Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 10 από 10

Θέμα: ΤΡΟΧΑΙΟ ΣΤΟΝ ΚΗΦΙΣΟ ΕΧΤΕΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ!!

  1. #1
    είπα μήπως....αλλά δεν... Το avatar του/της Pokermon
    Εγγραφή
    07/04/2005
    Μηνύματα
    1.255

    ΤΡΟΧΑΙΟ ΣΤΟΝ ΚΗΦΙΣΟ ΕΧΤΕΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ!!

    Έχω σταματήσει σε παρά πολλά τροχαία ατυχήματα και έχουνε δει τα μάτια μου πάρα πολλά, το χτεσινό όμως ήτανε για την ψυχολογία μου το πιο άσχημο! Δεν είχε αίματα η διάφορα άλλα οπτικά άσχημα πράγματα, ήτανε ένα παλικάρι το πολύ 22 χρόνων ( χωρίς κράνος )στον Κηφισό με πορεία προς Αθήνα στο σημείο που Ίδη είχε ανηφορήσει η γέφυρα της ιεράς οδού με ένα σκουτεράκι ( αυτά που δεν πάνε πάνω από 60 σε κατηφόρα ) και τπτ από όλο το τροχαίο δεν έδειχνε ότι αυτό το παιδί θα ξεψυχούσε μπροστά μου! Ρώτησα να μάθω πως και τι και κανένας δεν μίλαγε με ειλικρίνεια, ένας μου είπε ότι πήγε και έσκασε πίσω από το φορτηγό στην πόρτα με την καρωτίδα μόνος του ( γύφτικο αρχαίο όχημα με 6 άτομα και τίγκα στην σαβούρα με ανοιχτή την πίσω πόρτα του ), άλλος μου είπε ότι το μηχανάκι είναι κάτω από το φορτηγό ( δεν ήτανε )! Εγώ κάθισα και παρατήρησα τα πάντα γύρω μου, το παλικάρι δεν φαινότανε να είχε τραυματισμούς, σπασίματα η σημάδια τριβής με τον δρόμο, το σκουτεράκι δεν είχε ζημιά μεγάλη παρά μόνο το ότι είχε φύγει η σέλα από επάνω, γδάρσιμο στο δρόμο από την μότο όχι πάνω από 1,5 μέτρο, ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΡΕ????? Έσπαγα το κεφάλι μου να καταλάβω μέχρι που ήρθε η αστυνομία, μετά από λίγο και περιμένοντας το γαμ ασθενοφόρο ρώτησα τον έναν αστυνομικό ‘ έβγαλες άκρη? Όχι φίλε μου δεν έβγαλα αλλά σίγουρα το παιδί δεν έπεσε μόνο του από πίσω από το φορτηγό’. Έβλεπα τις απεγνωσμένες προσπάθειες ενός φυσιοθεραπευτή να προσπαθεί να κρατήσει το παιδί στην ζωή με τεχνητή αναπνοή ( ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥ ) μέχρι που ήρθε το ασθενοφόρο είχαν αρχίσει Ίδη να κυλάνε δάκρυα από τα μάτια μου. Ο οδηγός του ασθενοφόρου έτυχε να είναι φίλος μου. Περιμέναμε να δούμε τι θα μας πούνε οι γιατροί που ήρθανε με το άλλο ασθενοφόρο ένα λεπτό μετά και ενώ το παιδί το είχανε βάλει μέσα για να του δώσουνε οξυγόνο, είδα τον φίλο μου να μου κάνει χαρακτηρίσθηκα νόημα ‘ φύγε Βαγγέλη, τελείωσε ‘ αμέσως καβάλησα την μηχανή μου και έφυγα κλαίγοντας και ταυτόχρονα νευριασμένος!!!
    Όλα έγιναν εχτές αλλά δεν είχα κουράγιο να τα γράψω, όλα έγιναν εχτές αλλά εγώ ακόμα και σήμερα δεν έχω κουράγιο να οδηγήσω και όλα αυτά όχι γιατί ξέρουμε ότι κάθε μέρα κινδυνεύουμε με της μότο στους δρόμους, αλλά γιατί ρε παιδία ολόκληρος Κηφισός, δεν είδε κανένας μα κανένας τι σκατά έγινε με το παλικάρι???????? Αυτό είναι που με έκανε τόσο χαλιά και το μόνο που σκέφτομαι και προσεύχομαι από εχτές το μεσημέρι είναι το εξής ‘ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΦΥΓΕ ΝΑ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟ ΕΛΕΓΧΟΥΜΕ, ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΦΥΓΕΙΣ’
    Το τροχαίο έγινε εχτές το μεσημέρι περίπου στις 2.30 αν θυμάμαι καλά. Αν κάποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω θα ήθελα να το αναφέρει, εγώ χωρίς να θέλω να φανώ προκατειλημμένος αλλά πολύ φοβάμαι ότι κάποια μαλακία έκανε ο γύφτος με το φορτηγό και πήρε το παιδί από κάτω η το πέταξε στο πεζοδρόμιο.
    @ Pokerland

  2. #2
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    Δεν βλέπουν τπτ γμτ!

    Όλοι πάνε σαν υπνωτισμένοι.
    οσο για τους γύφτους.... αυτοί ανήκουν σε άλλο ανέκδοτο, άσχέτως εάν ο συγκεκριμένος έφταιγε ή όχι.




    Μακάρι Βαγγέλη να μην ακτάλαβες καλά...


    Μακάρι να είναι καλά το παιδί...
    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  3. #3
    σψι φι ρθλεσ ;-) Το avatar του/της danaos75
    Εγγραφή
    02/04/2004
    Μηνύματα
    731
    Μου σήκωσες την τρίχα κάγκελο ρε Pokermon,

    μακάρι όπως λες να μην επιασες το νόημα καλά, και το παιδί γρηγορά να σταθεί στα πόδια του,
    The MEDIATOR between the HEAD and the HANDS MUST be the heart.

  4. #4
    .
    Εγγραφή
    10/09/2003
    Μηνύματα
    916

    Τοσοι ανθρωποι και κανεις δεν ειδε τιποτα....?

    Αναισθησια λεγεται - αυτα συμβαινουν σε ολα τα μεγαλα αστικα κεντρα οπου κανεις δεν ενδιαφερεται για τον διπλανο του........

    Κριμα το παληκαρι......

  5. #5
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gmakris

    Τοσοι ανθρωποι και κανεις δεν ειδε τιποτα....?

    Εδώ την άλλη φορά στη Βείκου το παληκάρι έφυγε μέρα μεσημέρι!!! Κανείς δεν είδε τπτ!!!


    ΣΤον Κηφισό άντε πες, πάνε όλοι πλακωμένοι αλλά και πάλι.......


    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  6. #6
    Κουφάλογες Γριές!!!! Το avatar του/της kapeos
    Εγγραφή
    16/05/2002
    Μηνύματα
    260


    Κρίμα το πιτσιρίκι
    www.exormisi.gr η πύλη στα ελληνικά αξιοθέατα...

  7. #7

  8. #8
    Αυτα ειναι τα ασχημα ρε γαμωτο κριμα.......

  9. #9
    gsxr power for ever!!! Το avatar του/της GTZ750
    Εγγραφή
    02/12/2004
    Μηνύματα
    1.350
    ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ!!!!!!

    corona fotos

    corona fotos 1



  10. #10
    Αιώνιος Νεανίας! Το avatar του/της Lupo
    Εγγραφή
    17/05/2005
    Μηνύματα
    626

    Μακάρι να κατάλαβες λάθος.
    5/2/2008 Καλωσόρισες!
    22/1/2013 Καλωσόρισες!
    :a07:

Παρόμοια θέματα

  1. Ατύχημα στον Κηφισο το απόγευμα
    από noble στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 59
    Τελευταίο μήνυμα: 01/10/2011, 11:32
  2. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 03/10/2006, 18:50
  3. Παραλιακη το μεσημερι
    από Giorgos19 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 08/06/2006, 22:29
  4. χθές το μεσημέρι,
    από nimbus στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2005, 14:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF