Σελίδα 4 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 116

Θέμα: με τα ίδια λεφτά παίρνεις αυτοκίνητο

  1. #46
    Αρχικά δημιουργήθηκε από panos1050
    [...]

    :a24: :a24:

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimzan
    Εγγραφή
    25/05/2010
    Μηνύματα
    1.101
    Λολ! ετσι για να θυμομαστε και τα νιατα μας!
    Να μου θυμιζετε οτι ειμαι νεος οδηγος στις μηχανες και δεν πρεπει να παιρνουν τα μυαλα μου αερα...

    για να μπορουμε να μιλαμε κι αυριο!

  3. #48
    Αποσυντονισμ
    Εγγραφή
    05/07/2011
    Μηνύματα
    8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από panos1050
    εγω δεν μπορω να καταλαβω τι κανουν καποιοι εδω μεσα.
    αφου γουσταρουν τοσο πολυ τα κουτια τους ας γραφτουν σε κανα honda forum,vwclub κλπ
    μην μας τα κανουν τσουρεκια με τις μηχανες τους και ποσο καυλωμενοι ειναι με αυτες και τετοιες μαλακιες.
    οποιος γουσταρει μηχανες, γουσταρει μηχανες απλα,
    ουτε την αγοραζει την πουτανα για οικονομια ουτε για να μετραει το τελαιυτεο ευρω
    και οταν ανεβαινει επανω του φτανει στο στομα
    α και παει και καμια βολτουλα μεχρι το χωριο και οχι να το σκεφτεται και να αρρωσταίνει

    και για το θεμα μας εννοειτε οτι τα παγια μιας μηχανης ειναι πολυ μικροτερα απο αμαξιου
    εχω μηχανη 1000 και τα παγια της ειναι το ιδιο me ena smartaki που εχω 600
    Μην αρπάζεσαι βρε

    Να κεράσω μπύρα?
    Ζουν ανάμεσά μας.
    Τελικά ποιοι είναι οι καλοί, οι Νεφελίμ ή οι Ελοχίμ???

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.854
    ποσο πολυ γουσταρω τον χειμωνα με την παγωνια να ταξιδευω με την μοτορα...και να βλεπω στον δρομο λιγους και καλους...

  5. #50
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
    Εγώ συγκεκριμένα? Λοιπόν, 2 χρόνια που το είχα (26,000 χλμ), δεν πλήρωσα ούτε μισό λάστιχο. Έβαζα μεταχειρισμένα κάθε 3-4 μήνες. 25ε περίπου η αλλαγή, 100ε το χρόνο ΤΟ ΠΟΛΥ. Αλυσιδογράναζα άλλαξα μια φορά, γύρω στα 130ε. Στα 50,000 πάλι δε θα είχα πληρώσει τίποτα για ελαστικά και άντε να άλλαζα άλλη μια φορά αλυσιδογράναζα.

    Επίσης μην ξεχνάς ότι συγκρίνεις 1000ρι SS (ότι ταχύτερο κυκλοφορεί στο δρόμο) με ένα ΜΙΚΡΟΜΕΣΑΙΟ αμαξάκι της γειτόνισσας. Και πάλι τα μεγέθη είναι συγκρίσιμα. Χμ...

    Εντάξει, έχετε δίκιο. Το αυτοκίνητο είναι πιο οικονομικό. Από αύριο θα αφήνω το μηχανάκι στο γκαράζ. Απορώ πως δεν το είχα δει τόσο καιρό.

    Τι σε κανει να πιστευεις οτι με την αναλογη τακτικη ειναι αδυνατο να πληρωσεις για την ιδια αποσταση με ενα αυτοκινητο δεκα φορες λιγοτερο?

    Λαδια στην καλη σου εβαζες καινουργια η δευτερο χερι?
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  6. #51
    Δευτερο χερι για οικονομια

    εγω παντως την τελευταια φορα εβαλα μεταχειρα λαστιχα (με 4.000 km) στα 60 ευρω (bt 021) κ αλλα 50 μου πηραν για να τα περασουν.

  7. #52
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kostas_1100gs
    Εγγραφή
    25/02/2009
    Μηνύματα
    404
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sovaros_user
    με την βενζινη στα 2 ευρω, τα εξοδα που παραθετεις ειναι ψιχουλα.
    με το αμαξι οικονομικα καιω οσο κ με την μηχανη κανονικα. Αν αποφασισεις να εισαι οικονομικος με το αμαξι σε συμφερει μακραν.

    Γιαυτο διαφωνω με ανθρωπους που αγοραζουν μηχανη (οχι σκουτερ για πολη) για οικονομια ταχα, παντελως ατοπο κινητρο
    Θα συμφωνήσω.

  8. #53
    Πικραμένο μέλος Το avatar του/της guzzistas
    Εγγραφή
    30/04/2009
    Μηνύματα
    851
    Τελικά θα πάρεις αυτοκίνητο?

    :smilea:
    Οι μόνοι πιο ΗΛΙΘΙΟΙ από τους πολιτικούς, είναι οι ΨΗΦΟΦΟΡΟΙ.



  9. #54
    Περαστικό μέλος Το avatar του/της perastikos
    Εγγραφή
    10/01/2006
    Μηνύματα
    212

    Re: με τα ίδια λεφτά παίρνεις αυτοκίνητο

    Αρχικά δημιουργήθηκε από kostas777
    καλά να στο λέει κάποιος άσχετος που δεν ξέρει που είναι το αριστερά και που το δεξιά. αλλά να στο λένε άτομα που σε ξέρουν; σήμερα μου το (ξανα)είπε ο πατέρας μου. μα τι σκέφτονται;;
    Και εμένα μου το λένε συχνά αυτό... Βασικά ακολουθεί ο παρακάτω διάλογος!
    - Μα καλά έδωσες τόσα χρήματα για μηχανή;
    - Ναι, γιατί...
    - Με τόσα θα μπορούσες να πάρεις μια χαρά αυτοκίνητο!!!
    - Πλάκα κάνει έτσι? Αλήθεια λες? Με κορόιδεψαν οι αλήτες.... Και το δικό μου έχει και μόνο δύο ρόδες...
    :rotflmao:

    Και κάπου εκεί τελειώνει το πράγμα...

    Δεν μπορείς να συγκρίνεις τη μηχανή με το αυτοκίνητο επειδή και τα δύο είναι απλά μέσα μεταφοράς. Αν είναι να βάλουμε και τα ΜΜΜ, το ελικόπτερο, το να πάω με τα πόδια κλπ κλπ...

    Το αυτοκίνητο παρέχει μεγαλύτερη ασφάλεια; Ναι (όποιος λέει το αντίθετο, εθελοτυφλεί)
    Το αυτοκίνητο είναι πιο άνετο και μπορείς να μεταφέρεις πιο πολλά πράγματα και επιβάτες; Ναι
    Με το αυτοκίνητο θα πήξεις στην κίνηση της Αθήνας; Δεν μένω Αθήνα αλλά νομίζω πως ναι;

    Γιατί πήρα μηχανή; Σίγουρα όχι για να αντικαταστήσω το αυτοκίνητο... Θα μπορούσα να αραδιάσω πολλά γιατί αλλά θα γράψω μόνο ένα.
    Την πήρα γιατί τη γουστάρω! Απλά
    "Φίλε μηχανόβιε... Φόρα τα καλά σου... Γίνε ωραίος και πέρνα τέλεια γιατί... αυτή μπορεί να είναι η τελευταία σου μέρα... και εσύ το ξέρεις καλύτερα από τους άλλους!!!"

    Κ.

  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sovaros_user
    εσυ χρησιμοποιεις προφανως την μηχανη για να πας στο περιπτερο, γιαυτο σου φαινεται τοσο ακυρο (οτι ποιο ακυρο ακουσες ποτε μαλιστα )
    Εγω που κανω συχνα τo Πολυγυρος-Αθηνα (590 km) 2 φορες τον μηνα... ετσι αισθανομαι μετα τα 300 km. παραλογο ?

    δυστυχως η ευτυχως η ανεση του αυτοκινητου δεν συγκρινεται με τιποτα, μ αρεσει η μηχανη δεν λεω... αλλα με το αμαξι πηγαινεις αραχτος παντου κ παντα, αρκει να μην εχει κινηση φυσικα, γνωμη μου ? Κ τα δυο χρειαζονται.

    Υγ. Φιλικα κ χωρις ιχνος ειρωνιας, εισαι πολυ απολυτος χωρις να σκεφτεις.
    σε θυμαμαι κ απο παλαιοτερα, ειδικα αυτο το κλισε: αν "blah blah" παρατα το αθλημα. ουτε αιτιολογηση ουτε επιχειρηματολογια.
    βασικα χρησιμοποιω την μηχανη για να κανω τα παντα. (βλ. πιστα, ταξιδια, βολτες, καγκουριες, κααθημερινη μετακινηση σε δουλεια και οτιδηποτε αλλο χρειαστει, περιπτερο, σουπερ μαρκετ και παει λεγοντας...)
    οποτε νομιζω οτι μπορω να εκφερω μια γνωμη...

    επισης οταν μου λες οτι βγαζεις το καθε χλμ με την μηχανη με ιδρωτα, αιμα και δακρυα, θεωρω αυτονοητα οτι "παλευεις" στο μηχανακι...ή τελοσπαντων δεν εισαι χαλαρος..ή σκεφτεσαι συνεχως την πτωση, ο τρακαρισμα κλπ...αν γινεται κατι τετοιο ειναι λαθος.

    λες οτι με το αμαξι σ'αρεσει να εισαι αραχτος. μα το να αραζεις οδηγοντας μια μηχανη ειναι ανεκτιμητο. να ρολαρεις με καμια 100αρια στην εθνικη στην μεσαια και να ακους το μοτερ να γουργουριζει κατω απο τα ποδια σου....να ανοιγεις ζελατινα σε μια ορεινη διαδρομη και να μυριζεις ολη την φυση...

    μου δινεις την εντυπωση οτι αυτα δεν τα κανεις γιατι κανεις συνεχως αρνητικες σκεψεις οτι κατι μπορει να γινει.
    ειπαμε να ειμαστε σε εγρηγορση αλλα αυτο ειναι στα οριο ψυχασθενειας...δεν σε αφηνει να χαρεις τιποτα απο την μηχανη. και με το που μπαινεις στο αμαξι, χαλαρωνεις γιατι πιστευεις οτι πλεον εισαι ασφαλης.

    εγω λοιπον να σου πω, οτι αισθανομαι περισσοτερη ασφαλεια με το μηχανακι. εχω οδηγησει αμαξια δυνατα, με καμποση ενεργητικη και παθητικη ασφαλεια. και τα εχω παει και γρηγορα. ε,δεν με ενεπενευσε κανενα να μπω με τα οσα σε μια στροφη. παντα εχω την πεποιθηση οτι θα με πεταξει εκτος. θα με πουλησει.
    με την μηχανη, παω τερμα σχεδον παντου και παντα. ακομα και στα ορια της να ειναι, δεν νοιωθω αυτη την ανασφαλεια. μπορει αυτο να μου εχει δημιουργηθει και απο τα χιλιαδες χλμ που εχω γραψει με τις μηχανες σε αντιπαραθεση με τ'αμαξια.δεν ξερω. ετσι νοιωθω παντως.

    ελπιζω τωρα να καταλαβες γιατι σου ειπα να παρατησεις το αθλημα.
    αν νοιωθεις συνεχως εκτεθημενος και εχεις αγχος επανω σ'αυτο που καβαλας, απλα δεν το χαιρεσε και καλυτερα θα ηταν να οδηγησεις κατι αλλο που θα σε κανει να νοιωσεις πιο ανετα...

  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    οσον αφορα εσας που λετε για κοστη.
    λαμβανετε υπ'οψιν σας συνεχως μεγαλα μηχανακια.

    ελατε να συκγρινουμε οποιοδηποτε αμαξι μ'ενα παπι..ή ενα cbf125.
    γιατι κολωνετε? αμαξι το ενα.μηχανακι το αλλο.

    με το παπι κανεις τα παντα. ακομα και ταξιδι. να δουμε τοτε πιο θα βγει πιο οικονομικο.

    συγκρινετε ενα 1000αρι ss με ενα micra 1000 και κανετε και γαμω τις συγκρισεις αναλογιζομενοι οτι το ενα ειναι μηχανακι επιδοσεων και "ιδιαιτερης χρησης" σε σχεση με το απλο οχημα μετακινησης που ειναι το micra.
    και μου βαζετε στην συναρτηση αλυσιδογραναζα και λαστιχα, που ξερετε καλα οτι ειναι καθαρα θεμα οδηγου κατα ποσο θα φθαρουν και σε τι χρονικο διαστημα...

    δλδ οσοι εχουν παρει παπι ή σκουτερ για να μετακινουνται μεσα στην πολη ειναι μαλακες και ξοδευουν τα λεφτα τους τσαμπα,ενω θα μπορουσαν να εκαναν τα ιδια μ'ενα αμαξι...

    ρε σοβαρευτειτε, εξω εχει 38 βαθμους και εσεις βγαινετε με παλτο...

  12. #57
    Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal

    συγκρινετε ενα 1000αρι ss με ενα micra 1000 και κανετε και γαμω τις συγκρισεις αναλογιζομενοι οτι το ενα ειναι μηχανακι επιδοσεων και "ιδιαιτερης χρησης" σε σχεση με το απλο οχημα μετακινησης που ειναι το micra.

    δλδ οσοι εχουν παρει παπι ή σκουτερ για να μετακινουνται μεσα στην πολη ειναι μαλακες και ξοδευουν τα λεφτα τους τσαμπα,ενω θα μπορουσαν να εκαναν τα ιδια μ'ενα αμαξι...

    Προφανως εννοεις "μη αναλογιζομενοι", οπως ειπε κ ποιο πριν καποιος αλλος, οτι το ss ειναι οτι ποιο γρηγορο κυκλοφορει.
    Τι με νοιαζει ποσο γρηγορο ειναι, εδω λεμε για ανεση κ οικονομια, κ το αυτοκινητο ειναι "οτι ποιο ανετο" κυκλοφορει.
    Οταν λες οτι το ss ειναι οικονομικο... Μην επιστρατευεις επιχειρημα οπως... επιδοσεις


    Οχι δεν ειναι μαλακες, το παπι κοστιζει πολυ λιγοτερο (2.000 ?) κ μεσα στην κινηση εισαι αρχηγος, αλλιως οι ντελιβερι θα κυκλοφορουσαν με αυτοκινητο, εχετε υποψην ομως οτι δεν υπαρχει μονο η πολη....

    "με το παπι κανεις τα παντα. ακομα και ταξιδι. να δουμε τοτε πιο θα βγει πιο οικονομικο."
    Δοκιμασε να κανεις ταξιδι 100 km με παπια την μια κ με αμαξι (οικονομικα ομως) την αλλη. Περιπου το ιδιο θα καψεις κ θα εισαι με την ψυχη στο στομα.

  13. #58
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimzan
    Εγγραφή
    25/05/2010
    Μηνύματα
    1.101
    @devil's animal τι γρηγορα αμαξια οδηγησες και δε σε ενεπνευσαν..??

    S2000 και M3 εχεις οδηγησει ποτε? Δε σ αρεσαν ουτε αυτα? Ειπαμε γρηγορες και διασκεδαστικες οι μηχανες αλλα καποια αμαξια ειναι πολυ fun-to-drive αμα το χεις λιγο (η πολυ με το S2k)
    Να μου θυμιζετε οτι ειμαι νεος οδηγος στις μηχανες και δεν πρεπει να παιρνουν τα μυαλα μου αερα...

    για να μπορουμε να μιλαμε κι αυριο!

  14. #59
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal

    συγκρινετε ενα 1000αρι ss με ενα micra 1000
    Πες τα γιατί βαρέθηκα.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από dimzan
    S2000 και M3 εχεις οδηγησει ποτε? Δε σ αρεσαν ουτε αυτα? Ειπαμε γρηγορες και διασκεδαστικες οι μηχανες αλλα καποια αμαξια ειναι πολυ fun-to-drive αμα το χεις λιγο (η πολυ με το S2k)
    Φυσικά και υπάρχουν αυτοκίνητα που είναι ταχύτατα και διασκεδαστικά. Αλλά 1. κανένα δε στρίβει πλαγιάζοντας και αυτή η αίσθηση είναι μοναδική και 2. θες τα 10πλάσια χρήματα για να αγοράσεις ένα. Πόσο μάλλον για να το συντηρήσεις (κι εδώ επιστρέφουμε στο αρχικό ερώτημα και πόσο αστεία είναι η σύγκριση μεταξύ των δύο).
    Life begins at 45°.

  15. #60
    Καραμελος Το avatar του/της kalesin
    Εγγραφή
    30/09/2005
    Μηνύματα
    1.083
    Καλως ορισατε στο καινουργιο επεισοδιο τη μεγαλειωδους σειρας "Ποιος την εχει μεγαλυτερη"

    Σε αυτο το επεισοδιο θα αναλυσουμε μια αυθαιρετη οικονομοτεχνικη μελετη ενω ταυτοχρονα θα μελετησουμε την επιδραση της τσεπης στην καυλα

    Παραλληλα θα δουμε τους πρωταγωνιστες να ταμπουρωνονται πισω απο τα στερεοτυπα τους κ να πετανε πετρες ο ενας στον αλλο, ενω οι παρατρεχαμενοι θα σηκωνουν ταμπελακια με βαθμολογιες στα πιο ευστοχα κ αιμματηρα χτυπηματα

    Θα "εκπλαγειτε" απο Cameo εμφανισεις ανθρωπων που θα πετανε τσιτατα επι παντος επιστητου κ θα εξαφανιζονται γκαζωνοντας στον οριζοντα το ηλιοβασιλεμα

    Μεινετε μαζι μας μεχρι το τελος.. θα κληρωθουν σημαντικα δωρα



Σελίδα 4 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Πάλι τα ίδια με τη βενζίνη;
    από Operater στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 52
    Τελευταίο μήνυμα: 26/09/2008, 07:42
  2. Ti Na ΠΑΡΩ ΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΛΕΦΤΑ????
    από panavour στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 08/04/2008, 14:01
  3. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 01/04/2008, 17:31
  4. Η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΜΑΤΙΑ
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 80
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2004, 15:16
  5. Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 12/12/2003, 13:31

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF