Σελίδα 3 από 16 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 230

Θέμα: cb 1300

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.470

    Θυμηθηκα και 2η πατεντα που καναμε.
    Κατάργηση του θερμοστατη τελειως , και ανοιγμα του βεντιλατερ απο extra διακοπτακη (ΟΝ/OFF) όποτε γουσταρεις.
    π.χ. το καλοκαιρι , παντα αναμενο. (αρκει να μην το ξέχναγες βεβαια )

  2. #32
    τελος παντων, εγω παντως αν μπορουσα θα εβαζα μεγαλυτερο φουρφουρι να πεφτει η θερμοκρασια χωρις να ζοριζει την μπαταρια... πριν αλλαξω μπαταρια ειχα μεινει στον δρομο κανα δυο φορες ετσι

  3. #33
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sovaros_user
    εγω παντως αν μπορουσα θα εβαζα μεγαλυτερο φουρφουρι να πεφτει η θερμοκρασια χωρις να ζοριζει την μπαταρια...
    Μόλις ανακαλύψεις και το "αεικίνητον" έλα να μας το ανακοινώσεις ...
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  4. #34
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της SF
    Εγγραφή
    14/05/2002
    Μηνύματα
    2.903
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
    Ειχε βεντιλατερ η Honda το 400 προ Χριστού ? :rotflmao: :rotflmao:

    Κατέφερες και χάλασες το άσπαστο βρε θηρίο?

    SF can divide by zero!

    Πόσο μάλλον να χαλάσει ένα μηχανάκι. Όντως το χάλασα πριν 3 χρόνια, αλλά 100% από δική μου αμέλεια και απόλυτη μαλακία όπως ανέφερα.

    (Nαι, ντρέπομαι)

  5. #35
    Nα ρωτησω κ γω κατι ασχετο με την κουβεντα σας αλλα σχετικο με το 1300?
    Πως ειναι σε συνθηκες καθημερινης κυκλοφοριας το γυμνο 1300,παλευεται η κατασταση?
    Για ταξιδιωτικη χρηση με συνεπιβατη κ 140-150 χλμ/ωρα κανει?
    Επισης σε συγκριση με το bandit 1250 (οχι θεωρητικα,καποιος που να τα εχει οδηγησει) τι λεει?
    Εδω κ χρονια μ'αρεσει το γυμνο 1300 κ τωρα λεω να το παρω αν βρω κανα καλο ασπροκοκκινο..Αυτο το bandit ομως με την καινουργια τιμη του,αν κ δεν με φτιαχνει τοσο εμφανισιακα,μ'εχει βαλει σε σκεψεις...
    Ευχαριστω εκ των προτερων

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της CHRISTOF
    Εγγραφή
    09/01/2008
    Μηνύματα
    217

    Re: cb 1300

    Αρχικά δημιουργήθηκε από chris 1971
    καλησπερα,ειμαι κατοχος ενος cb 1300 και θα ηθελα να ρωτησω αν πρεπει να σβηνουμε τον κινητηρα οταν εχει αναψει το βεντιλατερ, η πρεπει να περιμενουμε λιγο στο ρελαντι μεχρι να κατεβει λιγο η θερμοκρασια; ευχαριστω πολυ!
    Έχεις πμ
    Ευτυχία δεν είναι να κάνεις αυτό που θέλεις, αλλά να μην κάνεις αυτό που δεν θέλεις

  7. #37
    D-11 Earth Mover Το avatar του/της Tpap
    Εγγραφή
    11/10/2007
    Μηνύματα
    2.954
    Αρχικά δημιουργήθηκε από biglebowski
    Nα ρωτησω κ γω κατι ασχετο με την κουβεντα σας αλλα σχετικο με το 1300?
    Πως ειναι σε συνθηκες καθημερινης κυκλοφοριας το γυμνο 1300,παλευεται η κατασταση?
    Ρωτάς από πλευρας θερμοκρασιών (σε συνέχεια της παραπάνω κουβέντας) ή όχι...?


    Αρχικά δημιουργήθηκε από biglebowski
    Για ταξιδιωτικη χρηση με συνεπιβατη κ 140-150 χλμ/ωρα κανει?
    Το φαί του, αρκεί να βάλεις ένα μικρό τζαμάκι μπροστά...

  8. #38
    [QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
    [B]Ρωτάς από πλευρας θερμοκρασιών (σε συνέχεια της παραπάνω κουβέντας) ή όχι...?



    Oxι μονο απο πλευρας θερμοκρασια,αλλα κ απο βαρος,καταναλωση κλπ..
    Με λιγα λογια αν γουσταρεις να το κυκλοφορεις η βλαστημας..

  9. #39
    Αρχικά δημιουργήθηκε από biglebowski
    Nα ρωτησω κ γω κατι ασχετο με την κουβεντα σας αλλα σχετικο με το 1300?
    Πως ειναι σε συνθηκες καθημερινης κυκλοφοριας το γυμνο 1300,παλευεται η κατασταση?
    Για ταξιδιωτικη χρηση με συνεπιβατη κ 140-150 χλμ/ωρα κανει?
    Επισης σε συγκριση με το bandit 1250 (οχι θεωρητικα,καποιος που να τα εχει οδηγησει) τι λεει?
    Εδω κ χρονια μ'αρεσει το γυμνο 1300 κ τωρα λεω να το παρω αν βρω κανα καλο ασπροκοκκινο..Αυτο το bandit ομως με την καινουργια τιμη του,αν κ δεν με φτιαχνει τοσο εμφανισιακα,μ'εχει βαλει σε σκεψεις...
    Ευχαριστω εκ των προτερων
    Να σου απαντησω εγω , μιας και ειμουν κατοχος του 1250 ,08 μοντελο και τωρα του 1300..
    Λοιπον ..αν εννοις μεσα στην πολη απο θεμα θερμοκρασιας δεν παλευεται με κανενα μεγαλο μηχανακι αλλο οχι οτι ειναι απελπισια οπως με το GTR 1400 που ειχα πριν και σου εκαιγε κυριολεκτικα τα ποδια ειτε σε κινηση ειτε σε εθνικη με μεγαλες ταχυτητες .
    Το 1300 ανεβαζει θερμοκρασιες , οπως ολα τα μεγαλα τετρακυλινδρα μεσα στην κινηση , ανοιγει το βιντιλατερ στους 106 , αν δεν κανω λαθος και κλεινει λιγο μετα και δεν κραταει πολυ οταν κινεισε , γενικα δεν σε ενοχλει φοβερα και δεν ακουγεται ...
    Στο ταξιδι εγω ταξιδευω συνηθως 150-170 , για να εχω και μια σχετικη οικονομια αλλα βαζοντας με ζελατινα σχετικη ψηλη , γυμνο οπως ειναι θα δυσκολευτεις αρκετα ...
    το 1250 σε σχεση με το 1300 ειναι σχεδον εφαμηλα στην δυναμη με το 1250 να ροπαρει απο τις 3400 ενω το 1300 απο τις 6000 και μετα χωρις να ειναι ¨ανεμικο" στις πιο κατω στροφες ..Τελικες εχουν και τα δυο κοντα στα 250 και οικονομικοτερο ειναι το 1250 με μισολιτρο λιγοτερο απο το 1300 .
    Βαρυτερο και με χαμηλοτερο κεντρο βαρους ειναι το 1250 στα 253 κιλα πληρη υγρων εν σχεση με το 1300 που ειναι γυρω στα 240.
    Απο θεμα εμφανισης , αυτο ειναι καθαρα θεμα γουστου του καθενος , εμενα μου αρεσουν και τα δυο αλλα πιο "ματσο" φενεται το 1300
    Αυτα εν ολιγοις οτι αλλο θελεις ρωτας....


    Y.Γ Μηπως πρεπει να μεταφερθουν τα 2 ποστ μια και ειμαστε σχεδον "offtopic"

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dmf
    Εγγραφή
    26/10/2009
    Μηνύματα
    1.393
    Καλο το cb1300, αλλα γιατι δεν του βαλαν monoshock πισω?
    Παντως απο ομορφια εμενα μ'αρεσει πολυ

  11. #41
    Μην ξεχναμε το 1300 ειναι κλασικο μηχανακι και ενα μονο αμορτισερ ισως χαλουσε την φινετσα του ..παντως τα δυο Showa που φοραει κανουν την δουλιτσα τους για το σκοπο που φτιαχτηκε το μηχανακι ..τωρα αν θελεις να το "τουμπανιασεις" για καγκουριες κλπ ενα σετ WP η HPro ειναι υπερ αρκετα..

  12. #42
    Συνταξιούχος Το avatar του/της theofilos888
    Εγγραφή
    22/08/2009
    Μηνύματα
    2.390
    εγω εχω το cb 1000 big one κ μπορω με βεβαιοτητα να σας πληροφορησω πως το βεντιλατερ ανοιγει σπανια εκει γυρω στους 100 κ κατι (εχω μονο διαγραμμιση) αλλα τωρα το καλοκαιρι δεν πεφτει κατω απο τους 90 με τιποτα. το χειμωνα δουλευει γυρω στους 85. αν ομως κολλησω στην κινηση εχω δει μεχρι κ κοκκινα. εκει υποχρεωτικα στην ακρη κ υπομονη να κρυωσει. κ σαν γνησιο μεγαλο τετρακυλινδρο που σεβεται τον εαυτο του καει τα ποδια κ λιγο το προσωπο με το βεντιλατερ του.

  13. #43
    Εγω μεσα σε πολυ κινηση , σταματα ξεκινα , και με συνεχη πρωτη νεκρα , δουλευε βεβαια το βιντιλατερ υπερωριες αλλα δεν εφτασε ποτε στα 122 και να αναψει και η κοκινη λυχνια για υπερθερμανση , και συνεπως , δεξια και σβησιμο ..το μεγαλυτερο που εχω δει σε κινηση ασφηκτικη ειναι 115 βαθμους.

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της CHRISTOF
    Εγγραφή
    09/01/2008
    Μηνύματα
    217
    Τα ίδια και εγώ φίλε scotty.
    Θα ήθελα όμως να σου κάνω μια ερώτηση.
    Λάδια, χρησιμοποιώ 10 - 30. Κάποιος μάστορας μου ανέφερε ότι μέσα στο καλοκαίρι καλό είναι να βάζεις 10 - 40. Ο δικός μου μάστορας διεφώνησε και έτσι έβαλα 10 - 30.
    Η γνώμη σου?

    Σ'ευχαριστώ
    Ευτυχία δεν είναι να κάνεις αυτό που θέλεις, αλλά να μην κάνεις αυτό που δεν θέλεις

  15. #45
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Αρχικά δημιουργήθηκε από CHRISTOF
    Τα ίδια και εγώ φίλε scotty.
    Θα ήθελα όμως να σου κάνω μια ερώτηση.
    Λάδια, χρησιμοποιώ 10 - 30. Κάποιος μάστορας μου ανέφερε ότι μέσα στο καλοκαίρι καλό είναι να βάζεις 10 - 40. Ο δικός μου μάστορας διεφώνησε και έτσι έβαλα 10 - 30.
    Η γνώμη σου?

    Σ'ευχαριστώ
    Το μανουαλ συνηθως προτεινει λαδια για χειμωνα και καλοκαιρι. Αν οι προδιαγραφες ειναι 10-40, τοτε στο ελληνικο καλοκαιρι θα προτεινα 10-50.
    Παντως το 10-30 μου φαινεται πολυ λεπτο.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

Σελίδα 3 από 16 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. cb 1300..........!!!!!
    από itsabigworld στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 09/05/2007, 07:14
  2. gsx1400 vs cb 1300
    από adam13 στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 28/01/2007, 08:04
  3. CB 1300 by MUGEN
    από freethan στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 06/12/2005, 11:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF