Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 65

Θέμα: Τηλέφωνο για καταγγελία για βενζινάδικο

  1. #16
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
    Από εδώ μέσα μπορείτε να βγάλετε ότι συμπέρασμα θέλετε. Τα νούμερα ήταν αυτά, η καταγγελία έγινε & με ενημέρωσαν ότι για τη συγκεκριμένη επιχείρηση έχουν γίνει αρκετές καταγγελίες.

    Αυτά .&-
    ρε συ, με αυτά τα δεδομένα, ένα αυτοκίνητο που γεμίζει με 60 λίτρα, θα βάλει μόνο 10 στην πραγματικότητα! Γι΄αυτό μου κάνει τέτοια εντύπωση ... Περιμένω να διαβάσω τις εξελίξεις, όπως και να ΄χει!
    στιγμές ...


    Τα βόδια τα δένουν απ' τα κέρατα, τον άνθρωπο απ' το λόγο του ...

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της fz6man
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    357
    μαλλων εχει χαλασει η αντλια παιδια , είναι παράλογο
    το καλυτερο ταξιδι ειναι αυτο που δεν καναμε ακόμα!

  3. #18
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
    ρε συ, με αυτά τα δεδομένα, ένα αυτοκίνητο που γεμίζει με 60 λίτρα, θα βάλει μόνο 10 στην πραγματικότητα! Γι΄αυτό μου κάνει τέτοια εντύπωση ... Περιμένω να διαβάσω τις εξελίξεις, όπως και να ΄χει!

    Ορθόν. Ο τύπος που έβαζε βενζίνη, φάνηκε ότι δε πατούσε τη σκανδάλη της μάνικας κανονικά, όχι σα να μη θέλει να αφήσει πολύ πίεση, περίεργος τρόπος, γι'αυτό μου έκανε και εντύπωση.
    Μίλησα στο τηλ με ένα φίλο από Άγιο & μου ανέφερε ότι στο συγκεκριμένο έχουν γίνει πολλές καταγγελίες & ότι έχει βγει μια βρώμα ότι στα 5 euros κάθε γεμίσματος κλέβει κάργα. Μου ανέφερε παρόμοια ιστορία ότι πήγε με παπί & έβαλε 5 euros και στη συνέχεια διαπίστωσε ότι το ρεζερβουάρ ήταν ακόμα στη ρεζέρβα, αφού τον άφησε το παπί μέσα στη πόλη μετά από λίγο.

    Περιμένω τηλ από τη Γ.Γ Καταναλωτή όπου έκανα τη καταγγελία για περαιτέρω.

  4. #19
    Monsieur Cannibale Το avatar του/της HelenKoR
    Εγγραφή
    16/01/2009
    Μηνύματα
    811
    το ιδιο επαθε μια γειτονισα μου με το αυτοκινητο σε ενα βενζιναδικο της περιοχης μας. κι οταν επεστρεψε πισω σ'αυτον και του ειπε οτι την εκλεψε αυτος ειπε "Ναι, ε και?"
    I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

  5. #20
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Επίσης να ευχαριστήσω το φίλο Γιάννη δημόσια με nick εδώ spiridaus , που παρότι μόλις είχε σχολάσει έκανε σύνολο 60 χιλιόμετρα για να μου φέρει βενζίνη, Κυριακή βράδυ στις 12:00.

    Ευχαριστώ Γιάννη!!



  6. #21
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Μάλλον αυτός που πείραξε την αντλία για το δεκαπενταύγουστο έβαλε λάθος ποσοστό στο κλέψιμο. Τώρα που θα φύγουν οι εκδρομείς θα το γυρίσει και θα κλέβει κανονικά πάλι.

  7. #22
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
    ρε συ, με αυτά τα δεδομένα, ένα αυτοκίνητο που γεμίζει με 60 λίτρα, θα βάλει μόνο 10 στην πραγματικότητα! Γι΄αυτό μου κάνει τέτοια εντύπωση ... Περιμένω να διαβάσω τις εξελίξεις, όπως και να ΄χει!
    Μπορεί να είναι ρυθμισμένη να κλέβει στην αρχή και μετά να βάζει κανονικά ή ψιλοκανονικά. 5 γιούργια απ' τον καθένα βγάζει μεροκάματο ο τύπος. Ποιός θα καταλάβει τα 2,5 λίτρα όταν βάζει 10-15. Τουλάχιστον κανείς άμεσα!

    Εμένα πάταγε τη μάνικα με το πόδι και πίεζε την σκανδάλη λίγο. Το κατάλαβα όταν άρχισε το λάστιχο να χοροπηδά. Τον κοίταξα περίεργα και ξαφνικά έκανε σαν να πάτησε σκατά και σήκωσε το ποδάρι. Μα είναι δυνατόν να πατάς το λάστιχο και να μην το έχεις καταλάβει? Και φυσικά ούτε που ξέρω αν με αυτόν τον τρόπο γυρίζει η φτερωτή αλλά στο ρεζερβουάρ μου μπαίνει αέρας κοπανιστός ή αν δεν έγινε τίποτα και άδικα τον υποψιάστηκα.

    Στην περίπτωση του Μικε όμως δεν υπάρχει δικαιολογία. Αν είναι χαλασμένη να την φτιάξει. Να μην το γνωρίζει αποκλείεται. Δλδ αν έμπαινε μέσα αυτός δεν θα το ήξερε?
    Sent from me using a computer.

  8. #23
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Acacius
    Μάλλον αυτός που πείραξε την αντλία για το δεκαπενταύγουστο έβαλε λάθος ποσοστό στο κλέψιμο. Τώρα που θα φύγουν οι εκδρομείς θα το γυρίσει και θα κλέβει κανονικά πάλι.

    Sent from me using a computer.

  9. #24
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
    Επίσης να ευχαριστήσω το φίλο Γιάννη δημόσια με nick εδώ spiridaus , που παρότι μόλις είχε σχολάσει έκανε σύνολο 60 χιλιόμετρα για να μου φέρει βενζίνη, Κυριακή βράδυ στις 12:00.

    Ευχαριστώ Γιάννη!!






    **Που πας και εσύ με το 5ευρω τσίπηηη! Άλλη φορά από 10ευρω και πάνω ώστε και να σε κλέψει
    να μείνει κάτι να πορεύεσαι!

  10. #25
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Αρχικά δημιουργήθηκε από spiridaus



    **Που πας και εσύ με το 5ευρω τσίπηηη! Άλλη φορά από 10ευρω και πάνω ώστε και να σε κλέψει
    να μείνει κάτι να πορεύεσαι!


    Σωστόςςς!!



  11. #26
    Αρχικά δημιουργήθηκε από daz

    Εμένα πάταγε τη μάνικα με το πόδι και πίεζε την σκανδάλη λίγο. Το κατάλαβα όταν άρχισε το λάστιχο να χοροπηδά. Τον κοίταξα περίεργα και ξαφνικά έκανε σαν να πάτησε σκατά και σήκωσε το ποδάρι. Μα είναι δυνατόν να πατάς το λάστιχο και να μην το έχεις καταλάβει? Και φυσικά ούτε που ξέρω αν με αυτόν τον τρόπο γυρίζει η φτερωτή κ στο ρεζερβουάρ μου μπαίνει αέρας κοπανιστός ή αν δεν έγινε τίποτα και άδικα τον υποψιάστηκα.

    Ρε σεις, ηρεμιστε λιγο

    Δεν θα θελα να δουλευω σε βενζιναδικο με τπτ

  12. #27
    Ατσάτσος Το avatar του/της Atsatsos
    Εγγραφή
    24/02/2005
    Μηνύματα
    399
    Καλή χρονιά σε όλους.
    Ξεθάβω το θέμα.
    Χθες έβαλα βενζίνη από ένα βενζινάδικο στην ανατολική Θεσ/νίκη. Δεν έχω ξαναβάλει χειρότερη βενζίνη στη ζωή μου. Το μηχανάκι μπερδεύει, κρύο-ζεστό, ασταθές ρελαντί, κτλ...
    Φοβάμαι μη πάθει ζημιά.
    Καλύτερα να πέφτω σε κλέφτη που βάζει 1λτ λιγότερο στα 20λτ παρά σε τέτοιον. Άμα πάθει ζημιά θα του το κάψω κυριολεκτικά.

    Αύριο παίρνω τηλ. στην προστασία καταναλωτή και Sapadak, από όλα αυτά τα τηλς που βγαίνουν στο link σου, σε ποιό από όλα παίρνω;
    Ατσάτσα

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της skylaros
    Εγγραφή
    16/04/2011
    Μηνύματα
    726
    άδειασε το ρεζερβουάρ σου, βάλε καλή βενζίνη από κάποιον που εμπιστεύεσαι.

  14. #29
    Είναι παλιό το θέμα (αρχικό πόστ) , αλλά μιας και μένω στην περιοχή , με ενδιαφέρει .

    Εδώ να πω πως από το συγκεκρημένο βάζει ο Prestige συνέχεια 100άρα και δεν είχε ποτέ πρόβλημα και εγώ βάζω από εκεί σπανίως ,αλλά πάλι χωρίς πρόβλημα .
    Εν το μεταξύ εδώ και καιρό και πριν δημοσιευτεί το αρχικό πόστ (νομίζω) το συγκεκρημένο πρατήριο ο επιχειρηματίας το έχει αφήσει και το έχει πάρει η εταιρία ...όπως και το παραπάνω στα 3 περίπου χλμ στα αριστερα προς Ηράκλειο.

    Θα ήθελα να μάθω την συνέχεια της ιστορίας (καταγγελίες κτλ ...Τί έγινε τελικα )

  15. #30
    Ημίκουλο μέλος Το avatar του/της KostasV2
    Εγγραφή
    20/09/2011
    Μηνύματα
    1.515
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lioulios Προβολή μηνύματος
    Είναι παλιό το θέμα (αρχικό πόστ) , αλλά μιας και μένω στην περιοχή , με ενδιαφέρει .

    Εδώ να πω πως από το συγκεκρημένο βάζει ο Prestige συνέχεια 100άρα και δεν είχε ποτέ πρόβλημα και εγώ βάζω από εκεί σπανίως ,αλλά πάλι χωρίς πρόβλημα .
    Εν το μεταξύ εδώ και καιρό και πριν δημοσιευτεί το αρχικό πόστ (νομίζω) το συγκεκρημένο πρατήριο ο επιχειρηματίας το έχει αφήσει και το έχει πάρει η εταιρία ...όπως και το παραπάνω στα 3 περίπου χλμ στα αριστερα προς Ηράκλειο.

    Θα ήθελα να μάθω την συνέχεια της ιστορίας (καταγγελίες κτλ ...Τί έγινε τελικα )
    Στο συγκεκριμένο (μόλις βγαίνεις από Άγιο για Ηράκλειο), μια φορά έτυχε να σταματήσω, και του είχε "τελειώσει" η απλή και ήθελε να μου βάλει 100άρα. Φυσικά πήρε τα @@ μου... Αλλά το πρήξιμο στα Shell για να βάλεις V-Power είναι σύνηθες φαινόμενο, και αυτός είναι ένας από τους λόγους που τα αποφεύγω.

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. καταγγελία για βενζινάδικο
    από XENIA στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 12/08/2010, 12:01
  2. Καταγγελια Για Καφετερια!!!!!!!
    από phantomas στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 71
    Τελευταίο μήνυμα: 23/07/2007, 13:30
  3. ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΓΙΑ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ Track day -27/5/07
    από gdk4fireblade στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 07/06/2007, 11:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF