Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 12 από 12

Θέμα: Αναβάθμιση Α1->Α

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tomahawk
    Εγγραφή
    29/09/2007
    Μηνύματα
    366

    Αναβάθμιση Α1->Α

    Πήγα προχθές στη σχολή οδήγησης για να κάνω αναβάθμιση του διπλώματος απο Α1 σε Α και μου είπε οτι το κόστος είναι 50Ε...

    Κάποιοι φίλοι μου είπαν οτι είναι 30Ε και απλά θέλουν να πάρουν μια μίζα απο τη σχολή για τον "κόπο" τους...

    Τι ισχύει;

  2. #2
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.333
    εγω ξερω οτι 30 ευρω ειναι αν πας εσυ ο ιδιος στο υπουργειο να κανεις την αλλαγη!

    οποτε λογικα αν πας μεσω σχολης δεν πρεπει να πληρωθει για την υπηρεσια που θα σου προσφερει?

  3. #3
    και καθόλου να μη τη κάνεις δεν νομίζω να χεις πρόβλημα αλλά τέλος πάντων..

    καλύτερα πήγαινε στο υπουργείο όπως λέει κι ο αποπάνως
    "I feel like dining with hitchock every time that we fuck"

  4. #4
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.333
    ρε πανο οι μπατσοι ειναι μαλακες! και οι ασφαλιστικες κοιταν να βγαλουν απο τη μυγα ξυγκι!
    ΠΡΕΠΕΙ να κανει την αλλαγη! γιατι αν δεν τη κανει οι προαναφερθεντες θα θεωρουν οτι εχει το
    μικρο διπλωμα, οποτε οι μπατσοι θα τον γραφουν συνεχως και η ασφαλιστικες δεν θα τον καλυπτουν
    πουθενα!!!

  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από motomike
    ρε πανο οι μπατσοι ειναι μαλακες! και οι ασφαλιστικες κοιταν να βγαλουν απο τη μυγα ξυγκι!
    ΠΡΕΠΕΙ να κανει την αλλαγη! γιατι αν δεν τη κανει οι προαναφερθεντες θα θεωρουν οτι εχει το
    μικρο διπλωμα, οποτε οι μπατσοι θα τον γραφουν συνεχως και η ασφαλιστικες δεν θα τον καλυπτουν
    πουθενα!!!
    το μικρό δίπλωμα γράφει ημερομηνία πάνω, αν έχουν περάσει 2 χρόνια απ'την έκδοση του γίνεται αυτόματα Α (νομίζω αυτό ίσχυε στα διπλώματα μέχρι 2008, μετά έπρεπε να ξαναδώσεις) οπότε ισχύει κανονικα..
    "I feel like dining with hitchock every time that we fuck"

  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από motomike
    ρε πανο οι μπατσοι ειναι μαλακες!
    και πρόσεχε πως μιλάς
    "I feel like dining with hitchock every time that we fuck"

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tomahawk
    Εγγραφή
    29/09/2007
    Μηνύματα
    366
    Απλά πίστευα πως δε θα πληρώσω κάτι εξτρα εφόσον έβγαλα με την αδελφή μου δίπλωμα για αυτοκίνητο και μηχανάκι εκεί. Δηλαδή έχει τσεπώσει 2 χιλιάρικα...

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Tomahawk
    Απλά πίστευα πως δε θα πληρώσω κάτι εξτρα εφόσον έβγαλα με την αδελφή μου δίπλωμα για αυτοκίνητο και μηχανάκι εκεί. Δηλαδή έχει τσεπώσει 2 χιλιάρικα...
    πες του το έτσι χύμα τότε.. ε, λίγο πιο ευγενικά
    "I feel like dining with hitchock every time that we fuck"

  9. #9
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.333
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ziggΥ
    το μικρό δίπλωμα γράφει ημερομηνία πάνω, αν έχουν περάσει 2 χρόνια απ'την έκδοση του γίνεται αυτόματα Α (νομίζω αυτό ίσχυε στα διπλώματα μέχρι 2008, μετά έπρεπε να ξαναδώσεις) οπότε ισχύει κανονικα..
    ο μπατσος και ο διακανονιστης της ασφαλιστικης φιλε προκειμενου να ικανοποιησουν
    το κομπλεξ τους δεν θα κοιταξουν ημερομηνια θα κοιταξουν κατηγορια! εδω ακομα καλα καλα
    δεν εννοουν να καταλαβουν οτι η Α1 ΔΕΝ ειναι για μεχρι 125 κυβικα!

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από motomike
    ο μπατσος και ο διακανονιστης της ασφαλιστικης φιλε προκειμενου να ικανοποιησουν
    το κομπλεξ τους δεν θα κοιταξουν ημερομηνια θα κοιταξουν κατηγορια! εδω ακομα καλα καλα
    δεν εννοουν να καταλαβουν οτι η Α1 ΔΕΝ ειναι για μεχρι 125 κυβικα!
    σημασία έχει οτι έχεις δίκιο, οπότε χ$στηκες με λίγα λόγια
    "I feel like dining with hitchock every time that we fuck"

  11. #11
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της paramedic
    Εγγραφή
    05/08/2006
    Μηνύματα
    722
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ziggΥ
    το μικρό δίπλωμα γράφει ημερομηνία πάνω, αν έχουν περάσει 2 χρόνια απ'την έκδοση του γίνεται αυτόματα Α (νομίζω αυτό ίσχυε στα διπλώματα μέχρι 2008, μετά έπρεπε να ξαναδώσεις) οπότε ισχύει κανονικα..
    Αυτόματα δεν γίνεται τίποτα φίλε μου. Θέλει αλλαγή στο υπουργείο.
    Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι πάτε σε διαμεσολαβητές για να κάνετε την δουλειά σας? Απο την μία λέμε για την οικονομική κρίση και απο την άλλη δεν κοιτάμε να κάνουμε μια δουλειά μόνοι μας εφόσον μπορούμε πολύ εύκολα να την κάνουμε.
    Μπες στο site του υπουργείου ή των ΚΕΠ φίλε μου,δες τι χρειαζεται απο χαρτούρα,πάρτα και πήγαινε στο παραρτημα του υπουργείου που ανήκεις και μέσα σε 1/2 ώρα θα έχεις το καινούργιο σου δίπλωμα με μικρότερο κόστος απο το να πάει η σχολή οδηγών να το κάνει. Αν δεν μπορείς τότε πλήρωσε την σχολή να σου κάνει την δουλειά όπως είναι λογικό. Εμείς θα κάναμε δουλειά άλλου τζάμπα? Δε νομίζω άρα ούτε και αυτοί.
    Και αν δε με σέβεστε να με φοβάστε!!

  12. #12
    τετρακυλινδρο μελος Το avatar του/της yiannis172
    Εγγραφή
    13/07/2008
    Μηνύματα
    730
    Το εκανα πριν κανα διμηνο.Θα πας να παρεις ενα παραβολο των 30 απο την Εθνικη και θα πας με αυτα και με το παλιο σου διπλωμα στην διευθυνση συγκοινωνιων Μεσογειων 448 Αγ. Παρασκευη και θα δωσεις τα παραβολα και το διπλωμα σου για αλλαγη.Αν δεν παπαρισουν θα ειναι ετοιμο σε κανα δεκαημερο το πολυ και κοιτα να μην χασεις το αποδεικτικο της παραδοσης του παλιου σου διπλωματος.99% δεν ξεχασα κατι να σου πω οποτε οποτε εχεις ενα ελευθερο πρωι καντο.

Παρόμοια θέματα

  1. Hyosung GT 250 Comet
    από idi στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 52
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2006, 21:12
  2. Hyosong Comet Gt 125-250 ή Honda Cbf 250
    από stam75 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2004, 19:31
  3. Αναβαθμιση μοτο (gallop)
    από anco στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 20/09/2004, 15:29
  4. Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 29/07/2004, 19:00
  5. Σχετικά με το δίπλωμα Α1
    από ThM στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2004, 18:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF