Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 15

Θέμα: CBR 600rr vs yzf R6

  1. #1

    CBR 600rr vs yzf R6

    ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΠΙΣΤΑ


    το ίδιο ζευγάρι χέρια με ποιό θα γράψει καλύτερο χρόνο;

    το μειωμένο βάρος και οι καλύτερες μεσαίες του rr είναι καλύτερα απο την δύναμη του r6;

    νομίζω ότι απο πλευράς αναρτήσεων το r6 είναι λίγο καλύτερο.

    μιλάμε πάντα για μαμά μηχανάκια.




    για πείτε οι έχοντες οδηγήσει και τα δύο ζ σμπίστα...

  2. #2
    Γιάννη εξαρτάται τα χέρια ...

    αν μιλάμε για τα Ρ6 τελευταίας γενιάς, νομίζω ένας μέσος οδηγός θα ζοριστεί περισσότερο να πάει με αυτό γρήγορα αφου θα πρέπει να κρατάει τον κινητήρα συνέχεια ψηλά

    οι καλύτερες μεσαίες του CBR θα τον βοηθήσουν...

    από την άλλη, ένας έμπειρος οδηγός που αισθανεται άνετα να δουλεύει το κινητήρα διαρκώς σε 10.000+ rpm και να μη βαριέται να παίζει συνέχεια κλακέτες με το κιβώτιο, ίσως τα καταφέρει καλύτερα με το ρ6

  3. #3
    Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
    Γιάννη εξαρτάται τα χέρια ...

    αν μιλάμε για τα Ρ6 τελευταίας γενιάς, νομίζω ένας μέσος οδηγός θα ζοριστεί περισσότερο να πάει με αυτό γρήγορα αφου θα πρέπει να κρατάει τον κινητήρα συνέχεια ψηλά

    οι καλύτερες μεσαίες του CBR θα τον βοηθήσουν...

    από την άλλη, ένας έμπειρος οδηγός που αισθανεται άνετα να δουλεύει το κινητήρα διαρκώς σε 10.000+ rpm και να μη βαριέται να παίζει συνέχεια κλακέτες με το κιβώτιο, ίσως τα καταφέρει καλύτερα με το ρ6
    Αυτό είναι πολύ στερεότυπο που λες...για πόση διαφορά μιλάς?
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  4. #4
    Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
    Αυτό είναι πολύ στερεότυπο που λες...για πόση διαφορά μιλάς?
    γιατί βρε συ? σχετικά είναι τα πράγματα ...

    προσωπική μου εκτίμηση είναι και για αυτό χρησιμοποίησα ένα "νομίζω" και ένα "ισως"

  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
    γιατί βρε συ? σχετικά είναι τα πράγματα ...

    προσωπική μου εκτίμηση είναι και για αυτό χρησιμοποίησα ένα "νομίζω" και ένα "ισως"
    Ά είπα κι εγώ, διότι στον πράξη αλλιώς είναι τα πράγματα.
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
    Ά είπα κι εγώ, διότι στον πράξη αλλιώς είναι τα πράγματα.
    ok, πάσο

  7. #7
    σίγουρα εξαρτάται απ' τα χέρια!

    όμως ο έμπειρος πιστεύω ότι θα γράψει πιο εύκολα πολλούς καλούς γύρους με το rr λόγω του ότι είναι πιο "εύκολο" μηχανάκι απ' το r6 (νομίζω!)

  8. #8
    και να το κάνω ακόμα πιο εύκολο...

    1) οδηγός που γυρίζει στο 1.35 πιο μηχανάκι θα τον βοηθήσει να κατέβει στο 1.26* (εφικτό για 600cc)

    2) οδηγός που γυρίζει στο 1.40 πιο μηχανάκι θα τον βοηθήσει να κατέβει στο 1.26* (πάλι)

    * έστω ότι ο στόχος είναι το 1.26 (γρήγορο για 600αρι)

  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ποπαϋ
    και να το κάνω ακόμα πιο εύκολο...

    1) οδηγός που γυρίζει στο 1.35 πιο μηχανάκι θα τον βοηθήσει να κατέβει στο 1.26* (εφικτό για 600cc)

    2) οδηγός που γυρίζει στο 1.40 πιο μηχανάκι θα τον βοηθήσει να κατέβει στο 1.26* (πάλι)

    * έστω ότι ο στόχος είναι το 1.26 (γρήγορο για 600αρι)
    Με το R6. Αλλά εσένανε, ποιά μηχανή σου αρέσει πιο πολύ?
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  10. #10
    το r6 και για το 1) και για το 2) ;;;;

    δεν έχει να κάνει με την εμφάνιση, μόνο για τις δυνατότητες της κάθε μηχανής και κατά πόσο σε βοηθάει να πιάσεις το στόχο σου (πχ το 1.26)

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της vassilis88
    Εγγραφή
    07/11/2004
    Μηνύματα
    1.703
    μωρε .. αν ειναι να το κανει το 26 .. το λιγοτερο που τον απασχολει ειναι ρ6 ή cbr:rotflmao: :rotflmao:

    ολα τα σημερινα 600 πανε τοσο αν κ πρεπει να ναι ψιλοοριακα

    εντιτ .. παντως ενας που γυρναει τοσο μου πε με το χοντα ειναι 1-2 σεκ παντα πιο αργος, αλλα σε σχεση με το ζχ .. για ρ6 δεν ξερω

  12. #12
    Αγαπητέ...τότε θες χρήμα και χρόνο για το 1.26 στις Σέρρες....
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vassilis88
    μωρε .. αν ειναι να το κανει το 26 .. το λιγοτερο που τον απασχολει ειναι ρ6 ή cbr:rotflmao: :rotflmao:

    ολα τα σημερινα 600 πανε τοσο αν κ πρεπει να ναι ψιλοοριακα

    εντιτ .. παντως ενας που γυρναει τοσο μου πε με το χοντα ειναι 1-2 σεκ παντα πιο αργος, αλλα σε σχεση με το ζχ .. για ρ6 δεν ξερω
    Κοίτα, όχι με δρομίσια λάστιχα, απλά μαλακά λάστιχα χαραγμένα και σωστό σετάρισμα των αναρτήσεων πάει άνετα τόσο και μανίσιο το 600άρι.

    Και το R6 είναι πολύ καλό και το ZX6R το τελευταίο είναι πολύ καλό επίσης... το Triumph675 το αυτό.
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της vassilis88
    Εγγραφή
    07/11/2004
    Μηνύματα
    1.703
    ναι στοκ λεω παντα
    καβα ρ6 κ 675 πρεπει να ναι ενα κλικ πιο γρηγορα απο χοντα-σουζουκι

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vassilis88
    ναι στοκ λεω παντα
    καβα ρ6 κ 675 πρεπει να ναι ενα κλικ πιο γρηγορα απο χοντα-σουζουκι
    Είπα να το γράψω πιο πάνω...αλλά λέω θα φανώ υπερβολικός....απλώς έγραψα για αυτά που ξέρω εγώ.....
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

Παρόμοια θέματα

  1. CBR 600RR vs R6
    από giorgos600rr στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 20/07/2009, 11:19
  2. Agora R6 07 H' Cbr 600rr 07'
    από xrace3092 στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 05/05/2007, 13:36
  3. CBR 600RR vs ανταγωνισμός
    από onireum στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 88
    Τελευταίο μήνυμα: 31/05/2006, 16:00
  4. cbr-125 vs CBR-600RR!!!
    από Kizoku στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 07/04/2006, 11:14
  5. cbr 600rr vs yamaπα r6
    από tassosrr στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 110
    Τελευταίο μήνυμα: 07/02/2006, 10:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF