Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 14 από 14

Θέμα: piaggio carnaby 300i

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/11/2007
    Μηνύματα
    129

    piaggio carnaby 300i

    μετα απο πολυ ψαξιμο σε ολα τα 250 και 300 σκουτερ αποφασισα να παρω το carnaby 300 !ειναι σχετικα οικονομικο για καινουριο και ομορφο -λιγο ρετρο,αν και αυτο ειναι υποκειμενικο!το εχει κανεισ?εχει κανεισ καμια αποψη για το εν λογω σκουτερ?

  2. #2
    Ενα beverly με μικροτερους χωρους,ομως με πατωμα και 16αρα εναντι 14αρας πισω.Και πιο μοναδικο σε εμφανιση.Το τελευταιο αυτο 300αρι μοτερ που φορανε απο το 8 ειναι πολυ αξιοπιστο.Καινουργιο θα το παρεις?γιατι δινουν και 4χρονια εγγυηση.

  3. #3
    τι εννοεις ρετρο???

    το μοντερνο πως ειναι?!?

    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  4. #4
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
    τι εννοεις ρετρο???

    το μοντερνο πως ειναι?!?

    beverly?!?!?!?!

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/11/2007
    Μηνύματα
    129
    εννοω το φαναρι και τα οργανα!!!lol

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Lamnian
    Εγγραφή
    18/03/2003
    Μηνύματα
    245
    Ρετρό είναι μόνο ο Scarabeos ! :smilea:
    KTM950 Adventure - Tuono 1000 RR7 Blue Dream (..no more dreaming..)

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Lamnian
    Ρετρό είναι μόνο ο Scarabeos ! :smilea:
    τι μηχανακι ειναι αυτο?!?
    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  8. #8
    Εξε-ληγμένο Μέλος Το avatar του/της eagleye101
    Εγγραφή
    22/08/2011
    Μηνύματα
    150
    Ο Scarabeos ειναι και γ@#$Ω τα μηχανακια!

    Της Aprilia, το εχω δει να με περναει και νομιζα με προσπερνουσε καμια GSXR...

    Ενας φιλος ειχε το Leonard της Aprilia, και ηταν υπερευχαριστημενος, (εκτος απο την καταναλωση)

    Υποθετω θα το εχει λυσει το θεμα της καταναλωσης μιας και εχουν μια δεκαετια διαφορα

    Ψαξ'το μια γιατι νομιζω εχει σε προσφορα το 200αρη με 2800
    One with everything

  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από eagleye101
    Ο Scarabeos ειναι και γ@#$Ω τα μηχανακια!

    Της Aprilia, το εχω δει να με περναει και νομιζα με προσπερνουσε καμια GSXR...

    μην ανυσηχεις δεν ειναι τιποτα
    απλα χρειαζεσαι ξεκουραση κ πολλα υγρα.....
    συντομα θα εισαι καλυτερα.....

    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  10. #10
    Εξε-ληγμένο Μέλος Το avatar του/της eagleye101
    Εγγραφή
    22/08/2011
    Μηνύματα
    150
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
    μην ανυσηχεις δεν ειναι τιποτα
    απλα χρειαζεσαι ξεκουραση κ πολλα υγρα.....
    συντομα θα εισαι καλυτερα.....



    Ενταξει υπερβαλα λιγο, αλλα ζηλεψα που με προσπερασε σαν σταματημενο ενω ημουν με 90-100χμ στη συγγρου...

    αλλα οπως και να το κανουμε ειναι ωραιο μηχανακι και εχει ενα ονομα καλυτερο απο τα κινεζικα!
    One with everything

  11. #11
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/10/2012
    Μηνύματα
    6
    ενδιαφερομαι και εγω να παρω το carnaby κανοντας το gilleraki moy, runner vxr 200 τραμπα me to carnaby. καταληγω σε αυτο μιας και ειναι σε δελεαστικη τιμη αρκετα καλες ςπιδοσεισ μιας και θελω να το χρησιμοποιω συνεχως εντος πολεως για να μην τρωω βροχη με την μηχανη! κανενας προκατοχος εχει παρατηρησει κατι αρνητικο? ρωτησα ενα παλικαρι στο φαναρι...μου λεει σκυλος μαυρος αν και κολλανε τα οργανα καμια φορα. ακουω συμβουλες.

  12. #12
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/06/2020
    Μηνύματα
    2
    Καλησπέρα σας,είμαι κάτοχος Piaggio carnaby 300 και γενικά με έχει ταλαιπωρήσει αρκετά.
    Πρόσφατα πίστευα ότι έχανε παραφλου,το πήγα στο συνεργείο μετά από ψάξιμο όπως είπε δεν βρήκε κάτι πέρα ότι είχε μαζέψει αέρα και έβαλε καινούρια οπότε όλα καλά.
    Μετά από μέρες χρήσεις παρατηρούσα κ κάποια υγρά εκεί μπροστά κ ολο κ περισσότερο το βερβιλαντερ να δουλεύει.
    Σήμερα μετά από απόσταση 20-25 χιλιόμετρα δούλευε ασταμάτητα,το έβαλα διπλη κ το άφησα να δω αν θα σταματήσει,μετα από 5 λεπτά συνέχισε να δουλεύει.Λετε να έχει χάσει πάλι τα υγρά του για αυτό η τόση χρήση του η απλά είναι φυσιολογικό?
    Δώστε τα φώτα σαν να ξέρω τι να πω κ του μάστορα

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2018
    Μηνύματα
    400
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sbiros Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα σας,είμαι κάτοχος Piaggio carnaby 300 και γενικά με έχει ταλαιπωρήσει αρκετά.
    Πρόσφατα πίστευα ότι έχανε παραφλου,το πήγα στο συνεργείο μετά από ψάξιμο όπως είπε δεν βρήκε κάτι πέρα ότι είχε μαζέψει αέρα και έβαλε καινούρια οπότε όλα καλά.
    Μετά από μέρες χρήσεις παρατηρούσα κ κάποια υγρά εκεί μπροστά κ ολο κ περισσότερο το βερβιλαντερ να δουλεύει.
    Σήμερα μετά από απόσταση 20-25 χιλιόμετρα δούλευε ασταμάτητα,το έβαλα διπλη κ το άφησα να δω αν θα σταματήσει,μετα από 5 λεπτά συνέχισε να δουλεύει.Λετε να έχει χάσει πάλι τα υγρά του για αυτό η τόση χρήση του η απλά είναι φυσιολογικό?
    Δώστε τα φώτα σαν να ξέρω τι να πω κ του μάστορα
    Δε γίνεται δουλειά έτσι. Για αρχή, άλλαξε μάστορα. Τι σκατά συνεργείο είναι αυτό που δεν ελέγχει για διαρροές από οπουδήποτε, δεν ελέγχει λειτουργία θερμοστάτη, δεν ελέγχει λειτουργία αντλίας;;;;;

    Επίσης δεν έχω καταλάβει, το σκούτερ σου ανεβάζει θερμοκρασία;;; Τι είχε μαζέψει αέρα και που και τι έβαλε καινούρια;;;
    Έκανε εξαέρωση;;
    Αν ο ανεμιστήρας γυρνάει συνέχεια, πολύ πιθανόν να μένει κλειστός ο θερμοστάτης.
    Το έπαθα εγώ στο αυτοκίνητο το καλοκαίρι που μας πέρασε. Κολλούσε ο θερμοστάτης, η θερμοκρασία δεν έπεφτε και το βεντιλατερ δούλευε σαν τρελό. Άλλαξα αμέσως θερμοστάτη και τελείωσαν όλα.

    Έχεις ένα σκούτερ κάποιας ηλικίας και με κάποιες - αναμενόμενες - φθορές. Κανονικά δεν θα έπρεπε να ρωτάς εμάς για το τι θα πεις στο μάστορα σου. Είναι η δουλειά του να βρει τι φταίει. Αν πάντως αυτός ο μάστορας συντηρεί το μηχανάκι σου από τότε που το πήρες, θα σου πρότεινα να το δώσεις το συντομότερο.

  14. #14
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/06/2014
    Μηνύματα
    338
    Το συγκεκριμένο μοντέλο έχει θέμα με την τρόμπα νερού ειδικά αν είσαι κοντά στις 50000χλμ κ κάποιες φορές επειδή τα συνεργεία δεν αλλάζουν ποτέ παραφλου βουλώνει εύκολα το ψυγείο του.. πιστεύω κάτι από τα δύο με ποιο πιθανό το ψυγείο..

Παρόμοια θέματα

  1. Honda SH125i ή Piaggio Carnaby 125
    από gto234 στο forum Honda
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 14/08/2008, 23:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF