Σελίδα 7 από 13 ΠρώτοΠρώτο ... 23456789101112 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 192

Θέμα: 4ήμερο χαλάρωσης...

  1. #91
    το σκηνικό ήταν πανέμορφο και είχα σκοπό να το αποθανατίσω την επόμενη μέρα.κάτι όμως που δεν πρόσεξα την ίδια μέρα ήταν ο καιρός.και αυτό εντός ολίγου θα το πλήρωνα...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc07199.jpg 
Προβολές:	274 
Μέγεθος:	46,1 KB 
ID:	235400
    ''στην αρχη ηταν ενας ποταμος.ο ποταμος εγινε δρομος κι ο δρομος απλωσε παρακλαδια σ'ολοκληρο τον κοσμο.κι επειδη ο δρομος ηταν καποτε ποταμος,ηταν συνεχεια πεινασμενος...''

    Ben Okri

  2. #92
    σταματάς ή δε σταματάς για φωτό? όσο και να θές να μην το κάνεις,δεν μπορείς...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc07203.jpg 
Προβολές:	271 
Μέγεθος:	106,1 KB 
ID:	235401
    ''στην αρχη ηταν ενας ποταμος.ο ποταμος εγινε δρομος κι ο δρομος απλωσε παρακλαδια σ'ολοκληρο τον κοσμο.κι επειδη ο δρομος ηταν καποτε ποταμος,ηταν συνεχεια πεινασμενος...''

    Ben Okri

  3. #93
    καλώς ήλθα λοιπόν μετά απο κόπο σε μια απο τις πιο τουριστικές και όμορφες περιοχές της χώρας μας!!!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc07208.jpg 
Προβολές:	272 
Μέγεθος:	99,5 KB 
ID:	235402
    ''στην αρχη ηταν ενας ποταμος.ο ποταμος εγινε δρομος κι ο δρομος απλωσε παρακλαδια σ'ολοκληρο τον κοσμο.κι επειδη ο δρομος ηταν καποτε ποταμος,ηταν συνεχεια πεινασμενος...''

    Ben Okri

  4. #94



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc07210.jpg 
Προβολές:	269 
Μέγεθος:	99,1 KB 
ID:	235403
    ''στην αρχη ηταν ενας ποταμος.ο ποταμος εγινε δρομος κι ο δρομος απλωσε παρακλαδια σ'ολοκληρο τον κοσμο.κι επειδη ο δρομος ηταν καποτε ποταμος,ηταν συνεχεια πεινασμενος...''

    Ben Okri

  5. #95



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc07212.jpg 
Προβολές:	270 
Μέγεθος:	107,4 KB 
ID:	235404
    ''στην αρχη ηταν ενας ποταμος.ο ποταμος εγινε δρομος κι ο δρομος απλωσε παρακλαδια σ'ολοκληρο τον κοσμο.κι επειδη ο δρομος ηταν καποτε ποταμος,ηταν συνεχεια πεινασμενος...''

    Ben Okri

  6. #96
    ο δρόμος περιμετρικά της λίμνης είναι για χάζεμα


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc07216.jpg 
Προβολές:	271 
Μέγεθος:	91,4 KB 
ID:	235405
    ''στην αρχη ηταν ενας ποταμος.ο ποταμος εγινε δρομος κι ο δρομος απλωσε παρακλαδια σ'ολοκληρο τον κοσμο.κι επειδη ο δρομος ηταν καποτε ποταμος,ηταν συνεχεια πεινασμενος...''

    Ben Okri

  7. #97
    χάζεμα το χάζεμα όμως τα σύννεφα είχαν όρεξη.καθώς λοιπόν έφτανα στο Kρυονέρι όπου είχα σκοπό να βρώ εκεί κοντά ξενοδοχείο,ξεκίνησαν και οι πρώτες σταγόνες.οι οποίες σε σύντομο χρόνο έδωσαν μια ωραιότατη δυνατή βροχή απο αυτές τις καλοκαιρινές που οτιδήποτε βρίσκεται στον ουρανό πρέπει να πέσει στη γή.
    ευτυχώς απο το poseidon την Κυριακή πριν την αναχώρηση,είχα εικόνα του τι θα επικρατούσε στην περιοχή τις μέρες εκείνες.τα αδιάβροχα βρίσκονταν στο σακίδιο της πλάτης οπότε και χρησιμοποιήθηκαν όταν τα πράφματα άρχισαν να χειροτερεύουν.τα περισσότερα ξενοδοχεία όμως ήταν κλειστά,κάτι το οποίο με ανάγκασε να κάνω άσκοπα κύκλους στη γύρω περιοχή μέσα στη βροχή.με τα νεύρα ελαφρώς τσιτωμένα (μου αρέσει να οδηγώ υπό βροχή αλλά όχι υπό κατακλυσμό ψάχνοντας κάπου να μείνω!) κατέλειξα στα Καλύβια Πεζούλας σε έναν ξενώνα.ανταριασμένος και μούσκεμα απο πάνω μέχρι κάτω,ανέβηκα στο δωμάτιο όπου βιαστηκά μου έδειξε η καλοσυνάτη ιδιοκτήτρια,με τον σύζυγό της να προσπαθεί απο ένα μπαλκόνι όπου και μαστόρευε κάτι,να καταλάβει πόση μούρλα μπορεί να κουβαλάει κάποιος οδηγώντας μοτοσυκλέτα με τόση βροχή...
    αμέσως φυσικά άρχισε η διαδικασία στην οποία όλοι μας έχουμε οδηγηθεί μετά από οδήγηση με βροχή.να σκορπίσουμε παντού τα νερά της βροχής κρεμώντας τα ρούχα μέσα στο μπάνιο,σε καρέκλες κλπ...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc07220.jpg 
Προβολές:	256 
Μέγεθος:	69,6 KB 
ID:	235421
    ''στην αρχη ηταν ενας ποταμος.ο ποταμος εγινε δρομος κι ο δρομος απλωσε παρακλαδια σ'ολοκληρο τον κοσμο.κι επειδη ο δρομος ηταν καποτε ποταμος,ηταν συνεχεια πεινασμενος...''

    Ben Okri

  8. #98
    το βράδυ επιβαλόταν ένα πολύ καλό γεύμα,ως επιβράβευση για τον άθλο της μέρας με δεδομένο το ακατάλληλο της μοτοσυκλέτας για τέτοιες διαδρομές όπως επίσης και την έλλειψη αρκετής εμπειρίας απο μέρους μου σε ότι αφορά την πολύωρη οδήγηση σε χωμάτινο τερέν.
    στο μοναδικό μέρος για φαγητό που ήταν ανοιχτό,έβγαλα κυριολεκτικά το άχτι μου,θέτοντας ακόμα και τα παιδιά του μαγαζιού σε προβληματισμό σχετικά με το πόσες μέρες είχα να φάω.το παρουσιαστικό μου εξάλλου φέρνει και τέτοιες ιδέες στο μυαλό πολλών όποτε με βλέπουν!
    παρεπιπτώντος το συγκεκριμένο μαγαζι (αν και δεν συνηθίζω να κάνω διαφήμιση ποτέ για οτιδήποτε που να σχετίζεται με εμπόριο) σας το συστήνω ανεπιφύλακτα όποτε βρεθείτε στην περιοχή μιάς που τόσο τα πιάτα του όσο και η εξυπηρέτηση των παιδιών όπου δουλεύουν σε αυτό είναι εξαιρετικά!!!
    η ώρα του ύπνου μετά το διατροφικό σόκ είχε έρθει.μια μέρα γεμάτη όμορφες εικόνες και πρωτόγνωρη ταλαιπωρία είχε μόλις τελειώσει.ταλαιπωρία είπα? μα δε μου καιγόταν καρφάκι για το αν κουράστηκα.κάθε άλλο μάλιστα,το ξανάκανα για πλάκα και φυσικά με την ίδια μοτοσυκλέτα!!!
    ''στην αρχη ηταν ενας ποταμος.ο ποταμος εγινε δρομος κι ο δρομος απλωσε παρακλαδια σ'ολοκληρο τον κοσμο.κι επειδη ο δρομος ηταν καποτε ποταμος,ηταν συνεχεια πεινασμενος...''

    Ben Okri

  9. #99
    τέλος 2ου μέρους
    ''στην αρχη ηταν ενας ποταμος.ο ποταμος εγινε δρομος κι ο δρομος απλωσε παρακλαδια σ'ολοκληρο τον κοσμο.κι επειδη ο δρομος ηταν καποτε ποταμος,ηταν συνεχεια πεινασμενος...''

    Ben Okri

  10. #100
    Destination is the trip Το avatar του/της Corvo
    Εγγραφή
    13/09/2008
    Μηνύματα
    1.299
    αφου τελειωσε εδω το 2ο μερος αν μου επιτρεπεται να κανω ενα σχολιο αλλιως ταλαιπωρω ενα μοντ να το μεταφερει στο τελος οταν τελειωσει το παληκαρι.


    η ταβερνα οντως πολυ ωραια την εχω τιμησει κανα 2 φορες

    Ελπιζω στο Ανθοχωρι να ειδες ενα δρομο για πεζοπορεια και να τον ανεβηκες αυτη την εποχη ειναι καταπληκτικος

    You start with a bag full of luck and an empty bag of experience. The trick is to fill the bag of experience before you empty the bag of luck.

  11. #101
    Ημέρα 3η Γύρος λίμνης Πλαστήρα

    η πιό χαλαρή μέρα από πλευράς χλμ του 4ημέρου.ένας απλός γύρος της λίμνης περισσότερο για φωτογράφηση και γνωριμία με το γύρω περιβάλλον.
    η μέρα φυσικά και ξεκίνησε με όμορφες εικόνες


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc07221.jpg 
Προβολές:	247 
Μέγεθος:	99,9 KB 
ID:	235431
    ''στην αρχη ηταν ενας ποταμος.ο ποταμος εγινε δρομος κι ο δρομος απλωσε παρακλαδια σ'ολοκληρο τον κοσμο.κι επειδη ο δρομος ηταν καποτε ποταμος,ηταν συνεχεια πεινασμενος...''

    Ben Okri

  12. #102
    κατεβαίνω για πρωινό,όντας ο μοναδικός ένοικος του ξενοδοχείου.σιωπηλά και αθόρυβα.λίγες φρυγανιές με μαρμελάδα θα ήταν ιδανικό ξεκίνημα.έτσι έλεγα...
    ο ιδιοκτήτης του ξενοδοχείου με το που με αντιλήφθηκε πέρα απο την κατσάδα(!) που δεν τον ενόχλησα για να αφήσει την εφημερίδα του και να μου σερβίρει αυτός το πρωινό,μου λεφερε έναν δίσκο απο τον οποίο μόνο εγώ έλειπα:
    ψωμί,μέλι,ζαμπόν,τυρί,μαρμελάδα,ομελέτα,κέικ,χαλβάς με σιμυγδάλι(διαστημικός!),γάλα φρέσκο,χυμός,τσάι,καφές
    -με συγχωρείτε αλλά άδικος κόπος,μόνος μου είμαι και αν κάτσω και φάω έστω και τα μισά από αυτά μετά θα πρέπει απευθείας να πάω για ύπνο εφόσον καταφέρω να σηκωθώ απο την καρέκλα!
    -αααα,ένα καλό πρωινό είναι το ήμισυ του παντός.φάε,φάε εχείς δρόμο και σήμερα!
    τα σχόλια δικά σας...
    ''στην αρχη ηταν ενας ποταμος.ο ποταμος εγινε δρομος κι ο δρομος απλωσε παρακλαδια σ'ολοκληρο τον κοσμο.κι επειδη ο δρομος ηταν καποτε ποταμος,ηταν συνεχεια πεινασμενος...''

    Ben Okri

  13. #103
    ο δρόμος με οδηγεί στο πρώτο χωριό,κινούμενος στη λίμνη δεξιόστροφα.το Κρυονέρι αποτελεί μια απο τις μεγάλες κοινότητες της περιοχής.κάτι όμως με τραβάει ιδιαίτερα.ψάχνοντας την περασμένη ημέρα για ξενοδοχείο απεγνωσμένα,έτυχε να βρεθώ στα ψηλότερα σπίτια του χωριού.παραθεριστικές κατοικιές ανθρώπων απο την Καρδίτσα,οι οποίες έχουν ''πιάτο'' την λίμνη.αλλά δεν ήταν μόνο αυτό...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc07224.jpg 
Προβολές:	244 
Μέγεθος:	114,8 KB 
ID:	235435
    ''στην αρχη ηταν ενας ποταμος.ο ποταμος εγινε δρομος κι ο δρομος απλωσε παρακλαδια σ'ολοκληρο τον κοσμο.κι επειδη ο δρομος ηταν καποτε ποταμος,ηταν συνεχεια πεινασμενος...''

    Ben Okri

  14. #104
    την πρώτη φορά γίνεται απο λάθος ό,τι γίνεται.μετά την δεύτερη φορά,ό,τι επαναλαμβάνεται κατ'εμέ θεωρείται πουτ..ιά!
    χώμα είδα λοιπόν και μπήκα.καλόμαθα και ΄ρχω πλέον και αδυναμίες!!!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc07226.jpg 
Προβολές:	242 
Μέγεθος:	143,2 KB 
ID:	235437
    ''στην αρχη ηταν ενας ποταμος.ο ποταμος εγινε δρομος κι ο δρομος απλωσε παρακλαδια σ'ολοκληρο τον κοσμο.κι επειδη ο δρομος ηταν καποτε ποταμος,ηταν συνεχεια πεινασμενος...''

    Ben Okri

  15. #105
    :rotflmao:


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc07228.jpg 
Προβολές:	244 
Μέγεθος:	193,4 KB 
ID:	235438
    ''στην αρχη ηταν ενας ποταμος.ο ποταμος εγινε δρομος κι ο δρομος απλωσε παρακλαδια σ'ολοκληρο τον κοσμο.κι επειδη ο δρομος ηταν καποτε ποταμος,ηταν συνεχεια πεινασμενος...''

    Ben Okri

Σελίδα 7 από 13 ΠρώτοΠρώτο ... 23456789101112 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. 4ημερο Νοτια Ευβοια - low budget story
    από Gi_4ce στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 48
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2010, 12:55
  2. Κρήτη, 3ήμερο- 4ήμερο, Συζήτηση
    από MikeG στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 176
    Τελευταίο μήνυμα: 20/07/2009, 23:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF