Σελίδα 8 από 8 ΠρώτοΠρώτο ... 345678
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 116 από 116

Θέμα: με τα ίδια λεφτά παίρνεις αυτοκίνητο

  1. #106
    Πικραμένο μέλος Το avatar του/της guzzistas
    Εγγραφή
    30/04/2009
    Μηνύματα
    851
    Αρχικά δημιουργήθηκε από panos1050
    το εχουμε κανει εδω μεσα μια αντυπαραθεση που στην ουσια ειναι ατοπη,

    δεν μπορεις να συγκρινεις το ενα με το αλλο

    το ενα δεν ακυρωνει το αλλο

    αλλο η μηχανη ,την παιρνεις για αλλους λογους και την παιρνουν διαφορετικοι ανθρωποι με αλλα θελω

    και αλλο το αμαξι που το παίρνεις παλι για καποιους αλλους λογους.
    δεν υπαρχει το θα παρω μονο μηχανη η μονο αμαξι γιατι καποια στιγμη για καποιο λογο θα εχεις αναγκη και το αλλο .
    ο συνδιασμος και των δυο ειναι το καλυτερο αναλογα με τις ορεξεις τις καυλες και τις αναγκες του καθενος.

    Σωστά. Αλλο το ένα άλλο το άλλο.
    Οι μόνοι πιο ΗΛΙΘΙΟΙ από τους πολιτικούς, είναι οι ΨΗΦΟΦΟΡΟΙ.



  2. #107
    χιλιομετροφάγος! Το avatar του/της pektis
    Εγγραφή
    26/02/2008
    Μηνύματα
    2.820
    Ρε παιδια δεν μπορω να καταλαβω γιατι πρεπει να τιθεται θεμα συγκρισης σε ολα!
    Ειναι μερικα ατομα που ''το'χουν μεσα τους'', γουσταρουν να καβαλανε μηχανη και δεν μπορουν να φανταστουν την ζωη τους χωρις μηχανη... Καλως ή κακως για τον καθενα αυτοι ειμαστε!
    Καποιοι μπορουν να συντηρησουν μηχανη & αυτοκινητο και καποιοι οχι...ο καθενας κανει τις επιλογες του.(Προσωπικα εγω, δεν θα μπορουσα να φανταστω την ζωη μου χωρις μηχανη!)
    Το καθε ενα προσφερει διαφορετικα πραγματα,δεν χρειαζεται να κανουμε παντα ''αντιπαραθεση''....
    προσέχουμε για να έχουμε!...

  3. #108
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kiloMeater
    Εγγραφή
    02/08/2006
    Μηνύματα
    200
    Σεναριο Α)
    "Τα παιδια κοιμηθηκαν".... 11μιση το βραδυ, Παρασκευη... η ζεστουλα ακομα κραταει εξω ..
    δε θελει πολυ σκεψη, παιρνω τα κλειδια του VFR, και εφυγα... το που δεν εχει σημασια.. μια χαλαρη βολτα στην πολη, ισως προς την παραλια καμια μπυριτσα στα βραχια, σε καναν αδειο δρομο ενα μικρο ανοιγμα αμα δεν εχει κινηση, και πισω....

    Σεναριο Β)
    Παμε μια βολτα με τα παιδια....
    Τα φορτωνω στο αμαξι... ο καθενας στη θεσουλα του, λιγο μουσικη, ο κλιματισμος στη σωστη θεση, και φυγαμε για αυτοκινηταδα... κουβεντουλα, κανα αστειο να γελασουμε, απανωτα 'γιατι μπαμπα' και εξηγησεις σε οτι βλεπουμε τριγυρω.... και περναει η ωρα

    Δεν τιθεται θεμα επιλογης, σε οσους παιζουν και τα δυο σεναρια.... ποιο να αφησεις και ποιο να πιασεις...

  4. #109
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kiloMeater
    Σεναριο Α)
    "Τα παιδια κοιμηθηκαν".... 11μιση το βραδυ, Παρασκευη... η ζεστουλα ακομα κραταει εξω ..
    δε θελει πολυ σκεψη, παιρνω τα κλειδια του VFR, και εφυγα... το που δεν εχει σημασια.. μια χαλαρη βολτα στην πολη, ισως προς την παραλια καμια μπυριτσα στα βραχια, σε καναν αδειο δρομο ενα μικρο ανοιγμα αμα δεν εχει κινηση, και πισω....

    Σεναριο Β)
    Παμε μια βολτα με τα παιδια....
    Τα φορτωνω στο αμαξι... ο καθενας στη θεσουλα του, λιγο μουσικη, ο κλιματισμος στη σωστη θεση, και φυγαμε για αυτοκινηταδα... κουβεντουλα, κανα αστειο να γελασουμε, απανωτα 'γιατι μπαμπα' και εξηγησεις σε οτι βλεπουμε τριγυρω.... και περναει η ωρα

    Δεν τιθεται θεμα επιλογης, σε οσους παιζουν και τα δυο σεναρια.... ποιο να αφησεις και ποιο να πιασεις...
    +1300 (τα κυβικά του αυτοκινήτου μου)

  5. #110
    Το καλύτερο είναι το άθροισμα των κυβικών των δίτροχων σου
    να είναι μεγαλύτερο απο τα κυβικά του αυτοκινήτου σου.
    Εγώ είμαι πολύ κοντά.
    Μηχανή + παπί = 990+100= 1090
    Αυτοκίνητο = 1250

    Μόλις πάρω ένα 200άρι σκούτερ θα είμαι πασάς

    Με δύο παιδιά πάντως, το αυτοκίνητο είναι παραπάνω απο απαραίτητο.
    Τα υπόλοιπα είναι να 'χαμε να λέγαμε.

  6. #111
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dimzan
    αναλογως τι αμαξι θες και με τι μηχανη το συγκρινεις.


    Αμα μου συγκρινεις 250αρα μηχανι με 1600αμαξι λογικο

    Αμα μου συγκρινιες ομως 600αρα με 1200αρι τοτε νομιζω οτι τα βρισκουμε καπως.


    Υπ οψην εχω 650αρα μηχανη και 1600 αμαξι. Το κοστος του αμαξιου ειναι επι 1,5 της μηχανης λαμβανοντας υποψην τα παντα! Εξαιρεση η βενζινη που ευτυχως το αμαξι μου καιει λιγο πανω απ τη μηχανη.


    Αμα θες γκαζια και διασκεδαση η μηχανη ειναι μονοδρομος για ποσα μεχρι 5000-6000 ευρω
    Συμφωνώ απολύτως.. αν και είναι νωρίς ακόμα με 1100 αμάξι και bandit 650 μου έρχονται τα ίδια πάνω κάτω..
    “Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.” - Rich Cook

  7. #112
    Επειδή μου το έχουν πει και σε μένα αυτό:"Με αυτά τα λεφτά έπαιρνες αμάξι γιατί πήρες μηχανή;" η απάντηση που δίνω πλέον και τους αποστομώνω είναι:"Με αυτά τα λεφτά επίσης παίρνω 3 τόνους ροδάκινα,θα έπρεπε λοιπόν να πάρω ροδάκινα;"
    Fortis Fortuna Adiuvat

  8. #113
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
    .......,θα έπρεπε λοιπόν να πάρω ροδάκινα;"
    Αναλογως την μηχανη! :wacko:
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  9. #114
    Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
    Επειδή μου το έχουν πει και σε μένα αυτό:"Με αυτά τα λεφτά έπαιρνες αμάξι γιατί πήρες μηχανή;" η απάντηση που δίνω πλέον και τους αποστομώνω είναι:"Με αυτά τα λεφτά επίσης παίρνω 3 τόνους ροδάκινα,θα έπρεπε λοιπόν να πάρω ροδάκινα;"
    +582

  10. #115
    Πάντως παιδιά κακά τα ψέμματα όλοι όσο "σκληροτράχηλοι" και να είμαστε το αμαξάκι το χρειαζόμαστε αρκετές φορές.Έχω ένα Fiat Panda 1.300 Multijet (είναι 1300cc turbo-diesel για όσους δεν γνωρίζουν) και πολλές φορές κλαίω από τα γέλια όταν το οδηγάω είτε λόγω της απίστευτα μικρής κατανάλωσης (4,5lt/100km πόλη/επαρχιακό δίκτυο) είτε όταν βγω Ε.Ο και κοιτάω τις φάτσες των λιμουζινάτων με BMW και Mercedes να ψάχνονται όταν πάνε με 160km/h και τους προσπερνάει ένα κουβαδάκι με 180.Έχει πολύ πλάκα το σκηνικό :rotflmao:
    Fortis Fortuna Adiuvat

  11. #116
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963

    Re: με τα ίδια λεφτά παίρνεις αυτοκίνητο

    Αρχικά δημιουργήθηκε από kostas777
    καλά να στο λέει κάποιος άσχετος που δεν ξέρει που είναι το αριστερά και που το δεξιά. αλλά να στο λένε άτομα που σε ξέρουν; σήμερα μου το (ξανα)είπε ο πατέρας μου. μα τι σκέφτονται;;
    Σκέφτονται
    ότι με με τα ίδια λεφτά παίρνεις αυτοκίνητο!
    :rotflmao:


    Κι άλλοι έχουν πληρώσει τα ίδια και περισσότερα για να τους γ….
    Άρα που οδηγούμεθα?
    :rotflmao:

Σελίδα 8 από 8 ΠρώτοΠρώτο ... 345678

Παρόμοια θέματα

  1. Πάλι τα ίδια με τη βενζίνη;
    από Operater στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 52
    Τελευταίο μήνυμα: 26/09/2008, 07:42
  2. Ti Na ΠΑΡΩ ΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΛΕΦΤΑ????
    από panavour στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 08/04/2008, 14:01
  3. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 01/04/2008, 17:31
  4. Η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΜΑΤΙΑ
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 80
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2004, 15:16
  5. Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 12/12/2003, 13:31

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF