Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 24

Θέμα: Αλλαγή Καλύμματος Σέλας

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Johnny_Nik
    Εγγραφή
    25/07/2011
    Μηνύματα
    186

    Αλλαγή Καλύμματος Σέλας

    Θέλω να αλλάξω το κάλυμμα της σέλας μου ώστε να ταιρίαζει πλέον με το υπόλοιπο μηχανάκι. Επειδή όμως δεν έχω λεφτά για πέταμα (του τέστιν δεν μπορώ να δώσω 60 ευρώ που μου ζήτησε κάποιος που πήγα συστημένος για ένα σκέτο κάλυμμα) θέλω να μου πεί κάποιος αν γνωρίζει που μπορώ να πάω για κάτι σε πιο λογική τιμή.


    Το μηχανάκι είναι το παρακάτω (για οσους δεν θυμούνται).

    http://i971.photobucket.com/albums/a...Photo-0104.jpg

    Να κάνω τη σέλα λευκή για να σπάει λίγο το χρώμα ή να την κάνω μαύρη τελείως??
    2 stroke Sport Touring

  2. #2
    Παλιομέλος
    Εγγραφή
    03/08/2009
    Μηνύματα
    66
    Αν την κανεις λευκη σε λιγο καιρο θα ειναι μαπα απο το καυσαεριο.......την εχω παθει....
    τωρα 60 ευρω που σου ειπαν για καλυμα , νομιζω ειναι λογικη τιμη......αντε να βρεις με 50.....ιδια δουλεια θα ειναι;;;
    σου στελνω πμ για εναν σελα δοκιμασμενο....
    Ξανά-μανά μοτοσυκλετα........

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Johnny_Nik
    Εγγραφή
    25/07/2011
    Μηνύματα
    186
    Αρχικά δημιουργήθηκε από CBF- stratis
    Αν την κανεις λευκη σε λιγο καιρο θα ειναι μαπα απο το καυσαεριο.......την εχω παθει....
    τωρα 60 ευρω που σου ειπαν για καλυμα , νομιζω ειναι λογικη τιμη......αντε να βρεις με 50.....ιδια δουλεια θα ειναι;;;
    σου στελνω πμ για εναν σελα δοκιμασμενο....
    Αυτό σκέφτηκα και πάω περισσότερο προς το μαύρο... Πρέπει να φιξάρω πρώτα την τιμή και μετά θα κλείσω και το χρώμα (με περισσότερες πιθανότητες για μαύρο)
    2 stroke Sport Touring

  4. #4
    Πικραμένο μέλος Το avatar του/της guzzistas
    Εγγραφή
    30/04/2009
    Μηνύματα
    851
    60€ για όλο το κάλυμμα μια χαρά είναι...

    εγώ που πλήρωσα 70 ευρώ για ένα ράψιμο τι να πω?

    Μην πας Αμπελόκηπους...
    Οι μόνοι πιο ΗΛΙΘΙΟΙ από τους πολιτικούς, είναι οι ΨΗΦΟΦΟΡΟΙ.



  5. #5
    Παλιομέλος
    Εγγραφή
    03/08/2009
    Μηνύματα
    66
    Μπορεις να κανεις ενα αλλο χρωμα το σιριτακι για να σπασει λιγο......και προσοχη.οποιος σου κανει καλλυμα να την κανει αδιαβροχη γιατι με τις πρωτες βροχες θα κατεβαινεις απ την μηχανη σαν κατουρημενος για μια βδομαδα....
    Ξανά-μανά μοτοσυκλετα........

  6. #6
    Παλιομέλος
    Εγγραφή
    03/08/2009
    Μηνύματα
    66
    Αρχικά δημιουργήθηκε από guzzistas


    Μην πας Αμπελόκηπους...
    σε αυτο συμφωνω....
    Ξανά-μανά μοτοσυκλετα........

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Johnny_Nik
    Εγγραφή
    25/07/2011
    Μηνύματα
    186
    Αρχικά δημιουργήθηκε από CBF- stratis
    Μπορεις να κανεις ενα αλλο χρωμα το σιριτακι για να σπασει λιγο......και προσοχη.οποιος σου κανει καλλυμα να την κανει αδιαβροχη γιατι με τις πρωτες βροχες θα κατεβαινεις απ την μηχανη σαν κατουρημενος για μια βδομαδα....
    σιριτάκι = ? (με πιάνεις λίγο αδιάβαστο). Το πρόβλημα με τη βροχή το έχω τώρα με τη σέλα όπως είναι ραμμένη. Μπάζει νερά φουσκώνει και μόλις κάθομαι πάνω τα βγάζει από τις γωνίες ανάμεσα στα πόδια επειδή έχει τρυπήσει εκεί... Θα πεταχτώ το μεσημέρι σε αυτόν που μου είπες γιατί είναι κοντά στο σπίτι να δω τι θα μου πεί. Είναι καιρός να αλλαχτεί πιά
    2 stroke Sport Touring

  8. #8
    Παλιομέλος
    Εγγραφή
    03/08/2009
    Μηνύματα
    66
    μπορει να σου βαλει σιριτακι οπου γινουν οι ραφες......και οποσδηποτε να στην κανει αδιαβροχη.(μπαινει ενα ναυλον απο μεσα στο σφουγγαρι).....
    Ξανά-μανά μοτοσυκλετα........

  9. #9
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Αρχικά δημιουργήθηκε από CBF- stratis
    και προσοχη.οποιος σου κανει καλλυμα να την κανει αδιαβροχη γιατι με τις πρωτες βροχες θα κατεβαινεις απ την μηχανη σαν κατουρημενος για μια βδομαδα....
    Με την αδιαβροχη θα κατεβαίνεις σαν κατουρημένος όλο τον χρόνο ..
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  10. #10
    εδω να πας!!!

    http://starsel.weebly.com/

    3 σελες εχω φτιαξει σε αυτον!
    παρα πολυ φτηνος, φοβερη δουλεια και πολυ καλο παιδι!


    για καλλυμα μονο, το πολυ να σου παρει 30 ευρω!

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Johnny_Nik
    Εγγραφή
    25/07/2011
    Μηνύματα
    186
    Μόλις επέστρεψα από τα περισσότερα. Όσα βρήκα ήταν κλειστά για διακοπές μέχρι τέλος του μήνα και δεν έβγαλα άκρη. Πέρασα από την Αμφιθέας που είχα πάει παλιότερα για να ρωτήσω. Ο ιδιοκτήτης φαίνεται άνθρωπος με όρεξη και μεράκι. Παλιότερα από ότι μου είπε είχε ακριβώς το ίδιο μηχανάκι και είχε κάνει πολλά σχέδια για σέλες αλλά και για bagster χειροποίητο. Βέβαια μετά το βάψιμο δεν θα ήθελα να βάλω bagster.

    Αύριο θα πάω να μου τα δείξει και να καταλήξουμε στο σχέδιο που τελικά θα γίνει η σέλα (αναφέρομαι στα χρώματα και στο ανάγλυφο που θα επιλεγει) μιας και τώρα από ότι μου είπε ο ίδιος αυτή που φοράω τώρα είναι απλά ένα κάλυμμα με μαλακό αφρολέξ απο μέσα το οποίο δεν ακολουθεί τις καμπύλες που είχε η μαμά σέλα.


    Από ότι μου είπε θα ξαναφτιάξει το εσωτερικό, θα κάνει αδιαβροχοποίηση, και θα την φέρει στις καμπύλες που θα πρέπει να έχει για να γίνει σωστή και πιο άνετη από ότι τώρα. Κόστος (χωρίς παζάρια από το μέρος μου) είναι 55 ευρώ, τα οποία πιστεύω ότι θα αξίζουν μέχρι το τελευταίο λεπτό. Αύριο καταλήγουμε στο ανάγλυφο και το χρώμα το οποίο κατά 90% θα είναι μαύρο αλλά δεν ξέρω τι πινελιές θα προσθέσει ο μάστορας (χρωματικές ή άλλου τύπου )

    Τη σέλα θα παραλάβω από βδομάδα λόγω διακοπών (επί τη ευκαιρία και αφού έκλεισαν οι σχολές επ αόριστον, αφού όλο το καλοκαίρι ήμουν εδώ). Μόλις την πάρω εννοείται θα ανεβάσω φωτό !
    2 stroke Sport Touring

  12. #12
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Johnny_Nik
    Μόλις την πάρω εννοείται θα ανεβάσω φωτό !
    Ναι βρε, do it plz ...

    Ολοκληρωμένη Création χωρίς δείγμα δεν νοείται ..
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  13. #13
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    1.256
    Για όσους ψάχνονται , εγώ άλλαξα κάλυμμα στο τότε Brosάκι μου σε έναν μάστορα τέρμα Πειράιως , στο ύψος του Καραΐσκάκη δεξιά στην Δωδεκανήσων , στην αρχή της και συγκεκριμένα στον πρώτο από την δεξιά πλευρά . Όνομα δεν θυμάμαι Είχε πολλά καταστήματα με ταπετσαρίες αυτοκινήτων που κάνανε τέτοιες δουλείες θυμάμαι σε κείνο το δρόμο . Αν θυμάμαι με ένα 25άρι έβαλα γκρι αντιολισθητικό με λουρί στην μέση . Πρέπει να έχουνε περάσει 3 χρόνια και βάλε χρόνια αλλά φαντάζομαι λόγω κρίσης δεν θα απέχουν και πολύ οι τιμές


    Modenas Kriss 125

  14. #14
    7 years of fuckin up Το avatar του/της Stabak
    Εγγραφή
    19/09/2002
    Μηνύματα
    898
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Johnny_Nik

    Από ότι μου είπε θα ξαναφτιάξει το εσωτερικό, θα κάνει αδιαβροχοποίηση, και θα την φέρει στις καμπύλες που θα πρέπει να έχει για να γίνει σωστή και πιο άνετη από ότι τώρα. Κόστος (χωρίς παζάρια από το μέρος μου) είναι 55 ευρώ, τα οποία πιστεύω ότι θα αξίζουν μέχρι το τελευταίο λεπτό. Αύριο καταλήγουμε στο ανάγλυφο και το χρώμα το οποίο κατά 90% θα είναι μαύρο αλλά δεν ξέρω τι πινελιές θα προσθέσει ο μάστορας (χρωματικές ή άλλου τύπου )

    Επειδη ειχε/εχει και αυτος TDR θα σε προσέξει
    Ban 'em all

  15. #15
    Παλιομέλος
    Εγγραφή
    03/08/2009
    Μηνύματα
    66
    Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
    Με την αδιαβροχη θα κατεβαίνεις σαν κατουρημένος όλο τον χρόνο ..
    Εδωσα λαθος συμβουλη;;;;;
    Ξανά-μανά μοτοσυκλετα........

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αλλαγή ύψους σέλας
    από PortisHead στο forum Suzuki Bandit
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 15/03/2010, 15:09
  2. Αλλαγή σέλας σε CBF-600
    από el_hymador στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 04/08/2006, 16:12
  3. Για εκδρομές: Φτηνότερο Kle με αλλαγή Σέλας η Transalp?
    από xaris_g στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 22/06/2006, 16:59
  4. Αλλαγη σελας
    από Giannis_L στο forum BMW
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2005, 19:59
  5. Αλλαγη Σελας
    από penlix στο forum Honda Africa
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 07/10/2004, 15:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF