Σελίδα 11 από 13 ΠρώτοΠρώτο ... 678910111213 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 151 έως 165 από 187

Θέμα: Οδική βοήθεια ADAC

  1. #151
    Πριν λίγο πλήρωσα κανονικά μέσω χρέωσης λογαριασμού μου. Πειραιώς τράπεζα.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  2. #152
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/09/2008
    Μηνύματα
    428
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Πριν λίγο πλήρωσα κανονικά μέσω χρέωσης λογαριασμού μου. Πειραιώς τράπεζα.
    πόσο σου χρέωσε το έμβασμα;

  3. #153
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fonzareli Προβολή μηνύματος
    πόσο σου χρέωσε το έμβασμα;
    1 €
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  4. #154
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/09/2008
    Μηνύματα
    428
    Σκέφτομαι αν αξίζει τον κόπο να συνεχίσω με τη συγκεκριμένη οδική.
    Δεν ξέρω αν ταιριάζει πλέον στο προφιλ μου...

    Στην οικογένεια έχουμε δυο οχήματα που τα οδηγούν πλέον όλοι (4 άτομα).
    Με την ADAC καλύπτω τα δυο οχήματα όταν τα οδηγώ εγώ ή η σύζυγος. Αλλά τα παιδιά δεν καλύπτονται (είναι >18).

    Εναλλακτικά σκέφτομαι την "Post βοήθεια" που καλύπτει με 72 € το χρόνο μέχρι 5 οχήματα αλλά για μένα μόνο (με την προυπόθεση να βεβαιωθώ ότι μπορώ να τους καλώ εγώ ακόμα και αν δεν οδηγώ εγώ τη συγκεκριμένη στιγμή το όχημα). Μάλλον όμως έχουν πολύ λιγότερες παροχές ή κάνω λάθος;

    Δεύτερη εναλλακτική είναι να επεκτείνω την ασφαλιστική κάλυψη και στα δυο οχήματα προσθέτοντας οδική βοήθεια. ERGO ασφάλεια έχω. Πάει περίπου +50€ το χρόνο για καθένα από τα δικά μου οχήματα. Περίπου λοιπόν στα χρήματα της ADAC και έχω κάλυψη για όλους τους οδηγούς φυσικά. Μάλλον και εδώ θα υπολείπομαι όμως σε παροχές;

    Κάποια πρόταση;

  5. #155
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.852
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fonzareli Προβολή μηνύματος
    Σκέφτομαι αν αξίζει τον κόπο να συνεχίσω με τη συγκεκριμένη οδική.
    Δεν ξέρω αν ταιριάζει πλέον στο προφιλ μου...

    Στην οικογένεια έχουμε δυο οχήματα που τα οδηγούν πλέον όλοι (4 άτομα).
    Με την ADAC καλύπτω τα δυο οχήματα όταν τα οδηγώ εγώ ή η σύζυγος. Αλλά τα παιδιά δεν καλύπτονται (είναι >18).

    Εναλλακτικά σκέφτομαι την "Post βοήθεια" που καλύπτει με 72 € το χρόνο μέχρι 5 οχήματα αλλά για μένα μόνο (με την προυπόθεση να βεβαιωθώ ότι μπορώ να τους καλώ εγώ ακόμα και αν δεν οδηγώ εγώ τη συγκεκριμένη στιγμή το όχημα). Μάλλον όμως έχουν πολύ λιγότερες παροχές ή κάνω λάθος;

    Δεύτερη εναλλακτική είναι να επεκτείνω την ασφαλιστική κάλυψη και στα δυο οχήματα προσθέτοντας οδική βοήθεια. ERGO ασφάλεια έχω. Πάει περίπου +50€ το χρόνο για καθένα από τα δικά μου οχήματα. Περίπου λοιπόν στα χρήματα της ADAC και έχω κάλυψη για όλους τους οδηγούς φυσικά. Μάλλον και εδώ θα υπολείπομαι όμως σε παροχές;

    Κάποια πρόταση;
    Δες τα ποστ Νο124 & 130.
    Είχα ψάξει και εγώ για τη συγκεκριμένη, αλλά δεν ξέρουν τι τους γίνεται. Πολύ επιεικώς, για να μην πω τίποτε χειρότερο.

    Αν έχεις κάποια άλλη πληροφόρηση, με ενδιαφέρει.

  6. #156
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/09/2008
    Μηνύματα
    428
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lykourgi Προβολή μηνύματος
    Δες τα ποστ Νο124 & 130.
    Είχα ψάξει και εγώ για τη συγκεκριμένη, αλλά δεν ξέρουν τι τους γίνεται. Πολύ επιεικώς, για να μην πω τίποτε χειρότερο.

    Αν έχεις κάποια άλλη πληροφόρηση, με ενδιαφέρει.
    Τηλεφωνικά φάνηκαν εξυπηρετικοί. Και ότι αν χρειαστεί μπορούν να με εξυπηρετήσουν από απόσταση για την αγορά του προγράμματος αν δεν βρω άκρη αλλιώς.
    Πήρα όμως στα ΕΛΤΑ στην πόλη μου και η υπάλληλος ήξερε το πρόγραμμα. Μου είπε όποτε θέλω να πάω να με εξυπηρετήσουν.

    Στην interamerican όμως που πήρα δεν γνώριζε ο υπάλληλος (μπορεί και να έτυχε) σχετικά να μου πει. Προφανώς τους καλεί κατευθείαν η "Post βοήθεια".

    Αν έχει κάποιος εμπειρία ας μας πει τη γνώμη του!

  7. #157
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.852
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fonzareli Προβολή μηνύματος
    Τηλεφωνικά φάνηκαν εξυπηρετικοί. Και ότι αν χρειαστεί μπορούν να με εξυπηρετήσουν από απόσταση για την αγορά του προγράμματος αν δεν βρω άκρη αλλιώς.
    Εμένα μου είχαν πει ότι αυτό δεν γίνεται (μέσω τηλ. ή Internet), αλλά πρέπει να βρω κατάστημα που έχει το πρόγραμμα, αφού ουσιαστικά πρέπει να αγοράσω ένα κουτί (πραγματικό κουτί) το οποίο περιέχει την κάρτα, οδηγίες κλπ. Αυτό το κουτί, λοιπόν, υπήρχε μόνο στην Κηφισσιά. Ούτε Αθήνα (κεντρικό ΕΛ.ΤΑ.), ούτε Πειραιάς, πουθενά.


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fonzareli Προβολή μηνύματος
    Πήρα όμως στα ΕΛΤΑ στην πόλη μου και η υπάλληλος ήξερε το πρόγραμμα. Μου είπε όποτε θέλω να πάω να με εξυπηρετήσουν.
    Είτε είσαι πολύ τυχερός ή έχουν αλλάξει τα πράγματα από τότε που έψαχνα εγώ.
    Αν τελικά ολοκληρώσεις τη διαδικασία, θα εκτιμούσα μια ενημέρωση για το πως τα κατάφερες.

    Ευχαριστώ.

  8. #158
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/09/2008
    Μηνύματα
    428
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lykourgi Προβολή μηνύματος
    Εμένα μου είχαν πει ότι αυτό δεν γίνεται (μέσω τηλ. ή Internet), αλλά πρέπει να βρω κατάστημα που έχει το πρόγραμμα, αφού ουσιαστικά πρέπει να αγοράσω ένα κουτί (πραγματικό κουτί) το οποίο περιέχει την κάρτα, οδηγίες κλπ. Αυτό το κουτί, λοιπόν, υπήρχε μόνο στην Κηφισσιά. Ούτε Αθήνα (κεντρικό ΕΛ.ΤΑ.), ούτε Πειραιάς, πουθενά.



    Είτε είσαι πολύ τυχερός ή έχουν αλλάξει τα πράγματα από τότε που έψαχνα εγώ.
    Αν τελικά ολοκληρώσεις τη διαδικασία, θα εκτιμούσα μια ενημέρωση για το πως τα κατάφερες.

    Ευχαριστώ.
    Δεν έχω αποφασίσει αν με συμφέρει, δεδομένου ότι θέλω να καλύψω ουσιαστικά 4 οδηγούς. Προφανώς ( ; ) με συμφέρει καλύτερα η λύση της adac ή η επέκταση της ασφαλιστικής μου με προσθήκη οδικής βοήθειας.

  9. #159
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/08/2015
    Μηνύματα
    1.093
    παλια πληρωνα σα λαλακας την express, μετα ανακάλυψα τις ασφαλειες με οδική βοήθεια και έκλαιγα τα λεφτα μου.

    τωρα στο duke200 έχω εξαμηνη ασφάλεια + οδική βοήθεια = 52 ευρω.

  10. #160
    Σε επικοινωνία που είχα με την ΑΝΕΚ, για ενα ταξίδι που θα κάνω από Ηγουμενίτσα προς Βενετία και πίσω, μου είπαν ότι με την ADAC έχεις 25% έκπτωση μόνο για την μοτό ή το αυτοκίνητο, και όχι στα ατομικά εισιτήρια..
    Και αυτό με την προϋπόθεση ότι δεν έχεις πάρει και την οικογενειακή έκπτωση που σου δίνει η ΑΝΕΚ αν είσαι τετράδα με τετράκλινη καμπίνα.. Αν την έχεις πάρει, δεν δικαιούσαι και την έκπτωση της ADAC..
    Δλδ θα πρέπει να ταξιδεύει ένα ή δυο άτομα, με την μοτό ή αυτοκίνητο τους, για να δικαιούνται την έκπτωση της ADAC..
    Καιρόν πρόσμενε..

  11. #161
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikesamothraki Προβολή μηνύματος
    Σε επικοινωνία που είχα με την ΑΝΕΚ, για ενα ταξίδι που θα κάνω από Ηγουμενίτσα προς Βενετία και πίσω, μου είπαν ότι με την ADAC έχεις 25% έκπτωση μόνο για την μοτό ή το αυτοκίνητο, και όχι στα ατομικά εισιτήρια..
    Και αυτό με την προϋπόθεση ότι δεν έχεις πάρει και την οικογενειακή έκπτωση που σου δίνει η ΑΝΕΚ αν είσαι τετράδα με τετράκλινη καμπίνα.. Αν την έχεις πάρει, δεν δικαιούσαι και την έκπτωση της ADAC..
    Δλδ θα πρέπει να ταξιδεύει ένα ή δυο άτομα, με την μοτό ή αυτοκίνητο τους, για να δικαιούνται την έκπτωση της ADAC..
    για το πρωτο που λενε οτι εκπτωση εχει μονο το οχημα κ οχι οι επιβατες πες τους να κανουν τουμπες...κ γι'αυτο θα πανε/κ πανε απατοι απο επιβατικη κινηση!!
    η Μινοαν κ η Σουπερ φαστ το εχουν.

    Για το δευτερο εχουν δικιο,οι εκπτωσεις συνηθες δεν ειναι αθροιστικες,εσυ επιλεγεις ποια σε συμφερει να παρεις...

  12. #162
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.944
    Επειδή τον άλλο μήνα λήγη η τρέχον ασφάλεια που έχω μαζι με την οδική. Λέω να κάνω μονο ασφάλεια και επειδή χωρίς κανένα απρόοπτο θα έχει εξωτερικό το πρόγραμμα φέτος, λεω να βαλω την ADAC σαν οδική και για την Ελλάδα για τον υπόλοιπο χρόνο. Αξίζει τον κόπο; ναι μεν θα πληρώσω 40 ευρο παραπάνω σε σχέση με το αν ειχα οδικη εδω αλλα απτην άλλη θα με καλύπτει και στο εξωτερικό. Γενικά όσοι την χρειαστηκατε την οδική της ADAC στην Ελλάδα(EΛΠΑ) μείνατε ικανοποιημένοι;
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  13. #163
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.700
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από manianisg Προβολή μηνύματος
    για το πρωτο που λενε οτι εκπτωση εχει μονο το οχημα κ οχι οι επιβατες πες τους να κανουν τουμπες...κ γι'αυτο θα πανε/κ πανε απατοι απο επιβατικη κινηση!!
    η Μινοαν κ η Σουπερ φαστ το εχουν.

    Για το δευτερο εχουν δικιο,οι εκπτωσεις συνηθες δεν ειναι αθροιστικες,εσυ επιλεγεις ποια σε συμφερει να παρεις...
    Έχω την αίσθηση ότι δεν έχουν καμία έκπτωση στην ανεκ λόγο adac ή άλλης τέτοιου τύπου ασφάλειας. Πάντως επειδή έτυχε να κοιτάξω εισητήρια πρόσφατα και τσέκαρα και ανεκ και μινοϊκές, στις μινοϊκές μπορούσες να επιλέξεις ασφάλεια αλλά τελικά δεν είχε διαφορά στην τιμή

  14. #164
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.835
    Σήμερα επικοινώνησα με τους αδελφούς Ζαμπέτα και έστειλαν την αίτηση μου για νέα δική μου συνδρομή.

    Θα ήθελα να τους ευχαριστήσω και από εδώ μέσα για την βοήθεια τους, αφιλοκερδώς.

    Αναμένω πλέον την κάρτα ώστε να κάνω τη πληρωμή.

  15. #165
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.835
    Μόλις ήρθε και μένα η κάρτα της αρχικής εγγραφής μου. Κόστος 88€, ADAC Plus.

    Και τώρα πως πληρώνω; Έχει ένα IBAN , BIC και Kunden-Referenznummer.

    Υποθέτω κάνω έμβασμα μέσω ebanking και βάζω στα σχόλια το Κωδικό Πελάτη που έχω. Απλά για επιβεβαίωση.
    Τέλος, χρειάζεται να τους στείλω κάτι υπογεγραμμένο ταχυδρομικά;

    Αχρείαστη να είναι!

Σελίδα 11 από 13 ΠρώτοΠρώτο ... 678910111213 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΟΔΙΚΗ ΒΟΗΘΕΙΑ
    από zolotas στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 01/12/2005, 00:09
  2. Οδική βοήθεια Ducati
    από skous στο forum Ducati
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 18/07/2005, 11:51
  3. Οδική βοήθεια
    από THEOD στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 15/04/2005, 14:05
  4. Οδικη Βοηθεια??
    από noble στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2005, 00:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF