Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 12 από 12

Θέμα: αναζητηση μηχανης

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της fz6man
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    357

    αναζητηση μηχανης

    Καλησπέρα μετα απο αρμονική συμβίωση με ενα sm lc4 ktm και εδώ και 2,5 χρονια περιπου με fz6s s2 2009 μοντελο και 15 000 χιλιομετρα πλεον με λυπη βλεπω οτι δεν με καλύπτει το πιστο μου fazeρακι και το λεω αυτό γιατι ?

    καταρχην η καλυψη ειναι ενα μεγαλο προβλημα στο υψος μου και στις ταχυτητες που παω 150 -170 αναγκαζομαι να καμπουριαζω αρκετα γιατι ειμαι 1,83 ,

    το περιεργο σαζμαν του με κουραζει αρκετα σε πολυωρα ταξιδια .

    - o τροπος οδηγησης δε μου ταιριαζει πλεον ζηταω ροπη απο χαμηλα και μαξ 200 χιλιομετρα τα 245 του fz6 και το παρτυ μετα τις 8 000 σαλ μου είναι αχρειαστο .

    - θα ηθελα κατι με αυτονομια 300 350 χμ

    - δυκιλινδρο μοτερ με αρκετα hp ελαστικος κινητηρας να παταει χωματοδρομο και να πηγαινει σβελτα

    - περιπου 220 κιλα

    μου αρέσει πχ το bmw F800gs αλλα εχω τρομάξει με αυτα που διαβαζω οτι χτυπανε στα 30 000 χμ
    και αυτο εχει αρνητικα αποτελεσματα για μενα προσωπικα οσο αφορα να εβρισκα κανενα δευτερο χέρι gs..

    - να μην εχει πανω απο 10 10 500 ευρώ καινουργιο



    τι θα μπορουσα να παρω , η να περιμενω κανενα καινουργιο μοντελο πχ κανενα 800αρι KTM στην κατηγορια gs / ex 800

    προσπαθω να χονεψω το τιγρη ex 800 αλλα δεν μπορώ κατι με χαλαει και δεν ξερω τι .


    και που είστε αποκλειοντε τα vstorm/ versus κτλ .
    το καλυτερο ταξιδι ειναι αυτο που δεν καναμε ακόμα!

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Ξερω γραμματα αλλα ξανασκεψου το... VStrom

    ... και σου μενουν και λεφτα


  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της CHRISTOF
    Εγγραφή
    09/01/2008
    Μηνύματα
    217
    Transalp?
    Συμφωνώ μαζί σου με τον τίγρη
    Ευτυχία δεν είναι να κάνεις αυτό που θέλεις, αλλά να μην κάνεις αυτό που δεν θέλεις

  4. #4
    Bandit 1250 (δεν είναι για χωματόδρομο, δεν είναι δικύλινδρο)

    Είναι απίστευτα ξεκούραστο και ικανό στην πόλη, στον επαρχιακό και στην εθνική οδό.
    Έχει τρομερά ελαστικό και ροπάτο μοτέρ με αποδεδειγμένη αξιοπιστία.

    Το μοναδικό που πληροί όλα τα κριτήρια που έθεσες είναι το triumph και ειλικρινά δε βρίσκω λόγο για μην το αγοράσει κανείς, εκτός του αισθητικού που είναι προσωπικό θέμα του καθενός
    στιγμές ...


    Τα βόδια τα δένουν απ' τα κέρατα, τον άνθρωπο απ' το λόγο του ...

  5. #5
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Ψάξε για μεταχειρισμένο 800 μετά το 2009. Δε παθαίνουν τίποτα. & άσε να λένε..

  6. #6
    ΣινανάϊΌπαΓιαβρουμ&Αμάν Το avatar του/της Corki
    Εγγραφή
    12/06/2011
    Μηνύματα
    227
    Sorry για το σπαμ αλλα γιατι οχι Versys?

    Κατα τα αλλα κολητος που ειχε 950 ADV με acrap-ες το εδωσε και πηρε τον Τιγρη και γελαει σαν χαζος.

    Φοβοταν οτι θα ξενερωσει αλλα το αντιθετο. Ελαφρυτερο και παρολο που ειναι on-off ο κινητηρας εχει street-αδικη συμπεριφορα οποτε δεν θα σου κανει και τρελη διαφορα απο το fazer.

    Εγω μια βολτα το εκανα και να σου πω δε καταλαβα και πολλα. Ολοκαινουργιο μηχανακι μια χαρα μου φανηκε - δεν εχω γνωμη.

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της fz6man
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    357
    Λοιπον οχι v storm διοτι και οι 2 οι κολλητοι μου εχουν vstorm τα χω καβαλήσει τα μηχανακια και το λεω στα ισα δεν θα αντεξω με το στρομα καλο μηχανακι αλλα σαν συνολο δεν εχει αυτο το κάτι που θα σε βάλει στην πριζα ασε που με το που το βλεπω ξεκαυλωνω τελειως.. το versus και το er μου είναι αδιαφορα εως συγνωμη που θα το πω αλλα θελω κάτι ποιο αντρίκιο κάτι ποιο μηχανή αν ειναι να πουλησω την fazer αρα μου για να παρω βερσους μενω με το δικο μου 1000 φορες.
    Κατα τα αλλα κολητος που ειχε 950 ADV με acrap-ες το εδωσε και πηρε τον Τιγρη και γελαει σαν χαζος.
    γελαει σαν χαζος ή μηπως κλαίει? ποιο τιγρη πηρε ο φιλος σου ?
    η πλακα για τον τιγρη ειναι οτι ειχα κλεισει test ride και δεν πηγα μιας και ειχε το street version και δεν μου αρεσε καθολου ισως το χωματινο να ειναι ποιο ομορφο
    το καλυτερο ταξιδι ειναι αυτο που δεν καναμε ακόμα!

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dmf
    Εγγραφή
    26/10/2009
    Μηνύματα
    1.393
    Παρ'το το F800gs. Αν το βρεις σε ασπρο ακομα καλυτερα
    Αλλα απ'οτι καταλαβαινω στο off κομματι και το 800xc θα σου ειναι υπεραρκετο.
    Οποτε οποιο σου αρεσει περισσοτερο εμφανισιακα.
    (εγω δεν θα επαιρνα triumph κυριως για τις μλκιες που κανει η αντιπροσωπεια τους)

  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fz6man
    Λοιπον οχι v storm διοτι και οι 2 οι κολλητοι μου εχουν vstorm τα χω καβαλήσει τα μηχανακια και το λεω στα ισα δεν θα αντεξω με το στρομα καλο μηχανακι αλλα σαν συνολο δεν εχει αυτο το κάτι που θα σε βάλει στην πριζα ασε που με το που το βλεπω ξεκαυλωνω τελειως.. το versus και το er μου είναι αδιαφορα εως συγνωμη που θα το πω αλλα θελω κάτι ποιο αντρίκιο κάτι ποιο μηχανή αν ειναι να πουλησω την fazer αρα μου για να παρω βερσους μενω με το δικο μου 1000 φορες.
    γελαει σαν χαζος ή μηπως κλαίει? ποιο τιγρη πηρε ο φιλος σου ?
    η πλακα για τον τιγρη ειναι οτι ειχα κλεισει test ride και δεν πηγα μιας και ειχε το street version και δεν μου αρεσε καθολου ισως το χωματινο να ειναι ποιο ομορφο
    Τι λες για Moto Guzzi Stelvio?Εχει νομιζω κοντα στα 12.000

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fz6man
    και το λεω στα ισα δεν θα αντεξω με το στρομα καλο μηχανακι αλλα σαν συνολο δεν εχει αυτο το κάτι που θα σε βάλει στην πριζα ασε που με το που το βλεπω ξεκαυλωνω τελειως..

    Κι εγω ετσι ακριβως το βλεπω, μη λεω και ψεματα! Απλα την προταση μου εκανα βαση των οσων εγραψες! :smilea:

    να μη πω για το δουλεμα που θα ετρωγες αλλα αυτο θα το διασκεδαζα κι εγω!


    Αρχικά δημιουργήθηκε από fz6man
    το versus και το er μου είναι αδιαφορα εως συγνωμη που θα το πω αλλα θελω κάτι ποιο αντρίκιο κάτι ποιο μηχανή


    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    ΣΥΜΦΩΝΩΩΩΩΩΩΩ!!!

    ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΚΑΒΑΣΑΚΙΑ!!!!



    Αρχικά δημιουργήθηκε από Takata Dome
    Τι λες για Moto Guzzi Stelvio?Εχει νομιζω κοντα στα 12.000


  11. #11
    Tenere
    joy ride, (ˈdʒɔɪˌraɪd), noun: a ride with no particular goal, just for the pleasure of it.

  12. #12
    ΣινανάϊΌπαΓιαβρουμ&Αμάν Το avatar του/της Corki
    Εγγραφή
    12/06/2011
    Μηνύματα
    227
    Οχι ρε δεν κλαιει.Ισα ισα ειναι καλοφτιαγμενο μηχανακι, μην σε προβληματιζει αυτο.

    Πηρε το χωματινο αλλα δεν παει ουτε παραλληλα σε χωματοδρομο πλεον λογω ηλικιας. Μονο καλα πατιμενη ασφαλτο αν με εννοεις

    Απλα σε σχεση με το ΚΤΜ φοβοταν οτι θα του φανει αργο-δεν παει μια κτλ. Αλλα μια χαρα.

    Νομιζω οτι δεν εχουν δραματικες διαφορες ασε που εμενα μου αρεσει χωρις φτερο μπροστα καλυτερα.

Παρόμοια θέματα

  1. Αναζήτηση μηχανής
    από partakiasss στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 24/05/2012, 22:43
  2. Απαντήσεις: 69
    Τελευταίο μήνυμα: 22/07/2009, 12:14
  3. Της μηχανής οι ρόδες...
    από almalibera στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 16/03/2004, 07:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF