Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 34

Θέμα: Ποια ειναι η καλυτερη βελτιωση που μπορει να κανει κανεις Α.Turbo Β.Compressor C.Nos?

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της pavlaras1
    Εγγραφή
    17/07/2004
    Μηνύματα
    493

    Talking Αγαπητε μου φιλε τα υπολογισα και κοστιζουν περιπου στα 600-1000ευρο για τα σταδια 1-

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Transalper_696
    Υπολογισε λιγο ποσο κοστιζουν ολα αυτα και μαλλον θα το ξανασκεφτεις.
    Αγαπητε μου φιλε τα υπολογισα και κοστιζουν περιπου στα 600-1000ευρο για τα σταδια 1-3.

    Θα δειξει μιας και δεν βρισκω εδω και καιρο αυτο που θελω σε ετοιμη μηχανη.


  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της pavlaras1
    Εγγραφή
    17/07/2004
    Μηνύματα
    493

    Talking Φιλε να σε ενημεωσω οτι η γνωμη σου για εμενα μετραει και μαλιστα ολον εδω μεσα γιαυτ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Transalper_696
    Φιλε οτι και να βαλεις ελπιζω να γινει καλη δουλεια και να ειναι το καλυτερο για σενα και το μηχανακι σου.
    Εγω απλα θα ηθελα να αναρωτηθεις αν αξιζει να ριξεις τοσσα λεφτα σε ενα σκουτερακι.
    Τωρα θα μου πεις ποις ειμαι εγω που θα σου πω τι να κανεις ? .... Αλλα μιας και λιγο πολυ ολοι τα καναμε αυτα στα νοιατα μας πιστευω πως δεν αξιζει τον κοπο να φτιαξεις ενα σκουτερ τουμπανο.
    Πουλα το και παρε ενα αλλο που να σε καλυπτει πιο πολυ.
    Φιλε να σε ενημεωσω οτι η γνωμη σου για εμενα μετραει και μαλιστα ολον εδω μεσα γιαυτο θελω τοις αποψεις σας και της γνωμες σας και τελος της γνωσεις σας.

    Θελω να κανω οπωσδηποτε μικρο μετατροπες των 300 ευρο για να μπορω να εχω και εγω μια προσωπικη εμπειρα αν γινεται.


  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της pavlaras1
    Εγγραφή
    17/07/2004
    Μηνύματα
    493

    Talking Φιλε πραγματι εχω ενα βιντεακι στον υπολογιστη μου που δειχνει εναν που εχει ενα Yama

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Rezeguet
    θα τα βαλεις ολα αυτα, θα μπει ερθει ενας τυπας με ενα ΧΤ 660 και θα σε περασει αερα (που παρεπιμπτοντως θαχει πληρωσει περιπου τα ιδια με σενα συν την μετατροπη) και εκει που πλησιαζεις στο επομενο φαναρι κανει μπαμ το μοτερ σου και πεταγεται το πιστονι και σου κοβει το χερι :rotflmao:

    γαματο! Καντο φιλε Π(Κ)αυλαρα! :rotflmao:
    Φιλε πραγματι εχω ενα βιντεακι στον υπολογιστη μου που δειχνει εναν που εχει ενα Yamaha Aerox R αν θυμαμαι καλα με NOS και του σκαει το καρμπυρατερ, ο κινητηρας, δεν ξερω τι ακριβς αλλα εφυγε ενα τεραστιο κομματι στον δρομο και μετα η μηχανη δεν εκανε ουτε βημα.

    Λες να παθω και εγω τιποτα τετοιο?

    Ελπιζω οχι γιατι θα ειναι πολυ πικρα.

    Πως μπορω να το ανεβασω αυτο το βιντεακι απο τον υπολογιστη μου για να το δειτε?


  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της pavlaras1
    Εγγραφή
    17/07/2004
    Μηνύματα
    493

    Talking Η μονη πραγματικη μηχανη που μου αρεσει ειναι η Yamaha Fazer 600cc.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Dexter
    ...εχει γινει και μετανιωθει απο πολυ κοσμο..

    ..μαζεψε και παρε κανονικη μοτο για να μπεις στον κοσμο της στροφης και του ταξιδιου/παρεας..(εκει που ειναι το ζουμι της ολης υποθεσης για μενα)...

    ...η αποψη μου..
    Η μονη πραγματικη μηχανη που μου αρεσει ειναι η Yamaha Fazer 600cc.

    Αλλα θα πρεπει να βγαλο καινουργιο διπλομα και θελει παρα πολλα λεφτα.

    8000ευρο για το εργαλειο και αλλα 500 ευρο για το διπλομα.

    Ενω για την μετατροπη ωστε λιγο να βελτιωθει το μηχανακι, οχι πολλα πολλα θα μου κοστισει περιπου 300-1000ευρο.


  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της pavlaras1
    Εγγραφή
    17/07/2004
    Μηνύματα
    493

    Talking Πολλα τεχνικα δεν γνωριζω για αυτο ειμαι εδω και ψαχνομαι.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Rezeguet
    επισης, σταδιο 3 καρμπυρατερ??? Δηλαη αν βαλεις μονο το σταδιο 1-2 το μοτερ δεν θα λειτουργει?? Τοτε γιατι τα λενε σταδια?

    Επισης σταδιο 4 εξατμιση??
    Και σταδιο 5 φρενα και αναρτησεις??

    Ενταξει τωρα δεν ξερω που τα βρηλες αυτα παντως τουλαχιστοων απο τα στοιχεια που δινεις το θεωρω μαλον παραλογο το ολο θεμα. Επισης ο τιτλος που κολαει??
    Πολλα τεχνικα δεν γνωριζω για αυτο ειμαι εδω και ψαχνομαι.

    Τις λεπτομερειες για τα σταδια της βρηκα εδω.

    Ριξτε μια ματια.

    http://www.alexopoulos.gr/web/compan...ssi_guide.html


  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της pavlaras1
    Εγγραφή
    17/07/2004
    Μηνύματα
    493

    Talking Η ποιο λογικη απαντηση ειναι οτι εγω δεν εκανα σωστη αντιγραφη - επικοληση μιας και δ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22
    kala mono auto su ekane entiposi re trezeket?
    gia des edw...



    kai kala to buzi (:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: )

    alla auti i strofalobiela i ilektromiki ti einai???

    mipos enoei oti meta mono sto playstation tha to deis to mixanaki na dulevei??? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    ase pu tu exei valei o "veltiwtis" dio buzi kai dio strofalobieles...
    na ipothesume oti einai adalaxtika giati an einai kai ta dio tautoxrona xalali ta leuta re paidi mou...
    Η ποιο λογικη απαντηση ειναι οτι εγω δεν εκανα σωστη αντιγραφη - επικοληση μιας και δεν μου αντεγραψε την σελιδα οπως μου την εμφανιζε στην ιστοσελιδα.

    http://www.alexopoulos.gr/web/compan...ssi_guide.html

    Την εταιρεια αυτην την βρηκα μεσα απο το web site της malossi.

    http://www.malossi.com


  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Dexter
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    103
    ρε pavlara πραγματικα πιστευεις οτι μπορει να εχει σχεση το fazer με τσιτα Aerox???και προωθητηρα απο το Appolo 13 να του βαλεις δεν παιρνει συζητηση.Παρε ενα 125 διχρονο η ενα 250 τετραχρονο -εστω και με υποχωρησεις-και θα με θυμηθεις , δεν θα ξανακοιταξεις πισω. .(Την τελεια μηχανη μπορει να μην την βρεις ποτε , ανεξαρτητως κυβικων.Γιατι νομιζεις ο περισσοτερος κοσμος τις αλλαζει σαν τα σωβρακα?Ειμαστε ολοι στο ψαξιμο)

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της pavlaras1
    Εγγραφή
    17/07/2004
    Μηνύματα
    493

    Talking Μα ποιος ειπε οτι εγω κανω συγκριση το Aerox Vs Fazer?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Dexter
    ρε pavlara πραγματικα πιστευεις οτι μπορει να εχει σχεση το fazer με τσιτα Aerox???και προωθητηρα απο το Appolo 13 να του βαλεις δεν παιρνει συζητηση.Παρε ενα 125 διχρονο η ενα 250 τετραχρονο -εστω και με υποχωρησεις-και θα με θυμηθεις , δεν θα ξανακοιταξεις πισω. .(Την τελεια μηχανη μπορει να μην την βρεις ποτε , ανεξαρτητως κυβικων.Γιατι νομιζεις ο περισσοτερος κοσμος τις αλλαζει σαν τα σωβρακα?Ειμαστε ολοι στο ψαξιμο)
    Μα ποιος ειπε οτι εγω κανω συγκριση το Aerox Vs Fazer?

    Εγω απλα ειπα οτι αν ειχα λεφτα και μπορουσα να το αγορασα αυτο θα επερνα.

    Αλλα επειδη δεν υπαρχουν τοσα λεφτα αλλα κατι ψιλα προτιμω να το βελτιωσω λιγακι για να πηγαινει σαν 100αρι και οχι σαν 50αρι.

    Προσπαθω προς στιγμην να ακολουθησω το ποιο ασφαλη μονοπατι που να μου προσφερει κατι παρα πανω σε επιδοσεις αλλα να μου κρατησει και αλλα 2 χρονια ακομη μεχρι να το δωσω.

    Τα μεγαλυτερα μηχανακια στα 125cc που θελω δεν εχουν αυτα που εχω στο Aerox οπως εμπρος και πισω δισκοφρενα Brembo,χαμηλη σελα,να καθεται δευτερο ατομο ανετα,μικρο σε μεγεθος,ελαφρυ και ευκολο σε ελιγμους εντος πολεως.


  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Dexter
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    103
    ...μην μασας σου λεωωωωω...

    το aerox δεν εχει δισκοφρενα , σουβερ εχει...με την διπλη διαμετρο που εχουν τα 125 δεν παιζει κανενα ρολο που εχεις brembo , τα 125 σταματανε καλυτερα...επισης και τα πιο ελαφρια ειναι και τα πιο ευκινητα μεσα στην πολη ειναι...(μιλαμε για μοτοσυκλετες ετσι , οχι για μπρελοκ)...τωρα για την ανεση του συνεπιβατη μην το θιγεις καν το ζητημα...σιγουρα καλυτερα απο το aerox...Η προταση μου ειναι αναμεσα σε...
    ..CBR 125,AX1,TDR 125,DT 125 ακομα και ΝΧ 125 αν μπορεις να βρεις...υπαρχουν και πιο γρηγορα αλλα θα αρχισεις να χανεις σε ανεσεις και αξιοπιστια...

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της pavlaras1
    Εγγραφή
    17/07/2004
    Μηνύματα
    493

    Talking Τα δισκοφρενα απο το Aerox Rossi Replica ειναι αποτελεσματικα και πολυ καλυτερα απο τ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Dexter
    ...μην μασας σου λεωωωωω...

    το aerox δεν εχει δισκοφρενα , σουβερ εχει...με την διπλη διαμετρο που εχουν τα 125 δεν παιζει κανενα ρολο που εχεις brembo , τα 125 σταματανε καλυτερα...επισης και τα πιο ελαφρια ειναι και τα πιο ευκινητα μεσα στην πολη ειναι...(μιλαμε για μοτοσυκλετες ετσι , οχι για μπρελοκ)...τωρα για την ανεση του συνεπιβατη μην το θιγεις καν το ζητημα...σιγουρα καλυτερα απο το aerox...Η προταση μου ειναι αναμεσα σε...
    ..CBR 125,AX1,TDR 125,DT 125 ακομα και ΝΧ 125 αν μπορεις να βρεις...υπαρχουν και πιο γρηγορα αλλα θα αρχισεις να χανεις σε ανεσεις και αξιοπιστια...
    Τα δισκοφρενα απο το Aerox Rossi Replica ειναι αποτελεσματικα και πολυ καλυτερα απο τα ποιο πολλα 125cc scooter. Μιας και αν δεις φοραει 190χιλιοστα εμπρος και αντιστοιχα πισω ενω αλλα εχουν ταμπουροφρενα πισω.

    Μπορει να θεωρεις το μηχανακι μου μπρελοκ αλλα εμενα μου αρεσει και ασε που δεν με δυσκολευει να το χειριστω οπως με δυσκολευουν τα ψιλα μηχανακια και συγκεκριμενα αυτα που ειναι off-road.

    Μερικα απο τα μοντελα που μου προτεινες μου αρεσαν οπως το HONDA CBR 125R, XL 125V VARADERO και YAMAHA DT-125X.


  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Dexter
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    103
    α.δεν μιλησα για σκουτερ αλλα για μηχανες
    β.η ανεση δεν ειναι μονο θεμα σελας αλλα γενικου στησιματος (αναρτησεις το aerox στην ουσια δεν εχει...)Κανε ενα ταξιδι 2 ωρες με το σκουτερ και με τα μηχανακια που σου ειπα και μετα ελα και πες μου ποτε γυρισες πιο ξεκουραστος και συ και ο συνεπιβατης σου..
    γ.αν εχεις τετοιο κολλημα γιατι δεν το φτιαχνεις να τελειωνουμε???ειναι φανερο οτι εχεις παρει την αποφαση σου.


    ...αλλλα εχεις δοκιμασει κανενα μεγαλο μηχανακι ποτε?γιατι αν ειχες δεν νομιζω να καναμε αυτην την συζητηση τωρα...Οπου βρεις ευκαιρια ορμα.Αν το εξετασεις αντικειμενικα θα δεις οτι εχω δικιο.Αν παλι δεν σ αρεσει κατι φτιαξτο αλλα νε σε σιγουρος οτι θα στα δωσει στο χερι σε καποια φαση.Σου μιλαω εκ πειρας (οχι ιδιας αλλα παρολα αυτα αρκετης)...

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της pavlaras1
    Εγγραφή
    17/07/2004
    Μηνύματα
    493

    Talking Εισαι ωραιος και σε παω.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Dexter
    α.δεν μιλησα για σκουτερ αλλα για μηχανες
    β.η ανεση δεν ειναι μονο θεμα σελας αλλα γενικου στησιματος (αναρτησεις το aerox στην ουσια δεν εχει...)Κανε ενα ταξιδι 2 ωρες με το σκουτερ και με τα μηχανακια που σου ειπα και μετα ελα και πες μου ποτε γυρισες πιο ξεκουραστος και συ και ο συνεπιβατης σου..
    γ.αν εχεις τετοιο κολλημα γιατι δεν το φτιαχνεις να τελειωνουμε???ειναι φανερο οτι εχεις παρει την αποφαση σου.


    ...αλλλα εχεις δοκιμασει κανενα μεγαλο μηχανακι ποτε?γιατι αν ειχες δεν νομιζω να καναμε αυτην την συζητηση τωρα...Οπου βρεις ευκαιρια ορμα.Αν το εξετασεις αντικειμενικα θα δεις οτι εχω δικιο.Αν παλι δεν σ αρεσει κατι φτιαξτο αλλα νε σε σιγουρος οτι θα στα δωσει στο χερι σε καποια φαση.Σου μιλαω εκ πειρας (οχι ιδιας αλλα παρολα αυτα αρκετης)...

    Εισαι ωραιος και σε παω.

    Τα λες σωστα και ωραια γιαυτο ακομη το σκεφτομαι και θα το ψαξω περισσοτερο μου φαινεται τελικα οτι πιθανος να αγορασω ενα μοντελο απο τα παραπανω που σου αναφερα.

    Αξιζει ο κοπος να ριξω καμια ματια σε καμια αλλη εταιρεια?

    Ψαχνω να βρω περισσοτερες τεχνικες λεπτομερειες για τα δυο μοντελα της Honda αλλα στην Ελληνικη ιστοσελιδα δεν εχει της πληροφοριες που θελω και στο Αμερικανικη σελιδα δεν τα εχει ουτε καν τα μοντελα.

    Που πιστευεις οτι μπορω να βρω αναλυτικα τεστ για αυτα τα μηχανακια που με ενδιαφερουν?




  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Dexter
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    103
    ..μονο με λιωσιμο στα ψαχτηρια , κανενα παλιο μοτο ισως αλλα κυριως προσπαθησε να πιασεις συζητηση με οσους περισσοτερους ιδιοκτητες μπορεις.Αυτοι θα σου πουν και την πιο αντιπροσωπευτικη γνωμη....

  14. #29

    Re: Φιλε να σε ενημεωσω οτι η γνωμη σου για εμενα μετραει και μαλιστα ολον εδω μεσα γ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από pavlaras1
    Φιλε να σε ενημεωσω οτι η γνωμη σου για εμενα μετραει και μαλιστα ολον εδω μεσα γιαυτο θελω τοις αποψεις σας και της γνωμες σας και τελος της γνωσεις σας.

    Θελω να κανω οπωσδηποτε μικρο μετατροπες των 300 ευρο για να μπορω να εχω και εγω μια προσωπικη εμπειρα αν γινεται.

    Φιλε παυλαρα οπως λες η γνωμη μου μετραει ( οπως και ολονων εδω μεσα γι αυτο και τις ρωταμε αλλωστε ) αλλα.....
    ... απο τα παιδια που σου απαντησαν ολοι συμφωνουμε σε ενα πραγμα.... μην κανεις μετατροπη.
    Και επειδη δεν ξερω τα αλλα παιδια εγω τουλαχιστον μιλαω εκ πειρας.
    Εκτος κι αν εχεις τα 300 ευρω που λες για πεταμα, μιας και το τελικο αποτελεσμα θα ειναι για 2-5-10 μηνες ικανοποιητικο και μετα ??????
    επειδη ομως κουμαντο στην τσεπη σου κανεις μονο εσυ κανε οτι σε φωτισει ο καλος θεουλης.
    Η μονη μετατροπη που εκανα σε μηχανακι μου και πιστευω πως αξιζε ηταν πριν πολλα χροννια σε ενα chally-cf 50cc,το οποιο εβγαλε περιπου 8 φορες την αξια του σε κοντρες.
    Το μηχανακι υπαρχει ακομα στο γκαραζ μου και φυσικα καποια στιγμη που θα εχω χρονο θα του κανω ενα restore και θα κυκλοφοραει μαμα πλεον.
    Και κατι ακομα ρωτα οσους κανουν μοταρντ τα ον-οφ ποσσα λεφτα παιρνουν πισω στην μεταπωληση .
    Μην μιλησω για ποιο χοντρες μετατροπες.
    Αυτα απο μενα.
    Παντα φιλικα.
    ΚΑΡΔΙΤΣΑ POWER
    http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=11736&perpage=5&pagenumber=4

  15. #30
    Φίλε μην ακούς τίποτα, σε ζηλεύουν!

    Πήγαινε κάνε την μετατροπή που γουστάρεις και άστους να λένε!

    Και που 'σαι, έχει και έκτο (!) στάδιο μετά, το βάφεις μπλε και το... τέλος πάντων θα πούμε περισσότερα όταν φτάσεις σε εκείνο το σημείο...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	foto_mod_pg_702_1108124900.jpg 
Προβολές:	71 
Μέγεθος:	77,1 KB 
ID:	23066
    "Γιατί ο δρόμος είναι αλήθεια, χίλια κι ένα παραμύθια
    είναι το σπίτι μας, δεν έχει τέλος"


    iMix

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 02/02/2016, 13:02
  2. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2010, 07:28
  3. που μπορεί να σε οδηγήσει η θρησκεία...
    από Cpt. Haddock στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 16/01/2007, 21:11
  4. ποια ειναι η καλύτερη αλυσίδα για το Ζ μου?
    από idi στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2006, 15:08
  5. Πού μπορεί να φτάσει ο άνθρωπος για να γ******...
    από Λεωνίδας στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 22/02/2006, 23:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF