Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 37

Θέμα: τη γνωμη σας για Klr 650

  1. #1
    Νέο μέλος Το avatar του/της geoJ
    Εγγραφή
    20/08/2005
    Μηνύματα
    11

    Question τη γνωμη σας για Klr 650

    καλημερα παιδες ψαχνομαι για αγορα μοτο on-off και θα ηθελα τη γνωμη σας για το klr 650.Ειμαι απο κρητη και θα το εχω για μικρες βολτες... με ενδιαφερει πιο πολυ η αξιοποστια και το οτι ειναι τσαμπα σε σχεσει με τον ανταγωνισμο(5450)????Το θελω για πολυ περιορισμενη χρηση.Τι λετε?????
    fisherman

  2. #2
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659


    Παρά το γεγονός ότι τα KLR μου προκαλούν (εξηγήσιμη αλλά μη διαθέσιμη) ΑΠΕΧΘΕΙΑ, θα έλεγα (ειδικά για την δουλειά που το θέλεις και τα λεφτά του), να το πάρεις με "κλειστά τα μάτια" !!!

    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  3. #3
    Νέο μέλος Το avatar του/της geoJ
    Εγγραφή
    20/08/2005
    Μηνύματα
    11
    Νασε καλα Oldman.Επειδη εδω οι αποστασεις που σκοπευω να διανυω ειναι σχετικα μικρες και με αρκετες δυσπροσιτες παραλιες σκεφτηκα το klr 650 η καποιο μεταχειρισμενο xt 600 η Freewind.
    Ευχαριστω για την απαντηση.
    fisherman

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/02/2003
    Μηνύματα
    144
    Για την τοσο χαμηλή τιμή του (καινούργιο) το KLR είναι μονόδρομος...

  5. #5
    Νέο μέλος Το avatar του/της geoJ
    Εγγραφή
    20/08/2005
    Μηνύματα
    11
    Και φαινεται να ειναι πιο χωματινο απο το xt600 το οποιο ακομα με δελεαζει (μεταχειρισμενο του 2002-2003 γυρω στις 3000-4000 ευρω).To Freewind,το οποιο εχω οδηγησει,μου αρεσε πολυ αλλα δεν λεει για την δουλεια που το θελω τελικα.
    Εννοειται πως αν παω για καινουργιο,θα ειναι το klr650 μετα και την ανεπιφυλακτη προτροπη σας (παντα γι'αυτα που ζητω).
    Ενα κριτηριο ακομα ειναι πως με ενα Service manual θα αποφυγω κατα 90% των περιπτωσεων τα συνεργεια μιας και ο κινητηρας ειναι οτι απλουστερο στα μονοκυλινδρα.
    Αν εχει καποιος αντιρρηση γι'αυτο το γαμο ας την καταθεσει γιατι μετα τον Δεκεμβρη θα ειναι αργα.


    fisherman

  6. #6
    ειμαι αλλου Το avatar του/της dimitris74
    Εγγραφή
    09/08/2004
    Μηνύματα
    104
    για την δουλεια που το θελεις ειναι μια χαρα, σαφως θα το προτιμουσα απο ΧΤ μιας και υδροψυκτο, επισης τα ΧΤ ειναι υπερ του δεοντως υπερεκτιμημενα αφου ζητανε παλαβα λεφτα για τα μεταχειρισμενα,
    στην κρητη στο μονο δρομο που θα χρειαστεις κατι μεγαλυτερο ειναι απο χανια μεχρι καστελι, το υπολοιπο δικτυο ειναι φτιαγμενο για τετοιου ειδους μηχανες.
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dessert

    Με ελάχιστη προσοχή, είναι κινητήρες που δεν χρειάζονται να έχουν κάποιο σοβαρό service πριν τα 200.000 χλμ. σε αντίθεση, με τους τετραμπ@ύρδελους Ιαπωνικούς που στα 40000 σου ζητάνε τα "οικονομικά" και εύκολα προσητά, σε όλους τους πληθωρικούς αγοραστές τους ανταλλακτικά...

  7. #7
    είδα φως και μπήκα
    Εγγραφή
    16/09/2003
    Μηνύματα
    183
    Το ΚουLούRι είναι ότι πεις για την χρήση που το θέλεις...

    από τις λίγες μηχανές που πληρούν τον όρο ON-OFF αφού η αναλογία πλησιάζει στο 50-50.

    Φτηνή αγορά, φτηνή και εύκολη συντήρηση, τέρας στην σκληρή μεταχείριση, Σε λίγα πράγματα θα σου πει όχι. Το σκεφτόμουνα σοβαρά να την πάρω σαν δεύτερη μηχανή αλλά εν'οψη γάμου μας τα έφαγε τα λεφτά το σπίτι...

    να το πάρεις το κορίτσι, να το πάρεις και όταν με το καλό κατέβω Κρήτη (η καταγωγή της γυναίκας βλέπεις) θα κεράσεις ρακές....
    στην αφεντιά σου σύντεκνε

  8. #8
    Νέο μέλος Το avatar του/της geoJ
    Εγγραφή
    20/08/2005
    Μηνύματα
    11
    Σας ευχαριστω ολους για τον χρονο που διαθεσατε.Αν και ειχα διαβασει Reviews στο Vehicle reviews (για το US model ομως),οπου ειχε εξαιρετικες κριτικες,καταληγω τελικα στο klr μετα απο τις ουσιαστικες κατα την γνωμη μου παρατηρησεις σας.
    fisherman

  9. #9
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Αρχικά δημιουργήθηκε από geoJ
    καταληγω τελικα στο klr μετα απο τις ουσιαστικες κατα την γνωμη μου παρατηρησεις σας.
    ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ !!!

    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  10. #10
    Νέο μέλος Το avatar του/της geoJ
    Εγγραφή
    20/08/2005
    Μηνύματα
    11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
    ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ !!!

    Θα το παρω σαν ευχη.Η ΟΧΙ.
    fisherman

  11. #11
    Ξέθαψα αυτό το θέμα γιατί έμαθα μόλις σήμερα ότι υπάρχει αυτό το μηχανάκι.
    Ωραίο εμφανισιακά , καβασάκι μετράει, και πολύ φτηνό(4990). Ισως λίγο αδύναμο, δεν ξέρω.
    Γιατί όμως δεν κυκλοφορεί/πουλάει καθόλου ; Εγώ τουλάχιστον δεν το έχω δεί ποτέ.
    Ξέρετε κάτι παραπάνω γιατι δεν βρίσκω πουθενά πρόσφατες πληροφορίες και με ενδιαφέρει αρκετά το συγκεκριμένο;

  12. #12
    Το KLR έχει 2 επικεφαλής εκκεντροφόρους, που του δίνουν τη δυνατότητα να ανεβάζει πολλές στροφές, αλλά και να ταξιδεύει ακούραστα σαν δικύλινδρο.

    Έχει ΔΥΟ αντικραδασμικούς άξονες και ταξιδεύει βελούδινα (για μονοκύλινδρο).

    Είναι υγρόψυκτο.

    Η ιπποδύναμη έχει αυξηθεί σημαντικά στα τελευταία μοντέλα, μετά το 2003 και χτυπάει στα ίσα το ΧΤ 660, για το ΧΤ 600 δεν συζητάμε.

    Η αξιοπιστία του είναι δεδομένη αφού είναι το μόνο μηχανάκι που αγοράζει κατά χιλιάδες ο αμερικάνικος στρατός τα τελευταία 20 χρόνια. Επίσης στην αγορά της Αμερικής είναι κάτι σαν το δικό μας ΧΤ.

    Θα σου πουλούσα το δικό μου, αλλά μένεις Κρήτη.

  13. #13
    Η τιμή του σε μεταχειρισμένο που κυμαίνεται;Εσύ πόσο το δίνεις ας πούμε και σε τι κατάσταση είναι;
    Μου αρέσει πιο πολύ από το ΧΤ, κυκλοφορεί και λιγότερο και δε θα κινδυνεύει πολύ για κλοπή πιστεύω, δεν θέλω να μου κλέψουν και άλλο μηχανάκι!
    Στα ταξίδια πώς είναι;

  14. #14
    Η τιμή του παίζει μεταξύ 2500 και 3500, για τα μοντέλα της τελευταίας πενταετίας, αναλόγως κατάστασης.



    Στο ταξίδι, ενώ το μοτέρ μπορεί να ταξιδεύει όλη μέρα με 140-150, ο αναβάτης δεν μπορεί.

    Η κατάσταση είναι λίγο καλλίτερη από τα περισσότερα πραγματικά on-off , αλλά όχι τέλεια.

    Δεν υπάρχουν πολλοί κραδασμοί, αλλά όταν φυσάει το καταλαβαίνεις. (εγώ έχω κατασκευάσει ζελατινάκι)

    Επίσης λόγω του μερικώς χωματινου προορισμού, η σέλα είναι μεγάλη μεν, σκληρή δε.



    Όσο για το δικό μου, θα σου στείλω π.μ.

  15. #15

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. τη γνώμη σας για το ΧΧ..
    από ronin1 στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 83
    Τελευταίο μήνυμα: 11/05/2017, 18:57
  2. Τη γνώμη σας για αγορά μηχανής
    από ManosMoto στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2008, 21:06
  3. Πείτε τη γνώμη σας για το Er - 5 - Kawasaki
    από ΙΠΠΕΑΣ στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2005, 10:29
  4. Τη γνώμη σας για Gps
    από psaroulis στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 19/09/2005, 11:47
  5. Λοιπόν τη γνώμη σας για tatto
    από kapeos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 41
    Τελευταίο μήνυμα: 17/05/2005, 20:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF