Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 15

Θέμα: Honda Innova injection 11-λέει;

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/08/2011
    Μηνύματα
    6

    Honda Innova injection 11-λέει;

    Κατ'αρχάς καλησπέρα σας.Είμαι ολοκαίνουριος στο φόρουμ σας (αν και παραδέχομαι οτι το παρακολουθούσα ιδιαίτερα πριν τολμήσω να γραφτώ) και θέλω να μου πείτε την άποψή σας -once again- για το Honda Innova το ψεκαστό.
    Μπορεί κάποιος να μου δώσει συγκεντρωτικά το τι χρειάζεται ακριβώς ωστε να γίνει δυνατότερο μετά το στρώσιμο (π.χ. κανένα πιστόνι, εξάτμιση, εκκεντροφόρος κ.τ.λ.) και πώς αντιμετωπίζονται τα συνηθισμένα του προβλήματα (δηλ. στα πλαστικά που τρίζουν πρέπει να τα λύνω και να τα δένω συνέχεια; )
    Και πάλι καλώς σας βρήκα
    Αν δεν κάνεις κάτι για τις ιδέες σου,
    είτε εσύ δεν αξίζεις,είτε οι ιδέες σου.

    ΛΑΒ ΑΜΠΣΟΛΟΥΤΛΥ ΚΑΤΕΜ ΝΤΙΟΥΚ.

  2. #2
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896

    Re: Honda Innova injection 11-λέει;

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Laziali
    αν και παραδέχομαι οτι το παρακολουθούσα ιδιαίτερα πριν τολμήσω να γραφτώ
    Και πάλι καλώς σας βρήκα
    και αποφάσισες να γραφτείς..

    ΜΙΑ συμβουλή.. πάρε το παπί βάλε του βενζίνη και φύγε.. ότι και να κάνεις άλλο θα καταφέρεις 5 πράγματα:

    1) Η τσέπη σου θα αδειάσει..

    2) Στο τέλος θα έχεις πληρώσει όσο αγόρασα το bandit το 650

    3) Η αξιοπιστία θα έχει πάει περίπατο

    4) Οι γείτονες σου θα σε μισήσουν λόγω ηχορύπανσης

    5) Θα καίει παραπάνω

    Τι θα έχεις καταφέρει τώρα..:

    1) Θα έχεις κερδίσει 10 χλμ τελική σε παπί..



    Αν πιστεύεις ότι δεν καλύπτει τις ανάγκες σου ο πάπιος τότε μην προχωρήσεις στην αγορά του. Πάρε ένα μεταχειρισμένο cbf 250 ή κάποιο άλλο 250άρι..

    Εναλλακτικά μπορείς να πάρεις αν επιμένεις σε καινούριο και είναι το πρώτο σου μοτοσυκλετάκι ένα καινούριο cbr 125 που ξεστοκάρει ο Σαρακάκης το προηγούμενο μοντέλο 2490.. 14 γαϊδουράκια βγάζει τα οποία για τα κιλά τα φρένα του και το κράτημα του είναι μια χαρά..


    Πάντως αν θες τη γνώμη μου, για παπί πάντα.. τα χρήματα που ζητάνε είναι αστεία.. 2.000+ ευρώ.. Η παίρνεις ένα φτηνότερο παπί (πχ kawasaki joy-r, modenas kriss..) ή πας σε μοτοσυκλετάκι.. Εγώ αυτό επέλεξα το 2008 αγοράζοντας ένα yamaha ybr 125 και μπορώ να πω ότι ήταν άριστο σχολείο..


    αυτά τα ολίγα.. Γουελκαμ..
    “Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.” - Rich Cook

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/08/2011
    Μηνύματα
    6
    Δυστυχώς είμαι 17χρ. και δεν μπορώ να πάρω cbf,το οποίο το λατρεύω,αλλά θα κάνω υπομονή μέχρι του χρόνου (εδώ ταιριάζει ένα κλαψομ***ικο σνιιφ).Ξέρω οτι και το ιννοβα δεν μπορώ να οδηγήσω σε νόμιμα πλαίσια αλλά το παλιό 50αράκι μου κατεστράφη ολοσχερώς μετά από τρακάρισμα με μια ξανθιά κοντόχοντρη μουλάρα,που με ανάγκασε να κάνω τον σούπερμαν πάνω απ'το κουτί της.

    Δεν με ενδιαφέρει να το φτάσω σε επίπεδα yamaha z ή fx, απλά γουστάρω να το βλέπω πιο πολύ (κοινώς μπανιστιρτζής) και να μην με κρεμάει,περι αυτού ζητάω συμβουλές,επειδή έχω ακούσει κάποιες κακές κριτικές για την ταχύτητά του και την δύναμή του,ή όλα είναι ράδιο αρβύλα;


    Για να σου δείξω στο περίπου οτι με ενδιαφέρει πιο πολύ (έως σχεδόν αποκλειστικά) η εξωτερική εμφάνιση,σου δείχνω τι σκοπεύω να βάλω πάνω στο παπί:
    Τάπα βαλβίδαςhttp://www.e-moto.gr/gr/details.asp?ProductID=1247

    Αντίβαραhttp://mototrade.gr/osCommerce/popup_image.php?pID=1572

    Κάλυμμα συμπλέκτηhttp://mototrade.gr/osCommerce/popup_image.php?pID=320

    Και άλλα μικρά μικρά που απλά το κάνουν λίγο πιο ενδιαφέρον οπτικά,όχι για λόγους καγκουριάς και βλακείες,απλά να το βλέπω και να γουστάρω τη φάση του.
    Αν δεν κάνεις κάτι για τις ιδέες σου,
    είτε εσύ δεν αξίζεις,είτε οι ιδέες σου.

    ΛΑΒ ΑΜΠΣΟΛΟΥΤΛΥ ΚΑΤΕΜ ΝΤΙΟΥΚ.

  4. #4
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Όσο παράνομος είσαι με το cbf 250 είσαι και με το innova.. Οι συνέπειες σε περίπτωση ατυχήματος ή συνάντησης με το ανακριτικό της τροχαίας θα είναι ΑΚΡΙΒΩΣ οι ίδιες. Η παράβαση είναι οδήγηση χωρίς δίπλωμα.. όχι χωρίς δίπλωμα αλλά ξέρεις να είναι μικρού κυβισμού..

    Σε περίπτωση δε ατυχήματος πράγμα που απεύχομαι σου λέω ότι θα σας πάνε και εσένα και τους γονείς σου επειδή είσαι ανήλικος γ_________.

    Κάνε υπομονή ή βρες ένα πενηντάρι μεταχειρισμένο να κάνεις τη δουλειά σου και όταν κλείσεις τα 18 παίρνεις ένα μεγαλύτερο. Το θέμα έχει ξανασυζητηθεί χιλιάδες φορές εδώ μέσα.. ψάξε λίγο και θα βρεις.

    Αν θες να το κάνεις σαν χριστουγεννιάτικο δέντρο γούστα είναι αυτά και μαγκιά σου.. πάντως όσον αφορά το μηχανικό κομμάτι θα σκάσεις 500-600 ευρώ και θα πάρει 1 άλογο.. τι πιστεύεις ότι θα καταλάβεις? Μια χαρά σηκώνει 2 άτομα οποιοδήποτε 125 και σε πάει παντού. Αν πιστεύεις ότι θες λίγο καλύτερη επιτάχυνση θυσιάζοντας λίγο από την τελική του (αν και ξανατονίζω μιλάμε για παπάκι) απλά αλλάζεις το γρανάζωμα με 10-15 ευρώ και τέλος..

    ΞΑΝΑΛΕΩ ΠΑΝΤΩΣ ότι πας να κάνεις ΛΑΘΟΣ. Υπάρχουν μια χαρά 2 χρονα πενηνταράκια super motard και enduro στα ίδια χρήματα που τραβάνε όσο ένα 125 τετράχρονο.. Και του χρόνου που γίνεσαι 18 του βάζεις ένα κιτ 80 cc και είσαι άρχοντας.. Στο θέμα ασφάλειας, φρένων, κρατήματος και στησίματος γενικότερα απλά δεν υπάρχει σύγκριση..


    Anyway, επειδή συνήθως οι πιτσιρικάδες μας γράφετε τουλάχιστον κάνε μία χάρη στον εαυτό σου και ΚΡΑΝΟΣ, ΜΠΟΥΦΑΝ, ΓΑΝΤΙΑ, ΚΛΕΙΣΤΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ ΕΣΤΩ...
    “Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.” - Rich Cook

  5. #5
    οπως λεει και ο φιλος πιο πανω, μην κανεις την μ@λ@κια και δωσεις ενα σκασμο λεφτα για να κερδισεις 1 αλογο
    και 0,01 ροπη...αλλαξε το γραναζωμα για λιγο καλυτερο μπαμ και τραβηγμα, και θα εισαι μια χαρα...εγω παντως
    θα σου πω τα ιδια με πιο πανω...παρανομος θα εισαι ετσι κι αλλιως και γι'αυτο καλυτερα θα ηταν μια κανονικη
    μοτοσυκλετα απο το τιμιοτατο παπι που ομως δεν εχει καμια σχεση σε ασφαλεια και σε πολλα αλλα πραγματα
    με μια μοτοσυκλετα ακομη και αν ειναι 125 cc...το ιδιο ακριβως παρανομος θα εισαι ητε οδηγας 125 cc ητε 1000 cc
    ΟΛΟΙ ΟΙ ΙΝΔΙΑΝΟΙ, ΣΕ ΜΙΑ ΦΥΛΗ ΑΝΗΚΟΥΜΕ
    >>> click here for my youtube channel <<<

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/08/2011
    Μηνύματα
    6
    Ναι,όμως αν πάρω μηχανή δεν κάνω μπαμ οτι γυρεύω γράψιμο;
    Αν δεν κάνεις κάτι για τις ιδέες σου,
    είτε εσύ δεν αξίζεις,είτε οι ιδέες σου.

    ΛΑΒ ΑΜΠΣΟΛΟΥΤΛΥ ΚΑΤΕΜ ΝΤΙΟΥΚ.

  7. #7
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Laziali
    Ναι,όμως αν πάρω μηχανή δεν κάνω μπαμ οτι γυρεύω γράψιμο;
    ΟΥΤΩΣ η άλλως κάνεις μπαμ.. οι τροχαίοι δεν είναι χθεσινοί και να ήταν δεν είναι δύσκολο να διακρίνεις ένα ανήλικο παιδί με ένα 125.. Και ξαναλέω και ας γίνομαι κουραστικός.. το πρόβλημα δεν είναι μία κλήση αλλά ένα ατύχημα ακόμα και μικρό.. σε πήγαν γα______
    “Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.” - Rich Cook

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gregogti
    Εγγραφή
    22/06/2011
    Μηνύματα
    393
    ασε το παπι και παρε 2χρονο 50αρι enduro.θα εισαι και νομιμος και γρηγορος αφου αυτο ειναι το ζητουμενο σου

  9. #9
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/08/2011
    Μηνύματα
    6
    Το innova το έχω κλείσει ήδη,απλά ήθελα να μάθω αυτά που έγραψα στην αρχή.Δεν έχω απαιτήσεις απόδοσης από ένα παπί,όπως προείπα με ενδιαφέρει ως επί το πλείστον η εξωτερική εμφάνιση,τώρα άμα είναι να του βάλω ένα 13αρι γραναζάκι για να έχει περισσότερο νεύρο είναι ευπρόσδεκτο.

    Σας ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές σας και πάλι.
    Αν δεν κάνεις κάτι για τις ιδέες σου,
    είτε εσύ δεν αξίζεις,είτε οι ιδέες σου.

    ΛΑΒ ΑΜΠΣΟΛΟΥΤΛΥ ΚΑΤΕΜ ΝΤΙΟΥΚ.

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/08/2011
    Μηνύματα
    6
    Συγγνώμη για το δίπλο πόστ,αλλά ήθελα επίσης να ρωτήσω το εξής: μια όμορφη εξατμισούλα χωρίς πολλά λεφτά για μπάσο και ωραίο ήχο;
    Ξέροντας κάτι ελάχιστα από κάτι πειράματα που κάνω κατά καιρούς, βρίσκω ιδιαίτερα συμπαθητικό τον ήχο της takegawa (που αποκλείεται να βάλω), yoshi (το ίδιο) και της Endurance (πιθανόν,άμα την συνιστάτε και σεις). Τώρα,απο κεί και πέρα θά ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας για την Level π.χ. ή γενικά κάποια που να κινείται στο 100ευρω (δηλ. όχι leovince κτλ.)
    Αν δεν κάνεις κάτι για τις ιδέες σου,
    είτε εσύ δεν αξίζεις,είτε οι ιδέες σου.

    ΛΑΒ ΑΜΠΣΟΛΟΥΤΛΥ ΚΑΤΕΜ ΝΤΙΟΥΚ.

  11. #11
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/08/2011
    Μηνύματα
    6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
    Όσο παράνομος είσαι με το cbf 250 είσαι και με το innova.. Οι συνέπειες σε περίπτωση ατυχήματος ή συνάντησης με το ανακριτικό της τροχαίας θα είναι ΑΚΡΙΒΩΣ οι ίδιες. Η παράβαση είναι οδήγηση χωρίς δίπλωμα.. όχι χωρίς δίπλωμα αλλά ξέρεις να είναι μικρού κυβισμού..

    Σε περίπτωση δε ατυχήματος πράγμα που απεύχομαι σου λέω ότι θα σας πάνε και εσένα και τους γονείς σου επειδή είσαι ανήλικος γ_________.

    Κάνε υπομονή ή βρες ένα πενηντάρι μεταχειρισμένο να κάνεις τη δουλειά σου και όταν κλείσεις τα 18 παίρνεις ένα μεγαλύτερο. Το θέμα έχει ξανασυζητηθεί χιλιάδες φορές εδώ μέσα.. ψάξε λίγο και θα βρεις.

    Αν θες να το κάνεις σαν χριστουγεννιάτικο δέντρο γούστα είναι αυτά και μαγκιά σου.. πάντως όσον αφορά το μηχανικό κομμάτι θα σκάσεις 500-600 ευρώ και θα πάρει 1 άλογο.. τι πιστεύεις ότι θα καταλάβεις? Μια χαρά σηκώνει 2 άτομα οποιοδήποτε 125 και σε πάει παντού. Αν πιστεύεις ότι θες λίγο καλύτερη επιτάχυνση θυσιάζοντας λίγο από την τελική του (αν και ξανατονίζω μιλάμε για παπάκι) απλά αλλάζεις το γρανάζωμα με 10-15 ευρώ και τέλος..

    ΞΑΝΑΛΕΩ ΠΑΝΤΩΣ ότι πας να κάνεις ΛΑΘΟΣ. Υπάρχουν μια χαρά 2 χρονα πενηνταράκια super motard και enduro στα ίδια χρήματα που τραβάνε όσο ένα 125 τετράχρονο.. Και του χρόνου που γίνεσαι 18 του βάζεις ένα κιτ 80 cc και είσαι άρχοντας.. Στο θέμα ασφάλειας, φρένων, κρατήματος και στησίματος γενικότερα απλά δεν υπάρχει σύγκριση..


    Anyway, επειδή συνήθως οι πιτσιρικάδες μας γράφετε τουλάχιστον κάνε μία χάρη στον εαυτό σου και ΚΡΑΝΟΣ, ΜΠΟΥΦΑΝ, ΓΑΝΤΙΑ, ΚΛΕΙΣΤΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ ΕΣΤΩ...
    Επειδή το innova έχει κλείσει,δεν πρόκειται να πάρω άλλο μέχρι του χρόνου,που έχω συνεννοηθεί να το γυρίσω στην αντιπροσωπεία,να πληρώσω μια διαφορά και να πάρω το πολυπόθητο cbf μου.
    Πέραν αυτού, κράνος φοράω πάντα,μπουφάν γάντια μόνο το χειμώνα,και κλειστά παπούτσια ΠΑΝΤΑ.
    Αν δεν κάνεις κάτι για τις ιδέες σου,
    είτε εσύ δεν αξίζεις,είτε οι ιδέες σου.

    ΛΑΒ ΑΜΠΣΟΛΟΥΤΛΥ ΚΑΤΕΜ ΝΤΙΟΥΚ.

  12. #12
    Τρικαλινός Το avatar του/της SoulGR
    Εγγραφή
    30/09/2008
    Μηνύματα
    701
    ρε φιλαρακι οτι και να το κανεις το παπι,παπι θα μεινει,αστο οπως ειναι να κανεις την δουλεια σου,
    επισης αν το κανεις αυστραλεζικο δεν παιζει να στο κρατησει η αντιπροσωπια
    open your mind and your ass will follow
    for sale!
    http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=146280

  13. #13
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Η εμφάνιση είναι καθαρά θέμα γούστου αλλά ποτέ δεν κατάλαβα γιατί η τάπα βενζίνης πρέπει να έχει καρμπόν αυτοκόλλητο, γιατί οι βαλβίδες πρέπει να είναι χρωματιστές και άλλα πολλά.
    Δλδ έτσι γίνεται πιο όμορφο?
    Πιο αγωνιστικό?
    Αποκτά τι?
    Αγωνιστικό λοοκ?
    Αγριάδα?
    Ποιο, το παπί?
    Με καρμπον στην τάπα?
    Γιατί?
    Γιατί να φωτίζει η βαλβίδα όταν γυρίζει η ρόδα?
    Τι είναι το παπί?
    Καρουζέλ?

    Αν θέλεις ήχο να βάλεις ένα κομμάτι πλαστικό στο ψαλίδι έτσι ώστε να ακουμπάει στις ακτίνες.

    Θα κάνει...

    πρρρρρρρρρρρρρρ....

    Και όσο πιο χοντρό το πλαστικό τόσο περισσότερος ο ήχος. Και με άλλη εξάτμιση πάλι πρρρ θα κάνει. Παπί είναι τι περιμένεις?

    Την εξάτμιση άστη ήσυχη. Το ίδιο και τους γείτονες αλλά και την τσεπούλα σου, που θα την ακούσει 2 φορές. Μια όταν αγοράσεις την εξάτμιση και άλλη μια όταν το επιστρέψεις για να πάρεις ότι άλλο θέλεις.

    Τώρα θα μου πεις 17 χρονών είμαι ρε μπάρμπα! Ίσως αυτό να σε δικαιολογεί λίγο αλλά φοβάμαι πως μεθ' αύριο θα βάλεις φωτάκια στα πιτσιλιστήρια, και αυτοκόλλητα τούρμπο σε κανένα panda.

    Τι περίεργος που είμαι ε?

    Κράτα το μηχανάκι μαμά. Κράτα το σε όσο το δυνατόν καλύτερη κατάσταση μπορείς. Όταν έρθει η ώρα να το αλλάξεις ρώτα πόσο στο παίρνει το "κατάστημα" και κάνε και μια έρευνα πόσο θα πιάσει σε ιδιώτη.

    Αν και μάλλον έπρεπε να ξεκινήσω λέγοντάς σου πως η παραγγελία μπορεί να ακυρωθεί. Και για να μην χάσεις την όποια εγγύηση έχεις δώσει (αν έχεις δώσει) πάρε κάτι στα "μέτρα" σου απ' τον ίδιο.
    Φυσικά και δεν θα με ακούσεις ε? Το ξέρω! Αλλά σα θες ξανασκέψου το.

    Καλές βόλτες ρε μάγκα και με προσοχή.
    Και με κράνος ρε!


    Sent from me using a computer.

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gregogti
    Εγγραφή
    22/06/2011
    Μηνύματα
    393
    +1000

  15. #15
    περι εμφανισης κανε οτι καταλαβαινεις....
    περι δυναμης κλπ με το παρδον φιλαρακι αλλα τα αλογα τα αγοραζεις, δεν τα φτιαχνεις .-

Παρόμοια θέματα

  1. Service ανά χιλιόμετρα σε honda innova injection
    από hackertom στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 26/03/2013, 15:39
  2. αλλαγη κουστουμιου honda innova(καρμπυρατερ) σε honda innova injection
    από maris7 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2011, 19:48
  3. Honda Innova pgm-fi injection kit
    από ioannou_b στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 30/08/2006, 18:42

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF