Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 16

Θέμα: manual για honda innova καρμπυρατερ η καποια φωτογραφια απο το δεξι καπακι μεσα.

  1. #1

    manual για honda innova καρμπυλατερ η καποια φςτογραφια απο το δεκσι καπακι μεσα.

    καλησπερα παιδια εκανα σημερα την εξης μ@λ@κι@ ανοιξα το δεξι καπακι απο το innova για να αλλαξω δισκους καμπανας και σαν βλακας νομιζα οτι θα ειναι σαν του glx τραβιξα το καπακι αποτομα νομιζοντασ οτι θα βρω μετα το που παει τι και πεσαν κατι κομματια που επιαναν στην καμπανα και στο καπακι με αποτελεσμα να μην μπορω να βρω ακριβως που μπαινουν...ευχαριστω προκαταβολικα
    kOtSaRiSs o IaPoNaSs

  2. #2
    παιδια μια βοηθεια plz
    kOtSaRiSs o IaPoNaSs

  3. #3
    Λογικά σου έπεσαν

    ένα τρίγωνο μεταλλικό με ρουλεμανάκια, μια φωλιά για αυτό , ένας ατέρμονας από τον επιλογέα ναι ;;

    όταν έλυσες το καπάκι δεν ξεβίδωσες το παξιμάδι από τη βίδα που ρυθμίζεις το συμπλέκτη ;;


  4. #4
    Δεν παμε καλα.. Το avatar του/της Daemon
    Εγγραφή
    25/09/2005
    Μηνύματα
    1.391



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	χωρίς τίτλο.jpg 
Προβολές:	649 
Μέγεθος:	34,1 KB 
ID:	231203
    "Διαφωνώ με όσα λες αλλά θα υπερασπίσω με την ζωή μου το δικαίωμά σου να τα λες και με την ζωή σου το δικαίωμα μου να μην σε ακούω"
    "Δημοκρατια ειναι 4 λυκοι και 1 προβατο να ψηφιζουν για φαγητο"

  5. #5
    Ωραίος Αντρέα .. (και εγώ από μνήμης προσπαθούσα να το θυμηθώ )


  6. #6
    ακριβος αυτα φιλε μου.
    kOtSaRiSs o IaPoNaSs

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από o IaponasS
    ακριβος αυτα φιλε μου.
    προσοχή με το τρίγωνο με τα σφαιρικά ρουλεμανάκια .. βάλε λίγο γράσο να το σταθεροποιήσεις γιατί όταν πας να βάλεις πάλι την κάσα μπορεί να πέσει μέσα ...


  8. #8
    ο ατερμονας του επιλογεα μπαινει ορθιος η καπως πλαγιαστα?
    α και αν μπορειτε να μ πειτε καποια μαρκα για δισκους γιατι το innova σερνεται απο την μανα του
    kOtSaRiSs o IaPoNaSs

  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από o IaponasS
    ο ατερμονας του επιλογεα μπαινει ορθιος η καπως πλαγιαστα?
    α και αν μπορειτε να μ πειτε καποια μαρκα για δισκους γιατι το innova σερνεται απο την μανα του
    όχι ο ατέρμονας εφαρμόζει και θα το καταλάβεις αν τα έχεις βάλει όλα σωστα θα δοκιμάσεις να πιεσεις τον επιλογέα των ταχυτήτων από την άλλη να δεις αν δουλεύει

    και ebc καλοί είναι και newfren καλοί είναι αλλά αν μιλάς για βελτίωση απόδοσης δεν θα δεις τρομακτική διαφορά με δίσκους εκτός και αν οι παλιοί έχουν γίνει χαρτοπόλεμος



  10. #10
    χαρτοπολεμος εχουν γινει γιατι μερικες φορες οι ταχυτητες δεν θελαν να κουμποσουν και το μηχανακι ανοιγε στο ενα χιλιομετρο πατιναρε σε σταδιο αυτοκτονιας πρωτη φορα βεβαια ασχολουμε με το συγκεκριμενο μηχανακι.μπορεις να μου πεισ καποια βελτιωση χωρις να πειραξω κυλινδροπιστονο?
    kOtSaRiSs o IaPoNaSs

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από o IaponasS
    χαρτοπολεμος εχουν γινει γιατι μερικες φορες οι ταχυτητες δεν θελαν να κουμποσουν και το μηχανακι ανοιγε στο ενα χιλιομετρο πατιναρε σε σταδιο αυτοκτονιας πρωτη φορα βεβαια ασχολουμε με το συγκεκριμενο μηχανακι.μπορεις να μου πεισ καποια βελτιωση χωρις να πειραξω κυλινδροπιστονο?
    ναι μια τουρμπίνα της garrett με light pressure ...
    μακρύτερο ψαλίδι η ενίσχυση με γαζιά , και φρεζα στην κεφαλή με ενισχυμένα ελατήρια και βαλβίδες ...εγγύηση 500 μέτρα αλλά στη γκόντρα με αδειούμπες θα σπατσάρεις τα φράγκα
    (πλάκα κάνω φυσικά)


    όχι μην πειράξεις τίποτα ... παπάκι είναι το καημένο πόσο θες να πηγαίνει ;;


    (φεύγω έχω δουλειά λέμε για όποια άλλη απόρία ρώτα αυτόν http://www.moto.gr/forums/member.php...o&userid=10991 πές του από τον Catmaster είναι λίγο παλιόπουστας αλλά θα σε βοηθήσει ευχαρίστως )



  12. #12
    χαχαχαχαχαχα δεν λεω οτι δεν ειναι παπακι αλλα ακομα και για παπακι ψοφιο ειναι τεσπα εγω εννοουσα μηπως να πεξω με γραναζια κανεναν αλλον πολαπλασιαστη η τιποτα τετοιο καθε ιδεα δεκτη....φευγω και εγω παω να προλαβω τα μαγαζια να παρω μια τοθρμπινα να βαλω να δω αν θα πετυχει το project.χαχαχαχαχαχ
    kOtSaRiSs o IaPoNaSs

  13. #13
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
    (φεύγω έχω δουλειά λέμε για όποια άλλη απόρία ρώτα αυτόν http://www.moto.gr/forums/member.php...o&userid=10991 πές του από τον Catmaster είναι λίγο παλιόπουστας αλλά θα σε βοηθήσει ευχαρίστως
    Κοίτα παλιολινάτσα..

    Φωτό δεν έβαλα ακόμη, οπότε μην ΖΜπρώχνεις την τύχη σου ..
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
    Κοίτα παλιολινάτσα..

    Φωτό δεν έβαλα ακόμη, οπότε μην ΖΜπρώχνεις την τύχη σου ..
    Κοιτα μη βγάλω εγω κάτι που εχω αρχαιες απο τις πέτρες και γινουμε ορδέλο εδω μέσα γουτσουλινι μου ...

    (κατσε να ριξω και στη Λουλου ενα συρμα να πιασει τα μποσικα και τα λεμε )

  15. #15
    παιδια σας εχω πριξει αλλα μολισ ξενερωσα εβγαλα την καμπανα και τουσ δισκουσ μολισ τωρα και οι δισκοι εχουν ακομα ψωμι πανω αλλα το μηχανακι πατιναρε παρα πολυ και ιλπιζα στουσ δισκουσ α και επισης το φυγοκεντρικο μεσα εχει κανει πατημα δλδ ειναι πολυ εμφανες το πατημα και με τα ματια και με την αφη...plz help me δν μπορω αλλο πατιναρισμα
    kOtSaRiSs o IaPoNaSs

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. πλαστικα για honda innova 125
    από noname3 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2014, 20:19
  2. Ποια ειναι τα καλυτερα λαδια για Honda Innova?
    από clyde2 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 17/05/2009, 11:22
  3. ΙΜΙΤΑΣΙΟΝ ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ Honda Innova
    από TRANSALP1 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2006, 01:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF