Σελίδα 16 από 16 ΠρώτοΠρώτο ... 6111213141516
Προβολή αποτελεσμάτων 226 έως 238 από 238

Θέμα: Murphy Vaffanculo...mugello 2011

  1. #226
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Apostolis_patra
    Γεια σας κ απο μενα παιδια.

    Εδω και δυο χρονια με τον Θοδωρη λεγαμε και συζηταγαμε για αυτο το ταξιδι στην Ιταλια,
    μεχρι που μια μερα με πηρε τηλεφωνο και μου το ειπε και χωρις δευτερη σκεψη δεχτηκα!
    Η εμπειρια ηταν απιστευτη και μοναδικη. Σε ολο αυτο συνεβαλε πολυ σημαντικα η παρεα η οποια ηταν απιστευτη, πολυ οργανωμενη και με πολυ τρελα!

    Οσον αφορα την ταχυτητα στο δρομο πηγαιναμε πολυ προσεκτικα και συγκρατημενα..γιατι σεβομασταν την ομαδα και δεν θελαμε για κανενα λογο να προκληθει κανενα ατυχημα..
    Το ειδαμε σαν μια εκδρομη και οχι σαν επιδειξη δυνατοτητων, παρολο που οι δρομοι μας εδιναν την ευχερεια και να στριψουμε και να το ανοιξουμε.
    Εγω ενταξει την χαρηκα αρκετα την μηχανη γιατι ειχα βαλει και καινουργια λαστιχα..ειναι και DUCATI (το λεω για τους "Ιαπωνες" που εχουν και αυτοι μια κοντρα με την DUCATI..γιατι εμενα το multistrada με εχει βγαλει ασπροπροσωπο μεχρι ωρας)

    Ο εξοπλισμος μας ηταν ελλιπης το οποιο θα διορθωσουμε.
    Η εμπειρια στη πιστα ηταν φοβερη, δεν θα ξεχασω οταν περναγανε απο μπροστα μου οι μηχανες και ανατριχιζαμε κυριολεκτικα, ο συνδυασμος του ηχου της ταχυτητας και της αδρεναλινης που μας προσφεραν ηταν κατι που πρεπει καποιος να το ζησει για να καταλαβει.

    Η φλωρεντια σαν πολη ειναι πανεμορφη με πολυ πρασινο,με οδηγικη παιδεια και ομορφο κοσμο.
    Η πλακα ειναι πως οταν πηγαμε Φλωρεντια με τον Γιαννη, τον Βασιλη, τον Θοδωρο και τον Κωστα,(οι αλλοι ειχαν παει στα δοκιμαστικα), για βολτα και για ψωνια ωσπου καποια στιγμη ειδα μια ομορφη γυναικα και τις λεω, ποπο τι μωρο εισαι εσυ! και μου απανταει χαμογελοντας..ελα αληθεια! :hypnotize και τελικα ηταν Ελληνιδα..αυτα μονο σε εμενα τυχαινουν! Λιωσαμε στο γελιο! δεν ξερω αν θυμασαι Γιαννη

    Παντως θα μου μεινει αξεχαστη και η παρεα και το ταξιδι αλλα και η οργανωση των παιδιων που μας εκανε το ταξιδι ποιο ανετο και πιο ευκολο. Σας ευχαριστω παιδια ολους και ιδιαιτερα τον Πανο. Ελπιζω να τα ξαναπουμε και να περνατε παντα καλα γιατι η ζωη θελει καλοπεραση..και ας εχουμε κριση.
    Εγω θα ξανακανω ενα ταξιδακι με την μηχανη στη Σκιαθο με την κοπελα μου, ελπιζω να μην βρεξει ομως οπως στο μουραλιονε..
    γεια σου ρε Αποστολη...

    υ.γ. καλα που ειπς τι μωρο και οχι τιποτα ''τι γκαβλα εισαι''...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  2. #227
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Apostolis_patra
    Eγω θα ξανακανω ενα ταξιδακι με την μηχανη στη Σκιαθο με την κοπελα μου, ελπιζω να μην βρεξει ομως οπως στο μουραλιονε..

    να'σαι καλα ρε Αποστολη και καλους δρομους...



    α,και καλως ηρθες!!

  3. #228
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Μπράβο ρε μάγκες, πάντα τέτοιες ομορφιές.

    Αλλά βρε καριόλια περάσατε από Πάτρα και τηλ δεν??? Γιατί ωρέ μούτρα να μην πιούμε έναν καφέ στο πόδι έστω???
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  4. #229
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
    Μπράβο ρε μάγκες, πάντα τέτοιες ομορφιές.

    Αλλά βρε καριόλια περάσατε από Πάτρα και τηλ δεν??? Γιατί ωρέ μούτρα να μην πιούμε έναν καφέ στο πόδι έστω???

    ρε μιναρα αυτο δεν το ειδες??:wacko:

  5. #230
    ..κι είχα την εντύπωση ότι είχα ευχηθεί σ'αυτό το ταξιδιωτικό, ίσως έφυγαν με το καθάρισμα όμως οπότε ξαναδώστου.

    Παιδιά πάντα τέτοια όμορφα να ζείτε χωρίς τις μικρο-αναποδιές, ας σας μείνουν τα ωραία στο μυαλό μέχρι τα επόμενα που εύχομαι να σας ξανάρθουν σύντομα. Ευχαριστούμε που το μοιραστήκατε!


  6. #231
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peter86
    Εγγραφή
    31/03/2007
    Μηνύματα
    634
    παιδιά μπορεί καποιος να μου πει κατα μέσο όρο την τιμή της βενζίνης που συναντησατε στην Ιταλία????
    Υπάρχει διαφορα στην τιμή ''self service'' και ''a service''???
    Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!

  7. #232
    The Cortexiphan Junkie Το avatar του/της manhunter
    Εγγραφή
    28/03/2008
    Μηνύματα
    1.586
    Αρχικά δημιουργήθηκε από peter86
    παιδιά μπορεί καποιος να μου πει κατα μέσο όρο την τιμή της βενζίνης που συναντησατε στην Ιταλία????
    Υπάρχει διαφορα στην τιμή ''self service'' και ''a service''???
    Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!


    Η διαφορά είναι περίπου 10% στο self service.

    Bάλαμε και με 1.50 σε self service στην Φλωρεντία, αλλά και με 1,67 στο λιμάνι στην Ανκόνα.
    Η βενζίνη είχε τότε στην Ελλάδα κατά μ.ο. 1,60....


  8. #233
    self service νομίζω έφτανε και ένα ευρώ σαραντακάτι σεντ σε μερικά χωριά.

  9. #234
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peter86
    Εγγραφή
    31/03/2007
    Μηνύματα
    634
    ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις παιδιά!!!!

  10. #235
    Νέο μέλος Το avatar του/της preve
    Εγγραφή
    24/05/2012
    Μηνύματα
    28
    Πολυ ωραια εκδρομη αλανια μπραβο και πολυ ωραιο γραψιμο απ'ολους σας + φωτογραφιες καταπληκτικες, τοσο απο την πιστα οσο και ολες οι υπολοιπες!

  11. #236
    Μπράβο ρε παιδιά, σας ζηλεύω. Μακάρι κάποια στιγμή να το κάνω και εγώ αυτό το ταξίδι και να δω από κοντά τον '' Doctor ''. Θυμάστε πόσα ξοδέψατε; Δηλαδή πόσα για ξενοδοχεία; Για βενζίνες; Τα εισητήρια; κλπ.
    VAMOS ME AMOR

  12. #237
    ΑΑΑΑΑΑ δεν τα θυμάμαι όλα πιά, αλλά νομίζω εισιτήρια πλοίου ήταν περί τα 60 ευρώ κατάστρωμα οδηγός και μηχανή πήγαινε έλα (τα κλείσαμε από πολύ νωρίς)
    Δωμάτιο καμμιά 50-60 το βράδι και εκτός από πεντακάθαρο ήταν με κλειστό πάρκιν και WiFi. Πρωινό δεν είχε, αλλά είχε ψυγείο και σουπερ-μάρκετ απέναντι Και οι τιμές στο σουπερ μάρκετ χώμα σε σχέση με τις δικές μας, ακόμα και στα ίδια προϊόντα.
    Βενζίνες πιά δεν ξέρω πόσο θα είναι. Αουτοστράντα (στο γυρισμό) μας πήγε κοντά 20ευρο για Φλωρεντία-Ανκόνα
    Φαγητό μου έκανε ακόμα μιά φορά εντύπωση για το ότι είναι φτηνό, ακόμα και δίπλα στο Duomo που φάγαμε κάτι μπριζόλες κόλαση ήταν τιμές Αθήνας, σε επαρχιακά έτρωγες και έπινες καλά με κανένα 15άρι το άτομο. Και πεντακάθαρες γεύσεις, χωρίς σάλτσες μαγιονέζες αηδίες... Πρόπερσι φάγαμε μέσα στο κάστρο του Σαν Μαρίνο σε ταβέρνα σε σπίτι διατηρητέο κλπ κλπ και πληρώσαμε δύο άτομα για δύο κύρια, σαλάτα, κρασί χύμα και γλυκό κανένα 35άρι;
    Το νερό πανάκριβο εκτός αν το πάρεις από σουπερ-μάρκετ.
    Τα ποτά-μπύρες πιο φτηνά από εδώ στα μπαράκια. Και οι μπαρμεν/σερβιτόροι εκτιμούν το φιλοδώρημα.

    Στην πίστα αν δεν προσέχεις τα λεφτά θα θέλεις να τα πάρεις ΟΛΑ
    εκεί είναι το έξοδο


    Μην το σκέφτεσαι, αξίζει. Και οι δρόμοι και οι άνθρωποι και τα μέρη. Όσο πιο πολύ "χαθείς" στην επαρχία τόσο πιο όμορφα είναι... Και λυπάμαι που το λέω, πιάνουν τόπο τα λεφτά σου πιο πολύ από εδώ.

  13. #238
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimidomo Προβολή μηνύματος
    Μπράβο ρε παιδιά, σας ζηλεύω. Μακάρι κάποια στιγμή να το κάνω και εγώ αυτό το ταξίδι και να δω από κοντά τον '' Doctor ''. Θυμάστε πόσα ξοδέψατε; Δηλαδή πόσα για ξενοδοχεία; Για βενζίνες; Τα εισητήρια; κλπ.
    http://www.moto.gr/forums/showthread...ducati+mugello

    times arxes 2011...

    proxtesini timi venzinas stin Italia 1,9 (meso oro)...ta link gia to ksenodoxeio kai ta eisitireia prepei na eina ta idia...oso pio nwris toso to kalytero...

Σελίδα 16 από 16 ΠρώτοΠρώτο ... 6111213141516

Παρόμοια θέματα

  1. Rossi-Ducati-mugello 2011
    από blackbusa στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 347
    Τελευταίο μήνυμα: 23/07/2011, 12:09
  2. Murphy Vaffanculo...mugello 2011 (Spam άλλα..... )
    από manhunter στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 89
    Τελευταίο μήνυμα: 20/07/2011, 13:44
  3. Mugello 2011
    από amyroukai στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 28/06/2011, 20:34
  4. Aλλοσ Για Mugello?
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 10/02/2004, 21:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF