Σελίδα 5 από 13 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 187

Θέμα: Οδική βοήθεια ADAC

  1. #61
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Όσο είχα ADAC νομίζω πως η εδώ υπηρεσία ήταν μέχρι τις 9 το βράδυ.

  2. #62
    καλά....

    για να φεύγουν τα συννεφάκια, σας γνωρίζω οτι και κατευθείαν την ΕΛΠΑ να πάρετε και να πείτε "είμαι της ADAC", θα γίνει μία χαρά και πολύ γρήγορα η δουλειά σας....


  3. #63
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    έχω πάρει στην ΕΛΠΑ (πέρισυ νομίζω) τους είπα ότι έχω ADAC και μου είπαν να καλέσω την ADAC και αυτή με τη σειρά της θα τους δώσει σήμα

  4. #64
    τι να σε πω....

    εμένα κάποια στιγμή πάντως που ρώτησα, δεν αρνήθηκαν να με εξυπηρετήσουν.... βέβαια ήμουν λίίίίίίγο πιεστικός....

  5. #65
    Μολις πληροφοριθηκα πως οταν υπερβεις τις 5 κλησεις ανα ετος σε διωχνουν απο πελατη.
    η ΕΛΠΑ χρεωνει 200€ ανα τηλ. κληση την ADAC ακομα και εαν ακυρωσεις την κληση. πχ καλεις γιατι εχασες τα κλειδια σου και μεχρι να ερθει τα εχεις βρει, παρολο που δεν εκανες χρηση ουσιαστικη η ΕΛΠΑ χρεωνει την ADAC κανονικα.
    Οποτε οταν υπερβεις για οποιονδηποτε λογο τις 5 φορες ανα ετος τοτε σου στελνει ενα γραμμα η ADAC και σε πεταει εξω.

    αυτα μου ειπαν αυτα σας λεω, ξερει κανενας κατι παραπανω για το θεμα αυτο ??
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  6. #66
    210 89 37 701

    τηλεφωνήστε και λύστε όλες σας τις απορίες....

    όλα τα άλλα (συμπεριλαμβανομένων και των δικών μου) είναι να χαμε να λέγαμε.....

  7. #67
    οκ. απορια λυθηκε,

    δεν σε "διώχνουν" απλα γινεται υποβαθμιση του συμβολαιου απο plus σε απλο το οποιο σε καλυπτει ΜΟΝΟ για Γερμανια.
    αυτο ισχυει οταν τους καλεις για συγκεκριμενη βλαβη η οποια οφειλεται σε δικη σου αμελεια να την φτιαξεις, δλδ μενεις απο μπαταρια, δεν πας να την αλλαξεις και ξαναμεινεις απο μπαταρια κ.ο.κ.
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  8. #68
    Boy Is Back in Town Το avatar του/της soter3gm
    Εγγραφή
    31/03/2005
    Μηνύματα
    681
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από McTalas Προβολή μηνύματος
    Μολις πληροφοριθηκα πως οταν υπερβεις τις 5 κλησεις ανα ετος σε διωχνουν απο πελατη.
    η ΕΛΠΑ χρεωνει 200€ ανα τηλ. κληση την ADAC ακομα και εαν ακυρωσεις την κληση. πχ καλεις γιατι εχασες τα κλειδια σου και μεχρι να ερθει τα εχεις βρει, παρολο που δεν εκανες χρηση ουσιαστικη η ΕΛΠΑ χρεωνει την ADAC κανονικα.
    Οποτε οταν υπερβεις για οποιονδηποτε λογο τις 5 φορες ανα ετος τοτε σου στελνει ενα γραμμα η ADAC και σε πεταει εξω.

    αυτα μου ειπαν αυτα σας λεω, ξερει κανενας κατι παραπανω για το θεμα αυτο ??
    Mitgliedsnummer354 402 351/00004
    ADAC-Plus-Mitgliedschaft
    Sehr geehrter Herr .......


    11.04.2012-vsr-A746-pf
    Mitgl.-Nr: 354 402 351/00004
    Qualitatsmanagement VQM
    Klaus Pafelinsky
    Tel. :0049 89/7676-2578
    Fax. :089/7676-4724

    im Rahmen Ihrer ADAC-Plus-Mitgliedschaft haben Sie uns mehrere
    Schaden gemeldet. Aus diesem Grund stellen wir Ihre ADAC-Plus-
    Mitgliedschaft, nach Punkt Β.2 der Bedingungen fUr ADAC-Plus-Mit-
    glieder, in eine Mitgliedschaft ohne Plus-Leistungen um.
    Ihr Anspruch auf Leistungen aus der ADAC-Plus-Mitgliedschaft en-
    det einen Monat nach Zugang dieses Schreibens.
    Zum gleichen Zeitpunkt endet auch Ihr UnterwegsSchutz zusammen
    mit dem PartnerPlusPaket. Bitte vergleichen Sie hierzu
    Punkt C. 3 d) der Bedingungen ADAC-UnterwegsSchutz. Leistungen
    aus der Mitgliedschaft bleiben hiervon unberUhrt.
    Mit freundlichen GrUBen



    Αυτά μου έγραψαν οι μαλάκες με 4 κλήσης σε 2 χρόνια από έναν οδηγό που έχει κάνει 300,000 Km και οι δύο κλήσης είναι από τη σύζυγο μου από τρακαρίσματα
    SOTER3GM
    "Ride hard live forever"
    soter3gm

    ----------------

  9. #69
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από soter3gm Προβολή μηνύματος
    [...]
    δε μας το κανεις πιο λιανα ρε μαστορα?? γιατι καπου το 'χασα...
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  10. #70
    Boy Is Back in Town Το avatar του/της soter3gm
    Εγγραφή
    31/03/2005
    Μηνύματα
    681
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από McTalas Προβολή μηνύματος
    δε μας το κανεις πιο λιανα ρε μαστορα?? γιατι καπου το 'χασα...
    Λοιπόν στα δύο χρόνια που έχω την ADAC τους φώναξα δύο φορές εγώ (από μπαταρία) και άλλες δύο φορές η σύζυγος μου, (Μία από τρακάρισμα και μία από λάστιχο)

    Εγώ λόγο δουλειάς χρησιμοποιώ αρκετά αυτοκίνητα και έχω γράψει πολλά χλμ η σύζυγος μου δεν κάνει κάνει πολλά χλμ αλλά έτυχε να την τρακάρει ένας και να της σκάσει λάστιχο.
    Οπότε μου έστειλαν γράμμα πως δεν θα μου ανανεώσουν το συμβόλαιο PLUS που είναι για εκτός Γερμανίας παρά μόνο το απλό που είναι μόνο για εντός Γερμανίας
    SOTER3GM
    "Ride hard live forever"
    soter3gm

    ----------------

  11. #71
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από soter3gm Προβολή μηνύματος
    Λοιπόν στα δύο χρόνια που έχω την ADAC τους φώναξα δύο φορές εγώ (από μπαταρία) και άλλες δύο φορές η σύζυγος μου, (Μία από τρακάρισμα και μία από λάστιχο)

    Εγώ λόγο δουλειάς χρησιμοποιώ αρκετά αυτοκίνητα και έχω γράψει πολλά χλμ η σύζυγος μου δεν κάνει κάνει πολλά χλμ αλλά έτυχε να την τρακάρει ένας και να της σκάσει λάστιχο.
    Οπότε μου έστειλαν γράμμα πως δεν θα μου ανανεώσουν το συμβόλαιο PLUS που είναι για εκτός Γερμανίας παρά μόνο το απλό που είναι μόνο για εντός Γερμανίας
    Μαλιστα, εμενα μου ειπαν πως αυτο γινεται οταν τους καλεις συνεχεια για βλαβη που οφειλεται στην αμελια συντηρησης του οχηματος απο τον αδηγο, αποδεδειγμενα. δλδ εμεινες μια φορα απο μπαταρια, αμελεις εσυ να το φτιαξεις, ξανα μενεις απο μπαταρια επειδη δεν την αντικατεστισες ποτε (αποδεδειγμενα) γιατι μπορει να εισαι γκαντεμης και να ξαναχαλασει απο αλλη αιτια, τοτε σου κοωβουν το πλας...

    το κυνήγησες παραπερα ή οχι
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  12. #72
    To infinity...and beyond! Το avatar του/της argy_kap
    Εγγραφή
    11/08/2005
    Μηνύματα
    864
    Λογικο ειναι....οδικη για μενα σημαινει ειμαι στο πουθενα και παθαινω ζημια....το μενω απο μπαταρια ειναι αμελια....και δεν το λεω για τον φιλο απο πανω...με 80€ το χρονο μην περιμενουμε παπαδες....

  13. #73
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από argy_kap Προβολή μηνύματος
    Λογικο ειναι....οδικη για μενα σημαινει ειμαι στο πουθενα και παθαινω ζημια....το μενω απο μπαταρια ειναι αμελια....και δεν το λεω για τον φιλο απο πανω...με 80€ το χρονο μην περιμενουμε παπαδες....
    Συμφωνω Αργυρη, αλλα εδω ο φιλος δεν αναφερει πως εμεινε αποδεδειγμενα για τον ιδιο λογο, αλλα καλεσε 4 φορες και τον "πεταξανε οξω".
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  14. #74
    Αυτό το thread είναι ένα πρώτης τάξεως crash test για την αποτελεσματικότητα της Α ΝΤΕ Α ΤΣΕ.
    Βλέπουμε λοιπόν ότι δεν υπάρχει παράπονο ως προς την μεταφορά (παρόλο που δεν έχει δικά της οχήματα) και ΔΕΝ θα υπάρξει μια και η ΕΛΠΑ ελπίζει (ακόμα) στην εξαγορά της ΑΠΟ ΤΗΝ ADAC.
    Το κόστος διάβασα είναι 80€, πολύ καλό δεδομένου ότι καλύπτει ότι όχημα οδηγείς, στην ίδια τιμή βρίσκεις αλλά ΑΝΑ ΟΧΗΜΑ, βέβαια να συνυπολογισθεί το ΚΟΣΤΟΣ του ότι βράδυ παίρνω ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ και μιλάω Αγγλικά, Γερμανικά για να τους εξηγήσω ότι "έμεινα" στην Κάτω Χασικλίτσα...
    Κάποιος να μας πεί εάν έρχονται για "λεπτές υποθέσεις" όπως αλλαγή ελαστικού και εάν φέρνουν βενζίνη.
    Επειδή μιλάμε για Ελλάδα, ενδιαφέρουν λεπτομέρειες όπως φεύγω για διακοπές και "μένω" φορτωμένος όνειρα και αποσκευές Ηγουμενίτσα από βλάβη που ΔΕΝ ΕΠΙΣΚΕΥΑΖΕΤΑΙ ΑΜΕΣΑ οπότε πρέπει να γεμίσει το συρόμενο (για να με φέρει Αθήνα) άρα περιμένω 3 ημέρες η' το φορτώνουν και ξεμπέρδεψα.
    Την χρήση του όρου για τις 5 ζημιές τον μάθαμε χάρις στον soter3gm.
    Εγώ πήγα στην ΕΛΠΑ να ενημερωθώ για την ADAC.
    Να μην σας κουράσω με γνωστές Ελληνικές συμπεριφορές αδιαφορίας, πιο εύκολα θα μπορούσα να συνεννοηθώ σε μία αγορά στο Πακιστάν παρά αυτοπροσώπως εκεί μέσα, έφυγα με ένα τηλ. (σταθερό) Ελλάδας το όποιο όταν το κάλεσα από το γραφείο μαντέψτε δεν υπήρχε...
    Εν κατακλείδι κρατάω από την δική σας ενημέρωση τα 80€ και ότι όχημα οδηγήσω.
    Τελευταία τροποποίηση από SpeakeasyBlues; 01/05/2012 στις 23:44.
    "Is this all that's life of my life before me?
    Straitjacket memories? Sedative highs?
    No happy ending like they’ve always promised?
    There’s got to be something left for me."
    ------------------------------------

  15. #75
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SpeakeasyBlues Προβολή μηνύματος
    ...
    γραφειο η adac στην Ελλαδα ΔΕΝ εχει. το τηλ που βαζει ο σπυρος πιο πανω ειναι το τηλ. κεντρο βοηθειας για Ελλαδα, Βουλγαρια και γενικα νομιζω βαλκανια. το οποιο απο σημερα δουλευει 07:00 - 23:00 απο 23:00 - 07:00 καλεις στα κεντρικα Γερμανια και μιλας Αγγλικα - Γερμανικα, λογικα αν τα βρεις πολυ σκουρα ισως να σε παρουν πισω απο την ΕΛΠΑ να συννενοηθεις καλυτερα.
    Μπορεις να το καλεσεις αλλα σου λενε γενικες πληροφοριες.

    οριο στις κλησεις ανα χρονο δεν υπαρχει, παρα μονο οταν υπαρχει αποδεδειγμενα απο συνεργείο αναφορα πως για την βλαβη ευθυνεται η αδιαφορια του οδηγου στο να την επισκευασει. και εδω χωρα πολυ κουβεντα η συζητηση.
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

Σελίδα 5 από 13 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΟΔΙΚΗ ΒΟΗΘΕΙΑ
    από zolotas στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 01/12/2005, 00:09
  2. Οδική βοήθεια Ducati
    από skous στο forum Ducati
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 18/07/2005, 11:51
  3. Οδική βοήθεια
    από THEOD στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 15/04/2005, 14:05
  4. Οδικη Βοηθεια??
    από noble στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2005, 00:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF