Σελίδα 5 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 119

Θέμα: On The Road 2011

  1. #61
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimitris777
    Εγγραφή
    30/06/2009
    Μηνύματα
    765
    γυριζοντας στο κεντρο για να παρουμε το αστικο βρηκαμε τους αγανακτησμενους!!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc00835_resize.jpg 
Προβολές:	616 
Μέγεθος:	227,5 KB 
ID:	233892

  2. #62
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimitris777
    Εγγραφή
    30/06/2009
    Μηνύματα
    765
    μεχρι αργα γυριζαμε την πρωτη μερα. Εντυπωσεις: ομορφη πολη, απλοι ανθρωποι, πολυ βαβουρα λογο του πολυ κοσμου, αξιοθεατα χωρις τελος, οχι ιδιαιτερα ακριβη αν εισαι λιγο προσεκτικος. Το βραδυ καναμε τη βολτα στα στενα σοκακια με τα πολλα μπαρακια, νορμαλ τιμες για ποτα 7€ μπυρες 5€ ατελειωτα τα μπαρακια οι πλατειες καποια στιγμη κατα τις....ξερω ΄γω 3,4,5 την καναμε για υπνο αφου ο αντωνης διαμαρτυροταν οτι "κλεινουν τα ματακια μου¨.
    Την αλλη μερα θελανε να παμε στο γηπεδο της Μπαρτσα οι δυο, εγω και ο κωστας ουτε ζεστη ουτε κρυο, παιρνουμε αστικο , κεντρο, μετρο, γηπεδο. Της τρελης παλι καθε ειδους ρατσας, χρωματος, ανθρωποι να συνοστιζονται για να μπουν μεσα οι ουρες παντου, χαμος!!! Για να μπεις μεσα εδινες καπου 20 € και περιμενες κανα 2ωρο αυτο αποθαρρυνε λιγο τα φιλαρακια, μπηκαμε στο καταστημα της ομαδας....8 ταμεια πανω 8 ταμεια κατω και περιμενες να πληρωσεις κανα 30λεπτο,
    μπλουζακια σορτσακια και οτι αλλο ηθελες. εντυπωση μου εκανε αυτο!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc00862_resize.jpg 
Προβολές:	603 
Μέγεθος:	206,4 KB 
ID:	233893

  3. #63
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimitris777
    Εγγραφή
    30/06/2009
    Μηνύματα
    765
    αυτο!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc00863_resize.jpg 
Προβολές:	602 
Μέγεθος:	128,4 KB 
ID:	233894

  4. #64
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimitris777
    Εγγραφή
    30/06/2009
    Μηνύματα
    765
    αλλα και ΑΥΤΟΣ Ο ΑΠΙΘΑΝΟΣ ΠΙΣΙΝΟΣ ΤΗΣ ΜΙΚΡΟΥΛΑΣ!!!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc00868_resize.jpg 
Προβολές:	602 
Μέγεθος:	182,6 KB 
ID:	233895

  5. #65
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimitris777
    Εγγραφή
    30/06/2009
    Μηνύματα
    765
    μη σας ζαλιζω αλλο φυγαμε να παμε στο μεγαλυτερο ενυδρειο μετα απο πολυ βαβουρα γιατι καποιος ηταν παλι κουρασμενος και δεν ηθελε (κασμα βαραγε γμτ?) anyway 17€ εισοδο 15 λεπτα στην ουρα και το θεαμα ηταν και Γαμ@!! Ψαρια καθε ειδους, χρωματισμου, διαστασεων, πανεμορφα!!θα ριξω κανα δυο φωτο μη σας τα πριζω γιατι νονιζω οτι ξεφυγα λιγο με πραγματα που ισως να μην ενδιαφερουν κανεναν, και θα ηθελα να ζητησω συγνωμη αλλα ειναι το πρωτο ταξιδιωτικο που ποσταρω και ισως να ειναι κακογραμενα ,βαρετα και τετοια


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc00910_resize.jpg 
Προβολές:	599 
Μέγεθος:	145,1 KB 
ID:	233896

  6. #66
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimitris777
    Εγγραφή
    30/06/2009
    Μηνύματα
    765
    πηγαμε παραλια που γινοταν χαμος, χωρις ομπρελες και τετοιες μ@λακιες, πετσετουλα ολες το στηθος εξω κορμακια ομορφα, κατι πακιστανοι φωναζαν ολη την ωρα για μπυρες νερα χυμους, μασαζ. Μετα απο λιγο πηγαμε για καφεδακι κανουμε μια βολτα πανω κατω τα 6-7 καφεστιατορια που υπαρχουν και αποφασιζουμε να παμε στο πρωτο....και τρωμε μια πορτα ευρωπαικη!!! Λενε του φιλου οτι δε κανει χωρις το μπλουζακι, κανει στην ακρη να το φορεσει και παει να μπει ο αντωνης με τη φανελα του μελαντρι ή κατι τετοιο του λεει δεν.....εγω δε μπηκα στον κοπο, μαζεψαμε τα κομματια μας και πηγαμε παραδιπλα που ηταν λιγο πιο χυμα, τρωγανε τις γαριδες πανω στους καναπεδες, σερφαρανε, πινανε τις σαμπανιες κρασια και τετοια.
    Η παραλια...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc00875_resize.jpg 
Προβολές:	584 
Μέγεθος:	178,7 KB 
ID:	233897

  7. #67
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimitris777
    Εγγραφή
    30/06/2009
    Μηνύματα
    765
    πηγαμε παλι πεζοδρομο να φαμε παελια το παραδοσιακο τους φαγητο... ψιλοκολημενο...τιποτα το ιδιαιτερο ρυζακι και μεσα αναλογα την πολυ βαζουν κρεατα ή θαλασσινα...αραξαμε ξενοδοχειο κανα 2 ωρες ξεκουραση γιατι την επομενη μερα ξαχασα να πω οτι στο μυαλο μου μετα το μονακο και ξεροντας οτι ο αργυρης πρεπει να φυγει τεταρτη ηθελα να την κανω και ΄γω μια βολτα γερμανια...θα μου πειτε που κολλαει αυτο? πριν 9 χρονια ειχα δουλεψει ανατολικη γερμανια για 10 χρονια και ειπα να παω να δω γνωστους και φιλους σιγα....ουτε 2000χλμ δεν ειναι!!!! 2 μερες απο τους γρηγορους δρομους ετσι και εγινε. Το βραδυ μια τελευταια βολτα μπαινουμε στο μετρο για να γυρισουμε κατα τις 11 το βραδυ φτανουμε στον προορισμο μας, κατεβαινουμε απο το τελευταιο βαγονι, κανουμε δεξια και βλεποντας οτι απο αριστερα ειναι πιο κοντα , την κανουμε αριστερα, ανοιγει η πορτα του βαγονιου και πετιεται ενα 20χρονος, νομιζαμε οτι εκανε καμια μ@λακια και τον πεταξανε εξω, αυτος χαλαρος ριχνει ενα χαμογελο περναει απο μπροστα μας και συνεχιζει σιγα σιγα, προχωραμε και εμεις, ξανακουμε την πορτα , φασαρια, λεμε τι μ@λακες τη κανουνε βραδυατικα, πετιεται μια ηλικιωμενη με ενα παππου και αρχιζει να φωναζει "καβρον" γυρναμε το κεφαλι βεποντας τον πιτσιρικα εκεινη τη στιγμη να πεταει κατι, ηταν το πορτοφολι τους αφου το ειχε ελαφρωσει λιγακι, φευγω σφαιρα απο πισω του και στο πρωτο υπογειο σταυροδρομι μενω καγκελο, δεν ηξερα που να παω, ερχονται και τα φιλαρακια και μου λενε να μη κανω μ@λακιες γιατι μπορει να βρω το μπελα μου....δε ξερω, θα μπορουσε να ειναι η μανα μου γιατι να μη βοηθησω αν μπορω?

  8. #68
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimitris777
    Εγγραφή
    30/06/2009
    Μηνύματα
    765
    το πρωι βγηκε η αποφαση, θα πηγαιναμε πρωτα για μια φωτο στην αψιδα.. και μετα ο κωστας με τον αντωνη παραλια σαν τροπεζ, μοντε καρλο, εγω με τον αργυρη μεχρι μοντ πελιερ απο κει ο αργυρης για γενοβα εγω για παρισι....στο δρομο μου ηταν αλλωστε και ηθελα να δω καποιον!!!!

  9. #69
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimitris777
    Εγγραφή
    30/06/2009
    Μηνύματα
    765
    ...........


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc00980_resize.jpg 
Προβολές:	544 
Μέγεθος:	251,2 KB 
ID:	233898

  10. #70
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimitris777
    Εγγραφή
    30/06/2009
    Μηνύματα
    765
    ειπαμε γεια να προσεχουμε και ξεκιναμε, καναμε λιγη ωριτσα να βγουμε με τον αργυρη και την καναμε βορεια...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc00984_resize.jpg 
Προβολές:	545 
Μέγεθος:	296,0 KB 
ID:	233899

  11. #71
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimitris777
    Εγγραφή
    30/06/2009
    Μηνύματα
    765
    φτασαμε jonkera στα συνορα για βενζινη και καφε, μετα πηραμε επαρχιακο la piertho λενε μαλλον το διπλα χωριουδακι το οποιο μαθαμε οτι ηταν ολα αφορολογητα γι΄αυτο και τα τεραστια καταστηματα και ο παρα πολυς κοσμος.. καθως και οι πεταλουδες μεσα και εξω απο αυτα, πιο πανω χωρισαμε και με τον αργυρη και ο καθενας το δρομο του....ειχε φαση στη μεση του πουθενα ραντεβου για καποια στιγμη στην ελλαδα!!! Καποια στιγμη εγινε και ενα ατυχημα, ενα τροχοσπιτο τουμπαρισε και δε περνουσε τιποτα, εβλεπα πιο μπροστα που κανανε σινιαλο και νομιζα ο ελληνας οτι εχει ρανταρ!!! για καλη μου τυχη η μηχανη περνουσε ανετα και ετσι συνεχισα εχοντας ολο το δρομο δικο μου.......


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc00986_resize.jpg 
Προβολές:	542 
Μέγεθος:	140,9 KB 
ID:	233900

  12. #72
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimitris777
    Εγγραφή
    30/06/2009
    Μηνύματα
    765
    βγηκα απο τον γρηγορο το δρομο, ηταν στο προγραμμα ενα κομματι γρηγορο ενα επαρχιακο....σα νεα μερη που βλεπεις πρωτη φορα ολα ηταν μαγευτικα, παρα πεντε, κανο, κοσμος στα ποταμια στις λιμνες, ολοι κα ολα σε μια σειρα καπως....


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc00992_resize.jpg 
Προβολές:	542 
Μέγεθος:	290,9 KB 
ID:	233901

  13. #73
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimitris777
    Εγγραφή
    30/06/2009
    Μηνύματα
    765
    χαλαρωμα στο δρομο....μια απολαυση, να εισαι σε ενα μερος που δεν εχεις ιδεα πως λεγεται, δε σε νοιαζει κιολας , ετσι κι αλλιως δε ξερεις που θα εισαι την επομενη ωρα....!!!!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc00997_resize.jpg 
Προβολές:	542 
Μέγεθος:	284,6 KB 
ID:	233902

  14. #74
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimitris777
    Εγγραφή
    30/06/2009
    Μηνύματα
    765
    καποια στιγμη καμια 300αρα πριν απο παρισι βγαινω να βαλω βενζινη και να δω για κανενα καμπιγκ...τιποτα! Ρωταω ξενοδοχειο 70€ μου λεει...κατι πιο οικονομικο του ιο γκρεκο νο μανευ 20-30 ....μου λεει πιο κατω με 39€ μου δινει και ενα χαρτη και την κανω:rotflmao:

  15. #75
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimitris777
    Εγγραφή
    30/06/2009
    Μηνύματα
    765
    σκεφτομαι και λεω..... αφου διπλα στο δρομο εχει 39 πιο κατω θα βρω με 30€... βαζω βενζινη καπου, ρωταω για τηλεκαρτα (αυτο το εκανα σε ολο το ταξιδι) τιποτα, ενας γαλλος πιτσιρικας που δουλευε μου το τηλ. του καταστηματος, του λεεω νο μαμα τελεφον γρικ!!!!!:rotflmao: μου οκ και πηρα ενα τηλ. να πω πως ζω!!! χαχαχαχαχαχαχ την κανω και απο κει, ειχε αρχισει να βραδιαζει βγαινω απο το χωριο...παω....παω....παω... δαση...παλι δαση....τιποτα, το ειχα δαγκωσει!!! μιλαμε για πολυ ψωφοκρυο, εδειχνε καμπιγκ πηγαινα να ρωτησω και δεν υπηρχε τιποτα....νυχτα 11 βραδυ πιος να ειναι εξω γμτ μου σκεφτομου οτι εκανα μαλακια, αλλα αν δε γινει και κατι τετοιο πως να καταλαβεις την αξια της καταστασης??!!! Τελικα βρηκα ενα ξενοδοχειο, μπαινω και ρωταω σιγουρος οτι θα με στειλουν απο κει που ηρθα,..αλλα μια ευγενεστατη γαλλιδουλα μου λεει τα ουι μουι και τετοια και μου δινει ενα γαματ@ δωματιο πεντακαθαρο για 50 ευρα + 7 για πρωινο+ προσωπικα γουστα!!!!:rotflmao: πλακα κανω απο γουστα δε.............εβαλα τη μηχανη στην αυλη ηρεμησε πηρα και ΄γω μια μπυριτσα και εριξα ενα υπνο βαθυ.........


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc01002.jpg 
Προβολές:	535 
Μέγεθος:	180,3 KB 
ID:	233904

Σελίδα 5 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. On the road again
    από the who στο forum Μετατροπές (Customizing)
    Απαντήσεις: 45
    Τελευταίο μήνυμα: 04/10/2009, 16:30
  2. Black Mamba on the road! Κι αλλα φιδια...
    από McGyver στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 19/01/2008, 22:58
  3. Black Mamba on the road!
    από McGyver στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 12/01/2008, 21:33
  4. On the road again....
    από lilipoua στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2007, 09:29
  5. Επιτέλους On the Road Again!!!...
    από sub_zero στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 40
    Τελευταίο μήνυμα: 28/09/2006, 13:13

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF