Σελίδα 54 από 131 ΠρώτοΠρώτο ... 444495051525354555657585964104 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 796 έως 810 από 1957

Θέμα: ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΦΑΝΤΑΣΙΑ και όχι μονο

  1. #796
    Οι εξωγήινοι είναι σα το Θεό. Κανείς δε μπορεί να αποδείξει την ύπαρξή τους και το αντίθετο, κανείς δε μπορεί να αποδείξει ότι δεν υπάρχουν.
    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

  2. #797
    Ένα μικρό διάλειμμα και όταν έρθει η ώρα θα σχολιάσω ορισμένα σχόλια

    https://www.youtube.com/watch?v=MhEvePQutIU

    άξιο τοπ τεν, με πανάξιο το Νο 1, αν και λείπει το hellraiser -> click

    (αν και στα ριμεικ προτιμώ τα αυθεντικά τζαπανέζικα)

  3. #798
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/11/2009
    Μηνύματα
    892
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos_abel Προβολή μηνύματος
    Ένα μικρό διάλειμμα και όταν έρθει η ώρα θα σχολιάσω ορισμένα σχόλια

    https://www.youtube.com/watch?v=MhEvePQutIU

    άξιο τοπ τεν, με πανάξιο το Νο 1, αν και λείπει το hellraiser -> click

    (αν και στα ριμεικ προτιμώ τα αυθεντικά τζαπανέζικα)
    το τριπτυχο fredie-jason-chucky ειναι must!
    η καθοδος πολυ καλη!αλλα νομιζω το texas chaisaw ειναι πολυ cult
    και η διασκευη ειναι πολυ καλη και βεβαια απο τα πιο cult horror.evil dead το πρωτο~!
    μονο ενσταση εχω με τις απιστευτες ηλιθιοτητες τυπου blair witch project και paranormal activity..
    κατα τ'αλλα η προφητεια και ο εξορκιστης δικαιως βρισκονται πρωτα στην λιστα..
    και λειπει και το the thing ταινιαρα!!καρπεντερ..και τα μυαλα στα καγκελα..

  4. #799
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Μικe777 Προβολή μηνύματος
    το τριπτυχο fredie-jason-chucky ειναι must!
    η καθοδος πολυ καλη!αλλα νομιζω το texas chaisaw ειναι πολυ cult
    και η διασκευη ειναι πολυ καλη και βεβαια απο τα πιο cult horror.evil dead το πρωτο~!
    μονο ενσταση εχω με τις απιστευτες ηλιθιοτητες τυπου blair witch project και paranormal activity..
    κατα τ'αλλα η προφητεια και ο εξορκιστης δικαιως βρισκονται πρωτα στην λιστα..
    και λειπει και το the thing ταινιαρα!!καρπεντερ..και τα μυαλα στα καγκελα..
    Το blair το είχα δει ανυποψίαστος οπότε το είχα ευχαριστηθεί (και τρομάξει)

    Το paranormal δεν το έχω δει (και δε νομίζω ότι πρόκειται)

    Και το the thing λείπει και το evile dead και το invasion of the body snatchers (το ορίτζιναλ) και άλλα πολλά,
    αλλά η λίστα είναι για ποια πραγματικά σε τρόμαξαν, όχι κάτι άλλο.
    Αλλιώς θα έβαζα και την ανθολογία του Κρίστοφερ Λη ως Δράκουλα, που όταν τα είχα δει σε τρυφερή ηλικία
    έκανα μέρες να κοιμηθώ σαν άνθρωπος - αυτό δεν τα κάνει πραγματικά τρομακτικά.

    Και θα πρόσθετα το εκπληκτικό Hellbound: Hellraiser II το οποίο ΔΕΝ είδα σε τρυφερή ηλικία (20-22 χρονώ γομάρι ήμουν; ) ένα
    βράδυ στη τηλεόραση μεταμεσονύκτια και μόλις τελείωσε αναρωτιόμουν πως θα διέσχιζα το διάδρομο του σπιτιού από το καθιστικό
    ως τη κρεββατοκάμμαρα για να πάω να κοιμηθώ (ε, είχα πιει και κάτι ψιλά, ήμουν και μόνος στο σπίτι, δεν ήθελα πολύ
    να βλέπω παντού κύβους )

  5. #800
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos_abel Προβολή μηνύματος
    [...]δεν ήθελα πολύ
    να βλέπω παντού κύβους )
    Μιλωντας για κυβους, τι θυμηθηκα...

    (οχι τον κυβο των Μποργκ)
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  6. #801
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt. Haddock Προβολή μηνύματος
    Μιλωντας για κυβους, τι θυμηθηκα...

    (οχι τον κυβο των Μποργκ)
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Cube-Movies-analyzed-10.jpg 
Προβολές:	90 
Μέγεθος:	27,1 KB 
ID:	329763
    ??

  7. #802
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos_abel Προβολή μηνύματος
    Το blair το είχα δει ανυποψίαστος οπότε το είχα ευχαριστηθεί (και τρομάξει)

    Το paranormal δεν το έχω δει (και δε νομίζω ότι πρόκειται)

    Και το the thing λείπει και το evile dead και το invasion of the body snatchers (το ορίτζιναλ) και άλλα πολλά,
    αλλά η λίστα είναι για ποια πραγματικά σε τρόμαξαν, όχι κάτι άλλο.
    Αλλιώς θα έβαζα και την ανθολογία του Κρίστοφερ Λη ως Δράκουλα, που όταν τα είχα δει σε τρυφερή ηλικία
    έκανα μέρες να κοιμηθώ σαν άνθρωπος - αυτό δεν τα κάνει πραγματικά τρομακτικά.

    Και θα πρόσθετα το εκπληκτικό Hellbound: Hellraiser II το οποίο ΔΕΝ είδα σε τρυφερή ηλικία (20-22 χρονώ γομάρι ήμουν; ) ένα
    βράδυ στη τηλεόραση μεταμεσονύκτια και μόλις τελείωσε αναρωτιόμουν πως θα διέσχιζα το διάδρομο του σπιτιού από το καθιστικό
    ως τη κρεββατοκάμμαρα για να πάω να κοιμηθώ (ε, είχα πιει και κάτι ψιλά, ήμουν και μόνος στο σπίτι, δεν ήθελα πολύ
    να βλέπω παντού κύβους )
    Το Hellraiser είναι ο κύριος λόγος που σταμάτησα να βλέπω ταινίες τρόμου. Από τότε είδα μόνο το The Ring με παρέα μέρα μεσημέρι. Πάλι όμως χαλάστηκα.
    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

  8. #803
    Καρχάριος προχωρημένος Το avatar του/της kostas777
    Εγγραφή
    25/11/2009
    Μηνύματα
    786
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MISKIN Προβολή μηνύματος
    Το Hellraiser είναι ο κύριος λόγος που σταμάτησα να βλέπω ταινίες τρόμου. Από τότε είδα μόνο το The Ring με παρέα μέρα μεσημέρι. Πάλι όμως χαλάστηκα.
    Σου έπεσε βαρύς ο Clive Barker; Είναι φοβερός πάντως και τα βιβλία του απίστευτα. Παίξε το Undying

  9. #804
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/11/2009
    Μηνύματα
    892
    το πιο αρρωστο που εχω δει ειναι οι μαρτυρες παντως..
    γαλλικο..μιλαμε οτι πιο αρρωστο..

  10. #805
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt. Haddock Προβολή μηνύματος
    Μιλωντας για κυβους, τι θυμηθηκα...

    (οχι τον κυβο των Μποργκ)
    Εννοείς κνόρ;















  11. #806
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MISKIN Προβολή μηνύματος
    Αυτό που δεν έχω άκομα καταφέρει να εξηγήσω (να το συλλάβει το μυαλό του δηλαδή) είναι ότι αν σκάσει τώρα ένα άστρο π.χ. στην Ανδρομέδα, εμείς θα το δούμε σε μερικές χιλιάδες χρόνια. Να αντιληφθεί δηλαδή ότι ο χρόνος στο σύμπαν, λόγω αποστάσεων, έχει διαφορές, είναι και αυτός μια διάσταση. Δε κατάλαβε ότι αυτό που έβλεπε στη φώτο ή στον ουρανό (ένα άστρο, ας πούμε), ίσως αυτή τη στιγμή που του εξηγούσα να μην υπήρχε.
    Μια νοημοσύνη που δε θα μπορούσα να την αντιληφθώ ακόμα και μπροστά στα μάτια μου το 2015 στο Πλανήτη Γη, σίγουρα θα την αντιλαμβανόμουν όταν ήταν στο παρελθόν της που θα ήταν πιο κοντά σε αυτό που μπορώ να αντιληφθώ τώρα. (τι είπα, ούτε γω το κατάλαβα, κάτσε να το ξαναδιαβάσω). Θέλω να πω ότι όλα στο κόσμο (και ο ίδιος ο κόσμος) έχουν παρελθόν, παρόν και μέλλον. Άρα κάποια στιγμή στο παρελθόν η ανώτερη νοημοσύνη, δεν ήταν και τόσο ανώτερη.

    Υ.Γ. Μάλλον με επηρέασε ο Υπερίων που διάβαζα τελευταία, τι να πω...
    Δεν σε ξεχασα, απλά δεν είχα χρόνο.

    Καταρχήν, αν κάποιο άστρο σκάσει στο γαλαξία της ανδρομέδας, θα το δούμε 2.500.000 χρόνια μετά. 'Αρα, αν υπάρχει κάτι παρομοιο με μας εκεί τώρα, ουσιαστικά είναι αδύνατο να το μάθουμε, όπως και αυτοί για μας.
    Με τους "Ανδρομένιους" είτε θα συναντηθούμε μετά από πολλάααααα, πάρα πολλάαααααα χρόνια, τότε που δεν θα είμαστε ακριβώς πια άνθρωποι, είτε κάποιος από τους 2 μας με κάποιο τρόπο θα ξεπεράσει το εμπόδιο c
    (π.χ. όπως εδώ -> κλικ πήγανε στη γειτόνισα και κοίτα τι πάθανε οι χριστιανοί )

    Από την άλλη, δεδομένου ότι όλα δείχνουν για την ύπαρξη αυτής της μυστήριας "σκοτεινής ύλης", σκέψου ότι το 90τόσο % του σύμπαντος δεν μπορούμε καν να το αντιληφθούμε, πέραν της βαρύτητας.
    Πόσα άλλα πράγματα δηλαδή μας διαφεύγουν, καθώς είμαστε ουσιαστικά παγιδευμένοι στο έλεος του φωτός, του ήλιου (όλων των ήλιων δηλαδή) και δε παίρνουμε γραμμή τι είναι το συντριπτικά περισσότερο από
    αυτό που ζούμε.

    (αχ, ο Ισαάκ και ο Αλβέρτος, πόσο ασχοληθήκαν με αυτή τη βαρύτητα εκτος από το φως, κάτι πρέπει να μας λέει αυτή η εμμονή τους.
    Για αυτό τρώω τόσο πολύ, για να έχω μεγαλύτερη βαρύτητα, εγώ και ο λόγος μου )

  12. #807
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MISKIN Προβολή μηνύματος
    Οι εξωγήινοι είναι σα το Θεό. Κανείς δε μπορεί να αποδείξει την ύπαρξή τους και το αντίθετο, κανείς δε μπορεί να αποδείξει ότι δεν υπάρχουν.
    Α και πρόσεξε μη μου χαλάσεις το θρεντ κακομοίρη μου, μετά δε σε σώσει ούτε θεός, ούτε εξωγήϊνος

  13. #808
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos_abel Προβολή μηνύματος
    Δεν σε ξεχασα, απλά δεν είχα χρόνο.

    Καταρχήν, αν κάποιο άστρο σκάσει στο γαλαξία της ανδρομέδας, θα το δούμε 2.500.000 χρόνια μετά. 'Αρα, αν υπάρχει κάτι παρομοιο με μας εκεί τώρα, ουσιαστικά είναι αδύνατο να το μάθουμε, όπως και αυτοί για μας.
    Με τους "Ανδρομένιους" είτε θα συναντηθούμε μετά από πολλάααααα, πάρα πολλάαααααα χρόνια, τότε που δεν θα είμαστε ακριβώς πια άνθρωποι, είτε κάποιος από τους 2 μας με κάποιο τρόπο θα ξεπεράσει το εμπόδιο c
    (π.χ. όπως εδώ -> κλικ πήγανε στη γειτόνισα και κοίτα τι πάθανε οι χριστιανοί )

    Από την άλλη, δεδομένου ότι όλα δείχνουν για την ύπαρξη αυτής της μυστήριας "σκοτεινής ύλης", σκέψου ότι το 90τόσο % του σύμπαντος δεν μπορούμε καν να το αντιληφθούμε, πέραν της βαρύτητας.
    Πόσα άλλα πράγματα δηλαδή μας διαφεύγουν, καθώς είμαστε ουσιαστικά παγιδευμένοι στο έλεος του φωτός, του ήλιου (όλων των ήλιων δηλαδή) και δε παίρνουμε γραμμή τι είναι το συντριπτικά περισσότερο από
    αυτό που ζούμε.

    (αχ, ο Ισαάκ και ο Αλβέρτος, πόσο ασχοληθήκαν με αυτή τη βαρύτητα εκτος από το φως, κάτι πρέπει να μας λέει αυτή η εμμονή τους.
    Για αυτό τρώω τόσο πολύ, για να έχω μεγαλύτερη βαρύτητα, εγώ και ο λόγος μου )
    Η σκοτεινή ύλη υποτίθεται εξηγεί ορισμένες ανωμαλίες στην κίνηση των γαλαξιών, οι οποίες όμως ερμηνεύονται και με διαφορετικές υποθέσεις. Μη με ρωτήσεις ποιες, δε γνωρίζω. Απλώς αναφέρω ότι μιλάμε για υποθέσεις.



    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos_abel Προβολή μηνύματος
    Α και πρόσεξε μη μου χαλάσεις το θρεντ κακομοίρη μου, μετά δε σε σώσει ούτε θεός, ούτε εξωγήϊνος
    Μπαα δε τσίμπησε κανείς...
    Ασχολούνται με το τσιπρα τώρα...
    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

  14. #809
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MISKIN Προβολή μηνύματος
    Η σκοτεινή ύλη υποτίθεται εξηγεί ορισμένες ανωμαλίες στην κίνηση των γαλαξιών, οι οποίες όμως ερμηνεύονται και με διαφορετικές υποθέσεις. Μη με ρωτήσεις ποιες, δε γνωρίζω. Απλώς αναφέρω ότι μιλάμε για υποθέσεις.
    Ποιες ανωμαλίες βρε, αφού επεκτείνεται ενώ έπρεπε να συστέλεται, θα μας τρελάνει λέμε το σύμπαν

  15. #810
    Καρχάριος προχωρημένος Το avatar του/της kostas777
    Εγγραφή
    25/11/2009
    Μηνύματα
    786
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos_abel Προβολή μηνύματος
    Ποιες ανωμαλίες βρε, αφού επεκτείνεται ενώ έπρεπε να συστέλεται, θα μας τρελάνει λέμε το σύμπαν
    Εκεί που κάποτε ο κόσμος πίστευε ότι ο ήλιος και ο ουρανός γυρνούσαν γύρω από τη γή, αυτό αποδείχθηκε λάθος. Τελικά εμείς γυρνάμε γύρω από (έναν) Ήλιο και το σύμπαν όπου φύγει φύγει από μας από όλες τις μεριές

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 07/12/2015, 15:16
  2. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 30/05/2005, 13:27
  3. ΟνΟφαδικη και ΟΧΙ μονο ... για την ΚΥ 29/05/05
    από crs-k στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 74
    Τελευταίο μήνυμα: 28/05/2005, 23:19
  4. Και ΣυνεΧιζω Με Μπλουζακια Και ΟΧι Μονο....
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 27/05/2005, 11:17
  5. Για στριφτερους και οχι μονο....
    από Runner Ducati στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2005, 17:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF