Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 6 από 6

Θέμα: - Κοπη Πιττασ -

  1. #1
    "Παππούς" -- (22-05-02) Το avatar του/της jimbar
    Εγγραφή
    30/09/2003
    Μηνύματα
    317

    - ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ -

    Αίσχος !!!

    Ναι κυρίες και κύριοι,
    Και ξανά αίσχος!

    Τι είναι αυτά που μαθαίνω ότι συμβαίνουν στο Μοτο.gr?

    Κυκλοφορούν λέει τουπεδάκηδες που πρώτα σε πλακώνουν στο ξύλο [διότι έχεις το θράσος να ρωτήσεις κάτι που δεν γνωρίζεις] και μετά σου συστήνουν τι να βάλεις στη μηχανή?

    Έχουμε κλικάτους που δουλεύουν νυχθημερόν για την ανατροπή τής νομίμου Διοίκησης και την εγκαθίδρυση χούντας αποτελούμενης από χαρλεάδες?

    Και τέλος, θεού Κύριε, περιφέρεται στους κόλπους του ΜΟΤΟ μοιραίες γυναίκες που σου ρίχνουν υπνωτικό στο ποτό και ζάχαρη στο ρεζερβουάρ ώστε να μείνεις σέκος σε ερημική τοποθεσία και να σου πάρουν όλα τα αξεσουάρ που με κόπο έβαλες απάνω στην καλή σου?

    Ε, ναι λοιπόν κύριοι δεν μου κάνουν καθόλου εντύπωση τα παραπάνω. Διότι είναι πλήρως ευθυγραμμισμένα με τις δικές μου εμπειρίες ως νέου μέλους. Και εξηγούμαι:

    Θυμάμαι σαν χτες [που χθες ήτανε δηλαδή] που πλησίαζα την είσοδο του «Wild Thing» γεμάτος τρακ και αγωνία για το αν θα γινόμουν αποδεκτός στη νέα μου μοτοοικογένεια. Ήταν ένα βραδάκι του Φλεβάρη χωρίς ψιλόβροχο… Έξω από την πόρτα καθόταν γερμένος στον τοίχο ο [άγνωστος σε μένα τότε] Πλα.Μάρ. [τα ονόματα είναι κρυπτογραφημένα για ευνόητους λόγους].
    - «Που πας φ'λαράκι?» μας γάβγισε.
    - «Εεεδώ, στο κλαμπ, είμαι νέο μέλος, ψέλλισα εγώ γεμάτος αγωνία
    - «Μπα, έτσι εύκολα νομίζεις ότι γίνεσαι μέλος? «μούγκρισε,»η γκόμενα να περάσει και εσύ φέρ’τα κλειδιά απ'το μηχανάκι σου να δω αν αξίζει» και μ'ένα σάλτο καβαλάει την καλή μου και γίνεται καπνός σπινάροντας και κάνοντας σούζα.

    Μόλις έστριψε στη γωνία ακούστηκε ένα κορνάρισμα από λεωφορείο [με φυσούνα], ένα SSSSZZZZBAUUUUW και μετά σιωπή, ήταν η τελευταία φορά που είδα το μηχανάκι μου [δυστυχώς όχι και τη μπιμπικόφατσα του Πλα.Μάρ., γλίτωσε ο π*&$#@ης].

    Μπαίνοντας μέσα στο Wild Thing για να βρω τον Νίκο μου και, πριν προλάβει να προσαρμοστεί το μάτι μου στην τσιγαροαιθαλομίχλη που επικρατούσε, νιώθω μια δυσωδία να με τυλίγει [ένα ανεπανάληπτο και παγκοσμίως πατενταρισμένο μίγμα από μπαγιάτικη πιτυρίδα κοντών, άλουστων μαλλιών, αλλοιωμένων τροφίμων παγιδευμένα σε δόντια και μουχλιασμένης λάσπης από άπλυτη μηχανή] και μια βαρύτονη φωνή να μου λέει
    - «Καλώς τον βρωμονέο, τσάκο τη μάπα και πέρνα ένα χεράκι φρέσκια βοθρόλασπη το μηχανάκι σου για να γίνεις μέλος στην βρωμοκλίκα του ΜΟΤΟ»!!!

    Έντρομος και ζαλισμένος απ'τη μπόχα τον απώθησα και πετάχτηκα προς το βάθος του μαγαζιού για να πέσω πάνω πάλι στον απίστευτο τύπο Πλα.Μάρ. που στα λίγα δευτερόλεπτα που τον συναναστράφηκα προσπάθησε να μου αποσπάσει «δανεικούλια» 1700 ευρώ για να κάνει λέει το μικρό το σέρβις στο καινούργιο του μηχανάκι [αυτό που γίνεται κάθε ενάμισι χιλιόμετρο και περιλαμβάνει κατέβασμα κινητήρα όπως μου εκμυστηρεύθηκε αργότερα] και με αυτό τον τρόπο μου είπε ότι θα γινόμουν αυτόματα μέλος της κρυφοΚλαν των wannabe Κατεμόβιων.

    Αηδιασμένος από την προσφορά του, προχώρησα σπρώχνοντας τις γκαρσόνες. Ο επόμενος που με πρόσεξε ήταν ένας ψηλέας που αρχικά νόμισα ότι κάποιοι του είχαν κολλήσει το άστρο της Βηθλεέμ στο κεφάλι αλλά που γρήγορα κατάλαβα ότι ήταν το ζελεδάκι που ακτινοβολούσε έτσι. Αυτός λοιπόν, ονόματι Horn-κάτι, παρέα μ' έναν κολλητό του Super-κάτι, προσπάθησαν με ένα τσιμπιδάκι να μου βγάλουν το φρύδι τρίχα τρίχα μπροστά στα έντρομα μάτια του Νίκου μου, ώστε, όπως θριαμβευτικά μου υπόσχονταν, να με μπάσουν στην [με ισχυρότερο, όσο πάει, ρεύμα-κλίκα] των τελειωμένων Ζελεδοδεσμευμένων μοτοσικλετών.

    Αφού αξιοποίησα τις γνώσεις μου στο παγκράτιο [σε επίπεδο Matrix], τους ξέφυγα και για λίγες στιγμές στάθηκα δίπλα σε έναν τύπο με το κρυπτογραφημένο όνομα Γλυκ.Γιώ., ο οποίος εξηγούσε σε κάποιον τις φιλοσοφικές [Ιωνικής σχολής, βεβαίως βεβαίως] προεκτάσεις της λίπανσης της αλυσίδας με λαδάκι από καντήλι εκκλησούλας με αγιογραφίες πρωτοβυζαντινών χρόνων, η οποία περίοδος ως γνωστόν είναι ευεργετική για τη μακροζωία της αλυσίδας αφού δεν έχει υποστεί τις καταστροφικές συνέπειες της εικονοκλαστικής τάσης.

    Ζαλισμένος από την αταβιστική απλότητα και τη μινιμαλιστική πολυπλοκότητα του παραπάνω συλλογισμού [και αναλογιζόμενος τις αμφιλεγόμενες συνέπειες στο ιστορικό προτσές του R&D της μαμάς Honda] ήμουν έτοιμος να λιποθυμήσω, όταν
    κάποια ρεμαλόφατσα ονόματι Δουλ.Αλκι. έκρωξε:
    - «Ρε μάγκες, έχει έρθει νέοπας και δεν το λέτε τόση ώρα?»

    Φωνάξτε τον ιδιοκτήτη να τον μυήσει στο κλαμπ όπως μόνο αυτός ξέρει. Πριν προλάβω να αντιδράσω, δέκα χέρια με γραπώσανε και με δέσανε σκυμμένο [και στημένο] σε τραπέζι που είχε πάνω κάτι κούτες από γλυκά-πίτες θαρρώ, ενώ τα υπόλοιπα, ταμιακώς ενήμερα μέλη παραληρούσαν φωνάζοντας «ΕΕΕΕΛΑ, ΕΕΕΕΛΑ».

    Και τότε που λέτε, βλέπω να μεριάζει σ'ένα σημείο το πλήθος και να ξεπροβάλει ο Ιδιοκτήτης του Wild Thing. Σας μιλάω για τουλάχιστον 140 κιλά συμπυκνωμένο ιδιοκτηλίκι, με διάφορα τατουάζ και το βοδινό σκουλαρίκι να διαπερνά την μύτη, με κατακόκκινα μάτια, που ερχόταν μουγκρίζοντας καταπάνω μου κι εγώ είχα αρχίσει να αναρωτιέμαι πλέον μήπως θα έπρεπε να είχα τελικά προτιμήσει [ως πιο ανώδυνο δηλαδή] να γίνω μέλος του κλαμπ κολομπαράδων κανίβαλων του Βορνέου...

    Τελικά τα πράγματα δεν ήταν και τόσο άσχημα διότι τελικά απεδείχθη ότι η μύηση δεν ήταν παρά μια «μακριά γαϊδούρα» από τον Ιδιοκτήτη οπότε εγώ διατήρησα το πολυτιμότερό μου [ο νοών νοείτω] και τη γλίτωσα με μερικά ψιλοκατάγματα της σπονδυλικής μου στήλης που πλέον [μετά από μια σειρά ακριβοπληρωμένων επεμβάσεων στη Γερμανία που φαλίρισαν εμένα και την οικογένειά μου] οι γιατροί είναι πολύ αισιόδοξοι και μου δίνουν τουλάχιστον 35% πιθανότητες να μπορώ να κουνάω κατά βούληση το μικρό δαχτυλάκι του αριστερού μου ποδιού σε μια δεκαετία από τώρα.



    Τέλος πάντων το θέμα δεν είναι εκεί, αλλά στο γεγονός ότι με πλησίασαν πολλοί και προσπάθησαν να με μπάσουν στις γνωστές άγνωστες κλίκες. Όσο για τα διάφορα σατανικά θηλυκά που κυκλοφορούν, μάλιστα ένα από αυτά αν και πάρα πολύ ωραία, θέλησε να μα «καταχωρίσει» στα κρυφά αρχεία του ΜΟΤΟ με μία φωτογραφική μηχανή.

    Όσο για το άλλο [επίσης πολύ ωραία] «κακό» θηλυκό που μας προσέφερε κόνιο στα σφινάκια, θα το θίξω το ζήτημα σε προσεχή μου επιστολή. Και πάλι δηλώνω αηδιασμένος από τις πρόσφατες αποκαλύψεις, της χθεσινοβραδινής κοπής της πίτας…

    Καλή σας μέρα και ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΙ !!!

    JimBar & Nikol
    Jim_Doc@yahoo.com
    6976 / 41 19 13
    TransAlp 650 ’02 αρρύθμιστο, τώρα τελευταία κάνει χαρδάβ-χαρδάβ-χαρδάβ





    [αυτό είναι μια παραλλαγή από τον Φώτη-Σόμπολο-Δημητρακόπουλο που νομίζω θα αρέσει. Εύχομαι να γελάσετε έστω και λίγο. Πάντος τα γεγονότα είναι φανταστικά άρα κάθε ομοιότητα είναι πέρα για πέρα συμπτωματική. Αυτή η ιστορία είναι εντελώς για γέλια, προς Θεού μην την πάρετε στα σοβαρά. Μάτς Μούτς !!!]

  2. #2
    Ο Τρισμέγιστος Το avatar του/της Julius
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/05/2002
    Μηνύματα
    3.302
    pouse re mourlokomeioooooooo

    mou aresei poy les..... ego den ta xeirizome kala ta ellinika xa xa xa xa a



    na sou po, na to psroxekseis auto to "χαρδάβ-χαρδάβ-χαρδάβ" mporei na sou minei

    xa xa x a xax a xa

    axx
    a
    F**k Isaac Newton

    Διάβασε εδώ

  3. #3
    Admin, the ugly monster Το avatar του/της Alkis
    Εγγραφή
    16/05/2002
    Μηνύματα
    196

    Κορυφή!

    Τέτοια δοκίμια είναι άξια προς καταχώρηση στα ιστορικά πρακτικά του moto.gr.
    Copyright Infinity - All Nights Reserved. The Bastard Administrator from Hell

  4. #4
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.700
    καλόόόόόόόόόόόόόόόόόό

    ρε μπας και είσαι συγγραφέας διηγημάτων
    επιστημονι-φιλοσοφι-κοινωνιολογικών-κ.α. διηγημάτων και μας το κρύβεις ατιμούλη έ;

    το προτσές που το θυμήθηκες καιρό είχα να το ακούσω

    χα
    χα
    ωραίος

  5. #5
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    Χαχαχαχα μας ελειπε και ενας καλος χειριστης της γλωσσας.....καλωςτονα και ας αργησε!!!!

  6. #6
    Ο Πεφωτισμένος Το avatar του/της illuminatios
    Εγγραφή
    05/06/2003
    Μηνύματα
    247
    Καλησπερα νεος!!!!
    Με εντυπωσιασες και γουσταρω!Μηπως εισαι ο Tom Robbins??
    b good και παραγωγικος
    Always made to mean nothing

Παρόμοια θέματα

  1. ΚΟΠΗ ΠΙΤΤΑΣ 8 ΜΑΡΤΙΟΥ 2009 - Μ.Ο.Ξ. ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟΙ
    από xanthosd στο forum Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 07/02/2009, 21:43
  2. ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΚΟΠΗ ΠΙΤΤΑΣ - Ε-75 ΦΙΛΟΙ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ Α.Σ.
    από YANIS στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 06/02/2007, 12:31
  3. Απαντήσεις: 93
    Τελευταίο μήνυμα: 14/02/2004, 10:20
  4. Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 07/01/2004, 23:54
  5. Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 07/01/2004, 23:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF