Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 25

Θέμα: Αουτςςςς!!!!

  1. #1
    ρακόμελος Το avatar του/της dodos_1
    Εγγραφή
    26/04/2005
    Μηνύματα
    219

    Αουτςςςς!!!!

    Υπάρχει κάποιος με Aprilia να προτείνει κανένα συνεργείο γιατί ο ΜΠΟΛΑΣΙΚΗΣ σήμερα με δάγκωσε(κατά την γνώμη μου) στο 1ο σερβις(1000χλμ);...110,00 ευρώ για λάδια και φίλτρο...

  2. #2
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    σώπα ρε λογικά είναι....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


    Ειδικά αν στο Aprilia σου έχεις προσαρμόσει και φρυτέζα , χωρητικότητος 20-30ltr λαδιού...

    Sorry δεν έχω κάποιον , αλλά για τον συγκεκριμένο που αναφέρεις έχω ακούσει και απο άλλους φίλους πάρα πολλά παράπονα.
    Ειδικά στο M/B του ΜΟΤΟ που πολλά παιδιά έχουν Aprilia.


    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  3. #3
    ρακόμελος Το avatar του/της dodos_1
    Εγγραφή
    26/04/2005
    Μηνύματα
    219
    ΟΚ ευχαριστώ.θα ρίξω και εκεί ένα post μπας και βρούμε καμιά άκρη....

    By the way,τώρα κατάλαβα γιατί εσείς οι Γιαπωνέζοι γουστάρετε το σούσι......






    .....γιατί πετάτε τα μοτόρια σας στη θάλασσα και μπλέκονται με φύκια και λοιπά όντα!!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  4. #4
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    απο οτι φαίνεται παραμιλάς ακόμα απο τον λογαριασμό..του μικρού σου service...


    Να σου υπενθυμίσω οτι τόσα δίνω εγώ για μεγάλο service και μάλιστα ολίγον τι λιγότερα με λαδάκια 15-50 castrol semi-synthetic (3 ltr.) , 2 μπουζί, φίλτρο λαδιού , αέρα, βενζίνης, ρύθμιση βαλβίδων (καλά μονοκύλινδρο είναι αλλά και πάλι...) και ενα all-arround check.

    Και αυτά κάθε 6000-7000 χιλιόμετρα...

    Είπατε κάτι για τα γιαπωνέζικα;...

    Αλέκο!....Πόσα είπατε οτι δίνετε εσείς για service και κάθε πότε...;;;;; ..Πόσα.;;;;;;;;;...αχαχαχαχαχαχαχαχα..

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  5. #5
    ρακόμελος Το avatar του/της dodos_1
    Εγγραφή
    26/04/2005
    Μηνύματα
    219
    Κάθε 7.500 χλμ σερβις.Πάντως σίγουρα υπάρχουν και πιο φθηνά συνεργεία.:smilea:

  6. #6
    ειμαι αλλου Το avatar του/της dimitris74
    Εγγραφή
    09/08/2004
    Μηνύματα
    104
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dodos_1
    Κάθε 7.500 χλμ σερβις.Πάντως σίγουρα υπάρχουν και πιο φθηνά συνεργεία.:smilea:
    χαλαρα υπαρχουν, για yamaha, honda, suzuki, kawasaki:rotflmao: :rotflmao:
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dessert

    Με ελάχιστη προσοχή, είναι κινητήρες που δεν χρειάζονται να έχουν κάποιο σοβαρό service πριν τα 200.000 χλμ. σε αντίθεση, με τους τετραμπ@ύρδελους Ιαπωνικούς που στα 40000 σου ζητάνε τα "οικονομικά" και εύκολα προσητά, σε όλους τους πληθωρικούς αγοραστές τους ανταλλακτικά...

  7. #7
    Παλαιουρας :) Το avatar του/της Lazio
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    548
    ΠΟΣΑΑΑΑΑααααααααααααααα? 110 Ευροπουλα
    για λαδια φιλτρο και ενα ψευτοελεγχο που κανουν στο 1ο σερβις

    Ρε τι κλεφτες ειναι αυτοι καλα ρε μεγαλε και του τα εδωσες? :a28: :a28:

    Εγω προχτες για το 1 σερβις εδωσα 10 ευρο για το φιλτρο που αλλαξε και 4 λιτρα λαδια που αγορασα μονος μου αλλα 36 Ε.



    Δηλαδη αμα σου βγαλει και καμμια ζημιουλα και πρεπει να το φτιαξεις βλεπω να σου περνουν και τα σωβρακα

    ΗΜΑΡΤΟΝ

  8. #8
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    Δυστυχως..... έτσι είναι η δουλειά......






    Japan ολε!
    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  9. #9
    είδα φως και μπήκα
    Εγγραφή
    16/09/2003
    Μηνύματα
    183
    Άσε να μου αρέσει εμένα το σούσι και να πληρώνω αλλαγή λαδιών & φίλτρου 45 ευρώ & εσύ 110...

    να μην μιλήσουμε για ρυθμίσεις βαλβίδων κτλ γιατί θα στεναχωρηθείς πολύ............

  10. #10
    ρακόμελος Το avatar του/της dodos_1
    Εγγραφή
    26/04/2005
    Μηνύματα
    219
    Φίλε μου είχα Honda και ξέρω τι εστί Σαρακάκης!Μακάρι να μην χρειαστείς ποτέ ανταλλακτικό γιατί εμένα μου ζήτησε για τη βίδα της μανέτας του συμπλέκτη στο Cbr που είχα 28 ευρώ!Και για τις λοιπές ιαπωνικές τα ίδια ακούγονται.:smilea:

  11. #11
    είδα φως και μπήκα
    Εγγραφή
    16/09/2003
    Μηνύματα
    183
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dodos_1
    Φίλε μου είχα Honda και ξέρω τι εστί Σαρακάκης!Μακάρι να μην χρειαστείς ποτέ ανταλλακτικό γιατί εμένα μου ζήτησε για τη βίδα της μανέτας του συμπλέκτη στο Cbr που είχα 28 ευρώ!Και για τις λοιπές ιαπωνικές τα ίδια ακούγονται.:smilea:

    ΗΟΝΔΑ????? φτου φτου φτου μακριά από μας...Yamaha rylez

  12. #12
    Τι μηχανάκι έχεις;
    Ρωτάω γιατί το δικό μου στο πρώτο σέρβις ήθελε και ρύθμισμα βαλβίδων και μου πήγε κάπου στα 120, στο Μπολασίκη επίσης. Μήπως δεν ήταν μόνο λάδια, φίλτρο;

  13. #13
    βολτάδικο μέλος
    Εγγραφή
    27/03/2005
    Μηνύματα
    370
    mikro service (ladia-filtro-elegxos) 5 euro me ta ladia dika mou se eksousiodotimeno tis honda.
    ...

  14. #14
    Παλαιουρας :) Το avatar του/της Lazio
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    548
    Ζ750 δεν ειχα προβλημα με βαλβιδες ουτε τιποτα αλλο μηχανικο

    Απλα μου εκανε το προβλεπομενο ελεγχο κοιταξε και ρυθμισε 2 πραγματακια που του ζητησα και με αλλαγη λαδιων και φιλτρου 10 ΕΥΡΩΩΩΩ

    Αληθεια τι προβλημα υπηρχε με τις βαλβιδες
    σου κτυπαγαν στο ρελαντι ειχε μειωμενη αποκριση στο γκαζι πως καταλαβατε το προβλημα?

  15. #15
    Lazio, η απάντηση/ερώτηση πήγαινε στον dodos_1.

    Οι βαλβίδες δεν είχαν κανένα πρόβλημα, απλά στο συγκεκριμένο μηχανάκι το ρύθμισμα βαλβίδων είναι στάνταρ στο πρώτο σέρβις. Γι αυτό και ρωτάω τι μηχανάκι έχει.

    Ξέχασα να αναφέρω ότι στο Μπολασίκη στο πλένουν το μηχανάκι μετά από κάθε σέρβις. Αυτό στα +

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF