Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 14 από 14

Θέμα: cbr600fs 2001 sasman???

  1. #1

    cbr600fs 2001 sasman???

    καλησπερα. ειμαι κατοχος ενος cbr600 fs 2001 me 60.000km. Το μηχανακι το εχω εδω κ τρεις μηνες περιπου. εχω το εξης προβλημα.. σε κινηση εντος πολης με ανεβασμενη θερμοκρασια 100+ , δυσκολευεται σε αλαγες ταχ, κ γενικα νομιζω οτι με μεγαλη θερμοκρασια δεν απομονωνει ο συμπλεκτης σωστα. να πω επισης οτι εχει γινει σερβις , λαδια φιλτρα μπουζι.

    τα φωτα σας! ευχαριστω.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sernodas2
    Εγγραφή
    07/05/2010
    Μηνύματα
    503

    Re: cbr600fs 2001 sasman???

    [QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από alexts80
    [B]καλησπερα. ειμαι κατοχος ενος cbr600 fs 2001 me 60.000km. Το μηχανακι το εχω εδω κ τρεις μηνες περιπου. εχω το εξης προβλημα.. σε κινηση εντος πολης με ανεβασμενη θερμοκρασια 100+ , δυσκολευεται σε αλαγες ταχ, κ γενικα νομιζω οτι με μεγαλη θερμοκρασια δεν απομονωνει ο συμπλεκτης σωστα. να πω επισης οτι εχει γινει σερβις , λαδια φιλτρα μπουζι.


    τη λαδακι εχεις μεσα?
    κ ποτε αλλαξε δισκους σαζμαν?


    αν το λαδακι ειναι πχ 10-40 σε αυτες τισ θερμοκρασιες που δουλευει εντοσ πολης τοτε χανει τη λιπαντικοτητα με αποτελεσμα να εχεις αυτο το προβλημα που προαναφερες...
    ακομα μπορει ενα λαδι 10-40 χ εταιρίας με ενα αλλο αλλης εταιριας να εχει τρομερη διαφορα στην συμπεριφορα του σαζμαν
    ρωτα κατοχους cbr τι λαδι βαζουν(νουμερο μαρκα) κ ξεκηνα με αυτο....
    Όποιος γυρίζει μυρίζει

    κ όποιος κάθετε βρωμίζει

  3. #3
    του εχω βαλει το motul 5100 se 15-50. δισκους σασμαν τι ενοεις? αυτο που ξερω με σιγουρια ειναι πως το μοτερ του δεν εχει ανοιχτει καμιαφορα.

  4. #4
    Τσέκαρε τη ντίζα του συμπλέκτη πρώτα ... μπορεί να θέλει ρύθμιση ...


  5. #5
    την εχω τσεκαρει την ντιζα ειναι οκ . οταν ειναι κρυο το μηχανακι ολα δουλευουν ρολοι σε κανονικες θερμοκρασιες.

  6. #6
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.281
    χωρις να θελω να προτρεχω μπορει να παιζει αυτο με το λαδακι...στην επομενη αλαγη αλαξε μαρκα και αν θες σου στελνω με π.μ τι εβαζα εγω μετα απο motul στο 600rr που ειχα και ειδα ασπρη μερα..
    Throttle that mysterious friend of ours

  7. #7
    αν θελεις στειλε μου π.μ. για τα λαδακια . ευχαριστω.

  8. #8
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.281
    εχεις πμ..
    Throttle that mysterious friend of ours

  9. #9
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    ποτέ μα ποτέ motul-5100 σε honda. Ξέρω τρεις που τα άλλαξαν και σώθηκαν. Και ένας εγώ τέσσερις!
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  10. #10
    δυστηχος εχω βαλει motul.. και το κακο ειναι οτι ειναι καινουργια , ουτε 500κμ δεν τα εχω..

  11. #11
    ευχαριστω το φιλο teos για την προταση του. το θεμα ειναι τωρα τι κανω...??? να τα πεταξω..?

  12. #12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alexts80
    ευχαριστω το φιλο teos για την προταση του. το θεμα ειναι τωρα τι κανω...??? να τα πεταξω..?
    Το πρόβλημα το είχες και πριν αλλάξεις λάδια ;; Αν ναι τότε μάλλον δεν φταίνε τα motul (πού όντως δεν είναι και τα καλύτερα κατά τη γνώμη μου αλλά αυτό επαφίεται στον εκάστοτε ιδιοκτήτη)

  13. #13
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.281
    Tωρα ειναι αποκλειστικα στο χερι σου..η το αφηνεις μεχρι την επομενη αλαγη η τα αλαζεις..αν δεν σε ενοχλει το σασμαν αστα μεχρι να αρχισει τα δικα του και τ αλαζεις...ειναι και το κοστος ετσι?εσυ ξερεις..
    Throttle that mysterious friend of ours

  14. #14
    ετσι ακριβως... βλεποντας και κανοντας.. αν γινει χειροτερα μετα απο 1000-1500κμ τοτε αναγκαστικα θα τα πεταξω. οπως κ να γινει 40-50 ευρω ειναι καπως ....

Παρόμοια θέματα

  1. ελαστικα cbr600f 2001
    από pilotos_xtreme στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 22/11/2008, 01:16
  2. cbr600f vs tdm900
    από monstermind στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο μήνυμα: 04/06/2004, 09:05
  3. 6.000km service σε cbr600f
    από infidel στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2004, 09:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF