Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 9 από 9

Θέμα: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΕΠΙΛΟΓΗ Bmw F650 Dakar H Transalp 650 ΓΙΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΧΡΗΣΗ

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/06/2009
    Μηνύματα
    10

    ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΕΠΙΛΟΓΗ Bmw F650 Dakar H Transalp 650 ΓΙΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΧΡΗΣΗ

    ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΩ ΜΕΤΑΞΥ ΒΜW F 650 DAKAR KAI TRANSALP 650 ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΑΥΤΑ ΤΑ 2 ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΑ 2 ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ 2004 ΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΙΜΗ. ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΤΟ ΘΕΛΩ ΓΙΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΧΡΗΣΗ ΕΙΜΑΙ 33 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΑΝΩ ΣΕ ΜΗΧΑΝΗ ΧΕΙΜΩΝΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ ΣΥΝΘΙΚΩΝ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΟΔΗΓΟΥΣΑ BMW. EIXA ENA ATYXHMA ΑΡΚΕΤΑ ΣΟΒΑΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΒΜW 1100 GS POY ΟΔΗΓΟΥΣΑ ΕΓΙΝΕ ΑΧΡΗΣΤΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΝΑ ΣΠΑΣΜΕΝΟ ΠΟΔΙ ΤΟ ΟΠΙΟ ΕΓΙΝΕ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΖΩΡΙΣΟ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΝΩΝΤΑΣ ΜΙΑ ΒΑΡΙΑ ΜΗΧΑΝΗ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΔΕΣΕΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΠΟΔΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ 2 ΜΗΧΑΝΕΣ ΠΟΥ ΣΑΣ ΑΝΕΦΕΡΑ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΔΥΛΛΗΜΑ ΚΑΘΕ ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΡΑΦΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΘΑ ΜΕΤΡΗΣΗ ΑΡΚΕΤΑ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΣΤΟ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΩ ΤΕΛΙΚΑ ΠΙΟ ΑΠΟ ΤΑ 2 ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ.

  2. #2
    Σε κάθε άλλη περίπτωση θα σου πρότεινα το Τρανσάλπ, εκτός βέβαια κι αν έψαχνες αποκλειστικά για μηχανάκι πόλης ανάμεσα σ'αυτά τα δυο. Απ'τη στιγμή όμως που υπάρχει το θέμα με το πόδι νομίζω ότι το BMW θα σε βολέψει καλύτερα αφού είναι πιο μαζεμένο και θα σου δίνει τη δυνατότητα να πατάς κάτω με μεγαλύτερη ευκολία χωρίς να το επιβαρύνεις τόσο..

    Περαστικά και σιδερένιος!

  3. #3
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.965
    Όπως αναφέρθηκε και παραπάνω,το BMW είναι πιο μαζεμένο,πιο user friendly...δεν ξέρω το ύψος σου αλλά εάν είσαι μέχρι 1.74 το BMW έχει διαστάσεις που βολεύουν τα χαμηλότερα αναστήματα,ενώ και η σέλα του είναι ανετότερη από του transalp...επίσης,μιας και πλέον ζούμε σε εποχές μνημονιακές και μεσοπρόθεσμες,το BMW έχει μακράν καλύτερη κατανάλωση από το transalp,ιδιαίτερα το δίμπουζο από 2004 και μετά,ενώ σε ταξιδάκι με χαλαρούς ρυθμούς μέχρι 100-110χ.α.ω. καίει σχεδόν αέρα...μου έχει τύχει με ένα ρεζερβουάρ να κάνω δικάβαλος 350χλμ. μέχρι να ανάψει η ρεζέρβα.Περαστικά και σιδερένιος από εδώ και πέρα.

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nobody
    Εγγραφή
    21/09/2008
    Μηνύματα
    527
    να ρωτησω γιατι ειδκα το dakar και οχι το απλο bmw 650 gs?

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/06/2009
    Μηνύματα
    10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nobody
    να ρωτησω γιατι ειδκα το dakar και οχι το απλο bmw 650 gs?
    γιατι ειμαι 1,87 στο υψως και το dakar me βολευει και μου κουμπωνει καλυτερα απο το απλο gs

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/06/2009
    Μηνύματα
    10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
    Όπως αναφέρθηκε και παραπάνω,το BMW είναι πιο μαζεμένο,πιο user friendly...δεν ξέρω το ύψος σου αλλά εάν είσαι μέχρι 1.74 το BMW έχει διαστάσεις που βολεύουν τα χαμηλότερα αναστήματα,ενώ και η σέλα του είναι ανετότερη από του transalp...επίσης,μιας και πλέον ζούμε σε εποχές μνημονιακές και μεσοπρόθεσμες,το BMW έχει μακράν καλύτερη κατανάλωση από το transalp,ιδιαίτερα το δίμπουζο από 2004 και μετά,ενώ σε ταξιδάκι με χαλαρούς ρυθμούς μέχρι 100-110χ.α.ω. καίει σχεδόν αέρα...μου έχει τύχει με ένα ρεζερβουάρ να κάνω δικάβαλος 350χλμ. μέχρι να ανάψει η ρεζέρβα.Περαστικά και σιδερένιος από εδώ και πέρα.
    να σαι καλα ευχαριστω

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/06/2009
    Μηνύματα
    10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
    Σε κάθε άλλη περίπτωση θα σου πρότεινα το Τρανσάλπ, εκτός βέβαια κι αν έψαχνες αποκλειστικά για μηχανάκι πόλης ανάμεσα σ'αυτά τα δυο. Απ'τη στιγμή όμως που υπάρχει το θέμα με το πόδι νομίζω ότι το BMW θα σε βολέψει καλύτερα αφού είναι πιο μαζεμένο και θα σου δίνει τη δυνατότητα να πατάς κάτω με μεγαλύτερη ευκολία χωρίς να το επιβαρύνεις τόσο..

    Περαστικά και σιδερένιος!
    να σαι καλα ευχαριστω

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.854
    ντακαρ!!!!πιο ευκολο,πιο οικονομικο,και με φθηνοτερα σερβις.βεβαια δεν ειμαι αμεροληπτος:wacko:

  9. #9
    βουρ για ντακαρ

    μην το σκεφτεσαι καθολου

Παρόμοια θέματα

  1. Μια ΤΕΛΙΚΗ βοήθεια ... BMW F650 GS ή Transalp 650 ?
    από Themoukos στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 07/08/2013, 11:42
  2. BMW GS650 Dakar ή Transalp 650?????
    από Ynus Emre στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2006, 14:38

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF