Σελίδα 9 από 13 ΠρώτοΠρώτο ... 45678910111213 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 121 έως 135 από 187

Θέμα: Οδική βοήθεια ADAC

  1. #121
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motoexelixis
    Εγγραφή
    11/08/2009
    Μηνύματα
    258
    εγω δεν ειχα ποτε προβλημα απο την adac και με μπαταρια εχω μεινει με ενα ματιζακι που ειχα, αλλα και με αυτοκινητο φιλου που ετυχε να οδηγω,ηρθανε κανονικα και ειμαι συνδρομητης κοντα μια πενταετια τωρα.
    Καρτερ ημων το εν της μηχανης,αγιασθητω το βολαν σου,ελθετω η μπαταρια σου,γεμισθητωτο ρεζερβουαρ σου,ως εν λιπαντικον και επι της μηχανης,το στροφαλον ημων τον επιουσιον,σωσε ημην σημερον και αφες ημηναπο τα μικροπροβληματα των ηλεκτρικων,ως και ημεις αφιωμεν τις βαλβιδες ημων,στων αντιπροσωπων και τωνμηχανικων,αλλα ρησε ημας απο τα ιμιτασιον,
    AVIN

  2. #122
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.647
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    μένει να δούμε αν θα σε ανανεώσουν ή όχι.....
    η ανανέωση έγινε τον Απρίλιο κανονικά, λες να φάω κανα άκυρο για την επόμενη;;;

  3. #123
    Άμα τους πάρεις πάλι για μπαταρία στο ίδιο όχημα , τότε μάλλον .

  4. #124
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.855
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Stergios69 Προβολή μηνύματος
    Γελάει ο κόσμος...
    Πήγα στο τοπικό ΕΛΤΑ αλλά και στο ταμιευτήριο και δεν έχουν ακούσει για τέτοιου είδους προιον...
    Μετά από σημέρινη επίσκεψή μου στο τοπικό κατάστημα Post Bank, η απάντηση ήταν ότι το πρόγραμμα οδικής βοήθειας (και τα υπόλοιπα προγράμματα ασφαλίσεων του ΤΤ) δεν υποστηρίζονται πλέον, αφού το ΤΤ αποροφήθηκε από τη Eurobank, η οποία είχε ήδη δική της ασφαλιστική (Eurolife). Οπότε προωθούν τα προγράμματα της Eurolife.

    Μέσω του www.postinsurance.eu/contact-2 ενημερώθηκα ότι το πρόγραμμα οδικής βοήθειας πωλείται μόνο από κεντρικά καταστήματα των ΕΛΤΑ. Σήμερα ή αύριο θα επισκεφθώ το κατάστημα Συντάγματος και θα μάθω περισσότερα.

  5. #125
    Περιμένω τα νέα σου γιατί με ενδιαφέρει το θέμα.
    Artificial intelligence is no match for natural stupidity...

  6. #126
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    22/03/2007
    Μηνύματα
    896
    Εμενα μου θυμιζει την περιπτωση που ηθελα να μαθω δωρεαν καποια συγκεκριμενη ξενη γλωσσα στο εξωτερικο για να ζησω εκει, όλα καλα αλλα υπηρχε ο εξης ορος: αν εκανες πανω από 2-3 λαθη στα μελλοντικα τεστ της γλωσσας σε βγαζανε από το πρόγραμμα δωρεαν εκμαθησης! ..δεν πειραζει και με αγγλικα μια χαρα παω..χα,χα,χα,χα,...ποσο μαλλον με ελληνικα..ακου εκει, να εχεις ασφαλεια και να φοβάσαι αν θα μεινεις από μπαταρια...φριτσηδες ακυρο από μενα...

  7. #127
    Στο φρεσκο περιοδικο της ADAC που ελαβα εχει διαφημιστικο για 20% εκπτωση με την ΜΙΝΟΑΝ LINES στις γραμμες της Ιταλιας.
    απαριατητη προυποθεση η επειδηξη της καρτας κατοχου κατα την εκδοση των εισητηριων.

    προσοχη η εκπτωση αυτη ειναι αθροιστικη!δλδ περαν του 30% που εχουν συνηθως στους ναυλους επιστροφης οπως κ περαν του Early Booking 20% που τρεχει για κρατησεις εως τελη Φλεβαρη
    μην σας πουν να επιλεξετε! ειναι ξεχωριστο πακετο.

    η σωστη επιλογη ειναι οταν αναφερει ποια προσφορα να επιλεξω κανουμε κλικ στο
    Early booking & show your card.

    τελευταια φορα που ειχαν τοσο γενναια συνεργασια (20%) ηταν το 2010 οπου τοτε ειχα γλιτωσει περι τα 120 ευρω...

    σε τυχαια δοκιμη κρατησης που εκανα για Πατρα-Ανκονα με επιστροφη για 2 ατομα σε 2κλινη εξωτερικη καμπινα/low seasson/+ 1 μοτο το κοστος πεφτει κατα 115 ευρω.

  8. #128
    Είσαι σίγουρος ?
    Στο site της minoan δεν αναφέρει κάτι , και στην επιλογή Early booking & show your card ,
    σου ζητάει να βάλεις κωδικό της κάρτας της Minoan και όχι adac

    Θα πάρω τηλέφωνο στη minoan αύριο να μάθω , βέβαια

  9. #129
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από faraway Προβολή μηνύματος
    Είσαι σίγουρος ?
    Στο site της minoan δεν αναφέρει κάτι , και στην επιλογή Early booking & show your card ,
    σου ζητάει να βάλεις κωδικό της κάρτας της Minoan και όχι adac

    Θα πάρω τηλέφωνο στη minoan αύριο να μάθω , βέβαια
    δες εδω
    http://www.minoan.gr/el/clubs/75

    κ κανε κλικ στην λιστα με τις συνεργαζομενες ανα χωρα

    κωδικο δεν εβαλα πουθενα...δεν χρειαζεται

  10. #130
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.855
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lykourgi Προβολή μηνύματος
    Μετά από σημέρινη επίσκεψή μου στο τοπικό κατάστημα Post Bank, η απάντηση ήταν ότι το πρόγραμμα οδικής βοήθειας (και τα υπόλοιπα προγράμματα ασφαλίσεων του ΤΤ) δεν υποστηρίζονται πλέον, αφού το ΤΤ αποροφήθηκε από τη Eurobank, η οποία είχε ήδη δική της ασφαλιστική (Eurolife). Οπότε προωθούν τα προγράμματα της Eurolife.

    Μέσω του www.postinsurance.eu/contact-2 ενημερώθηκα ότι το πρόγραμμα οδικής βοήθειας πωλείται μόνο από κεντρικά καταστήματα των ΕΛΤΑ. Σήμερα ή αύριο θα επισκεφθώ το κατάστημα Συντάγματος και θα μάθω περισσότερα.

    Επανέρχομαι στο θέμα, αφού παρέλειψα να ενημερώσω.

    Επισκέφθηκα το κατάστημα Συντάγματος. Οι υπάλληλοι δεν ήξεραν κάτι. Ηταν όμως πολύ πρόθυμοι να εξυπηρετήσουν, κράτησαν το τηλέφωνό μου, έκαναν αυτοί μία έρευνα και την επομένη μου τηλεφώνησαν και μου υπέδειξαν κάποια καταστήματα που πιθανόν να το είχαν, τα αντίστοιχα ονόματα υπαλλήλων και τα τηλέφωνά τους. Μετά από κάμποσα τηλέφωνα και πλήρη άγνοια βρήκα το πρόγραμμα μόνο στο κατάστημα ΕΛΤΑ Κηφισσιάς (36€ / 6μήνες).

    Τελικά δίστασα να το αγοράσω, λόγω της γενικής άγνοιας που είχαν τα ΕΛΤΑ. Απορούσα αν θα ανταποκρινόταν κανείς σε ενδεχόμενη κλήση μου για χρήση της οδικής βοήθειας ή θα ψάχνονταν, μην ξέροντας τι ζητάω.
    Η υπάλληλος βέβαια στην Κηφισσιά με διαβεβαίωσε ότι από τη στιγμή που θα το αγοράσω η εξυπηρέτηση γίνεται εξ' ολοκλήρου από την Interamerican, που είναι ο ουσιαστικός πάροχος της υπηρεσίας.

    Δεν πείστηκα όμως..............

    Αν κάποιος βρει άλλη τέτοια υπηρεσία (Ελληνική, όχι ADAC), ας ενημερώσει.

  11. #131
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από manianisg Προβολή μηνύματος
    δες εδω
    http://www.minoan.gr/el/clubs/75

    κ κανε κλικ στην λιστα με τις συνεργαζομενες ανα χωρα

    κωδικο δεν εβαλα πουθενα...δεν χρειαζεται
    Είσαι ωραίος !!

  12. #132
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από faraway Προβολή μηνύματος
    Είσαι ωραίος !!
    τωρα θα με συμπαθησεις περισσοτερο.


    http://www.adac.de/reise_freizeit/re...cePageId=11175


    για Μπαρι επισης δινει παλι ενα γενναιο 25%

    ενω για Ανκονα εχει 5% με την κοινοπραξια (Ανεκ-Σουπερφαστ)

  13. #133
    Παιδιά εχω μπερδευτει με την ADAC. Οποιος μπορει ας με ξεμπλεξει.
    Εκανα συνδρομη, πληρωσα αλλα δεν ελαβα ποτε καρτα μελους ή κατι τετοιο. Δεν έπρεπε να μου στειλουν καρτα;

    Επισης, δεν καταλαβαινω, αν μεινω καπου εντος Ελλάδας, ποιον αριθμο καλω;
    Οι πολιτικοί στην Ελλάδα παρενοχλούν τον πολίτη. Αν εξαιρέσεις ελάχιστους, οι υπόλοιποι είναι ασήμαντες προσωπικότητες με σκανδαλώδη έλλειψη παιδείας. Είναι απλώς στοργικοί μπαμπάδες που νοιάζονται να κάνουν τα παιδιά τους υπουργούς και αρχηγούς. Μεγάλη μάστιγα.


  14. #134
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.647
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από urban Προβολή μηνύματος
    Παιδιά εχω μπερδευτει με την ADAC. Οποιος μπορει ας με ξεμπλεξει.
    Εκανα συνδρομη, πληρωσα αλλα δεν ελαβα ποτε καρτα μελους ή κατι τετοιο. Δεν έπρεπε να μου στειλουν καρτα;

    Επισης, δεν καταλαβαινω, αν μεινω καπου εντος Ελλάδας, ποιον αριθμο καλω;
    Γεια σου Διονύση,

    Λογικά και αν δεν έχει αλλάξει κάτι, θα έπρεπε να παραλάβεις και την κάρτα.

    Το τηλ που καλείς είναι: 210 893 7777

    Θα σου πρότεινα να καλέσεις και σχετικά με την κάρτα

    Αρχικά θα σου μιλούν Γερμανικά αλλα έως τις 21:00 (αν δεν κάνω λάθος) που είναι ανοικτό το ελληνικό κέντρο, μιλούν και ελληνικά.
    Αργότερα μιλούν και Αγγλικά.


  15. #135
    Ευχαριστώ Χάρη,

    εβγαλα άκρη!

    Οι πολιτικοί στην Ελλάδα παρενοχλούν τον πολίτη. Αν εξαιρέσεις ελάχιστους, οι υπόλοιποι είναι ασήμαντες προσωπικότητες με σκανδαλώδη έλλειψη παιδείας. Είναι απλώς στοργικοί μπαμπάδες που νοιάζονται να κάνουν τα παιδιά τους υπουργούς και αρχηγούς. Μεγάλη μάστιγα.


Σελίδα 9 από 13 ΠρώτοΠρώτο ... 45678910111213 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΟΔΙΚΗ ΒΟΗΘΕΙΑ
    από zolotas στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 30/11/2005, 23:09
  2. Οδική βοήθεια Ducati
    από skous στο forum Ducati
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 18/07/2005, 10:51
  3. Οδική βοήθεια
    από THEOD στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 15/04/2005, 13:05
  4. Οδικη Βοηθεια??
    από noble στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 24/02/2005, 23:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF