Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 37 από 37

Θέμα: τη γνωμη σας για Klr 650

  1. #31
    Είχα (δυστηχώς) για ένα ενάμιση χρόνο XT660 R 04 με το οποίο έγραψα πάνω απο 25.000 χλμ.
    Δύο αλυσίδες ψόφησαν, η μια παρ ολίγο να ψοφήσει κι εμένα μαζί της.
    Αυτοκόλλητα χαρτοπόλεμος...
    Πλαστικά πιο χάλια κι απο Ξιντζιαν-πά-τσουλί.
    ΣΚΟΥΡΙΑ στις κολλήσεις του πλαισίου σε καινούργια μοτοσυκλέτα...
    Δύο G. T.P.S αλλάγμένα στην εγγύση,τα ίδια σκατά.(με K&N & μαμά εξατμίσεις)
    ΑΘΑΝΑΤΗ ΣΤΡΑΝΤΖΑ το XT 660 λέμε !!!

    Κουλούρι Δαγκωτό !
    Μπεστ βάλιου φορ μάνει
    μπάρον says :
    "Japan rullezzzz re και ας το περνάω μίνιο και μουράβια κάθε 2 βδομάδες :rotflmao: "
    -
    _Holder of Honoured Blockage Degree delivers lessons on invisibility_

    Ο Καγκουρογαμόσαυρος

  2. #32
    Αρχικά δημιουργήθηκε από golis
    Είχα (δυστηχώς) για ένα ενάμιση χρόνο XT660 R 04 με το οποίο έγραψα πάνω απο 25.000 χλμ.
    Δύο αλυσίδες ψόφησαν, η μια παρ ολίγο να ψοφήσει κι εμένα μαζί της.
    Αυτοκόλλητα χαρτοπόλεμος...
    Πλαστικά πιο χάλια κι απο Ξιντζιαν-πά-τσουλί.
    ΣΚΟΥΡΙΑ στις κολλήσεις του πλαισίου σε καινούργια μοτοσυκλέτα...
    Δύο G. T.P.S αλλάγμένα στην εγγύση,τα ίδια σκατά.(με K&N & μαμά εξατμίσεις)
    ΑΘΑΝΑΤΗ ΣΤΡΑΝΤΖΑ το XT 660 λέμε !!!

    Κουλούρι Δαγκωτό !
    Μπεστ βάλιου φορ μάνει
    Φίλε μου, χωρίς παραξήγηση, αν άκουγα τους πρώην ιδιοκτήτες ΧΤ, τον τρόπο που λένε πόσο κορόιδα πιάστηκαν και πόσο μισούν το μηχανάκι που υμνούσαν όταν το είχαν...

    Τα χειρότερα λόγια... Αλλά έτσι είναι με όλα τα μοντέλα. Εξαρτάται τι απαιτήσεις έχεις και τι περιμένεις να σου δώσει η μηχανή που διάλεξες.

    Όταν την πάρεις την υμνείς και την εγκωμιάζεις και όταν την πουλήσεις, κλαις τα λεφτά που'δωσες, και το μπορντέλο που καβαλούσα, και πως δεν με σκότωσε... κ.λ.π.

    Τα Yamaha έβγαλαν την φήμη τους σαν σκυλιά κ.λ.π. από ιδιοκτήτες που τα φρόντιζαν και τα κυκλοφορούν ακόμα, μετά από δεκαετίες.

    Το θέμα είναι ότι οι περισσότεροι δεν κάνουν καλή έρευνα αγοράς και περιμένουν παπάδες από την μηχανή που πήραν, χωρίς να έχουν ξεκαθαρίσει μέσα τους τις ανάγκες τους και τη χρήση για την οποία παίρνουν μηχανή.

    Για εμένα, (νομίζω και για πολλούς), η XTR είναι άριστο μηχανάκι, με αποδεδειγμένη αξιοπιστία, φτηνή συντήρηση και ανταλλακτικά, αρκετά γκάζια (πάντα μιλώ για μένα, είμαι και σαλίγκαρος ), και καρακουκλάρα του κερ@τ@.

    Το ότι δεν έχω τίποτα από τα προβλήματα που ανέφερες παραπάνω στο μοντέλο του '07, δεν νομίζω να οφείλεται σε καθαρή τύχη...

    Αυτά για το ΧΤ...
    Μετά την ετήσια 2008, γνωστός στην πιάτσα και ως "Το σαλιγκάρι που έτυχε σε άλλους..."

    XR
    XTR
    XJR

    There are old pilots and there are bold pilots, but there are no old bold pilots.

  3. #33
    Δεν έκανα λόγο ούτε για την ποιότητα κύλισης αλλά ούτε και για τις επιδόσεις του,
    που πραγματικά είναι πολύ καλές για την κατηγορία του.
    Τα ΧΤ είχαν φήμη αξιοπιστίας και ποιότητας κατασκευής μέχρι πριν το 660.
    Απο εκεί και μετά άρχισε η κουτρουβάλα.
    Εμπάθεια με το ΧΤ δεν έχω καμμία,το αντίθετο μάλιστα γιατί σέβομαι το όνομα του.
    Έτσι όμως έπεσα στην παγίδα(πιθανόν κι εσύ)του ονόματος και μου φορτώθηκα ένα
    μηχανάκι κατώτερο των προσδοκιών που απορέουν απο το όνομα ΧΤ=αθάνατο.
    Αυτά με τους παπάδες που περίμενα με την αγορά του,
    δεν έχουν καμία σχέση με την ποιότητα κατασκευής.
    Άλλο οι παπάδες ΧΤ=ποιότητα κατασκευής κι άλλο να σου βγεί παπαδιά απο το ξεφλούδισμα του σκελετού.
    Πλημελής συντήριση,στην περιπτωσή μου τουλάχιστον,δεν ισχύει...
    Μακάρι όταν θα γράψεις κι εσύ κοντά στα 30.000 χλμ,να έχεις την ίδια ποιότητα που έχεις τώρα
    μπάρον says :
    "Japan rullezzzz re και ας το περνάω μίνιο και μουράβια κάθε 2 βδομάδες :rotflmao: "
    -
    _Holder of Honoured Blockage Degree delivers lessons on invisibility_

    Ο Καγκουρογαμόσαυρος

  4. #34
    Αρχικά δημιουργήθηκε από golis
    Δεν έκανα λόγο ούτε για την ποιότητα κύλισης αλλά ούτε και για τις επιδόσεις του,
    που πραγματικά είναι πολύ καλές για την κατηγορία του.
    Τα ΧΤ είχαν φήμη αξιοπιστίας και ποιότητας κατασκευής μέχρι πριν το 660.
    Απο εκεί και μετά άρχισε η κουτρουβάλα.
    Εμπάθεια με το ΧΤ δεν έχω καμμία,το αντίθετο μάλιστα γιατί σέβομαι το όνομα του.
    Έτσι όμως έπεσα στην παγίδα(πιθανόν κι εσύ)του ονόματος και μου φορτώθηκα ένα
    μηχανάκι κατώτερο των προσδοκιών που απορέουν απο το όνομα ΧΤ=αθάνατο.
    Αυτά με τους παπάδες που περίμενα με την αγορά του,
    δεν έχουν καμία σχέση με την ποιότητα κατασκευής.
    Άλλο οι παπάδες ΧΤ=ποιότητα κατασκευής κι άλλο να σου βγεί παπαδιά απο το ξεφλούδισμα του σκελετού.
    Πλημελής συντήριση,στην περιπτωσή μου τουλάχιστον,δεν ισχύει...
    Μακάρι όταν θα γράψεις κι εσύ κοντά στα 30.000 χλμ,να έχεις την ίδια ποιότητα που έχεις τώρα
    Αδερφέ μην με παρεξηγείς. Δεν έγραψα παραπάνω προσωπικά για σένα. Μιλούσα γενικά.

    Και δεν αμφιβάλλω ότι είχες τα προβλήματα. Αλλά υπάρχουν ένα σωρό ιδιοκτήτες που δεν τα έχουν. Και μένα μου χάλασε το βεντιλατέρ. Όταν πήγα στη Yamaha, μου είπαν ότι ήταν η πρώτη φορά που είχαν δει αυτό το πρόβλημα. Αστοχία υλικού.

    Επίσης ακούω από ιδιοκτήτες ΧΤΧ ότι ακόμα σβήνουν. Αλλά όχι από XTR.

    Θέλω να σου πω ότι όντως, υπήρχαν κάποια προβλήματα στα πρώτα ΧΤ, (κακώς βέβαια), αλλά αυτά όσο γνωρίζω έχουν λυθεί. Αστοχία υλικού είναι φυσιολογικό να υπάρχει σε ένα μηχανάκι από τα χιλιάδες που βγαίνουν παραγωγή. Και δεν οφείλονται μόνο στην συντήρηση...

    Να'μαστε καλά, στα 30000 ελπίζω να έχω την ίδια γνώμη που έχω και τώρα!!!

    Κυριακή πρωί φεύγω για Βουλγαρία (2500χλμ πήγαινε έλα), και ελπίζω να βγω ασπροπρόσωπος !!

    Καλό και ασφαλές καλοκαίρι να'χουμε και καλές βόλτες με το KLR, ένα παρεξηγημένο και εξαιρετικό μηχανάκι σε σούπερ τιμή!!!
    Μετά την ετήσια 2008, γνωστός στην πιάτσα και ως "Το σαλιγκάρι που έτυχε σε άλλους..."

    XR
    XTR
    XJR

    There are old pilots and there are bold pilots, but there are no old bold pilots.

  5. #35
    Κυριακή πρωί φεύγω για Βουλγαρία (2500χλμ πήγαινε έλα), και ελπίζω να βγω ασπροπρόσωπος !!

    Καλό και ασφαλές καλοκαίρι να'χουμε και καλές βόλτες με το KLR, ένα παρεξηγημένο και εξαιρετικό μηχανάκι σε σούπερ τιμή!!! [/B][/QUOTE]


    Καλό ταξίδι, καλά να πας και καλά να 'ρθείς φιλαράκι.
    Καλό καλοκαίρι.

  6. #36
    Καλό ταξίδι και καλή επιστροφή
    μπάρον says :
    "Japan rullezzzz re και ας το περνάω μίνιο και μουράβια κάθε 2 βδομάδες :rotflmao: "
    -
    _Holder of Honoured Blockage Degree delivers lessons on invisibility_

    Ο Καγκουρογαμόσαυρος

  7. #37
    Να' μαστε όλοι καλά, και ασφαλείς, για να κοντραριζόμαστε εδώ μέσα

    Μετά την ετήσια 2008, γνωστός στην πιάτσα και ως "Το σαλιγκάρι που έτυχε σε άλλους..."

    XR
    XTR
    XJR

    There are old pilots and there are bold pilots, but there are no old bold pilots.

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. τη γνώμη σας για το ΧΧ..
    από ronin1 στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 83
    Τελευταίο μήνυμα: 11/05/2017, 18:57
  2. Τη γνώμη σας για αγορά μηχανής
    από ManosMoto στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2008, 21:06
  3. Πείτε τη γνώμη σας για το Er - 5 - Kawasaki
    από ΙΠΠΕΑΣ στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2005, 10:29
  4. Τη γνώμη σας για Gps
    από psaroulis στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 19/09/2005, 11:47
  5. Λοιπόν τη γνώμη σας για tatto
    από kapeos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 41
    Τελευταίο μήνυμα: 17/05/2005, 20:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF