Σελίδα 123 από 131 ΠρώτοΠρώτο ... 2373113118119120121122123124125126127128 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.831 έως 1.845 από 1957

Θέμα: ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΦΑΝΤΑΣΙΑ και όχι μονο

  1. #1831
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΟΚΤΑΝΙΟ Προβολή μηνύματος
    (Δε γινεται ενας μοδοστος να σπασει απο το 3801 κ μετα σε νεο θεμα για τους Starwars fans?)

    πάρχει αλλά όλοι το ξέχασαν)

  2. #1832
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.196
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos_abel Προβολή μηνύματος

  3. #1833
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος

    (εντάξει, όχι όλοι )

  4. #1834
    Ο πυγολαμπιδας! Το avatar του/της ΟΚΤΑΝΙΟ
    Εγγραφή
    14/07/2005
    Μηνύματα
    1.193
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Λίγα χρόνια πριν, τα επεισόδια ήταν 3, και 3 τα σκουπίδια.

    Επίσης όλοι γνωρίζουμε ότι η σωστή σειρά είναι 4, 5, 1, 2, 3, 6.

    Για τη σωστη σειρα, να σου πω την αληθεια δε το εχω σκεφτει ποτε ετσι γιατι παντρα τα εβλεπα 456 - 123
    Θα τα δω ομως κ με τη σειρα που λες

    Οσον αφορα τα Prequels, ναι μεν ειχαν διχαστει οι οπαδοι οταν βγηκαν, κατηγορησαν τον Lucas για μετριο σεναριο, κακοι διαλογοι, πολιτικες τοποθετησεις κτλ, αλλα εμενα προσωπικα μου αρεσαν. Τα εφε, η μουσικη (Duel of the fates πχ) οι αναμετρησεις με lightsaber
    Και πολλοι "εχθροι" των Prequels τα τελευταια χρονια εχουν καπως αναθεωρησει τη σταση τους απεναντι στην αρχικη τους γνωμη

    Ισως γιατι με τα Sequels ειδαν το ποσο σκατα μπορει να γινει ενα πετυχημενο πραγμα αμα πεσει σε λαθος χερια
    Οσο και να την τιναξεις, η τελευταια σταγονα θα μεινει στο σωβρακο.....

  5. #1835
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από george.S Προβολή μηνύματος
    27 δισεκατομμύρια δολάρια έχει αποφέρει το franchise
    Οπότε σκουπίδι δεν ήταν σε καμία περίπτωση ειδικά τα πρώτα

    Δέχομαι ότι δεν σου άρεσε αλλά ο χαρακτηρισμός σκουπίδια είναι άδικος και χαρακτηρίζει έμμεσα τους θεατές που τους αρέσουν.
    Ελεύθεροι να μας/τους αρέσει ότι θέλουμε/νε είμαστε ...ακόμα ευτυχώς

    Δεν είμαι φανατικός για το star wars δεν έχω δει καν τα τελευταία 3(ένα είδα.....Υψηλές προσδοκίες είχα που δυστυχώς δεν...)

    Απλά κόλλησα με τον χαρακτηρισμό

    Καλημέρα
    1ον δε συμμερίζομαι αυτήν την άποψη. Προσωπικά τα απολαμβάνω εξίσου, και, μάλιστα, έχω το Ep.3 πολύ ψηλά στη λίστα μου, αν όχι πρώτο. Αναφέρθηκα, σαρκαζόμενος, στην άποψη πολλών, τουλάχιστον τότε, ότι τα prequels δε βλέπονται. Πλέον αρκετοί από αυτούς έχουν αλλάξει γνώμη, τους αρέσουν τα prequels, αλλά κράζουν με τον ίδιο τρόπο τα sequels. Εξ ου και ο προαναφερόμενος σαρκασμός.
    2ον το "σκουπίδια" χρησιμοποιήθηκε για να παραφράσω προηγούμενο ποστ άλλου χρήστη, όπου χρησιμοποίησε την ίδια λέξη (για τα sequels).
    3ον τα sequels είναι πραγματικά αρκετά κακά. Κρίμα, γιατί υπήρχαν προσδοκίες μετά το Ep.7. Ειδικά το 9 είναι τραγικό.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΟΚΤΑΝΙΟ Προβολή μηνύματος
    Για τη σωστη σειρα, να σου πω την αληθεια δε το εχω σκεφτει ποτε ετσι γιατι παντρα τα εβλεπα 456 - 123
    Θα τα δω ομως κ με τη σειρα που λες

    Οσον αφορα τα Prequels, ναι μεν ειχαν διχαστει οι οπαδοι οταν βγηκαν, κατηγορησαν τον Lucas για μετριο σεναριο, κακοι διαλογοι, πολιτικες τοποθετησεις κτλ, αλλα εμενα προσωπικα μου αρεσαν. Τα εφε, η μουσικη (Duel of the fates πχ) οι αναμετρησεις με lightsaber
    Και πολλοι "εχθροι" των Prequels τα τελευταια χρονια εχουν καπως αναθεωρησει τη σταση τους απεναντι στην αρχικη τους γνωμη

    Ισως γιατι με τα Sequels ειδαν το ποσο σκατα μπορει να γινει ενα πετυχημενο πραγμα αμα πεσει σε λαθος χερια
    Υπάρχουν πολύ καλά επιχειρήματα υπέρ της σειράς που πρότεινα. Έτσι τα έχω δει τις 2 τελευταίες φορές. Google "star wars machete order". Είναι λίγο πιο hardcore, προτείνει να μη δεις ποτέ το Ep.1, αλλά τα επιχειρήματά του είναι σωστά. Όλο αυτό ουσιαστικά γίνεται από τη μία για να μη φας το spoiler περί πατέρα και γιου εξ αρχής και καταστραφεί όλο το climax του Ep.5 (αν τα δεις 1, 2, 3, 4, 5, 6), και από την άλλη για να κλείσει η σειρά όπως πρέπει, με το 6 κι όχι με το 3 (αν τα δεις 4, 5, 6, 1, 2, 3).

    Εγώ επιμένω ότι το 3 είναι εξαιρετικό, με ΠΟΛΥ δυνατές σκηνές, και φυσικά το origin story του αγαπημένου μας κακού.

    Όσοι δεν το έχετε δει, δείτε και το Rogue One. Πάρα πολύ καλό, δένει υπέροχα τις 2 πρώτες τριλογίες, και η τελευταία σκηνή είναι απλά ανατριχιαστική.
    Life begins at 45°.

  6. #1836
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Όσοι δεν το έχετε δει, δείτε και το Rogue One. Πάρα πολύ καλό, δένει υπέροχα τις 2 πρώτες τριλογίες, και η τελευταία σκηνή είναι απλά ανατριχιαστική.
    Το πρόβλημα ΕΙΝΑΙ το Rogue One. Είναι το χειρότερο όλων και με διαφορά...
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    ...επειδή ανέβασε τον πήχη τόσο μα τόσο ψηλά, που έκανε όλα τα υπόλοιπα να φαίνονται μπούρδες

  7. #1837
    Αλλά άμα θέτε να ξαναδείτε τα Star Wars, να τα αφήσετε όλα πίσω και να πιάσετε το Mandalorian.

    καρα
    Spoiler: Εμφάνιση
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	luke-skywalker-disney-plus-mandalorian-the-rescue.jpg 
Προβολές:	103 
Μέγεθος:	26,8 KB 
ID:	431994


    (και περιμένουμε και το Boba Fett)

  8. #1838
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.438
    disney star wars και series;
    no thanks
    when life gets complicated... i ride.

  9. #1839
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    disney star wars και series;
    no thanks

    Trust me.

  10. #1840
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.438
    Είδα το Mandalorian και κάποια από τα καινούργια star wars.
    Ειδικά το Mandalorian μου φάνηκε το λιγότερο παιδικό ,δεν λέω άλλα να μην πω spoilers.
    Μοναδική καλή στιγμή για εμένα η K.S
    Γούστα είναι αυτά έτσι ,μην παρεξηγηθώ ,άλλος τσόπερ άλλος πίστας άλλος χώμα !!
    when life gets complicated... i ride.

  11. #1841
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Η αλήθεια είναι ότι το Mandalorian μου φάνηκε χαζομαρούλα. Ναι, έχει αυτό το SW feel, οπότε μάλλον το εκτίμησαν οι fanboys, αλλά σεναριακά βρίσκεται λίγο κάτω από το 0, καμία συνοχή, καμία συνέχεια, κανένα ενδιαφέρον. Πήγαινε στον τάδε πλανήτη, πάρε μια αποστολή, συνάντησε έναν κακό, ολοκλήρωσε την αποστολή, πάμε στην επόμενη, rinse and repeat. Τίποτα από όλα αυτά δεν έχει καμία σημασία, δεν προωθεί κανένα bigger picture, κανείς δε νοιάζεται, και γενικά 0. Κάνει μόνο για να περνάει η ώρα. Οκ εμφανίστηκε ο Boba Fett και ο γνωστός Jedi στο τέλος για να κερδίσουν τις εντυπώσεις, αλλά, γενικά, και οι 2 σεζόν ήταν κατά 95% αδιάφορες σαν σειρές.

    Μου θυμίζει λίγο τις τελευταίες σειρές της "Marvel" (το Loki δε βλέπεται, τόσο κρίμα) που δε θα με κρατούσαν ούτε 12 ετών. Το MCU πέθανε στο Endgame.
    Life begins at 45°.

  12. #1842
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos_abel Προβολή μηνύματος
    Το πρόβλημα ΕΙΝΑΙ το Rogue One. Είναι το χειρότερο όλων και με διαφορά...
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    ...επειδή ανέβασε τον πήχη τόσο μα τόσο ψηλά, που έκανε όλα τα υπόλοιπα να φαίνονται μπούρδες
    Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω. Για μένα το καλύτερο σταρ γουορς το Ρογκ ουαν. Υπέροχο. Δεμένο πολύ ωραία, ούτε χάπι Εντ ούτε τίποτα.

  13. #1843
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.753
    Endo με taxi , το preview διαφημιστικού βίντεο της microsoft είναι αυτό, σε αυτό το κείμενο κολλημένο (το μωβ περίγραμμα είναι δικό μου), εκεί βρήκαν να το κάνουν.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	αποκαλυψη μαικροσοφτ.jpg 
Προβολές:	96 
Μέγεθος:	59,2 KB 
ID:	432004

    Ερχεται, επιτέλους!

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Terminator-2-quiz-7.jpg 
Προβολές:	95 
Μέγεθος:	58,8 KB 
ID:	432005
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  14. #1844
    Ο πυγολαμπιδας! Το avatar του/της ΟΚΤΑΝΙΟ
    Εγγραφή
    14/07/2005
    Μηνύματα
    1.193
    Συμφωνω, το Rogue One ειναι κα-τα-πλη-κτι-κο, σε αντιθεση με το Solo, το οποιο το βρηκα μετριο

    Παντως να το παραδεχτουμε, η Disney καταφερε να τα κανει οσο πιο σκατα γινεται. Απο το Επισοδιο 7 το οποιο ηταν μια ακριβης αντιγραφη του 4 (κυριολεκτικα_), στο αδιαφορο 8, και εκει που λες οτι μετα απο τοσο κραξιμο, τοσο κΣεφτιλυκι, θα το σωσουν στο τελος με το 9, καταφερνουν και κΣεπερνουν σε βλακεια και ηλιθιοτητα και τα 2 προηγουμενα επεισοδια

    Θεοι, τελος


    Υγ. Ναι, τα 7-8-9 ειναι σκουπιδια. Ισως για καποια παιδακια που ακομα πανε σχολειο να τα βρηκαν ωραια, αλλα για οσουν μεγαλωσαν με SW , ηταν, ειναι και θα ειναι σκουπιδια
    Οσο και να την τιναξεις, η τελευταια σταγονα θα μεινει στο σωβρακο.....

  15. #1845
    Ο πυγολαμπιδας! Το avatar του/της ΟΚΤΑΝΙΟ
    Εγγραφή
    14/07/2005
    Μηνύματα
    1.193
    Οποιος δε συμφωνεί μαζί μου, ευχαρίστως να του κόψω το δεξί χέρι με το φωτοσπαθο μου

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20211111_182740.jpg 
Προβολές:	93 
Μέγεθος:	55,2 KB 
ID:	432006


    (ειναι σε κακη κατασταση γιατι μια πρωην μου (επιτρεπεται να πω πουτ@ν@?) μου το εσπασε)
    Οσο και να την τιναξεις, η τελευταια σταγονα θα μεινει στο σωβρακο.....

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 07/12/2015, 15:16
  2. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 30/05/2005, 13:27
  3. ΟνΟφαδικη και ΟΧΙ μονο ... για την ΚΥ 29/05/05
    από crs-k στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 74
    Τελευταίο μήνυμα: 28/05/2005, 23:19
  4. Και ΣυνεΧιζω Με Μπλουζακια Και ΟΧι Μονο....
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 27/05/2005, 11:17
  5. Για στριφτερους και οχι μονο....
    από Runner Ducati στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2005, 17:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF