Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 27

Θέμα: πλαστικοποιητής

  1. #1

    πλαστικοποιητής

    μιας κ βλεπω εχετε μαζευτει ολοι ρεστορερες εδω...

    θελω να μου προτείνει καποιος εναν καλο πλαστικοποιητή για εφαρμογη σε ρεζερβουαρ (εσωτερικα εννοείτε).

    αν εχετε προσωπικη εμπειρια θα την εκτιμουσα....
    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  2. #2
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    παλιο αλλα το ξεθαβω. δοκιμασα με πολυεστερα αλλα δεν. μου ειπανε οτι οι μαστορες εξω χρησιμοποιουν πολυεστερινη, πιο λεπτορευστη. αλλα ταυτοχρονα εχουν καποιο ειδος φουρνου και σουβλα για να το γυριζει ωστε να ψησουν το υγρο πανω στο μεταλλο. πολλες προσπαθειες φιλου να φτιαξει βαρελια απο πολυεστερα απετυχαν λογω αυτης της ελειψης παραγωγικου εξοπλισμου. εμενα παντως η δοκιμη μου φαινεται να μην εχει στεγνωσει εντελως κι αν της βαλεις δαχτυλο κολαει επιφανειακα. μου ειπανε οτι το καλοκαιρι με συστολες διαστολες θα τιναξει. επισης εχω ακουσει οτι χτυπαν αμμοβολη μεσα πρωτα για να αγριεψει και να πιασει το υλικο πανω. παντως οσοι θρυλοι κι αν ακουγονται ειναι επτασφραγιστο μυστικο η διαδικασια γιατι υποθθετω οτι ειναι σχετικα ευκολη και δεν λεει να χανεις 60ως 90ε απο μηχανοβιους restorαδες με diy επισκευες..

  3. #3
    μουσικο μελος Το avatar του/της GiannisBlessed
    Εγγραφή
    25/11/2008
    Μηνύματα
    1.812
    με ενδιαφερει και εμενα για το cbr μιας και σπανια εχει πανω απο 5 λιτρα βενζινη μεσα και δεν θελω να σκουριασει....

  4. #4
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    γεμισε το μια φορα και μετα βαζε μονο 5 καθε φορα.
    εγω ετσι κανω. αν και παντα καταληγω να βαλω 20..

  5. #5
    μουσικο μελος Το avatar του/της GiannisBlessed
    Εγγραφή
    25/11/2008
    Μηνύματα
    1.812
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motomaniac Προβολή μηνύματος
    αν και παντα καταληγω να βαλω 20..
    i've been there my friend...
    εδω η βενζινη εχει μεση τιμη 1.85...
    μονο για να το γεμισω θελει 35ε!!

  6. #6
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.230
    Επιστροφή στο θέμα: Χωρίς να έχω ΚΑΜΙΑ προσωπική εμπειρία, έχω πετύχει αρκετούς Άγγλους σε άλλο φόρουμ να προτείνουν το POR-15. Το ποιο προϊόν ακριβώς σου κάνει πρέπει να το βρεις μόνος.

  7. #7
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    τσιμπημενες οι τιμουλες αλλα αν ειναι σπανιο ανταλακτικο οπως ας πουμε στα srx το κανεις. ευχαριστουμε!

  8. #8
    Χρηστος Το avatar του/της sv9cvk
    Εγγραφή
    25/10/2009
    Μηνύματα
    3.834
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    Επιστροφή στο θέμα: Χωρίς να έχω ΚΑΜΙΑ προσωπική εμπειρία, έχω πετύχει αρκετούς Άγγλους σε άλλο φόρουμ να προτείνουν το POR-15. Το ποιο προϊόν ακριβώς σου κάνει πρέπει να το βρεις μόνος.
    Και εγω εχω διαβασει αρκετους να λενε για το POR-15 ,το Τapox και μερικα αλλα που δεν τα θυμαμαι ,το κακο ειναι οτι απο εξωτερικο δεν στελνουν λογω νομοθεσιας... Αν και βρηκα στο ebay μια και ηθελα να κανω πλαστικοποιηση στο τεποζιτο του CB .


    Για να καθαρισω τις σκουριες εκανα αμμοβολη και καθαρισε καλα,αλλα θελει προσοχη αν ειναι σαπημενο το τεποζιτο να γινει σουρωτηρι
    Ευτυχως το δικο μου ηταν σε καλη κατασταση ,αλλο που εστειλα για αμμοβολη (John Sted) το εκανε χαλια

    http://www.ebay.co.uk/itm/1706100839...84.m1438.l2649

    POR-15 με λιγο τζιμπημενα μεταφορικα.
    http://www.ebay.co.uk/itm/POR-15-FUE...item415b3aa86b

    http://www.ebay.de/itm/POR15-Motorcy...item415a9ca8d8
    ΡΕΘΥΜΝΟ Χρηστος www.sv9cvk.gr
    CB750 four K7 (1977) , CB750 four K2 (1972) , , XL185S
    , Vespa GT200 TS50W

  9. #9
    απλως εχετε στο νου σας οτι καποια chemical liquids δεν μπαινουν αεροπλανο.....

    εκεινο το καιρο εναν τυπο που κανει πλαστικοποιησεις στη σαλονικα με σχετικα καλο κοστολογιο.....
    αν θελετε να τον ξαναψαξω πειτε μου
    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  10. #10
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    εγω εχω κανει μετατροπη στο TTR του πατερα μου κι εβαλα πλαστικο τεποζιτο απο ΤΤ600 αλλα το παλιο μεταλικο ηταν πολυ μεγαλο ακι δεν ξερω ποτε θα χαζεψω μια μερα και θα θελω να ταξιδεψω τα βουνα.. οποτε θα το χρειαστω. οπως ολα τα τεποζιτα ειναι σκουριασμενο τερμα κατω στο βαθος εκει κοντα στα @@ μου, ολο το υπολοιπο ειναι καθαρο. αλλα ακομα κι ετσι κατεβαζει σκουριες..

  11. #11
    εδω κανον πλαστ

    http://www.highlander.gr/

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της georgio
    Εγγραφή
    01/07/2008
    Μηνύματα
    1.215
    Δείτε εδώ για το POR15 ένα how to.

    Προσωπικά εγώ θα το χρησιμοποιήσω όταν αποφασίσω και μπορώ να φτιάξω το ντεπόζιτο.

    Είχα στείλει mail εδώ και μου είχε πει ότι στέλνει αλλά είναι τσιμπημένα τα μεταφορικά λόγω του υλικού (dangerous goods μου είχαν γράψει). Στέλνουν μέσω DHL (μόνο).

    Τα ποσά που μου είχαν πει:
    1 kg = 16,00 EUR
    3 kg = 17,00 EUR
    5 kg = 18,00 EUR
    10 kg = 21,00 EUR
    15 kg = 24,00 EUR
    max. 20 kg = 28,00 EUR
    "Με το ένα χέρι να αγγίζεις τ' άστρα και με το άλλο να ανακατεύεις τη λάσπη"
    Μιχάλης Δερτούζος


    "Άμες δε γ' εσόμεθα πολλώ κάρρονες"

  13. #13

  14. #14
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    εχω την εντυπωση οτι το θεμα ανοιχτηκε για diy εφαρμογες...

  15. #15
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/12/2008
    Μηνύματα
    287
    Εχω χρησιμοποησει το por 15 πριν απο 2 χρονια οπου το ειχα φερει απο ebay με χαμηλα μεταφορικα.Μετα αλλαξε ο νομος.ΜΕχρι σημερα δεν εχει καποιο προβλημα το τεποζιτο.Θελει παρα πολυ καλη προετοιμασια ομως να μην υπαρχει ιχνος σκουριας.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF