Σελίδα 6 από 13 ΠρώτοΠρώτο 1234567891011 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 187

Θέμα: Οδική βοήθεια ADAC

  1. #76
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 700_Thespieis
    Εγγραφή
    15/04/2007
    Μηνύματα
    480
    Καλησπερα παιδια. Να πω και γω ενα ευχαριστω στο Θωμα που ανοιξε τη συζητηση και στο κυριο Ζαμπετα για την εξυπηρετηση. Ενας ακομα λοιπον



  2. #77
    Bρε παιδια, λυστε μου μια απορια.
    Ηρθαν ολα τα χαρτια και πρεπει να πληρωσω. Θα το κανω μεσω internet banking. Τα στοιχεια τους τα εχω. Μπορει καποιος να μου πει τι να βαλω στις παρατηρησεις ωστε να καταλαβουν οτι προκειται για μενα? Να βαλω τον αριθμο της καρτας?

    Επισης, ποιο ειναι το ακριβες τηλεφωνο για να καλεσεις στην Γερμανια, απο κινητο?
    Aprilia SXV 5.5 Rulesssssssssss

  3. #78
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bros400pgm Προβολή μηνύματος
    ..........?
    210 89 37 701

    τηλεφωνήστε και λύστε όλες σας τις απορίες....

  4. #79
    Αλλο τηλεφωνο αυτο?
    Aprilia SXV 5.5 Rulesssssssssss

  5. #80
    Boy Is Back in Town Το avatar του/της soter3gm
    Εγγραφή
    31/03/2005
    Μηνύματα
    681
    Για να λέμε τα σύκα σύκα και τη σκάφη σκάφη από την ADAC δεν είχα κανένα πρόβλημα όσο καιρό ήμουν συνδρομητής, με εξυπηρέτησαν στο έπακρο ακόμα και όταν έχασα τα κλειδιά του αυτοκινήτου μου σε μια παραλία στη μέση του πουθενά. ΗΤΑΝ ΑΨΟΓΟΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΟΥΣ, το πρόβλημά τους ήταν πως έκανα κλήση για το ίδιο πρόβλημα άσχετα αν ήταν σε διαφορετικά οχήματα που δεν μπορούσα να ελέγξω την κατάστασή τους. Μίλησα στην Ελλάδα με Έλληνες αντιπροσώπους στο τηλ 210 8937777 και μετά από της κλήσης με πήραν στο τηλέφωνο για την ποιότητα των εργασιών τους και από εδώ και από Γερμανία.

    Αν μείνει κάποιος στην μέση του πουθενά τον μεταφέρουν όλη τη διαδρομή με ΕΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΟΛΗ ΤΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ άσχετα που είναι δεν επιβιβάζουν στο φορτηγό άλλον εκτός από τον οδηγό στην περίπτωση αυτή φέρνουν άλλο όχημα που νοικιάζει η ADAC για τους υπόλοιπους (οικογένεια-φίλοι κλπ κλπ έγινε στη δικιά μου περίπτωση)
    Και βέβαια στο εξωτερικό τους έχεις ανά πάσα ώρα και στιγμή δίπλα σου ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ μπορεί και να έρθει ελικόπτερο αν είναι και ανάγκη , δεν μιλάμε για τα σχολεία οδήγησης που κάνουν κάθε λίγο και λιγάκι αυτά είναι σχεδόν στο καθημερινό τους πρόγραμμα
    SOTER3GM
    "Ride hard live forever"
    soter3gm

    ----------------

  6. #81
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από soter3gm Προβολή μηνύματος
    , το πρόβλημά τους ήταν πως έκανα κλήση για το ίδιο πρόβλημα άσχετα αν ήταν σε διαφορετικά οχήματα που δεν μπορούσα να ελέγξω την κατάστασή τους.
    Δηλαδή?

    bros400-> το τηλ. για Ελλάδα είναι 210-8937777 και νομίζω είναι μέχρι τις 17:00 και της Γερμανίας 004989222222. Για το άλλο που με ρώτησες είχα χρησιμοποιήσει έναν λογαριασμό ΙΒΑΝ που ανήκε στο πρακτορείο του κ.Ζαμπέτα
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  7. #82
    Boy Is Back in Town Το avatar του/της soter3gm
    Εγγραφή
    31/03/2005
    Μηνύματα
    681
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από baron Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή?
    Τι δηλαδή είχα στα χέρια μου δύο αμάξια που δεν μπορούσα να τα ελέγξω για διάφορους λόγους και που ξαφνικά έμειναν από μπαταρία στα χέρια μου, από αμέλεια άλλων.
    SOTER3GM
    "Ride hard live forever"
    soter3gm

    ----------------

  8. #83
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.968
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bros400pgm Προβολή μηνύματος
    Bρε παιδια, λυστε μου μια απορια.
    Ηρθαν ολα τα χαρτια και πρεπει να πληρωσω. Θα το κανω μεσω internet banking. Τα στοιχεια τους τα εχω. Μπορει καποιος να μου πει τι να βαλω στις παρατηρησεις ωστε να καταλαβουν οτι προκειται για μενα? Να βαλω τον αριθμο της καρτας?
    Ονοματεπώνυμο και αριθμό συνδρομητή (Mitglied Nr.) όπως γράφεται πάνω στα χαρτιά.

  9. #84
    Αμην αδερφε
    Aprilia SXV 5.5 Rulesssssssssss

  10. #85
    Είναι η πιο πρόσφατη... Το avatar του/της stavrouliasp
    Εγγραφή
    20/01/2006
    Μηνύματα
    1.975
    Ξερει κανεις αν καλύπτει χώρες όπως Ουκρανία, Ρωσία, Γεωργία, Τουρκία;

  11. #86
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/06/2013
    Μηνύματα
    34
    Επίσημα είμαι και εγώ ένα ακόμα πελάτης της ADAC.

    Να ευχαριστήσω με την σειρά μου την Εταιρία Ζαμπέτας για την άψογη εξυπηρέτηση!!!
    S.S.D.D.
    My first Android App - Tzokeromania

  12. #87
    Να μπώ κ εγώ στην λίστα όσων έχουν εξυπηρετηθεί απο τους πολύ ευγενικούς ανθρώπους στην εταιρία Zαμπέτας. Έγινε η αίτηση κ ελπίζουμε να είναι αχρείαστη
    Why do you go away? So that you can come back. So that you can see the place you came from with new eyes and extra colors. And the people there see you differently, too. Coming back to where you started is not the same as never leaving. T. Pratchett

  13. #88
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από McTalas Προβολή μηνύματος
    Μολις πληροφοριθηκα πως οταν υπερβεις τις 5 κλησεις ανα ετος σε διωχνουν απο πελατη.
    η ΕΛΠΑ χρεωνει 200€ ανα τηλ. κληση την ADAC ακομα και εαν ακυρωσεις την κληση. πχ καλεις γιατι εχασες τα κλειδια σου και μεχρι να ερθει τα εχεις βρει, παρολο που δεν εκανες χρηση ουσιαστικη η ΕΛΠΑ χρεωνει την ADAC κανονικα.
    Οποτε οταν υπερβεις για οποιονδηποτε λογο τις 5 φορες ανα ετος τοτε σου στελνει ενα γραμμα η ADAC και σε πεταει εξω.

    αυτα μου ειπαν αυτα σας λεω, ξερει κανενας κατι παραπανω για το θεμα αυτο ??
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από McTalas Προβολή μηνύματος
    οκ. απορια λυθηκε,

    δεν σε "διώχνουν" απλα γινεται υποβαθμιση του συμβολαιου απο plus σε απλο το οποιο σε καλυπτει ΜΟΝΟ για Γερμανια.
    αυτο ισχυει οταν τους καλεις για συγκεκριμενη βλαβη η οποια οφειλεται σε δικη σου αμελεια να την φτιαξεις, δλδ μενεις απο μπαταρια, δεν πας να την αλλαξεις και ξαναμεινεις απο μπαταρια κ.ο.κ.
    φρεσκα νεα...

    συναδελφος εκανε 2 κλησεις μεσα σε 1.5 ετη για δυο διαφορετικες περιπτωσεις
    -μια απο δισκο πλατο
    -κ μια απο τρακαρισμα

    στην ανανεωση του συμβολαιου για το 2014 τον πηγαν στο basic δλδ μονο καλυψη στην Γερμανια λογω των 2 αυτων κλησεων.

    μηπως ξεθωριαζει ο μυθος της Αdac η' η Ελπα χρεωνει τα κερατα της κ πληρωνουμε εμεις την λεζα....

  14. #89
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από manianisg Προβολή μηνύματος
    φρεσκα νεα...

    συναδελφος εκανε 2 κλησεις μεσα σε 1.5 ετη για δυο διαφορετικες περιπτωσεις
    -μια απο δισκο πλατο
    -κ μια απο τρακαρισμα

    στην ανανεωση του συμβολαιου για το 2014 τον πηγαν στο basic δλδ μονο καλυψη στην Γερμανια λογω των 2 αυτων κλησεων.

    μηπως ξεθωριαζει ο μυθος της Αdac η' η Ελπα χρεωνει τα κερατα της κ πληρωνουμε εμεις την λεζα....
    η ΕΛΠΑ είναι η εταιρεία με την οποία η adac πρέπει να συνεργαστεί θέλει δεν θέλει, καθώς είναι η "επίσημη"....
    η ΕΛΠΑ από την πλευρά της, και επειδή τις παροχές της adac δεν μπορεί να τις προσφέρει ούτε στα πιο τρελά όνειρά της, αποδέχεται την συνεργασία μεν, βάζει ένα τιμολόγιο στο θεό δε, προκειμένου να "αναγκάσει" τους γερμανούν να κόψουν πελάτες κρίνοντάς τους "ζημιογόνους" (λογικότατο).....
    αν οι χρεώσεις της ΕΛΠΑ ήταν "φυσιολογικές", όλοι θα φεύγανε από την ΕΛΠΑ και θα πήγαιναν στην adac....

    απο την άλλη, ενδέχεται (και ίσως να είναι και πιο πιθανό σενάριο) οι οικονομικές συμφωνίες μεταξύ των εταιρειών να εντάσσονται σε ενα προκαθορισμένο πλαίσιο διαμορφωμένο από την FIM στην οποία είναι μέλη... το πλαίσιο αυτό ενδέχεται να επιτρέπει τέτοιου είδους συνεργασίες αλλά για να μην "ριχτεί" η "εγχώρια" εταιρεία, να είναι τέτοιο που να επιτρέπει στους "ξένους" να κόψουν ένα συμβόλαιο εφόσον κριθεί ασύμφορο......

    ειπα τώρα εγώ ο συνομοσιολόγος τα σενάριά μου.....

  15. #90
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    η ΕΛΠΑ είναι η εταιρεία με την οποία η adac πρέπει να συνεργαστεί θέλει δεν θέλει, καθώς είναι η "επίσημη"....
    η ΕΛΠΑ από την πλευρά της, και επειδή τις παροχές της adac δεν μπορεί να τις προσφέρει ούτε στα πιο τρελά όνειρά της, αποδέχεται την συνεργασία μεν, βάζει ένα τιμολόγιο στο θεό δε, προκειμένου να "αναγκάσει" τους γερμανούν να κόψουν πελάτες κρίνοντάς τους "ζημιογόνους" (λογικότατο).....
    αν οι χρεώσεις της ΕΛΠΑ ήταν "φυσιολογικές", όλοι θα φεύγανε από την ΕΛΠΑ και θα πήγαιναν στην adac....

    απο την άλλη, ενδέχεται (και ίσως να είναι και πιο πιθανό σενάριο) οι οικονομικές συμφωνίες μεταξύ των εταιρειών να εντάσσονται σε ενα προκαθορισμένο πλαίσιο διαμορφωμένο από την FIM στην οποία είναι μέλη... το πλαίσιο αυτό ενδέχεται να επιτρέπει τέτοιου είδους συνεργασίες αλλά για να μην "ριχτεί" η "εγχώρια" εταιρεία, να είναι τέτοιο που να επιτρέπει στους "ξένους" να κόψουν ένα συμβόλαιο εφόσον κριθεί ασύμφορο......

    ειπα τώρα εγώ ο συνομοσιολόγος τα σενάριά μου.....
    νομιζω οτι το θετεις αρκετα σωστα.καπως ετσι ειναι η' πρεπει να ειναι.
    παντως σε κουβεντα με γνωστη της ADAC μου ειπε πως τετοια περιστατικα (διαγραφης/αλλαγης πακετου) συμβαινουν εαν προκειται για ζημια στο ιδιο οχημα συνεχως,εαν το οχημα ειναι διαφορετικο δεν εμπιπτει στην κατηγορια ασυμφορο συμβολαιο...οποτε κ συνεχιζει.

Σελίδα 6 από 13 ΠρώτοΠρώτο 1234567891011 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΟΔΙΚΗ ΒΟΗΘΕΙΑ
    από zolotas στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 30/11/2005, 23:09
  2. Οδική βοήθεια Ducati
    από skous στο forum Ducati
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 18/07/2005, 10:51
  3. Οδική βοήθεια
    από THEOD στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 15/04/2005, 13:05
  4. Οδικη Βοηθεια??
    από noble στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 24/02/2005, 23:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF