Σελίδα 2 από 8 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 116

Θέμα: με τα ίδια λεφτά παίρνεις αυτοκίνητο

  1. #16
    Πλαστικά μόνο στα enduro. Το avatar του/της giannis113
    Εγγραφή
    25/02/2009
    Μηνύματα
    661
    σαν τη μηχανη ομως δεν εχει

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimzan
    Εγγραφή
    25/05/2010
    Μηνύματα
    1.101
    Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
    Και κάπου εδώ τελειώνει η συζήτηση... :P


    τη μηχανη την οδηγω καθε μερα και τη χαιρομαι. Τωρα να κανω 150χλμ ως το χωριο μ με τη μηχανη ειναι λιγο ακυρο.

    Ειτε θα πρεπει να παω χαλαρα μεχρι 140 και θα βαρεθω 2 ωρες τη ζωη μου

    Ειτε θα παω με 160+ και τελικιασματα για να γουσταρω και θα καψω τον αμπακο. Ασε που μπορει να με φανε λαχανο ετσι. Υπ οψην το αμαξι μου (vtec) καιει 8λτ/100 στα 160 σταθερα. Οκ η μηχανη προσφερει συγκινησεις. Το αμαξι μου σε λογικα πλαισια επισης προσφερει συγκινησεις και ειναι και οικονομικο.

    Ο πατερας μου πηγε μια φορα στο χωριο με το Xt του (500Ε) και βαρεθηκε τη ζωη του. Ασε που το swiftακι του παει πιο γρηγορα και με +1λτ καταναλωση με κλιματισμο στα ιδια χλμ. Εκτοτε δεν το ξανακανε.


    Οκ κι γω γουσταρω μηχανες , κι εγω γουσταρω την αρρωστη επιταχυνση μετα τα 150 ομως το να εκθειαζουμε τις μηχανες χωρις επιχειρηματα ειναι καπως...
    Να μου θυμιζετε οτι ειμαι νεος οδηγος στις μηχανες και δεν πρεπει να παιρνουν τα μυαλα μου αερα...

    για να μπορουμε να μιλαμε κι αυριο!

  3. #18
    Κάτι θα σκεφθώ Το avatar του/της sergiosm
    Εγγραφή
    01/05/2007
    Μηνύματα
    1.297

    Re: με τα ίδια λεφτά παίρνεις αυτοκίνητο

    Αρχικά δημιουργήθηκε από kostas777
    μα τι σκέφτονται;;
    όταν αποκτήσεις παιδιά θα καταλάβεις.

    Ο πατέρας σου απλά φοβάται και προσπαθεί να μειώσει τους κινδύνους.

    Και ο δικός μου κάθε μέρα μου λέει να αφήσω τη μηχανή. Δεν το κάνω, αλλά τον καταλαβαίνω.

    Τί θα κάνω εγώ μόλις μεγαλώσουν τα δικά μου δεν ξέρω. Ελπίζω ότι θα είμαι κάπως βελτιωμένη "έκδοση", αλλά το μόνο σίγουρο είναι ότι θα ανησυχώ.

    Από αυτές τις συζητήσεις δεν μπορεί ποτέ (ή έστω σχεδόν ποτέ) να βγει άκρη.
    Για αυτό και δεν τις ανοίγεις...

    Κάνε αυτό που θες και μπορείς αλλά εννοείται με εξοπλισμό. Έτσι για να κάνεις και τον πατέρα σου να ανησυχεί λιγότερο.



  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της jimmis5
    Εγγραφή
    20/11/2008
    Μηνύματα
    2.116


    140 ειναι λιγα που ειναι το χωριο σου πανω στην Εγνατια???

    Ειμαι λατρεις σε οτι εχει ροδα αλλα μην κουφαθουμε τελειος..Ακου το swift πηγαινε ταπα
    Οι μοτοσυκλέτες δεν εχουν πια ψυχή γιατί οι άνθρωποι δεν εχουν πια ψυχή
    Είτε έχεις είτε δεν έχεις αν δεν σε τρέχουνε μην τρέχεις...
    Αν δεν ξερεις που πας γυρνα πισω!!!

  5. #20
    Αρχικά δημιουργήθηκε από giannis113
    σαν τη μηχανη ομως δεν εχει

    Εγω θα πω το αντιστροφο, ωραια η μηχανη δε λεω... αλλα το αμαξι ειναι ααααλλη φαση, ειδικα οταν εχεις καιρο να το παρεις... Καταλαβαινεις τι σημαινει να μην βγαινει το καθε χιλιομετρο με υδρωτα αιμα κ δακρυα

  6. #21
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Την επόμενη φορά που θα κάνει κάποιος τέτοια δήλωση πάρε απορημένο ύφος και ρώτα..

    Σοβαρά? Είναι τα αυτοκίνητα τόσο ακριβά?
    Sent from me using a computer.

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    μικροαστικη λογικη που σκεφτονται τα οχηματα σε συναρτηση με το χρημα υπολογιζοντας τον ογκο τους.

    αν του ελεγες οτι βρισκεις στα ιδια λεφτα και ενα φορτηγακι, μπορει να σου'λεγε να το τσιμπησεις....(θα εβγαζες και κανα μεροκαματο με καμια μετακομιση...)


    επισης ξεκολατε με τα κοστη. η μηχανη ειναι πιο φτηνη αν την στροφαρεις χαμηλα σε σχεση με το αμαξι. για πηγαιντε τα 1000αρια ή 1400αρια σας αμαξια με 160 και θα σας πω πιο καιει πιο πολυ. επισης πηξτε λιγο με κανα αμαξι στην κινηση της πολης να σας πω, ξανα, πιο καιει πιο πολυ....

    επισης αυτο ειναι οτι πιο ακυρο ακουσα ποτε...:hypnotize
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sovaros_user
    Καταλαβαινεις τι σημαινει να μην βγαινει το καθε χιλιομετρο με υδρωτα αιμα κ δακρυα
    μεγαλε αν βγαζεις το καθε χλμ ετσι, παρατα το αθλημα γιατι κατι κανεις λαθος.
    φιλικα και χωρις ιχνος ειρωνιας...

  8. #23
    βουρ για το βουνο Το avatar του/της dond4le
    Εγγραφή
    16/05/2009
    Μηνύματα
    493
    Αφου το θρεντ εχει απαντηση απο την πρωτη κιολας σειρα γιατι δεν το τελιωνουμε εδω :a026:


    Εκτος και αν θελουμε να βγουν ολοι οι κρυφοκουτακιδες στον αφρο.

    Κατα την γνωμη μου Μοτοσυκλετηστης δεν γινεσαι οταν οδηγας απλα μια μηχανη.

    Μοτοσυκλετηστης γινμεσαι οταν αισθανεσαι διαφορετηκα πανω στην μηχανη.

  9. #24
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2009
    Μηνύματα
    197
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dond4le
    Αφου το θρεντ εχει απαντηση απο την πρωτη κιολας σειρα γιατι δεν το τελιωνουμε εδω :a026:


    Εκτος και αν θελουμε να βγουν ολοι οι κρυφοκουτακιδες στον αφρο.

    Κατα την γνωμη μου Μοτοσυκλετηστης δεν γινεσαι οταν οδηγας απλα μια μηχανη.

    Μοτοσυκλετηστης γινμεσαι οταν αισθανεσαι διαφορετηκα πανω στην μηχανη.
    Μοτοσυκλετιστης γινεσαι οταν αισθανεσαι διαφορετικα πανω στην μηχανη.Excellent point.

  10. #25
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    το αμάξι προσφέρει υπό συνθήκες περισσότερη ασφάλεια, αλλά ταυτόχρονα προσφέρει και μια ψευδαίσθηση ασφάλειας

    καρφώσου με 100 με το αμάξι σε μια κολώνα και να δούμε τι θα βγει από εκεί μέσα

  11. #26
    Αποσυντονισμ
    Εγγραφή
    05/07/2011
    Μηνύματα
    8
    Καλά τώρα μη λέμε ό,τι θέλουμε δε συγκρίνεται η ασφάλεια που παρέχει ένα αυτοκίνητο με το να βρίσκεσαι πάνω σε μηχανή.

    Είπαμε να συζητήσουμε σοβαρά υποτίθεται.
    Ζουν ανάμεσά μας.
    Τελικά ποιοι είναι οι καλοί, οι Νεφελίμ ή οι Ελοχίμ???

  12. #27
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.098
    Σαφώς το αυτοκίνητο προσφέρει μεγαλύτερη ασφάλεια και άνεση. Δε διαφωνεί κανείς. Αλλά τα πλεονεκτήματά του τελειώνουν εκεί. Ειδικά αν μένεις Αθήνα και χρειάζεσαι μια ώρα για να κάνεις 20 χλμ και άλλη μισή για να παρκάρεις, το μηχανάκι εκτός από απόλαυση αποκτά και τεράστια πρακτική αξία. Αν κάποιοι από εμάς επιλέγουμε να ρισκάρουμε τη ζωή μας καθημερινά, ενώ έχουμε αυτοκίνητο κάτω από το σπίτι μας, καταλαβαίνετε ότι κάτι παραπάνω βρίσκουμε στα μηχανάκια, ε? Κάτι που προφανώς σας ξεφεύγει.

    Και στα 4 ευρώ να πάει η βενζίνη, πάλι ένα δίτροχο 1000 θα καίει λιγότερο από ένα τετράτροχο 1400. Με παρόμοια οδήγηση.
    Life begins at 45°.

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dmf
    Εγγραφή
    26/10/2009
    Μηνύματα
    1.393
    2 wheels rule. Τιποτα αλλο

  14. #29
    Αποσυντονισμ
    Εγγραφή
    05/07/2011
    Μηνύματα
    8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
    Σαφώς το αυτοκίνητο προσφέρει μεγαλύτερη ασφάλεια και άνεση. Δε διαφωνεί κανείς. Αλλά τα πλεονεκτήματά του τελειώνουν εκεί. Ειδικά αν μένεις Αθήνα και χρειάζεσαι μια ώρα για να κάνεις 20 χλμ και άλλη μισή για να παρκάρεις, το μηχανάκι εκτός από απόλαυση αποκτά και τεράστια πρακτική αξία. Αν κάποιοι από εμάς επιλέγουμε να ρισκάρουμε τη ζωή μας καθημερινά, ενώ έχουμε αυτοκίνητο κάτω από το σπίτι μας, καταλαβαίνετε ότι κάτι παραπάνω βρίσκουμε στα μηχανάκια, ε? Κάτι που προφανώς σας ξεφεύγει.

    Και στα 4 ευρώ να πάει η βενζίνη, πάλι ένα δίτροχο 1000 θα καίει λιγότερο από ένα τετράτροχο 1400. Με παρόμοια οδήγηση.
    Σίγουρα, ο καθένας όπως τη βρίσκει αρχηγέ. Άλλος γουστάρει μηχανή, εγώ γουστάρω αραλίκι στο αμάξι, μουσική και χαλαρά, άλλος προτιμάει φορτηγό και πάει λέγοντας. Πρακτικά το μηχανάκι δε συγκρίνεται με το αυτοκίνητο σαφώς.

    Για το φορτηγό πλάκα κάνω
    Ζουν ανάμεσά μας.
    Τελικά ποιοι είναι οι καλοί, οι Νεφελίμ ή οι Ελοχίμ???

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thalasinos
    Εγγραφή
    20/08/2008
    Μηνύματα
    417
    Απλα ο καθενας τα βλεπει απο τη δικη του μερια και δικαιολογω την καθε αποψη τους.
    Οταν ακουω πως καποιος εδωσε 4000ευρω για να αγορασει μια καραμπινα εγω θα πω με αυτα τα λεφτα θα αγοραζε '' Αυτο '' η ''Εκεινο''.

    Δεν μπορεις να πεις πως πεταξε τσαμπα λεφτα για καποιον που κανει το χομπυ του, η την αρρωστια του!!
    Ετσι το βλεπω εγω!! με τα λεφτα που εδωσα για τις μηχανες και τα παρελκομενα τους θα αγοραζα τρια αυτοκινητα!! τι να κανουμε ομως πες το αδυναμιες, χομπυ, τρελα, κ.τ.λ κ.τ.λ

Σελίδα 2 από 8 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Πάλι τα ίδια με τη βενζίνη;
    από Operater στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 52
    Τελευταίο μήνυμα: 26/09/2008, 07:42
  2. Ti Na ΠΑΡΩ ΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΛΕΦΤΑ????
    από panavour στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 08/04/2008, 14:01
  3. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 01/04/2008, 17:31
  4. Η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΜΑΤΙΑ
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 80
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2004, 15:16
  5. Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 12/12/2003, 13:31

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF