Σελίδα 5 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 79

Θέμα: Όσα πρέπει να ξέρετε αν εμπλακείτε σε τροχαίο ατύχημα

  1. #61
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Το θέλω να αλλάξω ασφαλιστική το δέχονται ;
    Ποιοι να το δέχονται ?
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  2. #62
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    είπε ο φίλος typhoon ότι δεν είναι εύκολο να σπάσεις το συμβόλαιο και ζητάνε αιτιολογία,αν το θέλω να πάω αλλού τους είναι αρκετο.

    (απορεία είναι,όχι εξυπνάδα )
    porca miseria.

  3. #63
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    οχι φιλε δεν στο σπανε το συμβολαιο, απλα πας στον ασφαλιστη που θελεις να το ασφαλισεις και αυτος ενημερωνει την αλλη ασφαλεια [ το συστημα ] οτι αλλαξες ασφαλεια και πηγες σε αυτον.οσο αφορα την φιλη που τις εκλεψαν το αυτοκινητο, περνει χαρτη απο την αστυνομια για την δηλωση κλοπης, και με αυτην πας στην ασφαλεια και κανεις διακοπη.
    αν παραδωσεις πινακιδα τους πας το χαρτι τις εφοριας που κατεθεσες την πινακιδα και κανεις την διακοπη, και παει λεγοντας.

  4. #64
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Στη γνωστή online ασφαλιστική, το ακυρώνεις όποτε γουστάρεις, απλά με ένα email. Αυτό έγραψα. Εξίσου εύκολη είναι και η εγγραφή, αφού δε ζητάνε ούτε άδεια, ούτε οτιδήποτε άλλο.
    Life begins at 45°.

  5. #65
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Στη γνωστή online ασφαλιστική, το ακυρώνεις όποτε γουστάρεις, απλά με ένα email. Αυτό έγραψα. Εξίσου εύκολη είναι και η εγγραφή, αφού δε ζητάνε ούτε άδεια, ούτε οτιδήποτε άλλο.
    μιλας για μια εξαιρεση, η οποια δεν ξερω αν σε καλυψει στην στραβη,αλλα παλη ρε φιλε δεν ζηταει διπλωμα !!αδεια!! δηλαδη παω τους λεω να μου ασφαλισουν τον ταδε αριθμο κυκλοφοριας. μου θυμιζει την μαιμουδια που εφαγα καποτε απο πρακτορα, που για δυο χρονια με φυλαξε ο θεος και δεν ειχα καποια στραβη. γιατη η ασφαλιστικη ηταν μαιμου.

  6. #66
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Δε μιλάω για μια εξαίρεση. Μιλάω για τη μεγαλύτερη online ασφαλιστική της χώρας. Δεν είμαι σίγουρος αν και οι υπόλοιπες online λειτουργούν έτσι. Γιατί να ζητάνε δίπλωμα ή άδεια; Αυτά είναι πρόβλημα του πελάτη. Όταν χρειαστεί, θα τα ζητήσουν.

    Ναι, η Anytime by Interamerican είναι μαϊμού.
    Life begins at 45°.

  7. #67
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Δε μιλάω για μια εξαίρεση. Μιλάω για τη μεγαλύτερη online ασφαλιστική της χώρας. Δεν είμαι σίγουρος αν και οι υπόλοιπες online λειτουργούν έτσι. Γιατί να ζητάνε δίπλωμα ή άδεια; Αυτά είναι πρόβλημα του πελάτη. Όταν χρειαστεί, θα τα ζητήσουν.

    Ναι, η Anytime by Interamerican είναι μαϊμού.
    οχι δεν ειναι, ειναι γνωστη στον χωρο χρονια. μου προξενει εντυπωση οταν εκανα ασφαλεια online insuranse που εχει μεσα ολες τις ασφαλιστικες, το πρωτο που μου ζητουσαν ειναι να τους στειλω με imail. η με fax. αδεια διπλωμα.

  8. #68
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Κάποτε ζητούσαν. Και η Anytime ζητούσε. Πλέον ανακάλυψαν ότι δεν υπάρχει λόγος.
    Life begins at 45°.

  9. #69
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Εγω παντως οταν χρειάστηκε να ακυρωσω συμβολαια στην Intersalonika το ακυρωσα κανονικα μεσω του αφαλιστη μου και πηρα 6 μηνες πισω ρεστα. Απλα μου εδωσε επιλογη να τα αφησω καβα για καποιο επομενο η να τα παρω στο χερι.

  10. #70
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Ευχαριστώ κύριοι για τις απαντήσεις σας.
    porca miseria.

  11. #71
    Μέλος
    Εγγραφή
    25/07/2020
    Μηνύματα
    40
    Δηλαδή αν γίνει ατύχημα με ανασφαλιστο οχημα το επικουρικο κεφάλαιο δίνει την αποζημίωση στο άτομο και μετά αυτός που προκάλεσε το ατύχημα τα δίνει στο επικουρικό Κεφάλαιο αν κατάλαβα σωστα. Αυτό σημαίνει ότι αν δεν έχει γίνει ζημιά δεν πληρώνει καθόλου ο ανασφαλιστος;

  12. #72
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της contes di Zante
    Εγγραφή
    01/11/2007
    Μηνύματα
    299
    Εσένα σε πληρώνει άμεσα η ασφαλιστική σου.....
    διονύσης K / έλα να πάμε στο νησί...το (multi)strada μου εγώ και 'σύ

  13. #73
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.593
    Αν δεν έχει γίνει ζημιά,τότε είτε ασφαλισμένος είτε ανασφαλιστος, δεν υπάρχει λόγος να πληρώσει κάτι.
    Επειδή νιώθω αισθάνομαι όμως ότι εσύ αλλού αποσκοπεις με την ερώτηση, διάβασε λίγο τα ενάμιση εκατομμύριο θέματα νέων οδηγών που θέλουν μηχανάκι που δεν εξυπηρετείται από το δίπλωμα τους, να δεις τι συμβουλές έχουν δοθεί για τις συνέπειες...
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  14. #74
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.155
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Αν δεν έχει γίνει ζημιά,τότε είτε ασφαλισμένος είτε ανασφαλιστος, δεν υπάρχει λόγος να πληρώσει κάτι.
    Επειδή νιώθω αισθάνομαι όμως ότι εσύ αλλού αποσκοπεις με την ερώτηση, διάβασε λίγο τα ενάμιση εκατομμύριο θέματα νέων οδηγών που θέλουν μηχανάκι που δεν εξυπηρετείται από το δίπλωμα τους, να δεις τι συμβουλές έχουν δοθεί για τις συνέπειες...
    Mάλλον ''γάτος'' είσαι κι' όχι ''γαύρος''........................
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  15. #75
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kostasyamaha Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή αν γίνει ατύχημα με ανασφαλιστο οχημα το επικουρικο κεφάλαιο δίνει την αποζημίωση στο άτομο και μετά αυτός που προκάλεσε το ατύχημα τα δίνει στο επικουρικό Κεφάλαιο αν κατάλαβα σωστα. Αυτό σημαίνει ότι αν δεν έχει γίνει ζημιά δεν πληρώνει καθόλου ο ανασφαλιστος;
    Έχεις δει πολλά ατυχήματα χωρίς την παραμικρή ζημιά εσύ;

    Οδηγώ πάνω από 35 χρόνια τόσο μηχανή όσο και αμάξια, τα 20 από αυτά και ως επαγγελματίας με φορτηγάκια. Έχουν δει ατυχήματα και ατυχήματα τα ματάκια μου, εχω εμπλακεί κιόλας. ΠΟΤΕ σε κανένα δεν είδα να μην υπάρχουν ζημιές μικρές η μεγάλες......
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

Σελίδα 5 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 23/07/2007, 12:25
  2. ΟΣΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΤΑ ΛΑΔΙΑ!!
    από jinks στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 01/10/2005, 11:59
  3. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 24/07/2004, 15:48
  4. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 22/12/2003, 17:33

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF