Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 8 από 8

Θέμα: Προτάσεις για λάστιχα για μικρό super moto

  1. #1

    Προτάσεις για λάστιχα για μικρό super moto

    Παιδιά ακούω προτάσεις για λάστιχα για derbi senda sm 125 μοντ. 2005. Εκτός από pirelli sports demon και metzeler lasertec τα οποία είναι σε έλλειψη και τα michelin pilot sporty για τα οποία δεν έχω ακούσει τα καλύτερα. Ακούω τις προτάσεις σας. Ευχαριστώ!

  2. #2
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896

    Re: Προτάσεις για λάστιχα για μικρό super moto

    Αρχικά δημιουργήθηκε από ChrisDerbi
    Παιδιά ακούω προτάσεις για λάστιχα για derbi senda sm 125 μοντ. 2005. Εκτός από pirelli sports demon και metzeler lasertec τα οποία είναι σε έλλειψη και τα michelin pilot sporty για τα οποία δεν έχω ακούσει τα καλύτερα. Ακούω τις προτάσεις σας. Ευχαριστώ!
    Τα michelin pilot sporty έχω και μπορώ να σου πω ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.. ο λαστιχάς μου τα έβγαζε άχρηστα και επέμενε για τα pirelli city demon.. εν τέλει οδηγώντας και ένα άλλο ybr με pirelli μπορώ να πω ότι δικαιώθηκα που δεν τον άκουσα..
    “Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.” - Rich Cook

  3. #3
    Καλησπέρα epp1640!

    δηλαδή δε γλυστράνε και ζεσταίνονται εύκολα? Με ενδιαφέρει η ευστάθεια, έτσι και αλλιώς δεν πάει πολύ το μηχανάκι έως 120 με το ζόρι, αλλά στις στροφές και στα φρεναρίσματα θέλω να αισθάνομαι σιγουριά...

  4. #4
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ChrisDerbi
    Καλησπέρα epp1640!

    δηλαδή δε γλυστράνε και ζεσταίνονται εύκολα? Με ενδιαφέρει η ευστάθεια, έτσι και αλλιώς δεν πάει πολύ το μηχανάκι έως 120 με το ζόρι, αλλά στις στροφές και στα φρεναρίσματα θέλω να αισθάνομαι σιγουριά...
    Σε βρεγμένο δεν μπορώ να σου πω γιατί δεν έχω κινηθεί και πολύ σε βροχή.. Όμως σε στεγνό και ΕΙΔΙΚΑ σε στροφές απλά νόμιζα ότι είχα άλλο μηχανάκι.. Καμία σχέση με τα pirelli city daemon τα οποία δοκίμασα σε μηχανάκι φίλου και νόμιζα ότι δεν μπορεί να στρίψει..

    Τα δούλευα κυρίως σε πόλη, άντε καμιά εκδρομή 80+80 χιλιόμετρα ένα ΣΚ στα τόσα και δεν μπορώ να πω ότι αργούσαν να ζεσταθούν.. Στην αρχή θα σου φανούν περίεργα γιατί έχουν τριγωνική κορώνα και τη στιγμή που αλλάζεις κατεύθυνση νιώθεις λίγο ευάλωτος μέχρι να τα συνηθίσεις.. όση ώρα όμως στρίβεις..

    Το άλλο μοναδικό μειονέκτημα είναι ότι ώντας σχετικά μαλακό λάστιχο φοβάμαι θα φθαρεί σχετικά πάντα γρήγορα..

    “Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.” - Rich Cook

  5. #5
    Σε ευχαριστώ πολυ!

  6. #6

    Re: Προτάσεις για λάστιχα για μικρό super moto

    Αρχικά δημιουργήθηκε από ChrisDerbi
    pirelli sports demon
    Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
    pirelli city demon..
    Sport demon:
    http://www.pirelli.com/tyre/ww/en/mo...ort_demon.html

    City demon:
    http://www.pirelli.com/tyre/ww/en/mo...ity_demon.html

    Είστε σίγουροι πως λέτε για το ίδιο λάστιχο?

    Τα metzeler lasertech τα είχα σε YBR250 και ήταν παντού καλύτερα από τα pirelli sport demon της μαμάς του πάντως. Για τα michelin δεν ξέρω.

    joy ride, (ˈdʒɔɪˌraɪd), noun: a ride with no particular goal, just for the pleasure of it.

  7. #7
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.333
    τα michelin τα εχω εγω σε ybr 250 και ειναι πραγματικες βεντουζες! δεν νιωθουν ουτε απο βροχη, ουτε απο φορτιο, ουτε απο ποιοτητα ασφαλτου τιποτα λεμε!

    οι λαστιχαδες τα θαβουν τα μισελεν γιατι η εταιρεια δεν κανει καλες εκπτωσεις και ετσι για να εχουν ανταγωνιστικη τιμη πρεπει να "κονομησουν" λιγοτερα σε σχεση με αλλα λαστιχα!

  8. #8
    skid in broadside Το avatar του/της chr1s_86
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    3.162
    Αρχικά δημιουργήθηκε από motomike
    τα michelin τα εχω εγω σε ybr 250 και ειναι πραγματικες βεντουζες! δεν νιωθουν ουτε απο βροχη, ουτε απο φορτιο, ουτε απο ποιοτητα ασφαλτου τιποτα λεμε!
    Μετακόμισες Αυστρία και δεν είπες τίποτα ρε συ;
    Give me fuel, Give me fire

Παρόμοια θέματα

  1. Προταση για λαστιχα για fazer600
    από brainstorm73 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 56
    Τελευταίο μήνυμα: 23/08/2011, 10:21
  2. Προτασεις για λαστιχα
    από georgeIII στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 31/07/2010, 23:45
  3. Sym 250-Προτάσεις για λάστιχα?
    από Douglas στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 24/03/2010, 00:06
  4. Ιδέες για λάστιχα για Αφρικόνι
    από alximistis στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 27/10/2005, 08:16

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF