Σελίδα 5 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 116

Θέμα: με τα ίδια λεφτά παίρνεις αυτοκίνητο

  1. #61
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.193
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kalesin
    Καλως ορισατε στο καινουργιο επεισοδιο τη μεγαλειωδους σειρας "Ποιος την εχει μεγαλυτερη"

    Σε αυτο το επεισοδιο θα αναλυσουμε μια αυθαιρετη οικονομοτεχνικη μελετη ενω ταυτοχρονα θα μελετησουμε την επιδραση της τσεπης στην καυλα

    Παραλληλα θα δουμε τους πρωταγωνιστες να ταμπουρωνονται πισω απο τα στερεοτυπα τους κ να πετανε πετρες ο ενας στον αλλο, ενω οι παρατρεχαμενοι θα σηκωνουν ταμπελακια με βαθμολογιες στα πιο ευστοχα κ αιμματηρα χτυπηματα

    Θα "εκπλαγειτε" απο Cameo εμφανισεις ανθρωπων που θα πετανε τσιτατα επι παντος επιστητου κ θα εξαφανιζονται γκαζωνοντας στον οριζοντα το ηλιοβασιλεμα

    Μεινετε μαζι μας μεχρι το τελος.. θα κληρωθουν σημαντικα δωρα


    +1 Πέστα ρε ΄φιλε.Όμως σε χρεώνω μια παράλειψη.
    Ξέχασες αυτό:


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	popcorn.jpg 
Προβολές:	237 
Μέγεθος:	58,4 KB 
ID:	231158

  2. #62
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sovaros_user
    Προφανως εννοεις "μη αναλογιζομενοι", οπως ειπε κ ποιο πριν καποιος αλλος, οτι το ss ειναι οτι ποιο γρηγορο κυκλοφορει.
    Τι με νοιαζει ποσο γρηγορο ειναι, εδω λεμε για ανεση κ οικονομια, κ το αυτοκινητο ειναι "οτι ποιο ανετο" κυκλοφορει.
    Οταν λες οτι το ss ειναι οικονομικο... Μην επιστρατευεις επιχειρημα οπως... επιδοσεις
    Περιπου το ιδιο θα καψεις κ θα εισαι με την ψυχη στο στομα.

    ρε φιλε με δουλευεις;δεν σε νοιαζει δλδ ποσο πας με το ενα οχημα&ποσο με το αλλο; και θες να συγκρινεις&την καταναλωση;(μην μιλας για ανεση. . .ειπαμε ειναι κατι υποκειμενικο.)



    μα το ενα ειναι αντιστροφως αναλογο του αλλου!δλδ θες να μου πεις οτι αν πας μ'ενα αμαξι σερι με 200&κανεις το ιδιο μ'ενα 1000αρι ss θα καψει λιγοτερα το αμαξι; επισης αδυνατω να καταλαβω πως μπορεις να εισαι με την ψυχη στο στομα οδηγωντας ενα παπι στην εθνικη για 100χλμ. . .

  3. #63
    απλο μελος Το avatar του/της granazi
    Εγγραφή
    31/12/2009
    Μηνύματα
    1.260
    περι ορεξεως κολοκυθοπιτα σε οτι και αν ειναι αυτο
    επιτρεπεται να πεφτεις επιβαλεται να σηκωνεσαι


  4. #64
    Πικραμένο μέλος Το avatar του/της guzzistas
    Εγγραφή
    30/04/2009
    Μηνύματα
    851
    Αρχικά δημιουργήθηκε από granazi
    περι ορεξεως κολοκυθοπιτα σε οτι και αν ειναι αυτο
    Εγκρίνω και επαυξάνω.....

    Οι μόνοι πιο ΗΛΙΘΙΟΙ από τους πολιτικούς, είναι οι ΨΗΦΟΦΟΡΟΙ.



  5. #65
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dimzan
    @devil's animal τι γρηγορα αμαξια οδηγησες και δε σε ενεπνευσαν..??

    S2000 και M3 εχεις οδηγησει ποτε? Δε σ αρεσαν ουτε αυτα? Ειπαμε γρηγορες και διασκεδαστικες οι μηχανες αλλα καποια αμαξια ειναι πολυ fun-to-drive αμα το χεις λιγο (η πολυ με το S2k)
    η αληθεια ειναι οτι M3 δεν εχω οδηγησει αλλα αν ειναι να βαλουμε στο παιχνιδι αμαξια ανω των 60χιλ  χανουμε το νοημα. . .

  6. #66
    Απο ποτε προσπαθουμε να συγκρινουμε ανομοια πραγματα ;

    Δεν υπαρχει θεμα συγκρισης μεταξυ βουρτσας και .... τουρτας
    Αχ πόσο κουράστηκα για να το αποκτήσω μα τώρα το έχω δίπλα μου την πόλη θα γυρίσω,θα πάω Τουρκολίμανο και Παραλιακή για κοντριλίκια άπειρα με Porsche και Rally

  7. #67
    Αποσυντονισμ
    Εγγραφή
    05/07/2011
    Μηνύματα
    8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Metzgermeister
    Απο ποτε προσπαθουμε να συγκρινουμε ανομοια πραγματα ;

    Δεν υπαρχει θεμα συγκρισης μεταξυ βουρτσας και .... τουρτας
    Εγώ όταν τρώω τούρτα μετά βουρτσίζω τα δόντια μου πάντως γιατί αυτή η ζάχαρη είναι θάνατος
    Ζουν ανάμεσά μας.
    Τελικά ποιοι είναι οι καλοί, οι Νεφελίμ ή οι Ελοχίμ???

  8. #68
    Οτι να ναι....ενταξει ρε devil εσυ με το παπι εισαι οπως εγω στη λιμουζινα (η ανεση ειναι υποκειμενικη)
    ΥΓ: Παρε ενα ποδηλατο να μην καις τιποτα

  9. #69
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sovaros_user
    Οτι να ναι....ενταξει ρε devil εσυ με το παπι εισαι οπως εγω στη λιμουζινα (η ανεση ειναι υποκειμενικη)
    ΥΓ: Παρε ενα ποδηλατο να μην καις τιποτα

    και καπου εδω ληγει το θεμα γιατι δεν καταλαβαινεις και ειναι ανωφελο να προσπαθησω παραπανω.


  10. #70
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    μπαρμαν βάλε ένα ουίσκι πριν αρχίσουμε....

  11. #71
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimzan
    Εγγραφή
    25/05/2010
    Μηνύματα
    1.101
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
    μπαρμαν βάλε ένα ουίσκι πριν αρχίσουμε....

    -τοσα εχεις πιει.. θα πληρωσεις ποτε?

    - Αρχισαμεεεε
    Να μου θυμιζετε οτι ειμαι νεος οδηγος στις μηχανες και δεν πρεπει να παιρνουν τα μυαλα μου αερα...

    για να μπορουμε να μιλαμε κι αυριο!

  12. #72
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.332
    εχω ενα hyundai i30 και ενα triumph tt600! προσφατα εκανα δυο διαδρομες και με τα δυο!

    πηγα ορεινη αρκαδια με τη μηχανη και μετα απο 15 μερες πηγα με το αμαξι γιατι μολις ειδαν τα
    γεροντια μου τις φωτο ηθελαν να τους παω βολτα! (400 χλμ πηγαινε-ελα)

    πηγα στο χωριο μου στην καρδιτσα με το αμαξι οικογενειακως και ενα μηνα μετα μονος με τη
    μηχανη! (630 χλμ πηγαινε-ελα)

    απολογισμος?? και στη μια περιπτωση και στην αλλη το κοστος μεταβασης με τη μηχανη ηταν
    μολις 10 ευρω λιγοτερο!!

    τωρα οσον αφορα τα παγια εξοδα, στη μηχανη οτι γλυτωνεις απο τελη ασφαλειες, τα πληρωνεις
    σε συντηρηση! (αντε να ειναι κανα 20αρικο το χρονο φθηνοτερη η μηχανη!)

    αλλα ξερετε κατι?? με το αμαξι πηγα πιο ανετα! τοσο ανετα που βαρεθηκα! με τη μηχανη το
    καταφχαρηστηθηκα! και δεν την ειδα σαν αγγαρεια την διαδρομη!!

  13. #73
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της fz6man
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    357
    εγώ παιδια εχω κανει το τρομερη μαλ@#$α καθως με έπριξαν οι δικοι μου να αλλαξω ενα saxo 16v που ειχα και παρε ενα καλο αμαξι και παρε ενα καλο αμαξι τελικα πηγα χρεωθηκα σαν μ@λακας ενα γκολφ ενταξει δε λεω καλο είναι αλλα ρε παιδια ουτε το ακουμπαω το καημενο 1.5 χρονο 8 000 χειμωνα καλοκαιρι με το μηχανακι .. γιαυτο φίλε μου οτι τραβάει η καρδουλα σου αμα ειναι παρε ενα getz απλα να λες οτι εχεις και αμαξι , ειδικα αμα δεν εχεις οικογενεια παιδια πιστευω οτι δε χρειαζεται .
    το καλυτερο ταξιδι ειναι αυτο που δεν καναμε ακόμα!

  14. #74
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.854
    κι εγω πηγαινω 4 φορες τον μηνα πατρα λαμια,μηχανη κοστος 32 ευρω με γεφυρα,και οταν ειχα το αυτοκινητο 80 ευρω.τι συγκρινετε τωρα???αν ομως η κουβεντα φτανει στο κοστος,χανουμε το νοημα...

  15. #75
    μουσικο μελος Το avatar του/της GiannisBlessed
    Εγγραφή
    25/11/2008
    Μηνύματα
    1.812
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sovaros_user
    Προφανως εννοεις "μη αναλογιζομενοι", οπως ειπε κ ποιο πριν καποιος αλλος, οτι το ss ειναι οτι ποιο γρηγορο κυκλοφορει.
    Τι με νοιαζει ποσο γρηγορο ειναι, εδω λεμε για ανεση κ οικονομια, κ το αυτοκινητο ειναι "οτι ποιο ανετο" κυκλοφορει.
    :
    Δεν ξερω εγω οταν οδηγαω αμαξι και λιωνω στην κινηση και ψαχνω να παρκαρω δεν νιωθω καθολου αρχοντας.
    Τα έξοδα χωρίζονται σε 3 μεγάλες κατηγορίες.χρήσης και κτήσης και απόκτησης.στην κατηγορία της απόκτησης νομίζω έχουμε νικητή...με 400ε πήρα το παπί μου.ένα τούμπανο 1000ρι κάνει όσο ένα μικρό σε κυβικά αυτοκίνητο.
    Στην κατηγορία της κτήσης η αλλιώς πάγιου όπως ωραία διατυπώθηκε παραπάνω νομίζω έχουμε πάλι νικητή.το παπί με ένα 50ρι το ασφαλισά για ένα χρόνο!!και τέλος η κατηγορία κτήσης χωρίζεται σε δύο υποκατηγορίες.την χρήση αυτή καθ'αυτή και την συντήρηση.αν συγκρίνουμε δύο οχήματα το ένα τετρατροχό και το άλλο δίτροχο θα πρέπει να έχουν παρόμοιες επιδόσεις.όχι άμαξακια με μηχανάρες.ένα δυόμισι με ένα άμαξακι.γιατί αν είναι να μιλάμε για κατανάλωση και συντήρηση ενός 1000 ας αναλογιστούμε το κόστος χρήσης ενός πόρσε στο ρελαντί στο φανάρι και συντήρησ για ένα σερβίς στην μοτερουκλα του και αλλαγή τα λάστιχα του.που αν δεν είνα φτιαγμένο τρέλα το παίρνανε τα 1000.

Σελίδα 5 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Πάλι τα ίδια με τη βενζίνη;
    από Operater στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 52
    Τελευταίο μήνυμα: 26/09/2008, 07:42
  2. Ti Na ΠΑΡΩ ΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΛΕΦΤΑ????
    από panavour στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 08/04/2008, 14:01
  3. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 01/04/2008, 17:31
  4. Η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΜΑΤΙΑ
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 80
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2004, 15:16
  5. Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 12/12/2003, 13:31

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF