Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 52

Θέμα: μαθηματα ασφαλους οδηγησης

  1. #16
    το μαθημα που κανουμε με τα αλλα παιδια εχει ως εξεις.
    πηγενουμε σε μια καφετερια κοντα στο μερος που θα κανουμε και της ασκησεις και πινοντας ενα καφε κανουμε την θεωρια. για να κανεις κατι πρεπει πρωτα να καταλαβης γιατι το κανεις και πως πρεπει να το κανεις. στην συνεχεια παμε στης μοτο και δειχνουμε τον τροπο που εφαρμοζης αυτα που εμαθες στην θεωρια επανω στην μοτο. στην σηνεχεια παμε στο σιμειο που θα εφαρμοσουμε οτι μαθαμε στην πραξη. κανουμε το πρωτο βημα που ειναι το Α και το Ω για να κανεις τα υπολοιπα. ολες οι ασκησης γινονται με ταχυτητα των 50-60 χιλιομετρων μια που δεν εχουμε την πολιτελεια να κανουμε της ασκησης σε καποιο ασφαλες μερος ( πιστα). οποτε δεν υπαρχει κηνδυνος. για να κανεις κατι νεο πρεπει να το κανεις με λιγα χιλιομετρα γιατι ο σκοπος μας ειναι το μιαλο να το αφομιοσει για να το κανεις μηχανικα. αν το πετηχης αυτο τοτε σιγα σιγα θα αυξηθη η ταχητητα σου χωρις να το καταλαβης και να το κανεις χωρις να το σκευτεσαι. θα γινετε απο μονο του. τοτε πας στο επομενο βημα. και καθε φορα προχορας ενα ενα βημα. σε μια μερα δεν θα γηνεις αετος αλλα θα βαλεις τα θεμελια. και μαζι η και μονος σου με υπομονη δεν θα πιστευης οτι εσυ οδηγας ετσι.
    γιωργος

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Θάνος
    Εγγραφή
    17/06/2003
    Μηνύματα
    1.079
    μια και η γυναίκα μου θα λείπει για να ψηφίσει εκτός αθηνών... μέσα κι εγώ! εκτός απροόπτου όμως γιατί με τις γυναίκες ποτέ δεν είσαι σίγουρος...

  3. #18
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2003
    Μηνύματα
    199

    Γιώργο..

    ...(καλα εκανες και το εβαλες και σε αυτο το φορουμ)

    Δυστυχώς στα προηγούμενα μαθήματά σου δεν καταφερα να παρευρεθώ, επιφυλάσσομαι για το μελλον ομως. Στις 7 Μαρτίου παλι χλωμό έως αδύνατο για μενα αφου θα βρίσκομαι εκτός αθηνών.
    Ελπίζω, απο τις 7/03 και μετα, να έχεις την διάθεση και την όρεξη βεβαίως βεβαίως να ξαναδιοργανώσεις μαθημα ώστε να μπορεσω να ερθω και εγω..


    Καλό δρόμο

    ’ρτεμις

  4. #19
    εγω παντα θα εχω ορεξη κοπελα μου. για εμενα ειναι ευχαριστηση. το να ταξηδευουν οι φιλοι μου ασφαλεις και να πηνουν ενα κρασι στην υγεια μου ειναι το καλυτερο που θα ηθελα. το μαιο κανωνισα να ξανακανω το 3 λεβελ για να το μαθω καλυτερα. ειναι φοβερα δυσκολο λεβελ και απετη πολυ καλη φυσηκη κατασταση που οπως με εχεις δη ......χμμμμμ με τα κιλα μου...... δεν ειμαι και οτι καλυτερο. αλλα το παλεβω. που θα παει ομως θα τεριαξει και για εσενα. παντως την τελευταια φορα θα διαβασες το τι εγραφαν τα παιδια. ο ρανερ προπαντως εχει λαλιση. εμαθε να ξαναοδηγα και το εχει λιοση το ντουκατι του. περιμενη πως και πως να περαση η ωρα να σχολαση για να παει βολτα.... θα τα πουμε και απο κοντα παντως. την κυριακη ειχα βαλει ποστ για καφε στο μπουρναζι και μαζευτηκαν τοσα παιδια που δεν βρισκαμε τραπεζι μεσα στην καφετερια και καθησαμε εξω...
    γιωργος

  5. #20
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2003
    Μηνύματα
    199

    Ναι, το έμαθα ...

    ...(για τον κυριακατικο καφε λεω) αλλα το εμαθα καπως αργα.

    Μαζευτήκατε, όντως πολλοί. Μπραβο!!

    Τα διαβαζω ολα τα ποστ περι ασφαλους οδήγησης και πραγματικα λυπαμαι που δεν εχω παρευρεθεί εστω και σε 1.
    Τες πα, την επόμενη φορα (επόμενη μετα τις 7/03) θα ειμαι σίγουρα εκει (συνήθως Λυκαβιττό πατε?) και θα φερω και τον Μιχαλη.

    Γιαγιούλα, αν δεν σε δω σε κανα καφε ΚΑΛΟ 3ΜΕΡΟ!!!
    Χαιρετισμους στην σύζυγο!!

  6. #21
    καταρχην θελω να ζητησω συγνωμη που δεν ηρθα στο κοψιμο της πιτας αλλα καθημερινες μου ειναι δυσκολο να προγραματισω την δουλεια μου και να ερθω. παντως επιφιλασομε να βρεθουμε σε καποια συναντιση που θα δω. αλλοστε θα βρεθουμε και για μαθηματα και καφε. αρτεμις δεν παμε λικαβητο πεντελη παμε, απο παλια-νεα πεντελη και επανω προς αγιο πετρο. να φερης και τον μηχαλη γιατι οχι? ολοι οι καλοι χωρανε στην παρεα μας. καλο 3ημερο και απο εμενα. το σ/κ αν δεν υπαρξη τιποτα θα ανεβω στον γιο μου στα ελληνοβουλγαρικα συνορα να τον δω. ειναι στα οχυρα του ρουπελ.
    γιωργος

  7. #22
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.403
    Αν το κάνετε το μάθημα υπολογίστε και μένα!!!!
    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

  8. #23
    Κουφάλογες Γριές!!!! Το avatar του/της kapeos
    Εγγραφή
    16/05/2002
    Μηνύματα
    260

    Talking Ρε εσεις περνατε καλά..

    Ειμαι στο forum εδώ και ενα χρόνο και μπαίνω καθημερινα μέσα. Είναι η πρώτη φορά που διαβάζω κάτι τόσο ενδιαφέρον (και αυτό δεν σημάινει ότι όλα τα άλλα post είναι μπαρούφες).
    Θα ήθελα πολύ να παρακολουθήσω τα μαθήματά σου "ΓΙΑΓΙΑ" αλλά τόσο καιρό βλέπω ότι όλοι εσείς έχετε κάνει μια παρέα αφού κανονίζετε πολλές φορές καφέ, εκδρομές, συγκετρώσεις κλπ αλλά εγώ δεν έχω βρεθεί ποτέ. Μήπως λοιπόν, λέω μήπως ένα επιπλέον άτομο μπορεί να χωθεί και αυτός να παρακολουθήσει τα μαθήματα μιας και έχετε μαζευτεί πολύ εκει έξω περιμένετε πως και πως να αρχίσουν??? Φιλικά, kapeos

    ΥΓ ΑΡΚΟΥΔΙΑΡΑ ΓΙΑΓΙΑ, πολύ καλή η κίνηση αυτή, να είσαι πάντα καλά.
    www.exormisi.gr η πύλη στα ελληνικά αξιοθέατα...

  9. #24
    Εψαχνα καιρό για κάτι τέτοιο.
    Πάρα πολύ καλή πρόταση.
    Θα ήθελα πολύ να πάρω μέρος στα μαθήματα,
    Σταύρος
    R65 ´79

  10. #25
    λοιπων μια που βλεπω οτι υπαρχει ενδιαφερων ας κανονισουμε απο τωρα. την κυριακη 7/3 και κατα της 11 το πρωι να μαζευτουμε στο γνωστο μερος που πιγενω και με τα αλλα παιδιά. ειναι στην λεωφορο πεντελης πριν την διασταυρωση προς παλια και νεα πεντελη περιπου 100 μετρα στο δεξι μας χερι ειναι η καφετερια ΜΠΑΚΑΣ θα ειμαι εκει θα εχω σε σιμειο που να φενετε το ZZR της φωτογραφιας. πως παμε....το πιο ευκολο ειναι να μπουμε στην αττικη οδο και να βγουμε στην εξοδο προς λεωφορο πεντελης. απο εκει ανεβενουμε προς πεντελη. μετα απο 3 χιλιομετρα ειναι η διασταυρωση- φαναρι που παει αριστερα για μελισια ευθεια για πεντελη και δεξια για μεσογεια. εμεις παμε ευθεια και μετα απο 1 χιλιομετρο ειναι η καφετερια. εκει θα ποιουμε καφε και θα κανουμε την θεωρια. στην σηνεχεια θα βγουμε στης μοτο και θα μαθουμε το πως καθωμαστε και πως σημπεριφερομαστε με την μοτο. και μετα ανεβενουμε προς πεντελη και στον δρομο απο πεντελη προς αγιο πετρο κανουμε την πρακτικη μας. καλο θα ειναι να παμε να ψιφησουμε το πρωι και να ερθουμε μετα. περιπου αν ειμαστε κατα της 11 θα τελιοσουμε 2+30 με 3 . αναλογα ποσοι θα ειμαστε. για πρωτη μερα ειναι αρκετα. γιατι θα σας κουρασει η προσπαθεια που θα κανετε να ξεχασετε αυτα που ξερατε και να αφομιοσετε τα νεα δεδομενα. παρα η ασκηση. ελπιζω να μας βοηθηση και ο καιρος. θα βαλω και το τηλεφονο μου για οποιον το θελιση και για καθε βοηθεια που θα χρηαστη. το τηλεφωνο ειναι 6977 290 361 γιωργος.
    υγ. εγω αυριο κατα της 11+30με 12 μπορει να ανεβω για να κανω λιγο πρακτηκη για παρτη μου αν ειναι ο καιρος καλος. βλεπετε με την εξασκηση βελτιονεται ο καθε ενας μας

  11. #26
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    είσαι πρώτος

    ελπίζω να εμφανιστώ


  12. #27
    Μετράω τις μέρες...
    Θα είμαι εκεί!!!

  13. #28
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.403
    Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS
    είσαι πρώτος

    ελπίζω να εμφανιστώ

    xexe den eisai o monos!
    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

  14. #29
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    Γιώργο,

    θα έχεις πολλούς μαθητές

    ευχαριστούμε

  15. #30
    χαρα μου φιλε μου. περιμενω να σας δω ολους την κυριακη 7/3 και να τα πουμε απο κοντα. οπως ειπα τα μαθηματα τα κανουμε με λιγα χιλιομετρα και ετσι μπορουν να ερθουν παιδια και με μικρα μηχανακια δεν χρηαζετε να ειναι 600 η 1000 ακομα και εντουρακια ειναι δεκτα. τα μαθηματα αφορουν ολων των τυπων τις μοτο εκτος απο σκουτερ γιατι αυτα πιστευουν σε αλλο θεο που λενε. οδηγουντε τελειως διαφορετικα. βεβαια η θεωρια ειναι κατα 90% χρησιμη και σε αυτους.
    γιωργος

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Track day - Μαθήματα ασφαλούς οδήγησης
    από amyroukai στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 22/10/2012, 22:21
  2. Μαθηματα ασφαλους οδηγησης
    από C-LF στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 22/06/2010, 07:59
  3. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2006, 00:28
  4. Tips ασφαλούς οδήγησης
    από stako στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 24/08/2005, 14:26
  5. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 27/01/2004, 14:38

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF