Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 10 από 10

Θέμα: Χτυπάει η καμπάνα!!!

  1. #1

    Unhappy Χτυπάει η καμπάνα!!!

    Γεια χαρά παίδες .Έχω ένα προβληματάκι με το cbf μου...μου χτυπάει η καμπάνα. Πήγα στον μηχανικό μου και μου είπε ότι είναι κάτι που συμβαίνει στα μηχανάκια γενικότερα. Το μηχανάκι έχει 16.500 σχεδόν χιλιόμετρα... είναι φυσιολογικό ? Μου είπε ότι πιθανόν να φταίνε τα λάδια και ότι έχει κάνει κενά μέσα η καμπάνα . Ξέρει κανείς κάτι για το θέμα ? Πω αντιμετωπίζεται ? Τι να κάνω ?
    Thanks....
    Μ αρέσει να μην λέω πολλά...

  2. #2
    D-11 Earth Mover Το avatar του/της Tpap
    Εγγραφή
    11/10/2007
    Μηνύματα
    2.954
    Γιατί παραπονιέσαι...?

    Άλλοι πληρώνουν για να την ακούν και άλλοι πληρώνουν για να την βλέπουν...

  3. #3
    Εκτιμώ το χιούμορ σου φίλε..αλλά επειδή θέλω να ξέρω αν υπάρχει πρόβλημα στο μηχανάκι με το συγκεκριμένο θέμα θα προτιμούσα μια πιο σοβαρή απάντηση ή ένα λόγω που συμβαίνει...
    Μ αρέσει να μην λέω πολλά...

  4. #4
    φιλε μου η καμπανα αποτελει ενα απο τα μαμα προβληματα του συγκεκριμενου μοντελου τα προβληματα με την νεκρα οφειλονται μαλλον σαυτο.εγω οταν το ακουσα πηγα για προληπτικη αλλαγη μεσα στην εγγυηση αλλα δεν μου την αλλαξαν επειδη δεν ειχε το προβλημα.απλα ο μηχανικος μου ειπε ε καποια στιγμη θα χρειαστει να αλλαξουμε.αφου εμεινα μαλακας με την απαντηση δεν ξαναασχοληθηκα.αν εισαι μεσα στην εγγυηση πανε να στην αλλαξουν αν δεν εισαι παλι να πας και προσοχη σε 2 σημεια 1ον καλο και τακτικο γρασαρισμα αλυσιδας και 2ον αλλαγη λαδιων στα 3000-3500 χιλιομετρα

  5. #5
    Όχι και τόσο νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/05/2009
    Μηνύματα
    21
    CBF πιο CBF, στο δικό μου το 600 χτυπάει επίσης αλλά δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.. Και στο Transalp του έχω κάνει τον ίδιο κτύπο και δεν είχα ποτέ πρόβλημα.
    Η αλήθεια είναι ότι δεν που αρέσει καθόλου που ακούγεται σαν κουδουνίστρα (υπερβολή) αλλά δεν ανησυχώ καθόλου.

  6. #6
    sorry εγω ειπα για το 250αρι για το 600αρι δεν γνωριζω

  7. #7
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Γενικα τα Honda εχουν τραγουδιστες καμπανες και ειδικα το 250αρι...

    τωρα το κατα ποσο ο θορυβος ειναι στα φυσιολογικα πλαισια η αποτελει προβλημα θα το διπαιστωσει ενας εμπιστος μηχανικος

  8. #8
    Μάγκες εγώ μετά απο 38,500χλμ ούτε καμπάνες έχω ακούσει αλλά ούτε και κουδούνια...
    Το μοτέρ κελαηδάει ακόμα... Λάδια ημισυνθετικά κάθε 6,000χλμ και τίποτα άλλο (τα Agip κιόλας...)
    http://s3.bitefight.gr/c.php?uid=35091

  9. #9
    Γεία σε όλους μόλις αγόρασα μια μπλε cbf 600 και ενώ θα έπρεπε να πετάω από τη χαρά μ αλλά με το που την έβαλα μπροστά και πήγα να ξεκινήσω έπαιξα με το συμπλέκτη και όταν το πάταγα κανένα πρόβλημα όταν τον άφηνα όμως ένας ενοχλητικός θόρυβος με προβληματίζει....Ρώτησα γνωστούς και μου είπαν "καμπάνα" και ότι δεν είναι τπτ. Και τους πιστεύω αλλά θέλω κάποια στιγμή να το αλλάξω να το φτιάξω δεν μπορώ να το νιώθω και να το ακούω ξέρει κανείς πόσο κάνει και τι κάνει ακριβώς?? Ευχαριστώ

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vangkaret
    Γεία σε όλους μόλις αγόρασα μια μπλε cbf 600 και ενώ θα έπρεπε να πετάω από τη χαρά μ αλλά με το που την έβαλα μπροστά και πήγα να ξεκινήσω έπαιξα με το συμπλέκτη και όταν το πάταγα κανένα πρόβλημα όταν τον άφηνα όμως ένας ενοχλητικός θόρυβος με προβληματίζει....Ρώτησα γνωστούς και μου είπαν "καμπάνα" και ότι δεν είναι τπτ. Και τους πιστεύω αλλά θέλω κάποια στιγμή να το αλλάξω να το φτιάξω δεν μπορώ να το νιώθω και να το ακούω ξέρει κανείς πόσο κάνει και τι κάνει ακριβώς?? Ευχαριστώ
    Εγώ όταν ρώτησα στον μηχανικό μου για το κόστος αλλαγής κούνησε το κεφάλι με τέτοιο τρόπο που κατάλαβα πως είναι πολλά τα λεφτά Άρη ! Αλλά είναι ψυχολογικό, θα το ξεπεράσεις δεν είναι τίποτα η καμπάνα που ακούγεται όντως σε πολλά μηχανάκια ακούγεται έτσι

Παρόμοια θέματα

  1. innova,καμπανα?καδενα?
    από vespaleon στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 31/07/2008, 14:14
  2. Απαντήσεις: 67
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2007, 15:50
  3. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 16/01/2007, 19:31
  4. χτυπαει το σασμαν
    από alfa156 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 11/07/2006, 11:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF