobatai pos tha perno tin dikia tou kai tha kano boltes,oti eimai anoromos kai oti tha peso.mporite na mou peite kapion tropo na ton piso na me mathei??
    Ama omos kapios thelei na xaramisei tin dikia tou mixani gia na matho euxaristos dexomai(me papaki den thelo na matho)

  2. #2

    Re: paidia mia mikri boitheia an ginetai???

    Αρχικά δημιουργήθηκε από EddY
    Eimai enas 17xronos pou exei trela me tis mixanes apo ta 14.zitisa apo ton aderfo mou na mou mathei na odigo me mia bros stin arxi simfonisame alla meta arxise na fobatai pos tha perno tin dikia tou kai tha kano boltes,oti eimai anoromos kai oti tha peso.mporite na mou peite kapion tropo na ton piso na me mathei??
    Ama omos kapios thelei na xaramisei tin dikia tou mixani gia na matho euxaristos dexomai(me papaki den thelo na matho)
    Loipon mikre akou ton aderfo sou aytos kati xerei para pano, pare ena metaxirismeno papaki kai kane boltes sthn geitonia sou olh etsi ksekinhsame, mhn parasyrese apo tous filous sou pou isws exoun megalyteres mhxanes, h mhxanh einai apolaysh alla poli eykola mporei na sou sterhsei thn zwi sou ama den exeis afto pou sou leei o aderfos sou thn orimothta.Kai epeidh den thn exeis, afou les oti den ksereis kan na odhgas kai thelei na pareis thn BROS sou xanalew pare ena papaki ena skouteraki kati ths mikro mexri na matheis.Ayta na prosexeis mikre den einai paixnidi h mhxanh einai san thn gynaika thelei na ths ferese tryfera ama thn kakometaxeirizese tha se timwrhsei.Na to valeis kala sto myalo sou to teleuteo.Ante na se kala.
    To be successfull in this world, promise everything deliver nothing...

  3. #3
    SUZUKI GSR 600 Το avatar του/της oulas
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    899
    Kalitera tha elega na pas na bgalis ena diploma, na kanis kai ola ta mathimata. Auti tha tan i kaliteri arxi, kai etsi den tha exis kanenan na su tin lei!

    Pes lipon stus dikous sou oti prota endiaferese na mathis, na bgalis diploma, kai oti den se niazi se proti fasi na paris mixani!

  4. #4
    Αρχικά δημιουργήθηκε από oulas
    Kalitera tha elega na pas na bgalis ena diploma, na kanis kai ola ta mathimata. Auti tha tan i kaliteri arxi, kai etsi den tha exis kanenan na su tin lei!

    Pes lipon stus dikous sou oti prota endiaferese na mathis, na bgalis diploma, kai oti den se niazi se proti fasi na paris mixani!
    Σωστος!

    Βγαλε διπλωμα πρωτα και η μηχανη θα ερθει μονη της.
    Σου μιλαει ενας που δεν πιστευε ποτε οτι θα πεισει τους γονεις του, οταν ηταν 17 χρονων, να υπογραψουν για διπλωμα 50cc.
    Και απο τοτε εχω αλλαξει πολλες μηχανες,οπως θα αλλαξεις και εσυ εαν κανεις λιγο υπομονη

  5. #5
    Poli simantiko to diplwma perissotero gia thn nomikh kai therwritikh sou kalupsh kai katartish antistoixa.Bebaia den xerw kata poso tha se voithisei na matheis na odhgeis, kanontas mia eytheia kai bgazontas ena flas alla ayto einai allo zithma...Kai mhn ksexnas na foras panta kranos.Ayta gia shmera to mathima sinexizetai ayrio me perissoteres leptomereies kai apo allous synadelfous.

    To be successfull in this world, promise everything deliver nothing...

  6. #6
    είδα φως και μπήκα
    Εγγραφή
    16/09/2003
    Μηνύματα
    183
    Όπως οι προλαλήσαντες θα σε συμβούλευα να πάρεις ΠΡΩΤΑ το δίπλωμα για να είσαι νόμιμος και κατοχυρωμένος για ότι κι αν συμβεί. (που να μην συμβεί τίποτα, αλλά τον νόμο του Μέρφυ τον ξέρεις, δεν τον ξέρεις???)

    Μετά μάζεψε μερικά χρήματα και πάρε έστω και παπάκι. Όλοι κάπως έτσι ξεκίνησαν. Υπάρχουν αρκετά βιβλία να διαβάσεις και σιγά σιγά κερδίζοντας την εμπιστοσύνη του αδερφού σου θα πάρεις και την μηχανή του. Την εμπιστοσύνη άλλωστε την κερδίζεις, δεν την απαιτείς

  7. #7
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    Εγώ πάκι θα σου έλεγα να βουτήξεις τη μηχανή του αδερφού σου και να πας να μάθεις μόνος σου και μετά να τους λες κοιτάξεεεε....

    Εγώ έτσι έκανα (και οι περισσότεροι αλλά λένε ψέμματα)




    πλάκα κάνω φίλε μου, αλλά αν δεν σε εμπιστεύεται ο αδεφός σου μάλλον δεν είναι τυχαίο.....
    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  8. #8
    Μέλος
    Εγγραφή
    10/08/2005
    Μηνύματα
    40
    nai allo omos paidia oi goneis lene OXI kai den theloun sizitisi gia tetoio thema...na sas po sta 18 mporo na bgalo gia 125xoris tin upografi ton gonion mou???

  9. #9
    Ε ρε γλέντια!!!! Το avatar του/της DoctorS
    Εγγραφή
    10/01/2005
    Μηνύματα
    475
    Αρχικά δημιουργήθηκε από EddY
    na sas po sta 18 mporo na bgalo gia 125xoris tin upografi ton gonion mou???
    ναι και παραπάνω από 125 cc....μέχρι κάποιους ίππους, δεν θυμάμαι και μετά από 2 χρόνια γίνεται αυτόματα ανεξάρτητο.

    το θέμα όπως σου είπαν και όλοι οι άλλοι δεν είναι να μάθεις να οδηγάς μηχανή, το σημαντικότερο είναι η οδηγική συμπεριφορά......παπί και πάλι παπί.....έστω και με συμπλέκτη τύπου FX.....που πλησιάζει περισσότερο στη μηχανή..........

    άκουσε τους πολλούς......κάτι ξέρουν........

    φιλικά....
    ΤΟ ΝΟΥ ΣΟΥ.....!!!!!!

    :a34: :a34: :a34: :a34: :a34: :a34:

    ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΕΓΩ ΕΝΑ ΜΑΣΑΖ.............!!!!!


    physicaltherapypetridis.blogspot.com/

    physicaltherapypetridis.gr.gg/

  10. #10
    Μέλος
    Εγγραφή
    10/08/2005
    Μηνύματα
    40
    am bgalo gia 125 sta 18 meta apo 2 xronia tha mporo na pairno kai 400?

  11. #11
    ο trackαδόρος!!! Το avatar του/της Alx 84
    Εγγραφή
    09/03/2005
    Μηνύματα
    1.185
    Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER


    Σου μιλαει ενας που δεν πιστευε ποτε οτι θα πεισει τους γονεις του, οταν ηταν 17 χρονων, να υπογραψουν για διπλωμα 50cc.
    Και απο τοτε εχω αλλαξει πολλες μηχανες,οπως θα αλλαξεις και εσυ εαν κανεις λιγο υπομονη

    Ρε After πως το έκανες το μαγικό; Για λέγ' για λέγ'... Εγώ ένα 400ράκι θέλω ο κακομοίρης και θα πρέπει να παίξω μπουνιές με τη μητέρα μου...
    Φοβάται δυστυχώς(λογικό μεν) και πιστεύει ότι ένα παπί είναι πιο ασφαλές από μια 400άρα!!! έλεος.!!!! Το παπί, πως στρίβει, πως γκαζώνει, πως φρενάρει;

  12. #12

    Re: paidia mia mikri boitheia an ginetai???

    Αρχικά δημιουργήθηκε από EddY
    Eimai enas 17xronos...

    ... xaramisei tin dikia tou mixani gia na matho euxaristos dexomai(me papaki den thelo na matho)


    geia soy file



    kala milame poly neo aima blepw kai goustarw!!!




    paidia (gia esas tous pitsirikades lew)




    milame eisaste poly tyxeroi pou se ayth thn hlikia pou eisaste kai prin akomh piasete motosykleta sta xeria sas


    sas dinetai h eykairia ths toshs plhroforhshs sxetika me to antikeimeno...



    phgainte diabaste tis texnikes odhghshs, ta tips kai tricks, ta mikra kai shmantika mystika gia apofygh atyxhmatwn



    kathe deyterh mera janadiabazete ta... kai japlwste se mia aiwra, se ena pagkaki, se ena krebati kai afetheitai sthn fantasia kai odhghste to agaphgmeno sas montelo sto nohto dromo, kai efarmoste osa exete diabasei!


    an kanete to parapanw gia poly kairo, kai ta janadiabazetai, pleon akomh kai enas agwnas motogp kai enas agwnas enduro tha sas fanei diaforetikos,


    tha mathete na psaxnete tis texnikes kathe anabah, th thesh tou swmatos, tis grammes kai de tha xazeyetai apla to theama.


    tha kanete oles tis gnwseis panw sthn odhghsh kthma sas kai de tha eete kabalhsei akoma...


    eseis tha anebasete ton motosykletismo ena skalopati pio panw sth xwra mas.


    otan tha sas ginei kthma h swsth odhgikh symperifora kai wrimothta sto timoni.


    ayto htan to KALWSORISMA...



    as erthoyme sto kathe aytoy thema mas


    to loipon filaraki, theleis να μαθεις να οδηγείς έτσι;



    αν το θές τόσο κανονίζουμε να βρεθούμε στη λούτσα στη πίστα εσύ με τον αδερφό σου και εγώ με τον δικό μου αδερφό που είναι στα 15 ...



    θα σας ντύσω έναν έναν και θα σας βάλω να γυρίσετε τη πίστούλα με την σουζούκι μου, 200 κιλά γουρουνίτσα.


    όταν θα μάθεις να την ζυγίζεις και μάθεις να στερεώνεις το σώμα σου με τη μέση σου και όχι στα χέρια όπως στο ποδήλατο, θα έρθει η σειρά να μάθεις να ελέγχεις την απόκριση του γκαζιού στο δεξί σου χέρι


    θα μάθεις να κοιτάς μακριά και όχι μπροστά σου.


    θα μάθεις να μη κλείνεις ποτέ το γκάζι στη στροφή μέσα.


    θα μάθεις να ανθυποβάλεσαι , να βλέπεις πως το μηχανάκι ανοίγει γραμμή και με τη σκέψη σου μόνο και κατεπέκταση την ψυχολογία σου να κοιτάς σε τυφλά σημεία απο εμπόσια και στάχια και αγριόχορτα και ως εκ θάυματος το μηχανάκι να μαζεύεται!!




    θα μάθειςκαι άλλα πλλά χρήσιμα!


    να κοιτάς ,μόνο εκεί που θές να φτάσεις , να μην εστιάζεις την ματιά σου μονο σε ένα σημείο, να κοιτάς πιο αφηρημένα για να μπορείς να εκμεταλευθείς και την τόσο σημαντική περιφερειακή όραση...



    προπονήσου απο τώρα ... πώς ;, κόιτα ένα έργο στην τηλεόραση και έχε το βλέμμα σου καρφωμένο στη δεξιά πάνω γωνία , και προσπάθησε να καταλαβαίνεις τί γίνεται στο έργο δυναμώνοντας την αίσθηση της περιφερε\ιακής σου όρασης...




    και στο τέλος θα είσαι έτοιμος ...




    ναι αλλά έτοιμος για τί;


    για να πάς στους αγώνες;



    για να κάνεις βόλτες;



    αφού ρε γαμώτο δε μπορείς να έχεις μηχανάκι απο τον νόμο...



    θέλεις να σηκωθείς καυλωμένος ένα βράδυ στις τρείς και να βουτήξεις τα κλειδιά του μπρός κρυφά για να κάνειος μια βολτούλα;


    μια τόσο δά αθώα βολτούλα;



    και να γλυστρήσεις πουθενά αφού θα έχεις μάθει σε αποστειρωμένες συνθήκες πίστας



    και να σε χτυπήσει κανένας μαλάκας;



    και να τρέχουν τον πατέρα σου αυτόφωρο καθώς και τον αδερφό σου, ενώ η μητέρα σου θα τρέχει να δεί σε πιό νοσοκομείο σε έχουν πάει ορκιζώμενη να κάψει ακόμα και την μοτο του αδερφού σου;



    το έκανα μακάβριο και λυπάμαι αν σε τρομάζω , μα δεν είναι παιχνίδι η ΄'ολη ιστορία και ας μας βλέπεις να παιδιαρίζουμε...









    εγώ τουλάχιστον τέτοια ευθήνη


    δε μπορώ να πάρω...


    στον αδερφο μου ναί μπορώ να μάθω 2 πράγματα , να τον βάλω να παιδευτεί ώρες,



    αλλά έχω 11 χρόνια διαφορά μαζί του , σχεδόν τον έχω μεγαλώσει εγώ , τον γνωρίζω. και ξέρω πως δεν είναι ζωηρός απερίσκεπτα για να τον φοβηθώ...



    εσένα όμως ρε φιλαράκο μου δε σε ξέρω, και για να σε φοβάται ο αδερφός σου κάτι θα ξέρει.δε νομίζω να είσαι σοβαρός εγκρατής με λογική και σύνεση και να φοβάτε μη του πάρεις τη μηχανή!







    σε έναν χρόνο θα μπορεις να βγάλεις δίπλωμα , σε ένα χρόνο κάνε όλα τα παραπάνω με τις απαραίτητες προστασιες και προφυλάξεις και μπές στον κόσμο της πράξης.


    αν κατάλαβες όσα λέω , έχεις στη διάθεση σου εναν ολόκληρο χρόνο να διαβάσεις βιβλία και βιβλία για την δυναμική της μοτό, την συμπεριφορά της και τις τεχνικές οδήγησης



    και όταν έρθει η στιγμή να τα εφαρμώσεις αφού θα τα έχεις ζυμώσει θα γίνεις πολύ καλύτερος και ασφαλέστερος απο πολλούς απο μας, και θα ζήσεις πολλά χρόνια...





    αν πάλι είσαι τόσο ανυπόμονος που μπορέι να δανείζεσαι μηχανάκια απο φίλους σου ξεκράνωτος και να τους τα χώνειςμε ετονη την αίσθηση της έκρηξης και του μίσους, αν είσαι τόσο ζωηρός κάνε μια καλή , συζήτα το με τους δικουσ σ ου πάρε εξοπλισμό κατάλληλο και με ένα χωμάτινο μηχανάκι 125 χωρίς πινακίδες χωρίς τίποτα μπές στο χώμα να καταπιαστείς με αυτό. που ειναι πιο ασφαλές.



    θα χρειαστεί να το φορτώνεις όμως σε τρείλερ εκτος και αν μένεις σε βουνοπλαγιά




    ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ ΟΤΙ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΟ ΜΕ ΤΗΝ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ΣΟΥ.



    περίμενες τόσο καιρό ... κάνε υπομονή έναν χρ΄νο ακόμη ... θα περάσει.

    και ασχολήσου θεωρητικά . πραγματικά θα σε μεταμορφώσει χωρίς καν να το καταλάβεις. θα νοίωθες πως πρέπει να γειρεις προς τα μέσα απο ένστικτο . θα νο΄λιωθεις ώριμα. θα με θυμηθείς.



    γεια χαρά

  13. #13
    Ε ρε γλέντια!!!! Το avatar του/της DoctorS
    Εγγραφή
    10/01/2005
    Μηνύματα
    475

    Re: Re: paidia mia mikri boitheia an ginetai???

    Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
    geia soy file

    ..............................................

    :a19:
    ΤΟ ΝΟΥ ΣΟΥ.....!!!!!!

    :a34: :a34: :a34: :a34: :a34: :a34:

    ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΕΓΩ ΕΝΑ ΜΑΣΑΖ.............!!!!!


    physicaltherapypetridis.blogspot.com/

    physicaltherapypetridis.gr.gg/

  14. #14
    Μέλος
    Εγγραφή
    10/08/2005
    Μηνύματα
    40
    epidi den ksero na xrisimopoio kala to forum sto leo etsi.auto me to 125 to eixa skeftei alla kai pali apetixe dioti den mporesa na bro ena 125 me ta lefta pou diatheto brika ena ktm alla eixe polla problimata kai eksalou mou aresoun ta street pio poli.

    na sou po pou ta brisko auta ta biblia pou les esi???

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από EddY


    na sou po pou ta brisko auta ta biblia pou les esi???



    tha se enhmerwsw ayrio .



    twra mou erxetai sta ellhnika ena egxeiridio pou eixe dhmosieythei me ena periodiko prosfata!!!



    to exw sto sklhro mou disko, an thes ela delear na sou to ferw



    ta perissotera einai sta agglika, yparxoun kai sta italika



    afou omws mpaineis sto netpaje ligo sto google ai sto amazon gia tetoia texnika biblia!



    pare ta stoixeia tous kai phgaine se ena kentriko bibliopwleio, opws papaswthriou kai zhthse na sou to feroun...








    afou thes kateytheian street ... ypomonh man!

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. mia mikri boitheia an ginete
    από EddY στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2008, 16:20
  2. mia boitheia an thelete
    από EddY στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 02/07/2006, 22:12
  3. neos.....Mia mikri boitheia
    από Aris3 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 08/01/2006, 18:31
  4. paidia mia boithia gia to moto forum
    από aaa``` στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 22/11/2005, 14:41
  5. mia mikri istorias agapis kai erota teleiose......
    από crying_freeman στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2003, 09:21

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF