Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 60

Θέμα: Ατύχημα στον Κηφισο το απόγευμα

  1. #16
    skid in broadside Το avatar του/της chr1s_86
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    3.162

    Re: Ατύχημα στον Κηφισο το απόγευμα

    Αρχικά δημιουργήθηκε από noble


    Ναι ήταν χωρίς κράνος.Ναι χτύπησε στο κεφάλι.Ναι πήγαινε τάπα και έκανε μαλακίες.Ναι φόραγε απλα ενα t-shirt και μια βερμούδα.Είναι τόσο άσχημο θέαμα όμως ενα τόσο νεο παιδί στο δρόμο,να μην κινείται...
    κρίμα...
    Give me fuel, Give me fire

  2. #17
    Κρίμα για την οικογένειά του. Ποτέ μην προκαλείτε την τύχη σας παιδιά. Μία φορά θα γίνει η στραβή...
    ...next thing you know, they'll take my thoughts away...
    KTM RC8
    Moto Guzzi V85TT
    SYM Symphony ST 125

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της georgio
    Εγγραφή
    01/07/2008
    Μηνύματα
    1.215
    Να με συμπαθάτε αλλά εγώ δεν βλέπω τίποτα το άδικο. Άδικο θα ήταν αν στην πτήση του είχε μαζέψει κανέναν άλλο άνθρωπο που πήγαινε κανονικά.

    Δεν έχω κανένα πρόβλημα να μην φοράει ο άλλος το κράνος του ή τον λοιπό εξοπλισμό, δικό του θέμα. Αλλά παίρνει τα ρίσκα του. Μετά όμως μην βγαίνουμε και λέμε ότι φταίνε τα μηχανάκια...

    Συν ότι είναι διπλή μαλακία να το κυνηγάς ξεβράκωτος.
    "Με το ένα χέρι να αγγίζεις τ' άστρα και με το άλλο να ανακατεύεις τη λάσπη"
    Μιχάλης Δερτούζος


    "Άμες δε γ' εσόμεθα πολλώ κάρρονες"

  4. #19
    Η μόνη μεγάλη διαφορά σε όλο αυτό,είναι απλά να το δεις να συμβαίνει δίπλα σου.
    Αν το διάβαζα κάπου ή αν μου το έλεγε κάποιος,εύλογα όπως εσυ θα έλεγα οτι "οκ,αναμενόμενο."
    Το να δεις όμως ενα νεο παιδί στην άσφαλτο,με τον τρόπο που τον είδα,δεν περιγράφεται όσο κι αν το "κυνηγούσε".

    Το παιδί έφυγε,δεν έχει νόημα εκ των υστέρων οτιδήποτε άλλο περα απο συλληπητήρια.
    Να ήταν εδώ να τον κράζαμε όλοι μαζί

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της georgio
    Εγγραφή
    01/07/2008
    Μηνύματα
    1.215
    Απόλυτα κατανοητό αυτό που λες.

    Απλά σκέφτομαι ότι τον ίδιο θα μπορούσε να τον βάλει κάποιος στο "Σε είδα" με το κίτρινο gsxr να πηγαίνεις τάπα χωρίς κράνος, καλά μυαλό δεν έχετε;
    Και τώρα επειδή έγινε το μοιραίο υπάρχει μια συμπόνια από όλους ενώ πριν μάλλον μ@λ@κ@ θα τον έλεγαν. Και μου φαίνεται λίγο κάπως αυτό.

    Σόρρυ αν είμαι ψυχρός και τετράγωνος αλλά εγώ δεν βλέπω μόνο τα συλλυπητήρια. Ίσως μάλιστα να μην έχουν καν νόημα τα συλλυπητήρια, το παιδί έφυγε και δεν υπάρχει τίποτα άλλο.

    Το μόνο που ελπίζω είναι κάποιος που θα διαβάσει αυτό το ποστ να φορέσει μια φορά παραπάνω το κράνος του και να το σκεφτεί μια δεύτερη φορά πριν ανοίξει το γκάζι.
    "Με το ένα χέρι να αγγίζεις τ' άστρα και με το άλλο να ανακατεύεις τη λάσπη"
    Μιχάλης Δερτούζος


    "Άμες δε γ' εσόμεθα πολλώ κάρρονες"

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της CHRISTOF
    Εγγραφή
    09/01/2008
    Μηνύματα
    217
    Όλοι μας κάποτε κάναμε ανοησίες.
    Πιστεύω ότι είναι και θέμα τύχης.
    Τώρα, στα 40 μου βλέπω τα πράγματα πολύ διαφορετικά. Όμως το παραδέχομαι ότι υπήρξα τυχερός. Το παιδί αυτό όμως όχι...
    Ας μαθαίνουμε όλοι μας από αυτά εαν όχι για εμάς αλλά για τους νεότερους.
    Να χαιρόμαστε την μηχανή μας αλλά να σεβόμαστε τους δικούς μας και πάνω από όλα τον εαυτό μας.
    Συλληπητήρια στην οικογένειά του.
    Κουράγιο στους δικούς του.
    Ευτυχία δεν είναι να κάνεις αυτό που θέλεις, αλλά να μην κάνεις αυτό που δεν θέλεις

  7. #22
    Το τι κάνει κανείς για να πρόλαβει,για να εκπαιδεύσει και για να διαπαιδαγωγήσει τον εαυτό του κ τους γύρω του σε σχέση με τις μηχανές,είναι καθημερινό και γίνεται εν ζωη.
    Μετά θάνατον μόνο τα συλλυπητήρια έχουν νόημα,γιατί μόνο αυτά εκφράζουν τη λύπη που νιώθουμε για εναν άνθρωπο που χάθηκε στο δρόμο.
    Ο θάνατος δεν είναι παράδειγμα εκπαίδευσης κ εξάλλου αποδεικνύεται απο την καθημερινότητα μας.

    grigorio γύριζα και είχα την εικόνα του κ ήμουν θυμωμένη και στενοχωρημένη μαζί και με ολη την ειλικρίνεια σου λεω οτι σκέφτηκα"ρε γαμώτο,επειδή ΕΣΥ ήσουν μ@λ@κ@ς θα πρέπει να με κυνηγά ΕΜΕΝΑ η εικόνα σου?"...Κι έπειτα σκέφτηκα πως ήταν ενα νέο παιδί.Έκανε μια βλακεία,μπορεί διαφορετική απο αυτές που κάνω εγώ,αλλά βλακείες κάνω κι εγώ.Έψαχνα να βρω μήπως τη γλυτωσε και τελικά του γίνει ενα μάθημα,αλλά τελικά έχασε τη ζωη του.Το πλήρωσε όσο πιο αυστηρά θα μπορούσαμε εμείς οι δυο κι όλος ο κόσμος να τον τιμωρήσει ποτέ.



    Κανείς δεν θα συνετιστεί γιατί άλλο ενα παληκάρι έχασε τη ζωη του στην άσφαλτο.Έψαχνα να το βρω στα νεα,τις ειδήσεις κτλ και δεν βρήκα τίποτα και το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα είναι πόσα γίνονται τελικά και δεν μαθαίνουμε τίποτα...

  8. #23

    Re: Ατύχημα στον Κηφισο το απόγευμα

    Αρχικά δημιουργήθηκε από noble
    ...
    Ναι ήταν χωρίς κράνος.Ναι χτύπησε στο κεφάλι.Ναι πήγαινε τάπα και έκανε μαλακίες.Ναι φόραγε απλα ενα t-shirt και μια βερμούδα.Είναι τόσο άσχημο θέαμα όμως ενα τόσο νεο παιδί στο δρόμο,να μην κινείται...

    +1

    πάντα θα είναι άδικο ένα νέο παιδί να χάνει τη ζωή του από μια λάθος επιλογή, όποια και αν είναι αυτή

  9. #24
    θα την βρω την ακρη

  10. #25
    η τυχη καποτε τελειωνει συνηθως...σε αλλους νωριτερα....σε αλλους αργοτερα...αλλα παντα τελειωνει...

  11. #26
    Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
    η τυχη καποτε τελειωνει συνηθως...σε αλλους νωριτερα....σε αλλους αργοτερα...αλλα παντα τελειωνει...
    :a19:

    μακάρι να το θυμόμαστε ολοι μας αυτο...

  12. #27

    Re: Re: Ατύχημα στον Κηφισο το απόγευμα

    Αρχικά δημιουργήθηκε από vagtav
    +1

    πάντα θα είναι άδικο ένα νέο παιδί να χάνει τη ζωή του από μια λάθος επιλογή, όποια και αν είναι αυτή
    Ενώ ο Νώντας που δεν ήταν νέο παιδι, δεν έκανε μαλακίες και φόραγε κράνος, έχασε "δικαια" τη ζωή του;

    Τι λέτε ρε σεις;

    Αφήστε τους συναισθηματισμους, έπαιξε κι έχασε, έτσι απλα. Το είπε κι ο ιταλός πιο πάνω και συμφωνω, η τύχη καποτε τελειώνει
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  13. #28
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Θα συζητάμε για πολύ ακόμα τ' αυτονόητα;

    Διαβάστε, κάντε ότι καταλαβαίνετε κι αφήστε τους αφορισμούς για τον κλήρο.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  14. #29
    Αρχικά δημιουργήθηκε από noble
    Μιχαλη μου θα στο πω με ολη μου την αγαπη κ δεν θα πω τιποτα αλλο σεβομενη την απωλεια του φιλου σου.

    Αν οδηγεις μηχανη,αν διαλεγεις να μην φορας μπουφαν,παντελονι οποιαδηποτε προστασια τουλαχιστον φορα κρανος!Μα κι αν ακομα ετυχε βρε αδερφε,δεν γουσταρες μια φορα να βαλεις ΜΗΝ ΤΡΕΧΕΙΣ.ΠΡΟΣΕΧΕ!Για σενα...Για την οικογενεια σου.Μια στιγμη ειναι για ολους μας,μην τη κυνηγαμε...

    Περασα διπλα απο τον Χαρη κ μου φανηκε τοσο μικρος...Μα κ μεγαλος να τανε δεν χωνευετε μωρε αυτο το θεαμα.

    Λυπαμαι πολυ για την απωλεια σας.Πραγματικα.
    Γεια σου φιλε μου,

    Καταλαβαίνω πως το λες.
    Οδηγαω μηχανή και δεν θα το παιξω ηθικος η φιλοσοφος γιατι εστω και μια φορα ολοι εχουμε τρεξει η εχουμε κανει την κουτσουκελα μας.
    Φοραω το κρανος αλλα δυστηχως επρεπε να με τρακαρουν δυο φορες πριν βαλω μυαλο. Ευτυχώς δεν επαθα τιποτα μονο κατι γρατζουνιτσες.

    Σημασια εχει οτι ενας νεος ανθρωπος εφυγε απο κοντας μας.

    Γιαυτο και εγω θα πω οσο ζελε και αν εχει το μαλλι δεν θα σε σωσει εστω το κρανος πρεπει να φοριετε παντα.

    Δεν υπονοω κατι απλα τυχαινει στον δρομο να βλεπω εμας σε πιο μικρη ηλικα (με τα φτιαχμενα παπια) να τους λες ρε μικρε φορα κρανος και να λεει θα χαλασει το μαλλι.

  15. #30
    ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΠΑΤΕ ΜΕΡΙΚΟΙ............





    Καλά νά πάθει.....!!
    Ρέ αύστηροί κριτές..........άφήστε τήν ψυχούλα τού παιδιού νά φύγει ήσυχα.
    Καί σταματείστε νά τό παίζετε κριτές τών πάντων....
    Καί μερικοί προσέχετε όταν τρώτε..........
    ΜΗ ΣΤΡΑΒΟΚΑΤΑΠΙΕΙΤΕ..............ΚΑΙ ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΑΤΥΧΗΜΑ...

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2005, 20:43
  2. 20/8, Χαλκίδα (ή τριγύρω), καφεδάκι το απόγευμα-βραδάκι
    από gtsiros στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 20/08/2005, 20:30
  3. Χθεσ Το Απογευμα
    από XTMPAM στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 05/10/2004, 09:02
  4. Ποιοσ ΕΧει Διαθεση Για Καφε Σημερα Το Απογευμα?
    από nimbus στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 10/03/2004, 17:11
  5. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 15/12/2003, 14:08

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF