Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 25 από 25

Θέμα: Αουτςςςς!!!!

  1. #16
    ρακόμελος Το avatar του/της dodos_1
    Εγγραφή
    26/04/2005
    Μηνύματα
    219
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Noela
    Τι μηχανάκι έχεις;
    Ρωτάω γιατί το δικό μου στο πρώτο σέρβις ήθελε και ρύθμισμα βαλβίδων και μου πήγε κάπου στα 120, στο Μπολασίκη επίσης. Μήπως δεν ήταν μόνο λάδια, φίλτρο;
    Aprilia Tuono είναι και μου άλλαξε λάδια φίλτρο και την τσιμούχα του φίτλρου λαδιου + 48 ευρω εργασία.

  2. #17
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    48 ευρω εργασία.....;;;;;;;;;;;;;;;


    Τι είπες τώρα;;;...:hypnotize
    Δηλαδή παιδευόταν ενα μεροκάματο για να σου κάνει τα παραπάνω;...

    Ρε γμτ., λάθος επάγγελμα κάνω...

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  3. #18
    Λοιπόν, στο Τουόνο κανονικά ρυθμίζουν βαλβίδες στο πρώτο σέρβις. Γι αυτό και είναι ακριβή η εργασία. Τσέκαρε τι - και αν - λέει το manual, και πάρε τους τηλ. και ρώτα τι σου κάνανε. Θα έπρεπε να το γράφει στην απόδειξη φαντάζομαι.

  4. #19
    είδα φως και μπήκα
    Εγγραφή
    16/09/2003
    Μηνύματα
    183
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
    48 ευρω εργασία.....;;;;;;;;;;;;;;;


    Τι είπες τώρα;;;...:hypnotize
    Δηλαδή παιδευόταν ενα μεροκάματο για να σου κάνει τα παραπάνω;...

    Ρε γμτ., λάθος επάγγελμα κάνω...

    Gandalf

    Τι λες τώρα!!!!!!!! κάτι τέτοια άκουγα και για εδώ στην πάτρα, και στην θεσ/νικη και δεν πήρα το caponord....σέρβις με ρύθμισμα βαλβίδες, μπουζί, τακάκια και λάδια 400 ευρώ!!!!! στην θεσ/νικη (2ός ξάδερφος) και όταν άκουσε πόσα δίνω για το tdm έμεινε μ@λακας.

    Όσο για το ρύθμισμα βαλβίδων δεν νομίζω να στο έκανε NOELA με 120 ευρώ μόνο...

  5. #20
    ρακόμελος Το avatar του/της dodos_1
    Εγγραφή
    26/04/2005
    Μηνύματα
    219
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
    48 ευρω εργασία.....;;;;;;;;;;;;;;;


    Τι είπες τώρα;;;...:hypnotize
    Δηλαδή παιδευόταν ενα μεροκάματο για να σου κάνει τα παραπάνω;...

    Ρε γμτ., λάθος επάγγελμα κάνω...

    Gandalf
    Γι'αυτό και η αρχική μου ερώτηση ήταν αν ξέρετε κάποιο άλλο εξουσιοδοτημένο της Aprilia...έχω 2 χρόνια εγγύηση και δεν μπορώ να πάω στο συνεργείο της γειτονιάς μου...αλλιώς θα άλλαζα και εγώ με 10 ευρώ μέχρι και τα δισκόφρενα!!!
    :smilea:

  6. #21
    ρακόμελος Το avatar του/της dodos_1
    Εγγραφή
    26/04/2005
    Μηνύματα
    219
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Noela
    Λοιπόν, στο Τουόνο κανονικά ρυθμίζουν βαλβίδες στο πρώτο σέρβις. Γι αυτό και είναι ακριβή η εργασία. Τσέκαρε τι - και αν - λέει το manual, και πάρε τους τηλ. και ρώτα τι σου κάνανε. Θα έπρεπε να το γράφει στην απόδειξη φαντάζομαι.
    Θα τσεκάρω την απόδειξη γιατί δεν θυμάμαι.

  7. #22
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Φέτος εγκαινίασε το καινούριο του μαγαζί ο ανθρωπος, να μην ανεβουν τα λάδια ?
    απο το ΙΡΑΚ θα έρχονται....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  8. #23
    No bike.....No party Το avatar του/της zeli
    Εγγραφή
    24/02/2005
    Μηνύματα
    244
    Αν και λίγο παλιό το post συνεχίζω...

    Συνεργεία για Aprilia γιοκ...(εκτός και έχεις γνωστο και γνωστός του γνωστού.... s...t high and look around )

    Το Capo αγοράστηκε το Μαιο του 04 απο Μοτο Johny's

    1) Service 100km120€ μου χάρησε και μια διαροή στα "H" και δεν μου έκανε αυτό στα 4000 παρα με πήγε κατευθείαν στα 6500.

    2) Service 6500km 160€. Μου εκοψε μια βίδα απ το τεπόζιτο η διαροη συνεχιζόταν αλλά μου έσπασε και τον ένα ταχυσύνδεσμο του ψεκασμού (τα μοντέλα του 04 και ανω φοράνε μεταλλικούς)

    3) Αλλαγή λαδιών στον Πέρο. 11000κμ. 40€ Μου έκοψε το σωληνάκι υπερχείλησης και κλότσησε και το μπουλόνι του ψαλιδιου-ζάντας.

    4) Service 15000km. Ψωμόπουλος. 200€ και 3 μέρες στο συνεργείο... Η διαροή στα "Η" συνεχίζει....

    το μηχανάκι καίει και γενικώς σέρνεται με εξέρεση ψηλά.

    5) Αλλαγή λάδια στον Μπολασίκη 60€

    6) Συμάζεμα στον Μπολασίκη. Διαροή ( οι ανθρωποι άνοιγαν τα καπάκια των βαλβίδων και δεν άλαζαν το O-ring ελεος

    ) αλλάγη στον κομμένο ταχυσύνδεσμο και βίδες σέλλας ντεποζίτου, τάπας παραφλού, χαρτογράφησης,συγχωνισμο κυλίνδρων 80€

    7) Service στα 22500και αλλαγή μετά απο παράπονά μου οτι το μηχανάκι καίει και δυσκολέυεται να γυρίσει την μίζα με την πρώτη μιζιά ...στα μπουζοκαλώδια,πολ/σιαστη.Επιτέλους πήρα το V2 1000 μου πίσω, αλλα 190€.

    Εν κατακλείδι θέλω να πω οτι στον Μπολασίκη ξέρουν να φτιάχνουν Aprilia είναι εξυπηρετικοί παραχωρούν και μηχανάκι αντικατάστασης.Αλλά είναι αδιανόητο να χρεώνουν 50 και 100€ εργατικά για ένα service.Προφανώς εχουν καταλάβει τι παίζει εξω και ακολουθούν μονοπωλιακή πολιτκή.Απαράδεκτο απο κάθε πλευρά.Το μόνο παρήγορο είναι οτι έχει συνεργείο,εκθεση,stock ανταλακτικών ευρωπαικών προδιαγραφών και μηχανικούς με τεχνογνωσία.(και τιμές Ευρωπαικών προδιαγραφών

    )
    THE MORE WE SEE THE MORE WE KNOW...

  9. #24
    Απ'ότι γνωρίζω Καλλιρόης & Φρατζή έχει ανοίξει καινούριο κατάστημα εξουσιοδοτημένο Aprilia ο Δημήτρης Μαραγκάκης και τα πρώτα σχόλια είναι πολύ θετικά....


  10. #25
    No bike.....No party Το avatar του/της zeli
    Εγγραφή
    24/02/2005
    Μηνύματα
    244
    Thanx man
    THE MORE WE SEE THE MORE WE KNOW...

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF